+ Odpovedaj k článku
Stránka 1 z 3 1 2 3 PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 1 po 10 z 22

Článok: Boss DD-7 Digital Delay

Členom od
    Apr 2006
    Level
    78
    Sila Reputácie
    26

4 z 4 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

Boss DD-7 Digital Delay

Takze nedavno som sa dostal po tento podla mna perfektny digitalny delay, takze napisem par postrehov a dojmov.

Boss DD7

Uz podla nazvu si viete domysliet o aky efekt vlastne ide, ale je v nej par dalsich zaujimavych funkcii, ktore clovek ojavi az po prestudovani navodu a chvilke skusania.

Balenie 4/5

Jedina vec, co chyba je slovensky navod, ale ten anglicky je strucny a zrozumitelny a dobre ilustrovany, takze aj ked clovek tak uplne nerozumie popisu, vie si domysliet o co ide.
    Ak vsak chcete vyskusat vsetky moznosti zapojeni tejto krabicky, musite si pripravit peknu zasobu kablov.

Vyhotovenie 5/5

Tu osobne nemam co vytknut, konstrukcia krabiciek Boss sa mi paci a maximalne mi vyhovuje, su pevne a znesu aj tvrde zaobchadzanie.

Zvuk ...

Ten posudim len tazko, kedze osobne som mal moznost skusit len Digitech XDD a Boss u mna urcite vedie nie len po zvukovej stranke, ale aj co sa tyka funkcii, avsak je aj o dost drahsi.

Funkcie 4/5

DD7 obsahuje 4 mody Delayou a funkciu Hold, ktora je uplne skvelou pomockou pri improvizacii a roznom experimentovani, mozno malou nevyhodou je ze mozme nahrat len 40 a v stereo zapojeni 20 sekund zaznamu, ale treba si uvedomit, ze DD7 nieje Loop Station a taktiez v tomto mode nemozme vyuzivat ziadny z Delay modov. Nahravanie sa spusti stlacenim pedalu a druhym stlacenim za nastavi koniec, takto mozme nahravat jednu stopu cez druhu a zaznam ide stale dokola. Ak chceme zaznam vypnut stlacime pedal dvakrat.
    Tuto funkciu treba brat len ako doplnok, kedze aj ak sa nam podari nahrat nejaka stopa zle tak uz sa s tym neda nic robit a musime nahrat vsetko odznova, kedze posledny zaznam sa neda nijakym sposobom vymazat, ale aj tak je pre mna Hold mod velkym plus.

Dalsiou zaujimavostou je mod Reverse. Ten ja osobne nevyuzivam, mne osobne sa moc nepaci aj ked rad by som casom zacal pracovat aj s nim. V tomto mode vlastne hra s oneksorenim to co ste prave zahrali len je to pustane pospiatku a vznikaju z toho dost zaujimave zvuky, pri vytoceni potennciometra E.Level na maximum, je pocut len zreverzovany zvuk toho co hrate. Je mozne nastavit oneskorenie 300-3200ms.

Dalsim je mod Analog, ktory je odvodeny od analogoveho Delayu Boss DM-2, ich podobnost zial nazivo posudit nedokazem, kedze ich nemam moznost zrovnat, tu je mozne nastavit oneskorenie 20-800ms.

Premna dost oblubeny je Modulate mod, vlastne ide o to, ze je tu pridany Chorus a tym dostanete dost zaujimavy zvuk, dokonca je mozne nastavit aj cisto chorusovy zvuk bez da sa povedat nepocutelneho oneskorenia, kedze minimalny cas je tu 20ms a ovladacom E.Level je mozne nastavovat jeho uroven.

A ostavaju uz len mody 50ms, 200ms, 800ms a 3200ms, u kazdej je mozne nastavovat oneskorenie v urcitom rozsahu, to je mylsim zbytocne rozpisovat.
    Boss na to do navodu pribalil nalepku, ktoru si mozete nalepit priamo na efekt a na nej rozpisane vsetky casove rozsahy pre dany mod. Je tam este stlpec Tempo, ktory je vlastne pomocka pri nastavovani spravneho tempa.

DD7 ma zabudovanu taktiez funkciu Tap Tempo a vdaka nej mozme nastavit vo vsetkych modoch vlastne tempo priamo pocas hrania. Staci podrzat pedal 2 sekundy a nasledne dvomi stlaceniami nastavime tempo, ktore mozme pocas hrania neustale menit alebo si ho ulozime tak ze opat podrzime pedal 2 sekundy az kym neprestane kontrolka blikat a ostane svietit na cerveno, toto nastavenie sa nam vsak zmaze ak pootocime ovladac D.Time.

Vsetky casy, ktore som uviedol platia pre zapojenie Input A, Output A, ak zapojime vstup A a vystup B, vsetky delay casy sa zdvojnasobia a dostaneme maximalne oneskorenie 6400ms. Osobne toto zapojenie nevyuzivam a sluzi asi skor len na nejake to experimentovanie, pri beznom hrani nema vyznam.

Taktiez sem mozme pripojit efekty so stereo vystupom, napriklad Flanger a na vystup DD7 pripojime dve komba. Alebo mozme ziskat "panoramovy" delay pripojenim gitary do vstup A a dvoch komb na vystup. Alebo mozme mat na vystupe jedno kombo so skreslenym zvukom a druhe s cistym, vypinanim a zapinanim efektu vlastne akoby prepiname medzi tymito dvomi kombami. Pre vsetky tieto zapojenia je pribalena dalsia pomocna nalepka, kde je znazornene zapojenie vstupov a vystupov pre dany rezim, takze Boss myslel naozaj na kazdu malickost.

K DD7 sa da pripojit pedal na nastavovanie tempa alebo Expresion pedal, avsak vzdy len jedno z toho kedze maju spolocny konektor.

Tazko sa mi hladaju nevyhody tejto krabicky, kedze mne osobne velmi vyhovuje, ovladanie je jednoduche a mate vela funkcii v malom baleni, aj ked pre niekoho su niektore z nich mozno zbytocne.

Ukazka
    [ame]http://www.youtube.com/watch?v=KoI5c-Uqa2k[/ame]

Pokial ide o cenu, na Slovensku som najlepsiu cenu nasiel na muzikeri
    http://www.muziker.sk/Default.aspx?B...s=kod_id;10798

P.S. popripade recenziu este upravim a opravim pripadne pravopisne chyby, len je uz vela hodin a mam uz dost takze dik za pochopenie
    Attached Images
    Attached Files
    Last edited by Fil; 06.09.2009 at 21:45.
    Fender Strat (Dimarzio Super Distortion pickup)
    Line6 UX2

Členom od
    Nov 2007
    Sila Reputácie
    47

Re: Recenzia Boss DD7

ďalšia zbyt. recenzia... aj keď v podstate dáva zmysel, ukážky a real je real.. ale dávam bod.. za zmysluplné vyjadrovanie sa....

Členom od
    Nov 2005
    Sila Reputácie
    40

Podla mna nie je vobec zbytocna, resp. ani neviem, preco by mala byt. Som rad, ze niekto napisal, ze je s tym delayom spokojny, lebo ja osobne digi delaye nemam velmi v laske, pacia sa mi asi jedine preto, lebo zvyknu mat tap tempo

Členom od
    Oct 2007
    Sila Reputácie
    31

1 z 1 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

myslim, ze digi delaye su uz dnes na spickovej urovni. Osobne mam DD6 a nemozem si stazovat. Co mi ale vadi na bossackych delayoch, obvzlast na 6tke, ze si clovek priplaca za funkcie, ktore v zivote nepouzije, resp. tak na 10 minutu (Warp, Reverse, velice provizorny looper), na druhej strane, tap tempo je skvela vec. Velmi sa mi v tomto smere pozdava novy signature delay maestra Satrianiho od Voxu...nic zbytocne, jednoduche, ucinne...

Členom od
    Nov 2005
    Sila Reputácie
    40

To hej, ale analog ma v sebe tu "analogovost", taky zivot, ktory digi delay podat proste nemoze. Digi zase opakuje verne to, co zahras, analog k tomu pridava "to svoje". Nuz.. Ja by som asi zobral Memory Man Deluxe 5 cudlikovy z Taiwanu, keby niekto predaval
    A co sa tyka delayov, jednoznacne vyhrava Fulltone Tube Tape Echo, na ktore uz presiel aj "delay master" The Edge a taktiez John Frusciante Avsak, to uz je ina liga pre inych gitaristov

Členom od
    Oct 2007
    Sila Reputácie
    31

jasne, ta ,,krabica" ma krasny zvuk. Este som ju neskusal ani nevidel, ale z toho, co som pocul, wow...

Členom od
    Nov 2007
    Sila Reputácie
    47

... som to zle napísal, nie že zbytočná ale bez ukážok .... čo je veľká škoda pretože podľa mňa pri takýchto veciach to spraví 90 percent dojmu.. dobrá ukážka...

Členom od
    Apr 2006
    Sila Reputácie
    26

Nemam ako doma nahrat nejaku poriadnu ukazku, teda mozem sem kludne hodit nieco nahrate nejakym tescomikrofonom ale ta kvalita zvuku potom aj bude taka. A inak myslim ze u niecoho ako delay uplne staci ukazka aj od vyrobcu, pretoze ten chlapik tam predviedol uplne vsetko, az na Reverse, ktory si mozes lahko najst v nejakej inej ukazke. Snazim sa len povedat, ze je to proste digitalny delay a nie nejake skreslovatko ako distortion alebo rozne ine krabicky kde sa rozhodujes cisto na zaklade zvuku

Členom od
    Nov 2007
    Sila Reputácie
    47

v podstate áno, máš pravdu.. my mistake...

Členom od
    Apr 2006
    Sila Reputácie
    26

1 z 1 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

Prihodil som malu ukazku Hold modu, aj ked to myslim vsetci poznaju, je to len tak pre zaujimavost, mozno skusim nahrat este nejake ukazky, uvidim aka bude kvalita

+ Odpovedaj k článku

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky