+ Odpoveď do témy
Zobraz výsledky 1 po 2 z 2

Téma: Výroba gitary

Členom od
    Jan 2016
    Level
    1
    Sila Reputácie
    0

Výroba gitary

Zdravím, pred nedávnom som sa s kamošom čo fušuje do stolárčiny, že si spravíme nejakú gitaru, tak som navrhol najjednoduchšiu alternatívu: Telecaster... Telo sme mali zmáknuté raz dva, no teraz došiel na rad krk. Drevo už máme ohobľované na správnu hrúbku, máme hmatníkovú dosku, no nevieme ako dať výstuž a potreboval by som pomoc.

Kúpili sme túto výstuž u Sivčáka. (a hlava zo strata je tam schválne) Bol by som veľmi vďačný za každú radu.

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    87

Re: Výroba gitary

Nadšenie je síce krásne, ale ak to nemá byť len bezduchý pokus o "vystrúhanie" čohosi čo sa bude podobať na el. gitaru, bolo by vhodné prečítať si niektorú z knižiek pojednávajúcich o amatérsk ej stavbe el. gitary.
    Chceĺo by to osvojiť si príslušné názvoslovie, mať základné znalosti o jednotlivých druhoch dreva vhodných na stavbu hud. nástroja, mať aspoň približnú predstavu o proporciách a základných vlastnostiach jednotlivých častí hud, nástroja, ovládať pracovné postupy pri jeho zhotovení a mať samozrejme aj minimálne základné vybavenie ä nástroje + nejaké prípravky. Nevynímajúc vhodné materiály,
    Dobré je aj preštudovať si nejaký ucelený stavebný návod pre zhotovenie el. gitary. To všetko sa dá nájsť v knižkách ktoré sú v predaji napr. v USA, UK ale aj v Nemecku - zohnať ich dnes cez e-shopy nie je problém. U nás a našich susedov myslím vhodná literatúra nebola vydaná a ani nie je v predaji.

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Kľučové slová pre túto tému

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky