+ Odpovedaj k článku
Zobraz výsledky 1 po 1 z 1

Článok: Marshall MA100C

Členom od
    Jun 2008
    Level
    47
    Sila Reputácie
    14

2 z 2 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

Marshall MA100C

Druhého februára som kúpil toto kombo - Marshall MA100C. V mojom prípade bola cena nižšia ako ponúka najväčší predajca v Bratislave (asi vieme o koho ide )

Je to nová rada od Marshall - tzv. entry level - pre gitaristov, ktorý chcú mať zvuk aký ponúka Marshall, ale nemajú dostatok peňazí, aby si kúpili nejakú poriadnu mašinku.
    Táto séria pozostáva zo 100 (100H) a 50 (50H) wattovej hlavy, 100 (100C) a 50 (50C) wattových komb. K Hlavám sú vyrábané aj boxy s Eminence reproduktormi AX75. Ide o celolampovú radu.

Kombá a hlavy sú podľa výrobcu radené do skupiny aparátov vhodných aj pre profesionálov.
    Mnohých od kúpi týchto konkrétnych aparátov odrádza fakt, že sú montované vo Vietname. Ak mám byť úprimný, bol som tiež jeden z nich. Na kombách aj hlave je uvedené, že sú ´´Designed, Engineered & Quality controlled samotným Marshallom vo Veľkej Británii, ale sú Made in Vietnam´´.

Tak a teraz troška k opisu môjho 100 wattového komba. Začnem najskôr opisom toho čo nájdete v balení, potom samotného komba a zvuk. Nakoniec celkové zhodnotenie.

Balenie 4,5/5

Kombo je zabalené v klasickom kartóne a je vystužené proti otrasom a pohybom takou zvláštnou penou (niečo ako polystyrén) a je zakryté igelitom.
    Balenie obsahuje ďalej footswitch, napájací kábel, a návod. Pol bodu stŕham za to, že Marshall na stránke uvádza aj taký ďalší leták a tu nebol dodaný. Nie je to potrebné, ale tak mohli to tam už pribaliť.

Kombo 5/5

Kombo obsahuje: 2 kanály - Clean (Bass, Middle, Treble, Volume)
    - Overdrive ( Crunch Balance, Gain, Bass, Middle, Treble, Volume)
    Master - Reverb - pružinový
    - Resonance
    - Presence
    Efektová slučka, speaker vstupy, vstup pre footswitch
    Lampy
    Kombo je osadené v mojom prípade 3x ECC83 v pred zosilovači a 4x EL34 v koncovom stupni. Rozdiel je potom v 50 wattových hlavách a kombách, ktoré sa tu odlišujú v počte lámp.

Reproduktory
    2x 12´´ Eminence AX75 -75 wattov, 16 ohmov každý;

Kombo je z bokov opatrené držiakmi na prenášanie a jeden sa nachádza aj na vrchu. Pre mňa osobne je dosť ťažké - 28,4 kg. Chýbajú mi troška kolieska, ale zas na druhej strane by vibrácie asi nerobili dobre lampám...

Zvuk 10/10

Hrám na gitare Fender Stratocaster made in Mexico v konfigurácii snímačov H-S-S (humbucker pri kobylke).

Clean zvuk, je nádherne čistý a ´´teplý´´. Kombo reaguje na každú zmenu polohy snímača a pootočenie potenciometra na gitare. Verne prenáša všetky frekvencie - od mohutných basov až po kryštálové výšky. Osobne sa mi najviac páči zvuk v kombinácii kobylkového snímača so stredovým - tvz. 2. poloha pri nasledovnom EQ - Bass 7; Middle 6; Treble 7; Čo sa týka Volume tak podľa vlastného uváženia. Síce to je Marshall, ale aj pri nízkej hlasitosti hrá vynikajúco. Charakter zvuku môžete dokresliť pomocou Reverbu (3) Resonance (0) a Presence (5);

Overdrive zvuk, je presne to na čo sa môžete u Marshall spoľahnúť. Je to typický natural Overdrive. Kombo reaguje úchvatne na dynamiku hry. Jemným hraním prstami dosiahnete taký jemne skreslený zvuk, silnejším zahraním prstami sa už začína prebúdzať a hraním brnkátkom z neho dostanete všetko. Novinkou je potenciometer Crunch Balance. Ťažko sa mi definuje čo to vôbec robí. Jeho otočením doprava vlastne pridávate akoby gain a volume do nebústrovaného overdriv-u a znižujete tak rozdiel medzi týmto klasickým overdriv-om a boostrovaným overdriv-om. V klasickom overdriv-e sa mi páči takýto preset: Crunch Balance (7), Gain (3,5), Bass (10), Middle ( 5,5), Treble (4), Volume (5 a viac ). Zvuk môžte dokresliť ešte Reverb-om (3) Resonance (0) a Presence (5);

Kombo ponúka ešte niečo ako tretí kanál, ktorý by sme mohli pomenovať High gain. Je to vlastne boostrovaný Overdrive, ktorý môžete aktivovať manuálne zatlačením spínača na kombe, alebo pomocou footswitchu, ktorý je dvojspínačový. Po zapnutí sa na vás vyvalí moderný metalový lampový zvuk, aký ocení každý hráč od hard rocku až po rôzne formy metalu. Ja hrávam s vyššie uvedeným nastavením a je to podľa môjho názoru postačujúce aj na heavy rock, nakoľko tón je ešte zrozumiteľný a dobre počúvateľný. Čo sa týka sustainu, tak tu ani netreba asi nič písať. Pri dobrej gitare to hrá odtiaľto až do večera

Celkový dojem 10/10

Z komba mám dobrý dojem. Aj po zvukovej stránke aj po vzhľadovej. Možno si poviete, že to nieje podstatné, ale ruku na srdce - vyzerá to perfektne. V mojom prípade - hrávam klasický rock 70 - 80 tych rokov a kombo spĺňa moje očakávania v tomto smere. Správnym nastavením sa priblížite (schválne som použil termín priblížite) zvuku kapiel ako Deep Purple, Rainbow, Europe, Kiss, Status Quo... Vo vlastnej tvorbe sa orientujem na heavy rock s jemným metalom a zvuk je vhodný aj pre tento štýl. Každý si môže vytvoriť oveľa skreslenejší zvuk - stačí ak si nájde správne pomer medzi naturálnym overdrivom a boostrovaným a z komba vytiahne perfektný metalový zvuk.
    Kombo je vhodné podľa môjho názoru ako do skúšobne, tak aj na koncerty a do štúdia.

Last edited by PS1984; 07.04.2011 at 17:47.

+ Odpovedaj k článku

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky