+ Odpovedaj k článku
Zobraz výsledky 1 po 6 z 6

Článok: BOSS RC-2 Loop station

Členom od
    Nov 2007
    Level
    57
    Sila Reputácie
    25

1 z 1 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

BOSS RC-2 Loop station

Takze som tu znova aby som vam priblizil dalsiu krabicku u mna na zemi a tou je

Boss RC-2

Najprv si povedzme co to vlastne je potom ohodnotime funckie... Tato krabicka je neocenitelnym pomocnikov pri cviceni a skladani.. jej primarnou funkciou je uchovananie loopov a funckia overdub. cize zakladne pouzitie je nahrame si podklad a do toho hrame solo... druhotnou funkciuo je "metronom" a to je ze hrame za sprievodu "bicich" ktore su celkom pouzitelne aj ked nie na urovni samplovych beat makerov..... pod hodnotit

Balenie: 4/5

Vsetko uplne super az na to ze Slovensky manual bol dotlaceny v obchode coz nie je vytka obchodu ale skor bossu ze s nasimi koncinami stale nepocita inac sesko ako ma byt (uplnou tresnickou na dorte by bol aspon 5 cm kabla aby sa dal zapojit do chainu pretoze ked v euforii zabudnete kupit 10 cm kabla aby ste to mali ako dat do uz existujuceho chainu moze to sposobit nahly amok alebo docasny vypadok aktivity sedej kory mozgovej doma na kanape)

Vyhotovenie: 4/5

niet co vytknut na malom priestore je vela moznosti ale cloveka to az tak po par hodinach pouzivania nejako uz netrapi a je to dost intuitivne (ale bez manuallu ani krok hrozi poskodenie pristroje) skor teda myslim lahko zapamatatelne po pochopeni principu ovladania.... Sasi je celo kovove len gumena prosklzova vrstva na slapaki a gumenne podlosky proti posuvu na zemi...

Zvuk: N/A

nebudem hodnotit pretoze tato krabicka zvuk netvori ze ho nemrsi to neznamena 5/5 a 2/5 lebo nemrsi a ani nevylepsuje je tiez zavadzajuce proste a jednoducho co do jej pamate dato to budete pocut nic viac nic menej je to zelana fukcia.... len pre zmienky ze beaty toho intergrovaneho bubenika su na podivenie dost uveritelne.... to ja asi velke plus ale stale mi to nepride ako hodnotenie zvuku

Schopnosti: 4/5

Tak podme na to zacine vyctom

11 pozici na ulozenie zvuku
    Overdub a undo
    16 minut suvisleho zaznamu
    Line in pre Backing tracky
    tempo maker (nie metronom ale normalny beat maker) s volitelnym tempom
    automaticke spustenie nahravania monitorovanim vstupu
    step-on nahravanie...

Co to teda znamena celkovy cas suvisleho zvuku je 16 minut.. cize nech overdubujete cize prehravate frazu ktora ma 30 sekund solom alebo molodickou linou do toho date kvakadlo do toho este nejaku akordicky obrat s tremolom a co ja viem co este stale minate len 30 sekund zo 16 minut...

Overdub a undo....

Tak podme na to ideme nahravat z multieffektu do RC-2 z RC-2 do komba a nastavime Auto mode cize RC-2 ocakava kedy zacneme hrat a on hned zacne nahravat... hrame skoncime zastavime zosliapnutim rc-2 ihned zacne dokola prehravat loop ktory sme prave nahrali .... a pocuvame a ked sa nam nepaci dlhsie zosliapneme pedal a zvuk je fuc ... a znova a dookola ok povedzme ze podklad mame teraz robime nejake harmonie alebo dozvuky ako brnk po akordickom obrate s nejakym inym effektov a znova popocuvame nepaci sa tak znova podrziem pedal 2 sekundy a posledne nahrata "vrstva" bude prec kym nezacneme nahravat dalsiu mame aj funkciu redo cize dalsim podrzanim pedala 2 sekundy sa nezmaze dalsia vrstva ale vrati sa podledna vymazana. Overdubovat mozeme donemoty.....
    dalej uz teda mame nas vytvor a teraz sa na to pozrieme kriticky pac sa nam nepaci ze je to nerytmicky tak nastavujeme MODE na symbol noty a ozve sa bubenik v 4/4 tempe 120bpm.... to sa nam nepaci tak si bez problemov natukame prstom vlastne tempo uplne lubovolne. vynikajuci ale mozno pre zarytych uzanavacou cisteho metronomu najhorsi vydobytok techniky nesposobi ze bubenik bude mlatit 4 noty do taktu o rychlosti 180 bpm ale upravy styl reps pattern bubnovania tejto rychlosti (vid ukazky) ktory este mozeme zmenit pre dane tempo. vyhodu je ze tento bubenik sa nenahrava do pamate proste je pocut pri nahravani do krabicku ak nahravane na CP mozeme bubenika stisit samostatnym volume na 0 a hrame pekne v rytme aj bez beatu a ten si dorobime bubenikom na PC atd

Kde to mozeme ulozit ulozit to mozeme do 11 pozicii v suhrnej sume 16 minut tu asi nic moc nenapiseme len to ze potom sa ulozene stopy daju znova overdubovat a potom to jednoducho neulozit a zostane vam ulozena pozica a stratite len to co ste dorobili na poslednej session....

preco hodnote len 4 z 5? alebo po zhliadnuti nevyhod preco az 4 z5?

Nevyhoda:

je prave rozmer najniszieho modelu looping station od Bossu je ze ma len 1 pedal cize vsetky ovladania robite cez to najcitelnejsie je ak totiz "nepravne" nacasujete stlacenie povedzme ze chcete undo cize odstranit poslednu frazu a smykne sa vam noha lebo to nejak proste inac skonite tak ste vlastne zapli overdub cize pristroj ocakava dalsiu frazu ak ju vypnete resp teraz rychlo stlacite undo uz vlastne vymazavate "hluchu" frazu a musite sa zmierit s tym ze ta ktoru ste chceli vymazat je uz nezdielnou sucastou prave hrajuceho loop (vyssie modely uz maju viac pedalou a maju na roznych pedalo record a undo) chce to len zvyk a je to cena za kompaktnost tejto krabicky... toto sa vam bude stavat relativne casto na to aby ste to ignorovali

oproti vyssim modelom este postrada dve funkcie ktore su sikovne a to :

- vypnutie podkladu a prehravanie len poslednej vrstvy = napr mate ulozenu vasu pesnicku ale este ste nenahrali solo tak si teraz pustite loop vaseho refrenu alebo bridgu a dohrate solo avsak na PC uz mate vsetko nahrate a chcete len to solo pri tomto najnisom modely vam to znova nahra aj podklad co moze byt kontra produktivne lebo to solo potom nemozete posuvat v takoch v ramci casovej osi pesnicky
    - najvyssi model umoznuje spustat a vypinat az 3 rozne frazy naraz cize do 1 si nahrame backing track na druhy podmaz alebo eskalaciu ci bridge do 3 potom lead alebo spev a rozne si t prepiname (toto je skor vyhoda pre live muzikantov ktory v ramci pesnicky potrebuju menit pocet hranych nastrojov..

hlavne bod dva citelne chyba resp je realne uzitocny ale treba si uvedomit ze ceny modelov su dvojnasobne oproti nisziemu modelu..

cize na koniec je ze v rozmeroch normalneho maleho BOSS effektu dostanete "kamosa" na jam + bubenik a to vobec pani a damy ale vobec nie je na zahodnie.....

Celkovo: 4/5

vzhladom na cenu pretoze sa to neda porovnavat s schopnostami RC-50 ktore stio takmer 3,5 tolko....

Ukazky:

Samotna prezentacka od BOSS

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=kpUJP7N0TlA[/ame] hovori asi za vsetko a ten bubenik co tam hra je z ten krabicky

Cena hodnotenie ludi na Muziker.sk
    http://www.muziker.sk/Default.aspx?B...ms=kod_id;8056

Dalsie pouzitie:

Nie len cvicenie a skladanie ale povedzme bubenik si moze ulozit zopar pesniciek svojej kapelky a nosit si zo sebou do skusobne a hrat s nimi a naopkat proste akykolvek clen skupiny kde prehanaju nastroje cez toto si moze zobrat niekoho zvuk a cvicit do toho doma a ma celu skupinu... alebo spevak si moze doma bliakat pasaze ktore im nesli na skuske a makata ak mimo skusobne atd....

da sa tam nahrat aj audio audio vstupom cize z PC nejaky backing track...

resp si do toho mozeme nahrat veci a pocas koncertu si touto krabickou pomoct o 1 gitaru alebo nejaku saxsofonovu pasaz ked nam dychar ochorie atd atd atd ..... je to nesmierne sikovna vecicka
    Attached Images
    Last edited by Fil; 28.08.2009 at 17:28.

Fender Stratocaster Classic 70's Natural (mexicka fesanda)
    http://www.fender.com/products//sear...tno=0137000321
    Cort Earh 100 Natural
    BOSS ME-50
    BOSS RC-2 (20tku uz asi neuvidim)
    Marshall MG 15CD (ano ano 15w tranzitak ale lubim ho )

Členom od
    Nov 2005
    Sila Reputácie
    40

Re: BOSS RC-2 Looping station

Super, potom niekedy pridam komentar aj ja, RC-2 mam tiez.

Členom od
    Nov 2007
    Sila Reputácie
    22

quark321: Výborná recenzia

Členom od
    Nov 2006
    Sila Reputácie
    36

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) SOAD Zobraz Príspevok
    quark321: Výborná recenzia
    Skor by som povedal, ze nie celkom jazykovo podareny preklad nejakej povodnej recenzie v cudzom (nie slovenskom) jazyku
    K RC-2 sa da dokupit FootSwitch a tak vela veci, ktore bez neho musis robit prstom a teda sa ku krabici zohybat, potom robis pohodlne nohou. Este sa mi nestalo, aby sa mi omylom smykla noha z pedala (preto mam aj samostatny FS)!
    Slovensky manual som k tomu nevidel, ale radsej ho ani nechcem vidiet, uplne si vystacim s povodnym, ktory je strucny, zrozumitelny a hlavne dobry...

Členom od
    Nov 2007
    Sila Reputácie
    25

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) marowak Zobraz Príspevok
    Skor by som povedal, ze nie celkom jazykovo podareny preklad nejakej povodnej recenzie v cudzom (nie slovenskom) jazyku
    K RC-2 sa da dokupit FootSwitch a tak vela veci, ktore bez neho musis robit prstom a teda sa ku krabici zohybat, potom robis pohodlne nohou. Este sa mi nestalo, aby sa mi omylom smykla noha z pedala (preto mam aj samostatny FS)!
    Slovensky manual som k tomu nevidel, ale radsej ho ani nechcem vidiet, uplne si vystacim s povodnym, ktory je strucny, zrozumitelny a hlavne dobry...
    Uznajuc vytku tvoju ohliadnuc sa v minulost ponuru svoju konstatovat musim
    ze navzdory faktu ze 5 rokov uz v jazyku svojej matky rodnej zeme slova nenapisem
    Sta blesk z jasneho neba pisati v jazyku kralov ma stretla potreba
    Nie nezabudol som uplne povab ci lubeznost co vykuzli reci mojej rodnej slabika

Ja viem ze FS riesi niektore neduhy ci nastrahy ba dokonca problemy len FS nie je sucastou balenia je to recenzia na krabicku samotnu nie co vsetko dokaze s doplnkom...

Členom od
    Nov 2006
    Sila Reputácie
    36

Re: BOSS RC-2 Loop station

Hmm...
    Chapem, tak si to mohol radsej dat cele v matercine, hladsie by sa to citalo.
    Chcel som iba naznacit, ze dokupenim FS za par supov sa podstatne zvysi komfort pouzivania loopera...

+ Odpovedaj k článku

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky