+ Odpovedaj k článku
Zobraz výsledky 1 po 4 z 4

Článok: Sound blaster X-FI Titanium

Členom od
    Nov 2007
    Level
    57
    Sila Reputácie
    24

3 z 3 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

Sound blaster X-FI Titanium

Kupu novej karty som zacal riesit pri hroze ktore ma chytala pri nahravani cez onboard zvukovku Realtek (takmer 95% vyskyt na maticnych doskach). Z prehravanim som nemal velke problemy hralo to ci hudby alebo hry a neriesil som. pri rozhodovani som sa zaoberal dvoma variantami univerzalnu zvukovku alebo semi-profi urceny hlavne na home studio... Kedze nie len hudbou je clovek zivi (najma ja ) tak som siahol po zvukovke unverzalnej a zatial som nelutoval.

Co myslim pojmom univerzalna? myslim tym ze zvukovka je schopna fungovat ako gaming sound card cize ma vsetky specifikacie rozhrania a vylepsenia zvuku pri hrach (eax 5.0. virtual surround do sluchadiel, crystalizer atd) za dalsie disponuje Movie modom (DTS dobly surrond, Dolby pro Logic normalizacia zvuku (aby vybuch nesposobil infarkt pri scene so septajucimi hercami) a zaroven aby disponovala ASIO 2.0 s velmi niskou latenciou pod 1ms (0.57) v studiovej kvalite (odstup od signalu od sumu nad 105 dB nizka latencia aj v 24bit a 96khz) kedze karta mala v popise deklarovanie tieto schopnosti objednal som ju.

Karta sa zapaja do PCI-express (PCI-e 1x) slotu (existuje aj vyhotovenie PCI ale je drahsie o dost) a ja ju mam pichnutu do slotu pre druhu graficku kartu PCI 16x zapol PC a tak podme na to

Balenie 10/10:

bez chyby karta bola zabezpecena anitistatickym obalom a pevne uchopena v krabici tak aby sa nehybala a neotlkla pod karotom nejaky ten kabel, cd, zarucak, manual (v SVK).

Vyhotovenie N/A:

tu co poviem po tej stranke hardwaru vyzera to pekne vela ciarok na plosnom spoji extaza pre elektrotechnika.... ale nie vazne tu nie je do hodnoti

Instalacia 8/10:

ziaden problem niekto asi bude mat traumu z toho ze mu to tam natlaci softwaru asi za 1,2 GB (nie z CD ale este si po registraci produktu cez auto update funkciu postahuje dodatovne apliakcie (da sa aj vybrat ktore ano ktore nie) ja som bol zvedavy dal som vsetky.. tak vsetko mame update ideme sa s tym ucit robit

Funckie ako to hraje a tak 10/10:

Pozitiva:

Control panel tejto zvukovky zodpoveda jej moznostiam. Co by som dal za 1 drop down menu a tak 2-3 posuvatka hlasitosti.. Ale nieeeeeee v podstate sa vam otvori taky maly cubase a vy mozete nastavovat charaktereiskty kanalov ci uz vstupnych alebo vystupnych pridavat retaz hardwarovych effektov ktorymi karta disponuje (24 ich je) flanger reverb noise gate distrotion delay atd.... recenzia je na hodnotenie nie navod cize stop ano cez tento kontrol panel sa da nastavit vela je to viac menej aj prehladne podane aby clovek chapal co robi.

Karta dalej disponuje malickym control panelom II ktory sluzi na rychle prepinanie modov (toto uvediem paradoxne aj medzi zapormi) tu si nastavujete ci bude karta v mode gamer, movie alebo sound creation. po prehodeni modu nasleduje restart zvukovky ako aj reincializacia jej driverov a aj v aktualne otvorenom okne budte mat zrazu inu ponuku zaloziek prisluchajucu tomu ktoremu modu. setri vam to manulane nastavovanie co ma byt a co nema byt pustene. Kazdopadne je dobre vediet ze ASIO a viac vstupov resp vytupov funguje len v adio creation kde pri movie ak mate zapnuty decoder DTS tak zase vacsina zadych jackov su vystupy pre surround aparaturu.....

Takze podme hrat...

gitara->me-50--PC-> sony Acid 7 pro zapnuty monitor aby som sa pocul spatne.

Prvi sok bol ze to bolo bez sumu (na rozdiel od komba) cisty zvuk ktory mal priestor cize nastroj bol "niekde" nebol to taky plochy zvuk proste mal som pocit ze gitarista sedi v mojom monitore a nikde inde.... co sa tyka latencie skusal som asi vsetko nech som do guitar rigu alebo len tak priamo do effektovej slucky narval effektov apraratov co to dalo latencia sa dostala na max 3.1ms (10 ms je hranica rozoznatelne clovekom). Pri hre bez softwarovych uprav som sa pohyboval od >1 az po 1,2ms .... cize bez zavahanie zvukovka stihala prehravat to co som hral midi bicie akebo MP3 backing track.. Neskor som skusal nahrat vela stop a skusit ako si s tym poradi stalo sa to co som cakal bez problemov prehavala 16 zvukovych stop reagovala na zmazanie stopy upravu nejakeho softwareoveho effektu a stale zachytavala gitaru na urvoni 3ms delayu... zvuk sa neznazi v mode Audio creation vobec upravovat (pokial nechcem) ani prikraslovat nasilu co ocenia gitaristi co chcu tam WUHIWHG (ako pri DTP tlaci whay u hear is what u get)

Prehravanie:

tak som si pustil aj nejaku tu Mp3 v mode Entertaiment resp Movie. A cuduj sa svete kukal som na to ako puk co to na mna hra repraky mam nejake ciske 7w dokopy a mp3 som uz mal vypocutu 1000x na onboard zvukovke a ano bol to coming back to life od gilmoura ale to co na mna pustilo toto ma zarazilo...
    neviem ako to opisat ale ta cistota zvuku contrast medzi nastrojmi pekne rozlisitelne nevtierave ani basy ani vysky ani stredy proste skladba bola podana tak ze som nechapal (na to ze je to stratova kompresia mp3). Okamzite som dostal 1000 chuti kupit sice lacniejsie ale zato spolahlive studiove monitroy (videl som m-audia za 3.300 SK). Realne ma to prekvapilo ake ozivenie mojej hudby nastalo vymenou hardwaru.

Gaming:

tady neni o com Creative je leadrom na poli hernych zvukoviek myslisleli si vlastny standard EAX (nieco ako DirectX pre pre zvuk) a kto by to mal lepsie zmaknute ako tvorci. k dispozici mate aj software ktory sa pravidelne updatuje a automaticky deteguje spustenu hru a nastavuje cip karty tak aby herny zazitok bol co najlepsi. Skusl som na call of duty 4 ten priestor bojiska tam zrazu bol mali ste pocit ze 2 km stvorcove od vas nie je BA v nedelu ale kruty bratovrazedny boj... (sluchatka). To ze karta sa chvali ze ma virutlany surround do obycajnych stereo sluchatiek som nebral moc vazne a ani to nie je realny surround ale prekvapivo gule to ma......

Nevyhody:

- nevyhodou moze byt pre niekoho zlozitost tato karta ej urcena ludom co uz ako tak rozumeju zvuku a uz nieco aj seriozne nastavovali preto ak k nim nepatrite budete chvilku luskat problemami a nedostanete z karty 100% moznosti na prvy sup. aj v ramci tejto komplexnosti mi napriklad Acid pro ponukol na vyber z 32 roznych kombinaci vstupov/vystupov a chvilu mi teda trvalo nez som nasiel to co som chcel.....
    - ovladaci software je komplexny cize si to vyzaduje vela trpezlivosti aby ste dosiahli to co ste chceli mne trvalo asi 2 hodiny kym som cez to dostal prvy signal do softu a nahral prvy ton aj s aktivnym odposluchom....
    - prepiranie modov pri spustenych aplikaciach moze vies k ich padu... ak prepnete pri hrani hry kartu z gaming do audio creation pravdepodobne to hra nerozchodi a padne..
    - tlaceny manual je strohy nie su tam uz kontretne nastavenia a pouzivanie softwaru venuje sa len popise a instalacii karty a maximalen instalaci ovladacov a auto updatu... na software ste sami s helpom
    - iba 2 vstupy Spidf a kombinovany Line-in/Mic (pripaden rozsirovaci modul na prednom panely vam da +1 mic in) ** je mozne ze sa daju nastavit aj ine vsupy ale zatial neviem ako
    - ziadne nevyhody co sa tyka zvuku a kvality som nezaznamenal karta hra vyborne vykon je uzasny (cip x-fi ma hruby vykon niekde na urovni vykonneho Pentii 4 a stara sa len o processing zvuku)

Celkove hodnotenie 9.5/10:

nic nie je dokonale a aj od creative exstiju este lepsie karty (extrem audio je priamo pre home studio ale je skoro 2x tak draha ako tato). Ja som zatial velmi spokojny

Stranky Vyrobcu:

http://en.europe.creative.com/produc...=17927&listby=
    Last edited by Fil; 09.10.2009 at 16:49.

Fender Stratocaster Classic 70's Natural (mexicka fesanda)
    http://www.fender.com/products//sear...tno=0137000321
    Cort Earh 100 Natural
    BOSS ME-50
    BOSS RC-2 (20tku uz asi neuvidim)
    Marshall MG 15CD (ano ano 15w tranzitak ale lubim ho )

Členom od
    Oct 2006
    Sila Reputácie
    26

1 z 1 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

Re: Sound blaster X-FI Titanium

Ja mam tu hi-end verziu tejto karty myslim, ze sa tomu nadava elite pro a tiez kvalita prehravania super, ma to aj ten externy box na ktorom je do plusu vstup na mikrofon a Hi-z vstup, co je vlastne vstup pre nastroje zo zadu midi vstupi a digitalne vystupy. Jedine co mi vadi su dost blbo napisane ovladace, ktore maju tendenciu celkom casto padat, takztiez ma karta obmedzenie pokial si date na 5 stop zo 3 VST plug in-y tak zacina nestihat a prznit zvuk. Ale celkovo to je super karta za prijatelnu cenu.

Členom od
    Nov 2007
    Sila Reputácie
    24

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) reeller_sk Zobraz Príspevok
    ... Jedine co mi vadi su dost blbo napisane ovladace, ktore maju tendenciu celkom casto padat, takztiez ma karta obmedzenie pokial si date na 5 stop zo 3 VST plug in-y tak zacina nestihat a prznit zvuk.
    1. ovladace - pravidelne pozerat ci nebol update mam posledne ovladace nestalo sa mi to ani raz.

2. Tento fenomen som postrehol aj ja pouzivam tiez 3-6 VST pluginov na stopu gitarovu a niekedy VSTi EZdrummer alebo stereo audio s backing track mp3 tiez to malo tendenciu vynechavat resp stracat zvuk riesenie je v nastaveni bufferu ASIO driveru napr mne stacilo zvysit z 1ms na 2ms a hotovo

Členom od
    Oct 2006
    Sila Reputácie
    26

1 z 1 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

ja to mám na štyri, keď tam mám viac stôp, vtedy to stíha ako tak, neviem ale mám taký pocit ako keby bola tá moja vadná od začiatku, ale to je možno icha základnou doskou, že si nesadli proste.

+ Odpovedaj k článku

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky