+ Odpoveď do témy
Stránka 3 z 3 PrváPrvá 1 2 3
Zobraz výsledky 21 po 27 z 27

Téma: Struny

Členom od
    Mar 2019
    Level
    5
    Sila Reputácie
    0

Re: Struny

Ahojte iba aktualizujem temu. Bol som v Mu***eri a predajca (hrac v kapele) mi poradil dunloop dake phospor bronze 11tky. Dal som ich a bolo to lepšie ale stale horšie ako to bolo. Teraz po asi tyždni je ale už zvuk lepší a zlepšuje sa. Jeden gitarista na chate cez vikend mi povedal ze som blbec ze kazne novo zalozene struny hraju strasne ze ich mem riadne vyhrat par dni - toto som nevedel vobec lebo v jednom internetovom pokeci popisoval odbornik rady pre gitaristov a tvrdil ze novo zalozene struny hraju najkrajsie. Zalezi asi aj od gitary resp kombinacie gitara - struny a este subjektivne ucho. :-)
    PS: Ten chlapec ktoreho som stretol na chate mal gitaru "Hagslrom" elektroakustiku asi za 500€ + daddario 10 broze. Kedze som doteraz nemal moznost hrat na inej ako mojej asi low end CORTke tak to bolo ako sadnut zo 120tky do ferrari. Neskutocne uzasny zvuk. Dalo sa hrat jemnucko krasne dokonca som obcas aj zle chytil akord nejaky (par piv) ale gitara to akoby zamaskovala nechapem - to moja by mi to dala zozrat. A ten zvuk - joooj.
    Uz mam dohodnute fusky aby som neokradal rodinny rozpocet a kupim v buducnosti daco take. Zalubil som sa skratka ...
    Last edited by Misek; 28.03.2019 at 12:44.

Členom od
    Feb 2011
    Level
    52
    Sila Reputácie
    9

No novozalozene struny hraju ako struny. Cim dlhsie ich nevymienas, tym viac hluchnu. To Ta vacsinou popchne k vymene, aby zase dobre zneli. Dobra gitara ma svoje caro, niet o com. Ale ked vela hras, aj z tej svojej dostanes dobry zvuk. Pokial Ti ladi a nedrnci, je to dost o experimentovani. Ale dobra gitara potesi. A velmi. Tak hraj a tes sa, ako to bude hrat na novej :-). Nech sa Ti dari. Aproropo, nie kazdy majitel krasnej gitary je aj dobry gitarista. Pouzivaj co najviac vlastne usi a organ medzi nimi.

Členom od
    Mar 2019
    Level
    5
    Sila Reputácie
    0

Ďakujem za odpovede.
    Nakoniec s myslím že ten "pazvuk" mi robila moja staršia gitara a to na strune "h" (b). Neprišiel som na to čo zarezonuje (určite ale nie o pražec), každopádne po 3-och týždňoch hrania už hrá gitarka celkom pekne čo už bude asi postupná strata "chvenia" pri brnknutí po strune (neviem odborne napísať - starnutie struny) kde sa paradoxne vytratí neduha tej mojej gitarky asi a zvuk sa polepší...
    Nevadi, este pol roka pocvicim a kupim daco za 400-500 € daku strednu triedu .. :-)

Členom od
    Feb 2011
    Level
    52
    Sila Reputácie
    9

No na akustike mi raz rezonovalo odflaknuto lepene rebrovanie.

Členom od
    Sep 2007
    Level
    73
    Sila Reputácie
    17

sevas Misek

(pisem este raz kedze mi to neulozilo )

nemas zahnuty krk na gitare (da sa to zistit pohladom od konca) ? predpokladam ze nie... Mas nastavitelnu kobylku aka vies si dat struny vyssie od prazcov? podla mojej skusenosti echo moze robit fakt ze struny su priliz blizko prazcov...cize odporucam dat strunyb vyssie ak to gitara umoznuje,ale nezabudnut ze to clu gitaru pravdepodoble rozladi a nie celkom jednoducho :| odporucam zajst do najblizsiej predajne a pytat sa ... alebo sa hrat s tym sam..alebo hladat root cause ci nie je inde

good luck
    Iné Kafe 4ever...
    Ferjak
    Know yourself.
    Ten kto miluje hudbu, nemôže byť nikdy úplne nešťastný.
    - Anonym

Členom od
    Mar 2019
    Level
    5
    Sila Reputácie
    0

Smile Re: Struny

Cafky Fernet, dakujem aj za neskorsiu odpoved.

Od vtedy som uz kupil vyssiu triedu (oproti mojej starej) elektroakustiku LAG T500 DCE z druhej ruky ale stav noveho husu. Struny sa mi zdali byt tiez trosku vysoko tak som ich znizil pritiahnutim krku ale zacne rezonovat struna B a myslim ze D alebo A. Zvlastne je ze ked sa pozriem z boku ostatne struny maju nad 1. prazcom asi 1 mm a hlavne struna A je uz skoro na dotyk. (pekne vidno z boku ze vsetky su v rovine iba tieto dve su vyrazne nizsie) Je mi divne ze gitara aj v takejto triede (stala svojho casu okolo 600€) ma nulty prazec takto nepresny. Mozno ho byvaly majitel dako poskodil tazko povedat. Teraz si uvedomujem ze aj kobylka (strunnik) ma najtensiu strunu E akoby zarezanu drazku dost hlboku tak natiahol novu strunu vedla. Celkovo sa mi zda material plastu nulteho prazca a strunnika je akoby daky Cinsky polotovar ... Uz som dohodnuty z chalanom v muzikeri v ZA ze mi to kukne ockom ze tam nemam nic podkladat vrat tato gitara bola svojho casu navyzsi model v danej serii ze to skratka nemam prznit a popr. mi odporuci dakeho majstra v okoli ...

:-)

Členom od
    Feb 2011
    Level
    52
    Sila Reputácie
    9

Ahoj Misek. Velmi dobry napad nerobit spontanne amaterske zasahy do gitary. Mozno Ta to bude stat nejaky gros, ale neznicis si nastroj. Mozno bol preprazcovany hmatnik a proste sa nezadarilo. Ale majster gitarar by to mal zvladnut v pohode. Drzim palec.

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky