PDA

View Full Version : Top 100

muziker
06.03.2009, 22:49
Nahodou sa mi dostal pri prehrabavani muzikantskych materialov tento rebricek. Tak ma napadlo dat vam otazku ako by ste urcili poradie v nom preve vy. Pre rfozsiahlost rebricka uvadzam len prvych 60 gitaristov.

Top 100 guitarist of all time - podla Rolling Stone magazinu.

1,jimi Hendrix
2,Duane Allman(Allman Brothers Band)
3,B.B.King
4,Eric Clapton
5,Robert Johnson
6,Chuck Berry
7,Stevie Ray Vaughan
8,Ry Cooder(Black Flag)
9,Jimmy Page(Led Zeppelin)
10,Keith Richards(Rolling Stones)
11,Kirk Hammett(Metallica)
12,Kurt Cobain(Nirvana)
13,Jerry Garcia(Grateful dead)
14,Jeff Beck
15,Carlos Santana
16,Johnny Ramone(Ramones)
17,Jack White(White Stripes)
18,John Frusciante(Red Hot Chili Peppers)
19,Richard Thompson
20,James Burton(King Crimson)
21,George Harrison(Beatles)
22,Mike Bloomfield
23,Warren Haynes
24,The Edge(U2)
25,Freddy King
26,Tom Morello(Rage Against the Machine and Audioslave)
27,Mark Knopfler(Dire Straits)
28,Stephen Stills
29,Ron Asheton(the Stooges)
30,Buddy Guy
31,Dick Dale
32,John Cipollina(Quicksilver Messenger Service)
33,Thurston Moore(Sonic Youth)
34,Lee Ranaldo(Sonic Youth)
35,John Fahey
36,Steve Cropper(Booker T. and the MG's)
37,Bo Diddley
38,Peter Green(Fleetwood Mac)
39,Brian May(Queen)
40,John Fogerty(Creedence Clearwater Revival)
41,Clarence White(Byrds)
42,Robert Fripp(King Crimson)
43,Eddie Hazel(Funkadelic)
44,Scotty Moore
45,Frank Zappa
46,Les Paul
47,T-Bone Walker
48,Joe Perry(Aerosmith)
49,John McLaughlin
50,Pete Townshend
51,Paul Kossoff(Free)
52,Lou Reed
53,Mickey Baker
54,Jorma Kaukonen(Jefferson Airplane)
55,Ritchie Blackmore(Deep Purple)
56,Tom Veriaine(Television)
57,Roy Buchanan
58,Dickey Betts(Allman Brothers Band)
59,Ed O'Brien(Radiohead)
60,Jonny Greenwood(Radiohead)

roadkill
06.03.2009, 22:52
uplne inac uz len to ze 16. je johny ramone... :-D skor to beriem ako zoznam znamych a dobrych gitaristov nie ako top 100 ale mnohy z nich tam urcite patria

Radkio
06.03.2009, 22:54
hmm.. 2 krat som sa pozeral, ale aj tak som tam nenasiel seba :(

roadkill
06.03.2009, 23:03
hmm.. 2 krat som sa pozeral, ale aj tak som tam nenasiel seba :(

mozno si v tej druhej polke :-D

geroslav
06.03.2009, 23:05
Heh, Clapton je 4. :)

Piter
06.03.2009, 23:13
zarazilo ma dost ze tam nie je Eddie van Halen :o

Matomeister
06.03.2009, 23:34
chyba mi tam Paul Gilbert, Vai, Satch... ale čo tam robí Kurt, to neviem...

Vexonales
06.03.2009, 23:36
... 15,Carlos Santana ...

santana az petnasti sice som kusom opity to si nesgimajte ale santra ma naviec

VladoKN
06.03.2009, 23:50
podla mna je to dosť pošahaný rebríček...

aj tak rebríčky neznašam, takže mi je to fuk

Gresko
07.03.2009, 00:08
podla mna je tam kurt poriadne preceneny... a angus young na 96. mieste tak to je brutal ja by som ho urcite vmestil aspon do prvej 20tky... eddie van halen tam chyba to je jasne

Skargaroth
07.03.2009, 00:18
a ake su parametre podla ktorych sa hodnoti?:D taketo rebricky to je subjektivna zalezitost to nie je skok do dialky ani preteky v prdeni ci piti liehu , to sa neda urcit ..sak to je hudba:)

Vexonales
07.03.2009, 00:41
Angus Young to tej päťky minimalne by som ho dal , ved už len to skákanie vedľa rytmu ma privádza do šialenstva :D:D:D

-MaReK-
07.03.2009, 01:30
Nie je tam ani Saul Hudson

Biťo
07.03.2009, 09:41
Cobain??? ako fajn nápady a istá revolúcia ale on v takomto rebríčku???

Fil
07.03.2009, 12:13
Tak asi je jasne, ze to nie je rebricek najznamejsich gitarovych virtuozov (co sa techniky tyka), ale asi ide o nieco ine..

Radkio
07.03.2009, 12:35
Tak asi je jasne, ze to nie je rebricek najznamejsich gitarovych virtuozov (co sa techniky tyka), ale asi ide o nieco ine.. tak preto som sa tam nenasiel :)

ACDCBIB
15.08.2009, 21:28
Kde je Chuck Norris?

fernett1
15.08.2009, 21:31
Kde je Chuck Norris?
ty vole, toto musim napisat...:D:D
nedavno mi segra ukazala na nete novu halusku o Chuckovi(som siel umret) - ze Chuck Norris dokaze rozplakat cibulu...no som bol hotovy :D

inac dost od veci prispevok, ja viem:D:D

peacemaker
15.08.2009, 22:36
ten rebricek nie je az tak neobjektivny.. kurt tam aptri urcite pretoze sa nebal a jeho kreativita bola obrovska.. pre toto iste johnny ramone.. :) vela ludi sa stazuje co robi jack white na 17. mieste.. podla mna tam urcite patri.. je to v sucasnosti jeden z najlepsich rockovych muzikantov

Risooo
15.08.2009, 22:40
Timo Tolkki

Andy LaRocque

Karl Logan

Johm Petrucci

-MaReK-
15.08.2009, 22:41
Chýbajú tam aj esá ako Eric Johnson, Richie Kotzen, Kenny Wayne Shepherd,.... A miesto toho sú tam iba "technické čudá" typu Morello

pesky
15.08.2009, 23:50
priklanam sa k nazoru ze su tam hlavne najznamejsi muzikanti. su tam hlavne znami ludia z hudobnej sceny zapadneho sveta

Roberto
16.08.2009, 21:27
mozno ma za to znesiete pod zem , ale Angusa Younga by som dal k Jimimu na prve miesto

MegaMajoDeth
21.08.2009, 11:11
:o no zoznam je to pekny ale co taky Dave Mustaine,Chris Brodrerick,Marty Friedman a pod. ? to ze su menej znamy by nemalo znamenat ze nie su dobry podla mna su vsetci traja lepsi ako Kirk(hovoriac v pritomnosti samozrejme):D

reeller_sk
21.08.2009, 11:14
:o no zoznam je to pekny ale co taky Dave Mustaine,Chris Brodrerick,Marty Friedman a pod. ? to ze su menej znamy by nemalo znamenat ze nie su dobry podla mna su vsetci traja lepsi ako Kirk(hovoriac v pritomnosti samozrejme):D
Ten zoznam je cely posahany taky kurt by tam vobec nemal co robit, od neho hra kazdy teenager lepsie a vynechali tam spustu super gitaristov.

MegaMajoDeth
21.08.2009, 14:12
Ten zoznam je cely posahany taky kurt by tam vobec nemal co robit, od neho hra kazdy teenager lepsie a vynechali tam spustu super gitaristov.
no hej kurt je skor hlava dobrych napadov a porusovania pravidiel :D ale tak musis uznat ze napisat sa mu podarilo dobre veci

Futox
21.08.2009, 14:19
cely ten zoznam je naprd :)

Skyro
21.08.2009, 16:32
Cobain lepsi ako santana? Ramone lepsi ako morello? Podla mna je to uplna kravina...ramone pri punkovych veciach pouziva okrem power akordov co? Nic proti nim, pocuvam ich ale urcite nie top 100 najlepsich gitaristov...mozno najslavnejsi hej...ale takto isto nie.

michaletka
22.08.2009, 13:37
cely ten zoznam je naprd :)

suhlasim ;)

Amen
22.08.2009, 19:16
keby spravil ten zoznam hocikto iny...boli by ste uplne rovnako nespokojni :) A Marek ma s tym Slashom pravdu...

reeller_sk
22.08.2009, 19:18
suhlasim ;)
Chybaju ti tam ty co nahravaju gitary na WC ?

slash95
23.08.2009, 00:07
ako dufam ze ma tu nikto nebude chciet ukrizovat ale podla mna hendrix nepatri ani do tej stovky. je to najprecenovanejsi gitarista aky kedy zil a hned za nim je cobain. urcite mi tam chyba Eddie (prvy!!!), David Gilmour, Tony Iommi a samozrejme Slash. A aj Jeffa Becka by som dal vyssie

Futox
23.08.2009, 00:17
Jimi je otec elektrickej gitary on nam ukazal ako sa hra na gitare.. preto netrep ze je precenovany..
edit : ano mozno nie je tak technicky zdatny ako eddie van halen alebo steve vai.. ale jimi hendrix bol velkym vzorom gitaristov ako je slash,steve vai, malmesteen a podobne... nieco na tom bude :)

Roberto
23.08.2009, 17:57
ako dufam ze ma tu nikto nebude chciet ukrizovat ale podla mna hendrix nepatri ani do tej stovky. je to najprecenovanejsi gitarista aky kedy zil a hned za nim je cobain. urcite mi tam chyba Eddie (prvy!!!), David Gilmour, Tony Iommi a samozrejme Slash. A aj Jeffa Becka by som dal vyssie

je to tvoj nazor, ale podla mna totalny hlupy drist

edit: Futox, ze Jimi neni technicky zdatny? Voodoo Child, Jam Back at House, Hear My Train A Comin atd atd....podla mna su to dost technicky tazke veci a Halen sa na neho nechyta...a o improvizacii ani nevravim... na Woodstocku siahol az uplne na vrchol

reeller_sk
23.08.2009, 18:02
Futox ma pravdu, nebyt jeho tak edie nevie ako sa hra na gitare a drtil by tapping na flaute :D...

Futox
23.08.2009, 18:05
Futox ma pravdu, nebyt jeho tak edie nevie ako sa hra na gitare a drtil by tapping na flaute :D...

:D vpodstate inak sa naflaute neda hrat.. iba tapingom :D...

reeller_sk
23.08.2009, 18:09
:D vpodstate inak sa naflaute neda hrat.. iba tapingom :D...
sak prave o to mi islo :)

DreamyMeadow
24.08.2009, 11:10
nechapem rozruseniam nad tymto listom.. ak sa clovek pozrie aj na ostatne listy od Rolling Stone (albumy, pesnicky), zisti, ze tento magazin dava do popredia muzikantov ci hudbu, ktora mozno nie je co sa dakej techniky ci "kvality" ta uplne naj naj, ale je presne ako sa tu pisalo o Cobainovi, ze preco je tak vysoko, plna napadov, inspirativna, progresivna (teda v mnohych pripadoch absolutne avantgardna na ten cas v ktorom vznikala)
preto clovek najde v popredi Beatles, ktori boli velmi "breakthrough" na svoju dobu co sa tyka zvuku ako takeho a techniky jeho nahravania a podobne.. jednoducho povedane Rolling Stone preferuje napaditost a inspirativnost pred studenou technickou dokonalostou.. ale samozrejme aj ked sa na to pozrieme z tejto stranky, mozme stale diskutovat o mnohych veciach.. no a to je prave to pekne..
a ako bolo povedane, a ako je nad slnko jasne, aj Rolling Stone pisu iba ludia :) a kazdy clovek ma iny nazor.. a aj ked sa mnohi ludia zhodnu na jednej veci, mozu mat rozdielne nazory na ine.. viva la diversity
moj vlastny list gitaristov by urcite dal do popredia mena ako David Gilmour, Jack White, Kurt Cobain, Jonny Greenwood, Lindsey Buckingham, Jimi Hendrix, Thurston Moore alebo Martin Barre.. nakolko preferujem napaditost, melodickost a vasen pred technickou dokonalostou, ktora mne osobne znie uplne chladne.. ale podotykam, ze medzi moje oblubene sola patri aj EVH - Beat It.. myslim si, ze je absolutne zbytocne skatulkovat.. a ked sa niekomu paci hudba Satrianiho aj Jacka Whitea, nemusi sa hanbit za to, ze ma sirokospektralne chute :p

reeller_sk
24.08.2009, 11:24
Si to mu dal zas jednu po papuly :D...

Roberto
24.08.2009, 11:28
evh dal do beat it fajne solo to sa mi moc lubilo...aj ten riff...
co sa tyka mna zboznujem M. Jacksona, sorry za mierny OT :D
inac dreamy s tvojim nazorom ja suhlasim, vystihol si to presne....aj ked, dobra technika je stale len a len plus

DreamyMeadow
24.08.2009, 13:20
evh dal do beat it fajne solo to sa mi moc lubilo...aj ten riff...
co sa tyka mna zboznujem M. Jacksona, sorry za mierny OT :D
inac dreamy s tvojim nazorom ja suhlasim, vystihol si to presne....aj ked, dobra technika je stale len a len plus

tak minus to urcite nie je :p ale moj osobny nazor je, ze hudba Cobaina nie je vobec menejcenna v porovnani so Satrianiho napriklad.. lebo si myslim, ze hudba je umenie a nie povolanie ci sport.. ak si idu kamarati zahrat fotbal v sobotu doobeda nebudu si snad nadavat za to, ze Palo ma zlu techniku kopania.. zabavia sa, pojdu na kolu a potom domov..
a gitarista by sa mal hlavne snazit vyjadrit cez gitaru svoje pocity, nalady, napady.. samozrejme, to je moj nazor.. a ak niekto chce hrat na gitaru (ci akykolvek iny hudobny nastroj) kvoli tomu, aby si mohol povedat "hram na gitare absolutne perfektne" tak to neodsudzujem a respektujem.. no je velka moznost, ze prave hudba takehoto gitaristu ma nezaujme do takej miery ako hudba Gilmoura.. ktora nie je postavena na dokonalosti techniky, ale hlavne na vyjadreni pocitov a vobec nevadi, ze jeho hra nie je rychla a technicka v porovnani s inymi gitaristami..
historia hudby vravi, ze aj taki hraci (niekto moze kludne povedat, ze hlavne taki) ako Cobain, ktori na tom s technikou neboli na maximalnej urovni, dokazali vo velkej miere ovplyvnit svet hudby a svet ako taky.. a to je podla mna ta najvacsia zasluha..
tym nechcem povedat, ze hudobnik nie je dobry, pokial nie je svetoznamy.. ked zahrate svojej milej riff z Carry On Wayward Son a ta vam potom cela zalubena padne do narucia, alebo na klaviri pocas Vianoc zahrate daku krasnu, pomalu, zimnu notu a cela rodina bude z vasej hudby citit teplo aj ked je vonku -15.. mozte si povedat, ze ste vasou hudbou zmenili kusok toho vasho sveta.. :)
no a na zaver chcem len dodat, ze emocia nie je vo vojne s technikou.. ale nie je to az take caste aby technicky "dokonaly" hrac mal vo svojej hre take mnozstvo emocii ako hrac typu David Gilmour a vice versa.. a je jedno ci uz je to zamer alebo nie..
na zaver uz len mala citacia..

check out Guitar George, he knows all the chords
mind he's strictly rhythm, he doesn't wanna make it cry or sing

Pettear
24.08.2009, 13:24
Pekne napísané. Hudbu Cobaina síce nemusím, ale chápem, čo chceš povedať. Sultans of Swing je klasika. Celý album Dire Straits bol super. ;) Posledný, čo sa mi od nich fakt páčil...

Skyro
24.08.2009, 13:31
Paneboze a Randy Rhoads je kde? Ten magazin by po tomto mal skrachovat.

quark321
24.08.2009, 14:13
Paneboze a Randy Rhoads je kde? Ten magazin by po tomto mal skrachovat.

ved je to jednoduche :D famoznych gitaristov bolo urcite viac ako 100 :D

je to ako spravit rebricek 100 najkrajsich zien sveta (nie znamych) ale fakt poctivo od holky k holke...

bol by ten rebricek naozaj hodnoverny....

imo bol by uplne mimo......

michaletka
25.08.2009, 11:17
Chybaju ti tam ty co nahravaju gitary na WC ?

aj keby tak co? :D

reeller_sk
25.08.2009, 12:49
aj keby tak co? :D
nic to bola len otazka do plena :D...

quark321
25.08.2009, 13:07
Pridam sem moj skro taky sebecko-filozoficky nazor...

Osobne nemam rad taketo rebricky typu top 100 top 10 alebo co ci greatest hits ci naj bubenik ci naj spevak ci naj textar a to z toho dovodu ze hudba sama o sebe je subjektivna a to najma preto lebo ju tvori subjekt ako existencia ako jedinec sice skupina je sulad viacerych umelcov ale prinos k celkovemu vyzneniu skladby je prave subjektivne ponatie motivu, skladby, a subjektivne je aj vdaka schopnostami toho jedinca talentu, urovne vyhratosti, skusenost a v neposlednom rade aj jeho feellingu a chapaniu melodie... Preto zostavovane rebricky su o subjektivnych dielach a daju sa urobit objetivne? ved aj recenzent alebo hlasujuci ci kritik ma presne dane vlastnosti spojene s vnimanim hudby aj narokmi resp kriteriami technickej zdatnosti umenia postavene na baze osobnych preferencii.. A nech robite co robite ak prelistujete miliony for na Webe alebo reakci na clanky v odbornych casopisoch ci na youtube je to vecne prekaranie koho idol ma vecsi .... a kto ma pravdu? ked si odhliadneme od zakoplexovanych deti ktore su na fore len preto aby sa hadali a mohli pisat prispevky bez toho aby im niekto mohol dat otcovsky po papuli a vezmeme si iba prispevky ktore maju u toho cloveka zaklad v myslienkach o hudbe tak obaja.. krasu vnimame subjektivne postavme sa vsetci pred obraz Picassa a 85% z nas sa to lubit veru nebude a aj tak nejaky blbec je za to ochotny dat miliony ma to vyznam? nema... treba pre svoj vlastny zivot zhromazdovat veci ktore sa pacia nam ktore nam prinasaju radost a to bez ohladu na akekolvek rebricky inych ludi....

tento rebricek treba brat ako navod ze aha toto meno nepoznam skusim si od neho nieco vypocut ako riest dilemu ci pana na 58. mieste vymenit s panom na 82. .....

cela snaha urobit rebricek je skor marketingova aby na obalke bolo TOP 100 guitarist chart ako to ci je naj hendrix alebo T-bone a ani autorom vlastne o to neslo slo im o to aby predali casopis a dali nam moznost poznat mena ktore sme pred tym nepoculi ci uz kvoli tomu ze je to iny "rocnik" hudby alebo posobia v zanre ktory aj tak nebudem pocuvat nech je ako kolvek skvely dany umelec....

ked sme uz pritom tak mne tam chyba aj gitarista z Fermaty ten co bol v Prudoch .... a stojim si za tym ze by kludne tam mohol byt.....

Ak neviete o co presne ide tak sup hladat na youtube slovicka Vina del Mar Part 1/2 alebo 2/2 a vypocut nema to chybu

BTW spoznali by ste ho? :D

http://www.youtube.com/watch?v=ojjgx6bUL38&feature=related

MegaMajoDeth
09.11.2009, 21:48
Takze nahodou som natrafil na dalsi top 100 rebricek a mnohym sa mozno nebude pacit,ale podla mna stoji za zmienku su tam mena aj ako RR,Zakk,Dimebag,Friedman,Mustaine a mnoho dobrych a aj menej well-known
enjoy:
http://www.freerepublic.com/focus/f-news/1079309/posts

reeller_sk
09.11.2009, 21:53
Druhý najlepší gitarista, hej. :D
http://www.youtube.com/watch?v=Bxly3xq7nWE

Radkio
09.11.2009, 23:14
A kde je Eric Clapton? Ach, pohoršil sa chlapec.. už aj zo stovky vypadol :(

johny-bim
10.11.2009, 09:31
Velmi vtipny zoznam...

Mihal
10.11.2009, 11:16
Grant Green http://www.youtube.com/watch?v=Yiwfjoi1wUc&feature=related

Futox
10.11.2009, 15:05
ten kto robil ten zoznam je ocividne.. dost obmedzeny :D

quark321
10.11.2009, 16:11
ako som uz spominal problem top xyz zoznamov je ze ich nikto neakceptuje pretoze on by toho ci onoho gitaristu dal vyssie nizsie.... jedine co vam ostava je spravit si vlastny s ktorym budete spokojny a zaroven sa pripravit na to ze vsetci ostatni vam ho odporucia akurat tak na zahladenie stop po defekacnom reflexe

mna skor zaujam hetfield s telecasterom je to podobny pocit ako vidiet Durianovu s rozumom v hrsti ... nepopieras ze take nieco moze existovat ale aj tak vlastnym ociam neveris

dalsia zaujmava vec je ze pokym ostatne rebricky boli vytvarane uzkou skupinou viac menej odbornickov v snahe o objektivitu na nezavisle od stylu..

toto bol VOTE for president na metalovej stranke :D

nieco podobne by sa par rokov dozadu stalo aj lokalne na slovensku kde by prvy bol chlapik z Horkyze druhy by bol Vratko a Griglak alebo burian by si museli ist prsty urezat kedze spolocnost im jasne dala najavo kde je ich miesto

muziker
10.11.2009, 17:30
ako som uz spominal problem top xyz zoznamov je ze ich nikto neakceptuje pretoze on by toho ci onoho gitaristu dal vyssie nizsie.... jedine co vam ostava je spravit si vlastny s ktorym budete spokojny a zaroven sa pripravit na to ze vsetci ostatni vam ho odporucia akurat tak na zahladenie stop po defekacnom reflexe

mna skor zaujam hetfield s telecasterom je to podobny pocit ako vidiet Durianovu s rozumom v hrsti ... nepopieras ze take nieco moze existovat ale aj tak vlastnym ociam neveris

dalsia zaujmava vec je ze pokym ostatne rebricky boli vytvarane uzkou skupinou viac menej odbornickov v snahe o objektivitu na nezavisle od stylu..

toto bol VOTE for president na metalovej stranke :D

nieco podobne by sa par rokov dozadu stalo aj lokalne na slovensku kde by prvy bol chlapik z Horkyze druhy by bol Vratko a Griglak alebo burian by si museli ist prsty urezat kedze spolocnost im jasne dala najavo kde je ich miesto

Obrazom každej spoločnosti sú aj všetky Superstar, Supertalent a podobne. Výšku latky nastavujú 12 - 13 ročné babenky pretože ich kredity na mobilných telefónoch dotujú milujúci ocinkovia. Všetci vieme že to nie je kvalifikovaná porota, ale život to tak jednoducho doniesol. Podobne je to aj v hudbe. Dnes je tak trocha "pokrivená" doba.

Slayertplsko
27.11.2009, 19:12
Takze nahodou som natrafil na dalsi top 100 rebricek a mnohym sa mozno nebude pacit,ale podla mna stoji za zmienku su tam mena aj ako RR,Zakk,Dimebag,Friedman,Mustaine a mnoho dobrych a aj menej well-known
enjoy:
http://www.freerepublic.com/focus/f-news/1079309/posts

Nuz, budem provokovat, lebo dnes mam chut provokovat. Neviem, ci prave tito styria stoja za zmienku. Teda za zmienku ano, treba ich odporucit - ved ja som tiez jeden cas strasne zral Friedmana - mozno sa niekomu zapacia. Ale ci by mali ist do TOP 100 EVER, to neviem.

Gitaristov su miliony, vlastne mozno aj viac ako miliarda, kedze ratas aj mrtvych (Rhoads, Darrell). Gitara je tu asi pat storoci, takze mozno ten ''naj'' zil v 17. storoci - napriklad. Alebo teraz hra akurat v nedelu o osmej vecer miestneho casu v bare v centre Lagosu. A mozno ze pochadzal z Jakutsku a zomrel v roku 1957 v gulagu. Co tym chcem povedat?

Nadavate tu na ten rebricek, ze Johnny Ramone alebo Kurt Cobain tam nemaju co hladat. A potom spomeniete par gitaristov, ktori tam nie su, ale mali by byt (btw EVH tam je, ale az nizsie). Lenze ti gitaristi su zase len nejaki slavni rockovi gitaristi z vasich oblubenych kapiel. Je to vraj zoznam slavnych, nie najlepsich. No ale, ved aj s Darellom, Mustainom, Slashom a podobnymi je to len zoznam nejakych slavnych typkov. Hlavne Slash a Hammett su dokonaly priklad. Co tak niekedy pre zmenu skusit spomenut aj inych gitaristov ako rockovych? Ci to je len mytus, ze existuju aj ini, ktoremu iba ja verim?:D

A teraz vazne. Az tak vas to sere? Asi nebolo, ako tu uz niekto povedal, cielom autorov vybrat tych najlepsich. Lebo to je predsa nemozne. To by sme museli najprv dokonale rozumiet vsetkym aspektom hry na gitare (napr. vediet, aky je rozdiel, ked hra rychlo Kirk Hammett a ked hra rychlo Allan Holdsworth), potom najst tie uplne najobjektivnejsie kriteria, podla ktorych budeme posudzovat. A potom to aplikovat na vsetkych gitaristov, aki zili. To je nad ludske sily a vobec to ani nepotrebujeme.

Zatial je to ako ked Stalin kritizuje Hitlera, ze je zodpovedny za smrt milionov ludi. Dufam ze sa nikto neurazi, varoval som, ze mam chut provokovat.:)

PS: Co sa toho rebricku v GW tyka, tak ten je snad este horsi ako ten v RS. Ten v RS, so vsetkymi jeho zapormi, sa aspon snazi o nejaky sirsi zanrovy zaber a ma aku-taku sancu rozsirit tomu, kto ho cita, obzory. No 90% rebricka v GW su metalovi gitaristi (samozrejme, prvy je Iommi, ako otec metalu a druhi su gitaristi z Metallicy ako najslavnejsej metalovej kapely), ti ostatni su v podstate z rockoveho idiomu, a aspon mne to pripada ako onanovanie nad plagatom Metallicy. Ale ked sa niekto chce oboznamit s metalovymi gitaristami, tak je to fajn.

Mozem ponuknut tento. Mne osobne sa paci asi najviac, ale tiez ide len o uvedenie par gitaristov, ktori sa mozu zapacit, nie o naozaj naj 100.
http://digitaldreamdoor.nutsie.com/pages/best_guitar-all.html

Pan-Palo-1
27.11.2009, 19:53
mne je osobne cely rebricek ukradnuty, pre mna je :
c.1 - Kirk Hammet
c.2 - James Hetfield
c.3 - Dave Mustaine
a dalej neriesim :D :D

lobster111
27.11.2009, 23:45
mne je osobne cely rebricek ukradnuty, pre mna je :
c.1 - Kirk Hammet
c.2 - James Hetfield
c.3 - Dave Mustaine
a dalej neriesim :D :D

Prečo je tam James Hetfield?

Jimi458
28.11.2009, 12:53
lebo dalej neriesi!

Jimi458
28.11.2009, 13:00
Vsetky tieto rebricky robil clovek alebo viaceri ludia ktori hlasovali.... kazdy znich ma iny vkus (ako kazdy clovek).... pre mna su naj gitaristi viaceri...ale ked pocujem jedneho vravim si Ty vole na neho nikto nema potom si pustim Blackmora a opat si s..rem do huby... potom pride Hendrix a uz mi je aj trapne :D:D:D

Pan-Palo-1
28.11.2009, 19:32

lebo asi hra na fukaciu harmoniku :D

Gresko
28.11.2009, 21:59
este ze si pochopil na co narazal :D

Papo
11.09.2010, 17:47
zarazilo ma kde je EDDIE VAN HALEN a SLASH :(

Chester
11.09.2010, 17:56
Mne tam chyba Wylde,Murray...

-MaReK-
11.09.2010, 19:32
Jasné, zoznam je nanič. Mne tam chýba Kotzen, pretože to čo som na jeho koncerte videl naživo prekonalo koncerty KISS, ZZ TOP aj DEEP PURPLE v gitarovej muzike niekoľkými míľami. Som zvedavý tento rok na Satroša...

reeller_sk
11.09.2010, 19:50
satch je už starý ujo odohrá svoje a nebude riešiť, love dostane :D...

Daemonion
11.09.2010, 20:29
kde bude satros?

reeller_sk
11.09.2010, 20:35
Prahe, Viedni aj v Budapesti. :)

SOAD
11.09.2010, 23:05
Prahe, Viedni aj v Budapesti. :)

hmm a nevieš kolko budu približne stat vstupenky ?

Piter
11.09.2010, 23:19
ceny su v rozmedzi 660 - 935 korun, kebyze sa nohodou niekto este pytal, tak 3. listopad 2010 v tesla arene ;)

-MaReK-
11.09.2010, 23:20
hmm a nevieš kolko budu približne stat vstupenky ?

http://www.ticketportal.sk/podujatie_search.asp?id=15107 = 41,30€
do Prahy na 3.11.2010 stáli myslím 23€ na sedenie (balkón nad pódiom), ale nemám pri sebe lístky, tak neviem.

bubo99
12.09.2010, 23:54
on mi pride ako gitarista, ktory ovlada asi vsetky techniky hry na gitare. je na tom nieco pravdy podla vas, technicky zdatnych?

-MaReK-
13.09.2010, 11:55
On je virtuóz. Zahrá čokoľvek. On nie že ovláda všetky techniky, ale množstvo ich vymyslel.

Slayertplsko
13.09.2010, 11:57
On je virtuóz. Zahrá čokoľvek. On nie že ovláda všetky techniky, ale množstvo ich vymyslel.

Ktore? Vazne ma ziadna nenapada.:)

reeller_sk
13.09.2010, 12:35
Marek zasa hviezdi :D:D:D...

Slayertplsko
13.09.2010, 12:38
Jaj ci Marek si len robi srandu?:D

reeller_sk
13.09.2010, 13:23
nie on je chudák len taký sprostý. :D:D...

Fil
13.09.2010, 14:32
Ale neblbnite. Co sa tyka Satcha, tak on skor niektore veci dost spopularizoval, proste stali sa jeho akoby trademarkom, avsak pouzivali sa uz predtym, len menej znamymi gitaristami (resp. nie zrovna v mainstreame).

-MaReK-
13.09.2010, 15:22
no ja neviem ,ale napr to jeho pišťanie umelým flažoletom a natiahnutím pákou používa iba on :) Ale kašlime na neho. Však je to šupák, ktorý sa ani nedostal do prvej stovky rebríčka gitaristov. :D

Slayertplsko
13.09.2010, 16:27
no ja neviem ,ale napr to jeho pišťanie umelým flažoletom a natiahnutím pákou používa iba on :)

Iba on. A kazdy druhy rockovy gitarista.:D

Gresko
13.09.2010, 17:33
noze menuj toho kazdeho druheho ;-) Jimmy Hendrix, Jimmy Page, Angus Young, Mark Knopfler, Eric Clapton, Tony Iommi, Mike McCready??? Napisal som ich tu celkom dost... Je tam aspon jeden taky? ;-)

-MaReK-
13.09.2010, 17:51
Steve Vai.

PS. V Satchovej technike som momentálne našiel miesto, kam napredujem zo všetkých síl. Nič iné teraz necvičím iba jeho štýl. Je to paráda, nekonečné možnosti celého hmatníka!!!!

bubo99
13.09.2010, 18:16
len si daj pozor aby si ho nezacal prilis pripominat

Daemonion
13.09.2010, 18:17
Steve Vai.

PS. V Satchovej technike som momentálne našiel miesto, kam napredujem zo všetkých síl. Nič iné teraz necvičím iba jeho štýl. Je to paráda, nekonečné možnosti celého hmatníka!!!!

riesis nejaky lick libary abo odkukavas koncerty?:)

Chester
13.09.2010, 20:10
MArek tak toto je co ? http://www.youtube.com/watch?v=KwaFIT_HPRQ 0:10 sec...

Daemonion
13.09.2010, 20:13
to Satch naucil Hammeta toto:D

-MaReK-
13.09.2010, 20:21
riesis nejaky lick libary abo odkukavas koncerty?:)

Počúvam pesničky a podľa toho :)

http://www.youtube.com/watch?v=GKL2xgKA3fE

PS: s hentým začal on 25 rokov dozadu.
Taký tón má asi iba on. Celá jeho hra je založená na perfektnom tóne.

reeller_sk
14.09.2010, 12:51
Toto je ukážka ako sa nehrá na gitare :D...

Chester
14.09.2010, 13:50
Toto je ukážka ako sa nehrá na gitare :D...
Podla mna ten chlapik ukazal ze hrat na gitare vie :) ked nahras daco podobne ,tak moj obdiv si iste ziskas :)

reeller_sk
14.09.2010, 13:55
okej nahrám ti :), ale to čo tam on robí to neni hra na gitare :)
rozhadzuje tam dobre, že nie aj nohami jedno, že sa na to hrozne aj pozerá druhé, že je to zahraté tak nenormálne sterilne, až nerozumiem, že sa tak dá niečo zahrať :)

-MaReK-
14.09.2010, 14:35
Reeller má pravdu. To je ako MIDI (akoby to hral Guitar Pro) Proste chalan cvičí iba rýchlosť, ale vôbec mu nejdú pekné tóny ani vibráta a ostatné.

saimon256
14.09.2010, 21:26
Reeller , nože nahraj :D

SOAD
14.09.2010, 21:50
Reeller vie pekne hrat, už som počul od neho cover od joe satrianiho crying a bolo to super

-MaReK-
15.09.2010, 01:34
Reeller vie pekne hrat, už som počul od neho cever od joe satrianiho crying a bolo to super

ech :D aj ja som ho počul a mal tam obrovské problémy s bendami. :) rýchlosť mu ide, ale to podstatné - tón, vibráto a bendy moc nie :)

SOAD
15.09.2010, 09:49
ech :D aj ja som ho počul a mal tam obrovské problémy s bendami. :) rýchlosť mu ide, ale to podstatné - tón, vibráto a bendy moc nie :)

:D tak nahraj niečo ty Marek :)

-MaReK-
15.09.2010, 11:00
Chcel som nahrať pár Satrošov, ale nemám na to vybavenie. Skôr sa mi podarí spraviť video z koncertu ;)

Daemonion
15.09.2010, 11:04
mohli by ste fakt chlapci tak motivacne:)

reeller_sk
15.09.2010, 11:15
ty pampúch s vybráto/ro/m som nikdy nemal problém nekecaj, tie bendy boli falošné uznávam. :D...

Chester
15.09.2010, 11:20
a toto ani vas skinhead satriani nevie :D http://www.youtube.com/watch?v=foSkPjvuRv0&feature=related 7:29 :D (len srandujem)

saimon256
15.09.2010, 11:29
O to sa pokusa snad kazdy gitarista co to uz videl :D

mohli by ste fakt chlapci tak motivacne:)

to suhlasim

-MaReK-
15.09.2010, 11:46
Hej reeller :D súhlas :) Vibráto super. Ale bendy ... Cryin' je asi najťažšia vec na bendy :D to aj satroš potentoval na pár koncertoch na Paríž turné.

PS: Zakk je tiež legenda :)
PS2: skôr by to boli demotivačné nahrávky :D

reeller_sk
15.09.2010, 11:53
Tak mu treba keď dá 300 bendov do pesničky tak nech sa nečuduje, že to do*ere potom :D...

-MaReK-
15.09.2010, 12:04
Tu mám také ročné videá. Viac svojich nahrávok nemám. Aj tak je to obraz nakkt a iba z koncertu (spoločensky unavený), tak prihliadnite na chybyčky :) dik ...

http://www.youtube.com/watch?v=whLkuXN3Dmk
http://www.youtube.com/watch?v=DSLnBYb7sKw

SOAD
15.09.2010, 16:35
Tu mám také ročné videá. Viac svojich nahrávok nemám. Aj tak je to obraz nakkt a iba z koncertu (spoločensky unavený), tak prihliadnite na chybyčky :) dik ...

http://www.youtube.com/watch?v=whLkuXN3Dmk
http://www.youtube.com/watch?v=DSLnBYb7sKw

to už som videl davno :) my chceme vidiet Satroša :D

Daemonion
15.09.2010, 16:42
to už som videl davno :) my chceme vidiet Satroša :D

tak tak:D..pekne nabrus ziletku, prejdi si po hlave, zaloz okulaare a vypaluj:D ...hento stare je dost ked pamatam:)..este aj v tme si..nebodaj skaredy si ze sa skryvas:D?

-MaReK-
15.09.2010, 16:59
Satroš bude 2.10.2010 večer :P

carbon31
15.09.2010, 17:05
Kde je Van Hallen, Slash alebo Allen Collins ? Absolútne nesúhlasím s týmto rebríčkom.

reeller_sk
15.09.2010, 17:11
ja si tiež myslím že slash tam nemá čo robiť :)

bubo99
15.09.2010, 17:24
Satroš bude 2.10.2010 večer :P

existuje niekde red house alebo killing floor od hendrixa v tvojom podani? to by som si chcel vypocut ;)

-MaReK-
15.09.2010, 18:19
Tie skladby som ešte nehral nikdy. Iba to poznám z počutia.

reeller_sk
15.09.2010, 19:13
No nevem kto tu cel nech mu dačo nahrám povedz ale čo lebo takto ja sa do ničoho isto neprinútim :)

-MaReK-
15.09.2010, 19:17
Nahraj Flying in a Blue Dream :)
http://www.youtube.com/watch?v=GKL2xgKA3fE

reeller_sk
15.09.2010, 19:38
dávnejšiem som to hral ale má tam kopu sajrajtu na tom zvuku, ale keď chceš tak dobre a do kedy mi dávaš čas?

-MaReK-
15.09.2010, 19:55
čo najskôr :) do konca mesiaca?

reeller_sk
15.09.2010, 20:02
okej môže byť, tak to idem kuknúť čo tam hrá ten šašek :)

Chester
15.09.2010, 20:04
sasek :D:D:D

saimon256
15.09.2010, 20:49
no aj ja som zvedavy :D

Chester
15.09.2010, 22:15
no toto ani satriani nezahra :D http://www.youtube.com/watch?v=5nVSYt3c0jw&feature=related 5:00

Gresko
15.09.2010, 22:22
kto by chcel hrat take bezduche hovadiny ktore zneju ako zvucka z japonskeho scifi animovaneho serialu? :)

-MaReK-
15.09.2010, 22:34
Prvý Satrianiho album bol považovaný za podvrch (všetci si mysleli, že je to zrýchlené) až pokiaľ nehral tie skladby na koncerte :)
Mne sa na ňom najviac páči, že je to skutočný profík, ktorý chápe, že gitara je o inom ako o bezduchých technických cvičeniach. (narozdiel od toho videa, kde sme sa mali upriamiť na 5:00 alebo Malmsteena). Neviem, prečo by to Satriani nezahral, keď je virtuóz. To ti zahrá každý gitarista, čo niečo znamená, avšak pridá do toho dušu. To je už úroveň, kde hráš, čo chceš, bez ohľadu na náročnosť, a nie čo si môžeš dovoliť hrať.

PS: keď už ti ide o rýchlosť, tak si vypočuj rýchlosť s dušou: http://www.youtube.com/watch?v=OMtei8O4DPg
PS2: čo myslíš, koho majú tí na tom tvojom videjku za vzorov? :) Vaia určite a tým pádom aj Satroša, lebo Vaia učil....
PS3: všetko začal Hendrix...

Daemonion
15.09.2010, 22:59
to ma vlastne zaujima ze co vniesol ten hendrix do nasho sveta konkretne..ze hral bendy?, vymyslel zaujimave akordy? tie tu uz predsa boli ci nie? ..pardon za moju nevzdelanost ale fakt ma to zaujima:)

Chester
15.09.2010, 23:10
Prvý Satrianiho album bol považovaný za podvrch (všetci si mysleli, že je to zrýchlené) až pokiaľ nehral tie skladby na koncerte :)
Mne sa na ňom najviac páči, že je to skuto...
Ja len nechapem preco si tu na tomto fore kazdy bere vsetko tak k srdcu, asi uz fakt budem musiet pisat ku kazdemu prispevku (len srandujem) ked to nebudem mysliet vazne...

reeller_sk
16.09.2010, 10:51
No ono je skôr vtipné to, že tí glupáci z toho videa to naživo nezahrajú, ale satroš áno :)

-MaReK-
16.09.2010, 15:00
jj, reeller má pravdu.
Chester, nie je možné aby sme vždy vedeli ako berieš svoje príspevky. Preto je dôležité formulovať to, aby to bolo jasné aj pre nezainteresovaného čitateľa.

Moody
16.09.2010, 16:24
to ma vlastne zaujima ze co vniesol ten hendrix do nasho sveta konkretne..ze hral bendy?, vymyslel zaujimave akordy? tie tu uz predsa boli ci nie? ..pardon za moju nevzdelanost ale fakt ma to zaujima:)

No vlastne aj ja by som bol zvedavy co nam Jimmy Hendrix priniesol lebo jeho hudba mi pripada jak po 5 jointoch a 5 mg LSD leboo je taka dost abstraktna az tazko na chapanie nie ako tieto nove pop songy....

saimon256
16.09.2010, 16:52
tak pocuvaj tieto nove pop songy :D:D Biebera odporucam :D

Moody
16.09.2010, 18:54
Sak ja nehovorim ze pocuvam nove pop songy..... Ja len ze jeho hudba je tazka na pocuvanie tak ako aj novy album Iron Maiden The Final Frontier som si stiahol cely a som si ho musel vypocut cely asi 5 krat az som tomu prisiel na chut....

Ja nepodporujem pop songy.... lebo ide o to ze teraz je uponahlana doba tak sa dava doraz na to aby bola lahko zapametatelna pesnicka a refren zeby si kazdy blbec na ulici ho spieval nie ako ta stara kvalitna hudba len aby sa produkovalo vela junk hudby .......

tj - zle si pochopil moj predchadzajuci prispevok...

no ale niet vysvetlenia k Hendrixovi :D

SOAD
16.09.2010, 19:49
Hendrix je pre mna gitarovy boh, on vymyslel takmer všetky techniky hrania ktore sa dnes použivaju , na internete je o nom toho vela popisaneho http://referaty.atlas.sk/prakticke-pomocky/zivotopisy/5967/?page=0
http://sk.wikipedia.org/wiki/Jimi_Hendrix

Moody
16.09.2010, 19:57
On vymyslel vsetky techniky?? Cize pred nim nebol ziaden iny gitarista ktory hral na elektrickej/akustickej gitare styl podobny blues,rock,heavy metal... a pouzival techniky co Hendrix?
Cize: Na pociatku bol Hendrix....

SOAD
16.09.2010, 20:03
ty nevieš čitat? nenapísal som že vymyslel všetky techniky , ale že ich vymyslel velmi vela , samozrejme že boli aj pred nim gitaristi , ale hendrix ukazal toho svetu podla mna najviac (každy ma iny vkus) , a mne sa nezda byt jeho hudba zložita na počuvanie , primitívnu hudbu už ani nepočuvam lebo s toho si nič nezoberiem

Moody
16.09.2010, 20:23
OK, som si neprecital celu vetu ze TAKMER vsetky techniky.....
Neviem no skusim si vypocut od neho znova nejake songy a mozno tomu pridem na chut lebo ja som sa jemu zase nevenoval az tak podrobne ako napr. Ironu lebo ten ma vie vzdy potesit. :D

saimon256
16.09.2010, 20:24
Tak teda, aby som aj ja prispel ...
Musim priznat ze ked som ho pocul prvy krat(a to si uz nespominam kedy to bolo) tiez som mal z toho podobne pocity mozno ako tu BenMoody. No po nejakom case som tomu prisiel na chut. Hendrix sice nie je z tych ktorych by som mal plnu mp3jku ale ako gitaristu ho uznavam.

-MaReK-
16.09.2010, 20:25
Hendrix bol prvý, ktorý začal hrať na gitare ako to poznáme dnes. Dovtedy boli najväčší gitaroví majstri The Beatles. Sám Clapton sa rozhodol zahodiť gitaru, keď videl, čo Hendrix predvádzal.

SOAD
16.09.2010, 20:30
Neviem no skusim si vypocut od neho znova nejake songy a mozno tomu pridem na chut lebo ja som sa jemu zase nevenoval az tak podrobne ako napr. Ironu lebo ten ma vie vzdy potesit. :D

to je v pohode, ...ja ked som pocul prvy krat hendrixa tak sa mi to tiež nepačilo , až potom ked som začal počuvat Vaia a Satrianiho tak som začal počuvat aj hendrixa a zistil som že to ma v sebe dost vela myšlienok , tie pesničky su precitene , a nieje to iba o nejakom rychlom hrani atd. .....ale každemu sa pači niečo ine takže to chapem aj keby sa ti nikdy nepačilo nič od hendrixa

Moody
16.09.2010, 21:01
No mne sa Satriani a Vai paci lebo ta hudba je precitena a preto skusim aj Hendrixa. Ale ako o gitaristovi som o nom pocul len to dobre tak dufam ze nebudem na okraji spolocnosti ked sa mi jeho hudba nebude pacit :D ....

-MaReK-
16.09.2010, 21:39
Ja osobne moc Hendrixa nemusím. Má super veci, parádne, ale viac sa mi páčia, keď ich hrá niekto iný.

SOAD
16.09.2010, 21:49
Ja osobne moc Hendrixa nemusím. Má super veci, parádne, ale viac sa mi páčia, keď ich hrá niekto iný.

ano nariklad ty :D

Biťo
16.09.2010, 23:35

mňa Iron napríklad vždy nudil.. je to vec pohľadu...

trekker
16.09.2010, 23:36

To preto Marek ze je to take stare.Ani ten zvuk este nebol moc dokonaly ako ho pozname dnes.Kto vie co by dokazal Hendrix s dnesnou technikou ked s tou primitivnou dokazal kadeco.

-MaReK-
17.09.2010, 10:07
To preto Marek ze je to take stare.Ani ten zvuk este nebol moc dokonaly ako ho pozname dnes.Kto vie co by dokazal Hendrix s dnesnou technikou ked s tou primitivnou dokazal kadeco.

Presne tak!
PS: vitaj medzi nami :)

Gresko
17.09.2010, 16:06
plexina a fender strat je primitivna technika? :D to asi skor myslite nahravanie co?

mato14
21.09.2010, 13:20
chyba mi tam Paul Gilbert, Vai, Satch... ale čo tam robí Kurt, to neviem...
Mas nieco proti Kurtovy :D ale hendrix si podla mna zasluzil byt prvy :)

Gresko
22.09.2010, 20:09
asi nema nic az tak proti kurtovi ako proti tomu do akeho rebrika bol zaradeny

Fil
22.09.2010, 22:41
Tak tam skor ide o to, aby sme tych ludi chapali trocha v historickom kontexte. Je az sranda, ze niektori spochybnuju ten uz dlhodoby nazor, ze Hendrix bol povazovany za "najlepsieho gitaristu", resp. jedneho z najlepsich, ked dnes mame Govana, Vaia, Satcha.. Lenze zoberme si, kedy prisiel. V Anglicku frcali Beatles, Clapton bol "the best", prisiel Hendrix so svojim hranim typu akordy-basova linka-melodia naraz, total kontrola nad spatnou vazbou a podobnymi vecami, ktore malokto (ak vobec niekto) dovtedy pouzival tak kreativne, ako on. Total obratil naruby celu scenu a ak si niekto pozrie zaznamy z nejakeho doboveho koncertu, ludia tam na neho kukaju s otvorenymi ustami.
Trosku podobne je na tom aj Kurt, ktory par power akordami dokazal vytvorit novy "styl" (nechcem pouzit to slovo "kult", aj ked v tomto pripade sa tam uz aj nechcene pyta). A urcite jemu ako gitaristovi patri uznanie, lebo nemusel hadzat arpeggia a stupnicove behy, ale sola mal jednoduche z par tonov, ako aj cele skladby, ale boli zaujimave. A skor o to ide, nie hadzat kvantum not, ale dat kazdej note vyznam (vid B.B. King).

Myslim, ze gitaristi su taka divna komunita, ktoru mozno dobre vystihuje ten "vtip" o ziarovke -

"Kolko gitaristov treba na vymenu ziarovky?
100.
Jeden vymiena ziarovku a tych 99 je tam a hovori, ze oni by to urobili lepsie."

Fil
22.09.2010, 22:57
Hendrix bol prvý, ktorý začal hrať na gitare ako to poznáme dnes. Dovtedy boli najväčší gitaroví majstri The Beatles. Sám Clapton sa rozhodol zahodiť gitaru, keď videl, čo Hendrix predvádzal.

V principe mas pravdu. Pozri si nejake dobove koncerty Hendrixa a vidis, ako tam ludia cumia s otvorenym ustami (samozrejme aj vtedy, ked spalil gitaru :P).

Ja ked si vypocujem nejake Hendrixove veci od SRV alebo Mayera, tiez sa mi to najprv paci (napr. Little Wing od SRV alebo Wait Until Tomorrow od Mayera), avsak potom po case sa vratim k Hendrixovi, hlbsie sa zapocuvam a citim tam tie veci "medzi riadkami", ktore tam ti pani proste nedavaju. V Hendrixovej hre bol taky zvlastny zivot, doslova zivelnost, on zil R&B, ta hudba isla z neho, tak ako ju pocul a citil (celu, teda basovu linku, harmonicku zlozku a melodiu), tak ju daval do tej gitary a je to tam proste pocut, ze je to ako keby ziva hmota, velmi zahustena faktura a rozne linky, ktore subezne idu a koexistuju. To samozrejeme u tych ostatnym panov tak nie je.

SRV hra menej a jeho styl je "pajcnuty" do texas bluesu, dava viac akcenty na jednotlive noty, pricom Hendrix hral skor "plochy", myslel inac. Mayer ma zase taky "upratany zvuk", menej zahustenu fakturu, akoby prisposobenu dnesnemu posluchacovi, ktory je uz zvyknuty na ine (ako technika "vylepsila" zvuk, nase uska akoby zleniveli). Kazdy ma svoj styl, ich hudba sa dobre pocuva, ale v Hendrixovi je este nieco ine, nieco originalne a velmi zive.

Domino Gersak
22.09.2010, 22:57
A skor o to ide, nie hadzat kvantum not, ale dat kazdej note vyznam

Pre toto je mojim top1 gitaristom David Gilmour. Hra miestami naozaj pomaly, ale hra presne to, co v tych pesnickach ma byt, vzdy to trafi uplne skvele. Ani o ton viac, ani menej.

Ragic
23.09.2010, 21:02
no tak myslím, že 1.miesto každý čakal .. santana sa mi zdá príliš dole a page myslím že tiež by mohol byť trochu vyššie ... a myslím si že frusciante je lepší ako garcia ... n a ešte curt cobain ma dosť zarazil

Mess
17.04.2011, 13:08
podobné rebríčky (ak nie tie isté) vídam na ultimate-guitar.com často, a vždy ma chytá taký mierný amok pri čítaní. Nedávam tomu čo to vydáva za vinu ale strašne by ma zaujímalo na akom princípe zostavujú podobné srandy.
Ale výnimočne som sa s prvým miestom aj zhodol, aj keď Jimiho moc nepočúvam, jeho vplyv a schopnosti viem oceniť a rozhodne sú nespochybniteľné. Ale ak si podobný rebríček prečítajú nejaké detská ktoré ešte nemajú moc prehľad isto im to pomôže a privedie ich k rockovej či jazzovej hudbe. Aspoň to.

Vandrak
17.04.2011, 15:46
Určite by tam mal byť Satriani a Vai :sad:

Slayertplsko
17.04.2011, 18:32
Vo vsetkych tychto rebrickoch ide iba o to, ukazat (najma mladym) ludom gitaristov, ktori boli/su hudobne niecim zaujimavi. Vobec sa to nemysli tak, ze tito su najlepsi gitaristi a presne v tomto poradi. Ved to sa prakticky neda posudit. Ale koho by uputal titulok ''Just a few dozens of guitarists you might like''? Asi nie vela ludi. Tak to nazveme TOP 100 OF ALL TIME a hned je to putavejsie. Ze je to v skutocnosti blbost? Ze Cobain nevedel poriadne hrat? Suhlas. Ale predsalen bol jeho styl niecim zaujimavy. Jimmy Page bol po technickej stranke takisto dost slaby a jeho sola tiez nie su v podstate nic ine ako trocha pentatoniky, ale ma velmi efektivne riffy a tie sola tam jednoducho pasuju. Naproti tomu ludom ako Paul Gilbert ja osobne neviem prist na chut. Alebo polovici tych speedmetalovych veci. Aj Dream Theater si cenim pre vselico, ale urcite nie pre tie nezmyselne solove pasaze, ktore ma vacsinou nijak zvlast neoslovuju a casto mi pripadaju ako nahodne pozliepane technicke cvicenia.

Skratka ide len o to, rozsirit ludom obzory a tento ucel, myslim si, vacsina z tych rebrickov splna. Jedine, co by sa dalo vytknut, je to, ze aj ked je nazov napr. top 100 guitarists of all time, tak su tam vacsinou takmer vylucne rockovi gitaristi. To je asi jedina vaznejsia chyba. Tento rebricek tym vsak netrpi:
http://www.digitaldreamdoor.com/pages/best_guitar-all.html