Vintage: Snobizmus alebo kult ? (alebo nieco ine...)

1. Fil
    FilRuka zákonaKľúčové slová
    Tak ma napadlo, ci by sme nemohli aspon na zaciatok rozobrat tento pojem, kedze mnohi sa nim dnes ohanaju. Na ebayi najdeme nastroje, ktorych cena vystupuje do zavratnych vysok; taktiez existuje moda relic nastrojov, ci obitejsi, tym lepsi Celkovo ma vsak obcas clovek pocit, ze ludia, ktori o tych nastrojoch vela hovoria, su skor zberatelmi, ako hracmi. A tiez, ze cele to halo okolo vintage je skor dobry biznis. Co vy na to ?
  2. david
    david
    To máš tak slovo "vintage" berie každý inak. Dnešný výrobcovia strčia to slovíčko pred každý názov výrobku, a tým to stráca význam a občas mám pocit že vintage je len taká príslovka ako "či" (a dorazilo ma keď mi kamarát povedal že si kupuje vintage aparát lebo sa mu to slovíčko vintage páči )
  3. mato14
    mato14
    vintage- pre mna -srara sexi klasika (neze by som bol na stare babky ) ale je to ine ked drzis novu gitaru nejaku ibanezu 2009 alebo fender ,jolana,r.v. 1900.....
    a to co robia je dost na pi.. ked niekde v cine ,tajvane ..... osmirgluju lak a uz vintaage
    ale zase chapem ked sa nejaka svetova znacka sa vrati k vyrobe gitar ktore sa davno nevyrabaju...
  4. mato14
    mato14
  5. mato14
    mato14
  6. VladoKN
    VladoKN
    ahoj Fil, zdravím po dlhom čase.
    aj vás ostatných.
    nedá mi nezapojiť sa do tejto diskusie
    či kult, alebo snobizmus. ani jedno, ani druhé. niekto má rád starý zaprášený zvuk zo 60´s-70´s, niekto moderný z 80´s dodnes. je to vec vkusu. niekomu sa páči pekný, pevný tučný tón zo starých čias, niekomu uvrešťané modern hi-gain, ultra metal umelé zvuky.
    ja sa nezháňam po obitých otlčených nástrojoch, ja hľadám dobre znejúci nástroj. pre mňa a pre moju muziku.
    áno, mám slabosť pre vintage. je to dané muzikou, ktorú sa snažím robiť, sám však žiadny vitage nástroj nevlastním. iba aparát

ja som len zvedavý dokedy vydržia moderné nástroje a či sa tie vôbec raz stanú vintage. lebo chcete, či nechcete, dizajnovo krajšie gitary ako Les Paul, stratocaster, telecaster, nastroje rady ES od Gibsona ste ešte nevideli. ale tiež to môže byť len názor jednotlivca.
    isté je, že tieto nástroje sa vyrábajú dodnes a sú najkopírovanejšie. prečo asi? lebo nič lepšieho nikto doteraz nevymyslel.
  7. VladoKN
    VladoKN
    Fil na tvoju otázku s biznisom ti odpoviem protiotázkou
    nemyslíš si , že dnes biznis s lacným šmejdom vynáša lepšie, než s drahými kvalitnými nástrojmi, ktoré stoja nehorázne peniaze?
    drahý nástroj si kúpi jeden z milióna, lacnému šmejdu neodolá dnes nikto... lebo je to lacné a dostupné, spľňa to akotak účel a môže si to dovoliť aj nemajetný človek
  8. VladoKN
    VladoKN
    znervózňujú ma tu chybové hlásenia a texte a veľmi ma obmedzuje, že môžem do príspevku napísať maximálne 1000 znakov
Zobraz výsledky 1 po 8 z 8