+ Odpovedaj k článku
Zobraz výsledky 1 po 10 z 10

Článok: Burny Les Paul Standart 1983

Členom od
    Mar 2009
    Level
    58
    Sila Reputácie
    20

1 z 1 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

Burny Les Paul Standart 1983

BURNY LES PAUL STANDART 1983

Na úvod.

Tuto recenziu píšem hlavne kvôli tomu aby som sa podelil o skúsenosti stou to gitarou s veľkým G ! Už mi prešlo rukami par gitár ale nie tak veľa ,aby som vedel objektívne zhodnotiť tuto gitaru preto bude tato recenzia viac menej subjektívneho charakteru.

Burny : Čo To vlastne je ? .

Burny je japonská firma ktorá v prelome 70s 80s rokov vyrábala takmer úplne presne kópie gitár GIBSON U.S.A za cca tretinovú cenu originálu (v dnesnich dňoch cena 70/80s kusou je niečo cez 700-800 libier) kópie boli naozaj urobene s „chirurgickou“ presnosťou preto sa tato firma nevyhla súdnemu sporu s Gibson u.s.a . Gibson spor vyhral a tak s gitár burny zmizol nápis „The les paul „ a nahradil ho nápis Super Grade . Na prvý pohľad si človek nevšimne že tam nie je napišané The les paul model . No to som trosku odbočil.

Teraz prejdime rovno k mojej gitare .
    Gitara vychádza z originálu gibson les paul st. , telo a krk je mahagón , vrchná doska tela je javor .
    HW je klasika 2xHB 2xvolume 2x tone potenciometer Kobylka a strunik .
    Prvé čo ma doslova dostalo bola váha gitary naozaj ťažký klacek , človek si musí zvyknúť (alebo minimálne kúpiť lepší pas na gitaru ) . Druha vec čo som si všimol že krk je riadne hrubý ale chytil som to do ruky a iný krk ani nechcem na gitare proste toto je to čo som hľadal parádne sadne do ruky , dohmat je fantasticky všade je rovnaký a niečo okolo 1.5mm . Krk je dokonca o niečo hrubší ako terajšie modely Gibson Les paul. Jednoducho na gitare sa hra pohodlne. Keďže gitara ma svoje roky tak je samozrejme že gitara nebude s cenovkou a nebude ako zrkadlo . Jednoducho ma par škriabancov a na jednom mieste dokonca prilepený binding.. Hw je trosku skorodovaný ale to dodáva tejto gitare ešte viac dušu . Prejdime ku zvuku . 

Zvuk: na úvod „zvukovej“ časti len dodám že tato gitara ma stále dokáže prekvapiť a to ju mam pol roka .
    Na sucho znie veľmi vyrovnane ale dosť potichu oproti iným gitarám. Gitara sa veľmi dobre sprava pod rukou toto ocenia hlavne ľudia čo majú ako sa hovorí ton v prstoch . Už nasucho je počuť ako sa krásne ton zaguľacuje keď človek „brnkne“ s citom alebo keď človek do toho začne „rúbať“ tak gitara začne cinkať . No to pravé orechové ešte len príde keď ju človek pichne do aparátu . Ako každý správny les Paul si tato gitara presadila na každom aparáte ten svoj správny les Paul zvuk . Človek uhre 13tku alebo 9nu , ba dokonca aj obyčajné Gcko a cíti sa pri tejto gitare ako kráľ proste božský znejúci twang . Pri kobylkovom snímači je čistý zvuk veľmi bassovi ale pritom pekne zaguľatený proste zvuk ktorý ma gule . V strednej polohe znie gitara veľmi prirodzene Ale všade krásne gulate Bassi sú pevne stredu proste stredy úplné super a výšky sú také medové zaguľatené proste. paráda . Myslím keďže sa tato gitara krásne chova pod rukou dá sa snou hrať akýkoľvek štýl na čisté zvuky  vrátané funky . Gitara krasne rezonuje a ma za dva vagony sustainu Poďme ku skresleným zvukom .
    Na takom tom klasickom crunchi prehúlenej koncovej lampy je tento zvuk .. taký drevitý a veľmi pevný proste nekompromisný zvuk ktorý sa vie pekne presadiť .
    Pri trosku drsnejšom leadovom zvuku je cítiť šťavnatosť a kremovosť zvuku v sólach no v doprovodoch je to riadna mašina taký ten správny „kusavi“ sound ktorý sa vie dokonalo presadiť . Ešte dodám že kobylkovi snímač ma samozrejme veľmi pekný guľatý zvuk ale trosku sa na vacsich skresleniach prejavuje nekonkretnost . vypalovaky ala malmsteen hrám radšej na krkovom . No na veci ako Gary moore, santana, Joe Bonammasa je ten zvuk ako stvorený proste pecka čo dodať . Nie som moc hi gain-ista ale ľúbim sa občas vyblázniť a čo by som dodal asi len že tato gitara zvládne celkom pohode aj podladene higainove skreslenia „ala“ nightwish ale neni to nic extra nato  možno kvôli PAF snímačom ktoré majú hodnotu 7.6Kohmu . No na heavy metalové veci ala whitesnake , dio je to super.. ale to snáď ani nemusím pišať stoh oco som tu písal je to jasne . Ku koncu len dodám že nemám k tejto gitare žiadny doklad ani pôvodný kufor a To že je z roku 1983 som len zistil „studiami“ a indíciami na gitare (ako je napr. .kritka na torznú tyč . alebo tvar hlavy.. atd. ).

Gitaru som skúšal na mašinách : DSL JCM2000 (kombo )
    Mesa Boogie MARK 4 + 1936marshallbox
    Snáď všetky Guitar rig simulácie
    Orange tiny terorr
    Orange AD30
    BEHRINGER (nejaký pololampovi model )
    Fender FM212
    Kustom DFX 65
    A hlavne môj „miláčik“ VOXAC4TV
    Myslím že ak by mi niekto ponúkol na výmenu originál gibson dnešnej vyrobí tak by som odmietol lebo toto je gitara ... jedným slovom orgazmus .

Este dodam ze dakujem reellerovi za vybavenie tejto gitary .
    Attached Images
    • File Type: jpg 01.jpg (441.7 KB, 151 zobrazení)
    • File Type: jpg 02.jpg (321.2 KB, 109 zobrazení)
    • File Type: jpg 03.jpg (267.1 KB, 106 zobrazení)
    • File Type: jpg 04.jpg (178.5 KB, 127 zobrazení)
    • File Type: jpg 05.jpg (207.4 KB, 104 zobrazení)
    Last edited by webmaster; 08.07.2010 at 22:45.
    VOX AC4TV 4W all tube 10" celestion
    Homemade FUZZ, BOSS-OS2
    Epiphone LP 100,Burny Les paul standart 1983-86
    Epiphone Akustika (kopia gibsona
    HOHNER Cdur HARMONIKA
    dufam ze si do vianoc kupim nejake PRS alebo Gibson

Členom od
    Nov 2006
    Sila Reputácie
    35

Re: Burny Les Paul Standart 1983

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Futox Zobraz Príspevok
    BURNY LES PAUL STANDART 1983
    ...Tuto recenziu píšem hlavne kvôli tomu...pravé orechové...medové zaguľatené...drevitý...šťavnatosť a kremovosť...
    skoro som pri citani zabudol, ze pises recenziu o gitare a nadobudal som pocity, ze sa jedna o nejaku cukrarensku malovyrobu . Nic v zlom, iba sranda.
    Inak velmi pekny sunburst, nadherny ...

Členom od
    Mar 2009
    Sila Reputácie
    20

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) marowak Zobraz Príspevok
    skoro som pri citani zabudol, ze pises recenziu o gitare a nadobudal som pocity, ze sa jedna o nejaku cukrarensku malovyrobu . Nic v zlom, iba sranda.
    Inak velmi pekny sunburst, nadherny ...
    pohodicke teraz citam tak to tak naozaj vyznie hehe a dakujem .

Niekto je hetero niekto homo a niekto je nagitary ...

Členom od
    Dec 2007
    Sila Reputácie
    87

pohodicke teraz citam tak to tak naozaj vyznie hehe a dakujem .

Niekto je hetero niekto homo a niekto je nagitary ...
    Drž sa tej gitary a ona sa ti odmení vernosťou (zvuku a pohodlia hry) podstatne výraznejšie ako hociktorá atraktívna ženská (aj keď možno ináč).

Členom od
    Oct 2006
    Sila Reputácie
    26

pekná ďatelina ...
    Ale futoxík ešte poďakovanie mi tam chýba ...
    Last edited by reeller_sk; 16.03.2010 at 17:09.

Členom od
    Mar 2009
    Sila Reputácie
    20

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) reeller_sk Zobraz Príspevok
    pekná ďatelina ...
    Ale futoxík ešte poďakovanie mi tam chýba ...
    jejda fakt som bol zaslepeny tym les paulom hned to bude.

Členom od
    Oct 2006
    Sila Reputácie
    26

jejda fakt som bol zaslepeny tym les paulom hned to bude.
    hneď to je iné takto to má informačnú hodnotu

Členom od
    Mar 2009
    Sila Reputácie
    20

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) reeller_sk Zobraz Príspevok
    hneď to je iné takto to má informačnú hodnotu

Členom od
    Dec 2009
    Sila Reputácie
    11

pekne napisane a pekna gitarka

Členom od
    Mar 2009
    Sila Reputácie
    20

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) human_fly Zobraz Príspevok
    pekne napisane a pekna gitarka
    dakujem ako tak citam spatne tu recenziu par veci by som zmenil ale kaslat nato

+ Odpovedaj k článku

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Kľučové slová pre túto tému

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky