Rozhodol som sa napísať recenziu pre tento Reverb pedál od Marshall.

Balenie 5/5
Efekt je zabalený v krabičke a plastovom vrecúšku. Súčasťou balenia je aj stručný návod na obsluhu.

Vyhotovenie pedálu 3,5/5
Pedál je celokovový čo je veľké plus. Je to doslova nezničiteľná konštrukcia. Switch knoflík je tiež kovový, takže znesie aj poriadne stúpanie.
Veľkou nevýhodou je ale vyhotovenie jednotlivých potenciometrov. Tie sú v horšom osvetlení ťažko viditeľné, resp. zle je vidieť označenie polohy, ktorá je práve navolená. Čiarka, ktorá ukazuje polohu sa rôzne odráža a stráca sa v zlom osvetlení čo spoznáte hlavne pri hraní na pódiu.

Pedál je napájaný buď 9V batériou, alebo klasicky adaptérom.

Funkcie 4,5/5
Potenciometer Mode - volí sa ním druh reverbu: Hall, Plate, Room, Spring 1, Spring 2, Reverse
Potenciometer Reverb Time - kontroluje sa ním doznievanie reverbu. Volí sa ním vlastne množstvo reverbu.
Potenciometer Damping - kontroluje sa ním množstvo výšok (vysokých frekvencii), ktoré znejú s reverbom. Doprava pridávate výšky. Proti chodu hodinových ručičiek zase vytvárate ´´gulatejšie´´ doznievanie reverbu.
Potenciometer Level - ovláda hlasitosť reverebu a miešanie čistého a reverbovaného zvuku.
1.) Output 1 - pasívne obchádzanie - je spojený s obvodom pasívneho obchádzania (bypass). Zaisťuje úplnú tonálnu integritu, tým, že odpojuje výstup obvodu efektu keď nie je v prevádzke. Pracuje ako Mono.
2.) Output 2 - spill-over - je zapojený do obvodu pretekania. Pri vypnutí pedálu môžu konce reverbu ´´pretekať´´ a prirodzene doznieť počas hrania zatiaľ čo vstup efekt je už v ´´off´´ funkcii. Pracuje ako Mono.
Pre stereo efekt je treba zapojiť oba output konektory.
Expression - môžete sem zapojiť expression pedál a tak kontrolovať zvuk doznievania a tým môžete vytvárať rôzne atypické doznievania.

Módy

Hall - vytvára pocit veľkého zvuku ako v hale. Je veľmi vydarený a okamžite oživuje tón gitary a zvuk ožíva.
Plate - ťažko definovať. Niečo medzi hallom a room reverbom, ale viac asi k hallu.
Room - ako sám názov napovedá, tento reverb vytvára zvuk priestoru izby. Správnym a citlivým nastavením dosiahnete reverb od malej izby až po veľkú, ktorá už pomaly prechádza k malému hallu. Tento reverb je dobrý v country muzike. vytvára taký slap back.
Spring 1 - tento reverb imituje pružinový reverb. Príjemný zvuk dodá gitare.
Spring 2 - môj obľúbený; lepšie znejúci ako Spring 1; Oveľa lepšie dokresľuje zvuk a vytvára veľmi príjemný pocit a atmosféru zvuku.
Reverse - ťažko sa opisuje tento reverb (odporúčam navštíviť marshall stránku = raz počuť je lepšie ako 100x čítať. )

Zvuk 4,5/5
Niekto by s hodnotením šiel nižšie pretože poznáme kvalitu pružinového reverbu. Ja osobne ho mám v kombe a som sním spokojný, ale pedál som si aj tak kúpil. Vyslovene som sa tešil na Hall. Milujem tento zvuk. Do čistého zvuku pridáva atmosféru, ktorou môžete podtrhnúť vlastnú emóciu piesne. Spring 2 je perfektný. Nie je to ako pružinový reverb, ale zneje veľmi pekne, verne a čisto. Nič nepridáva a neuberá v tóne. Ale pridáva znova atmosféru (zvláštne, mal by pridávať pocit priestoru ). Myslím, že je naozaj veľmi blízko pružinovému reverbu. Z celej ponuky 6 módov majú u mňa práve tieto dva opodstatnenie. Plate a Room sú tiež vhodné a dobre použiteľné. Na svoje si prídu aj country muzikanti... Ako zvyčajne, Marshall nám ponúkol aj zvláštnosť - tentokrát v podaní Reverse reverbu. Znova ako v prípade Regenerator RG-1 pedálu, je na každom zvlásť, či nájde možnosť využitia tohto zvuku.

Celkové zhodnotenie 4/5
Subjektívne som s týmto pedálom spokojný. Mám v ňom zvuky, ktoré som vyslovene chcel - Hall a Spring; Pre mňa menej využiteľné zvuky sú ostatné, ktoré pedál ponúka, ale to neznamená, že sú nekvalitné. Práve naopak. Myslím si, že tento pedál rovnako ako predchádzajúce o ktorých som písal, nesklamal. Určite nepreskočí konkurenciu vo vyššej cenovej kategórii, ale nemá sa za čo hanbiť. Nie je to pedál použiteľný do štúdia, ale na javisko a skúšobňu je ako stvorený. Určite okrášli vaše výtvory a dá im iný rozmer.

Na záver len toľko, že je veľmi dôležité si k tomuto pedálu sadnúť a venovať mu trocha času a potom z neho vytiahnete fakt pekný priestor.