+ Odpovedaj k článku
Zobraz výsledky 1 po 5 z 5

Článok: Recenzia celolampoveho komba VOX AC4TV

Členom od
    Mar 2009
    Level
    58
    Sila Reputácie
    21

1 z 1 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

Recenzia celolampoveho komba VOX AC4TV

Recenzia celolampoveho komba AC4TV

Keď som prvý kráť videl toto kombo bola to láska na prvý pohľad.

Balenie 2/5

V predajni muziker bol posledný kus a nemali k nemu krabicu ale dali my manuál v angličtine , kábel a záručný list. V manuale je písane hlavne o bezpečnosti a neodporúča sa používať kombo v blízkosti radiátora a podob.

Kombo : 5/5 obsahuje elektrónky (lampy) 12AX7 v predzosilňovači a EL84 v koncovom stupni .
    Vzhľad pripomínajúci telku s 60tych rokov dáva kombu Vintage dušu .
    Gumovo/umelý obal ma bielo krémovú farbu . Z prednej strany je pred reprom pretiahnutá hneda látka s prešívaným vzorom. A logom Vox .
    Vrchný panel obsahuje indikátor stavu (zap,vyp) a vypínač potom prepínač výkonu ktorý umožňuje prepnúť kombo na 0.25W 1W 4W , potom tam je volume a tone potak. Kombo ma custom 10“ celestion speeker .Je mozne pripojit externu bednu 16ohm .Kombo váži 9kg

Zvuk: 4/5 čistý zvuk je priezračný ale zároveň ma teplý a jemný zvuk, ideálne pre blues , funky atd. Pri otočení volume na 10. hodinu začína jemne prikresľovať pri dynamickom hraní .Skreslenie mi pripomína zvuk Ac/dc so starších albumov ako high voltage, powerage , ballbreaker atd. Skreslenie je veľmi stredové pri vačšiom vyhuleni je to ideálne pre rock škoda že menší reprak ide trosku do fuzzu . Jedna vec ma mrzí a to tone potak , pretože poriadne reaguje až pri volume okolo 12 hodín . Trosku chyba reverb ale už som si zvykol hrať bez reverbu takže pohoda . Kombo si pekne rozumie s efektami osobne ho občas prikrmujem Bossom OS2 a dá sa stým hrať aj heavy metal (iron maiden ,apod.) . Je to priam bomba lampa ma svoj charakter aj pri menšom výkone (0.25/1W )

Výkon : 0.25W- úplné tichučký ale keď ho vyhulim do polovice tak príde tatko a začne nadávať že to mam nahlas
    1W – pri úplnom vyhuleni to už riadne reve!!!
    4W – s tohto bolia uši a padajú veci zo stola :P

Cena : tato sranda stoji zato aj keď stoji veľa ja som ho kúpil v muzikeri za 267 euro ( ak si dobre pamätám )

Zaver : kto chce mat dobre lampové kombo do domu/byt tak môžem len odporučiť ja by som ho momentálne nevymenil za žiadne iné domov  pretože ponuka všetko čo od komba vyžadujem .
    Last edited by Fil; 21.08.2009 at 23:22.
    VOX AC4TV 4W all tube 10" celestion
    Homemade FUZZ, BOSS-OS2
    Epiphone LP 100,Burny Les paul standart 1983-86
    Epiphone Akustika (kopia gibsona
    HOHNER Cdur HARMONIKA
    dufam ze si do vianoc kupim nejake PRS alebo Gibson

Členom od
    Feb 2009
    Sila Reputácie
    0

Re: Recenzia celolampoveho komba VOX AC4TV

Preco by sa nemalo pouzivat v blizkosti radiatora?

Členom od
    Mar 2009
    Sila Reputácie
    21

teplotne zmeny nerobia dobre tak isto gitare tak aj kombu uz lne kvoli lampam :P a vseobecne teplo nerobi dobre elektronike

Členom od
    Dec 2009
    Sila Reputácie
    0

RE:

Ja som si prednedavnom kupil Vox Vt 100 a pri plnom vyhuleny rezonuje cely dom a teplo robi on sam . Takze radcej musim davat pozor na radiator

Členom od
    Nov 2008
    Sila Reputácie
    23

1 z 1 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

asi presvečím rodičov nech mi kúpia plexinu a predajú radiátory

+ Odpovedaj k článku

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky