+ Odpoveď do témy
Zobraz výsledky 1 po 4 z 4

Téma: kupa klasickej gitary - poradte

Členom od
    Apr 2019
    Level
    1
    Sila Reputácie
    0

kupa klasickej gitary - poradte

Zdravim, snad pisem na spravne miesto a snad si to tu niekto vsimne.

Chcem si kupit klasicku gitaru, nie som uplny zaciatocnik, ale ani nijako extra pokrocily hrac.

Uvazujem nad Yamaha CG122-MS alebo Yamaha CG122-MC (za cca 250 eur).
    https://cz.yamaha.com/cs/products/mu...gx/index.html#
    Vie mi niekto trochu objasnit, ako asi ovplyvni zvuk predna doska zo smreku vs. z cedra? Je mi jasne, ze kazda gitara je ina, ale co by som asi mohla ocakavat?

Alebo... co poviete na gitary Dowina? Su tam niektore sucasti mahagonove alebo ebenove, pomoze to? Stoji to za priplatok? Ci je ta Yamaha lepsia?
    https://www.guitarshop.sk/Dowina-Rus...ab=description
    https://www.guitarshop.sk/Dowina-Dan...usticka-gitara

Urobila som tabulku pre lepsi prehlad :-)

yamaha_dowina.jpg
    Dakujem za kazdu radu ci skusenost!

Členom od
    Feb 2011
    Level
    51
    Sila Reputácie
    9

Re: kupa klasickej gitary - poradte

Kupa gitary sa na tomto fore omielala vela krat. Skus pozriet starsie clanky. Ked uz pisem, tak to trocha zhniem. Gitara je dost zlozity pristroj na vydavanie zvukov. Myslim, ze pre zaciatok je ta suma okolo 300 eciek primerana. Mali by ste vytvorit usporiadanu dvojicu a je dost dolezite, kam az chces dojst. Ci chces lakat samice, alebo ist hlbsie do hudby. Drevo gitary je dolezite, ale ked zacinas, nie je to najdolezitejsie. Dolezite je, aby gitara ladila a sadla Ti do ruky a k telu. Ked mieris na samice, tak zvaz aj harmoniu s pletou a vlasmi :-). Yamahy su dobre gitary, hoci nie kazda Yamaha je skvost. Samozrejme pri drahsich gitarach je to ine, ako pri ohnovkach. To iste plati aj o Dowinach. Aj Dowiny maju uroven. Pre zaciatocnika je podla mna dobre drevo smrek. Nemusi byt celomasiv, teda predna aj zadna doska smrek, ale kombinacia predna doska smrek, zadna doska napr. z preglejky je v pohode. Ak potrebujes gitaru k ohnu, nepotrebujes elektroakustiku (teda osadenu snimacmi). Siel by som asi do Dowiny, lebo dokazu pri prijatelnej cene dat dobry nastroj. Neboj sa pytat u predavacov. Byvaju to fandovia, co su vzdy ochotni poradit. Ak mas kamarata, ktory ma skusenosti, kukni aj na inzeraty. Drzim palec a zelam vela dobrej muziky.

Členom od
    Feb 2011
    Level
    51
    Sila Reputácie
    9

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, prepac. Neuvedomil som si, ze si asi dievca/zena. Tie samice beriem spat, ostatne plati. Este raz prepac.

Členom od
    Feb 2011
    Level
    51
    Sila Reputácie
    9

Ufff. Mam pocit, ze chces hrat klasiku, tak to je trocha specifickejsie. Tam je ceder (myslim tu Dowinu) v pohode. On ma taky zamatovejsi ton a ked su na tom nylonove struny, tak to znie fajn.

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Kľučové slová pre túto tému

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky