Tak zase doma nieco pribudlo z dovodu toho ze som zacal experimentovat s hour na gitare cez PC kde k PC som do vtedy mal skvrcaky "na dooma" o sile 5W (stredak ktory bol akoze subwoofer) a 0,5w satelity...

Po preskumani internetu a zaroven nie velkej ochote platit vela za "PC repro" som nasiel seriu Creative Inspire ktora ma zaujala ( a aj preto lebo vlastnim zvukovu kartu tejto znacky). Siahol som po Creative Inspire T3130 v prevedeni 2.1. Tak sa pozrime co som vlastne dostal...

Prevedenie:

standardne 2.1 kde je jeden Subwoofer o RMS vykone 15w a dva satelity RMS 5W. Chasis je pre subwoofer z dreva resp toho speci maerialu pre reproduktory co vyzera ako drevo ale neni to masiv *muziker pls help (resp niecoho co ma oklamalo) Satelity maju chasis z plastu. V danej cenovej kategorii som vsak uslachtile masivne drevo necakal a zavret 5W "skvrcak" do mahagonoveho masivu by bulo asi tiez nie uplne so zdravim rozumom pretoze to drevo predsa len treba "rozhybat".

Subwoofer:

Subwoofer je ni velka ale zato ucelna skrinka dokonca prijemna na pohlad s relativne vysokymi nozickami. Dovodom je ze reporoduktor subwoofera je orientovany smerom k podlahe cize hra aj pre suseba .... ozvucina je logicky v hornej casti skrinky na opacnej strane ako ovladanie a zbytok klikatok a jackov......

Satelity:

Tu je to trochu zvlastne pre niekoho dar z nebies pre niekoho zase nocna mora... Satelity maju spolocny 1 jack z tohoto jacka je zaroven vyvedeny aj kabel k "dialkovemu: ovladaniu. vsetky kable maju rovnaku vzdialenost. Co su vyhody a co nie.

mate relativnu slobodu v umiestneni subwoofera pretoze pri systeme kde je jeden reprak naprv lavy ide do subwoofera a pravy je kablelazou spojeny z lavym limituje vas to ma Subwoofer "na lavo".... Ak su dva jacky tak princip je rovnaky limitacia umiestnenia subwoofera je dana dlskou kablu ci od laveho ci praveho satelitu. Ovladanie je vsak vede "z" subwoofera cize ak vam od subwoofera len tak tak vystacia kable po vrch stola na PC tak tak isto len tak tak tam bude aj ovladac.

Ovladac je velmi strohy volume ktory pri stoceni na hodnotu 0 "cvakne" cim sluzi aj ako on/off. Volume sa ovlada napatim co podla toho co som docital na nete a casopisoch vylucuje neskorsie praskanie zvuku pri pohybe opotrebovanym potacikom.

Subwoofer ma vzady power on/off, jack na satelity, neodpojitelny kabel do elektrickej siete a ovladanie "basitosti" teda urovne basov (nie volume celej sustavi ako takej to je len na ovladaci)

Ako to hra:

Tak zapojili sme a pustame si prve Mp3:

Eagles Hotel California akusticka verzia
Metallica One
Metallica Nothing else matters
Black Sabath Paranoid
Evanesence Bring me to life
1x Chopen
1x Mozart

Potom audio CD originalky:

REM Automatic for the people
Elan Bosorka unplugged
Monti - Cardas

Pustame Bring me to life ako prvu zacalo to hrat pocuvam.... Na moje pocudovanie som si v intre vsimol jeden nastroj/sampel ktory som tam predtym nepocul... 45 sekudn vypinam ide Hotel california.... intro perkusie zaciatocne vybrnkavanie hraju spievaju ok vypinam... Nothing else matters intro poustam pretacam na solo atd atd atd.

Takze ako to hra:

Nie som odbornik na audio tak to bude popisane dost amatersky.. V prvom rade ma prekvapilo ake presne cisto s konturami jednostlivych nastrojov vedia hrat bednicky za 1200 sk.... Ci zvoniva akustika alebo jasne uder kladivka na strunu pri piane vsetko prednesene k spokojnosti posluchaca.... Skladby maju priestor nie je to rovina nejakych reprodukovanych tonov ale jasne citite ten nastroj a citite aj kde je ten nastroj.... Prichadza specificky test a to prechod z basov do stredov a vysok ako to poda tato reprosustava.. (ocakaval som ze basy budu hutne silne "vsetkotras" a prechodom na tony ktore uz budu hrat salelity sa strani intenzita alebo zmeni charakter zvuku... Na moje velke a naozaj velke pocudovanie sa nic take nestalo dokonca som to pouzil na doladenie basov potakom na subwoofery tak aby bolo basy primeranie citit alebo aby neboli zvyraznene na ukor zbytku spektra.... Gitarove vybrnakavnia alebo riffy na dobre nahranej akustike boli bez zmeny charakteru od najhrubsich strun po najtensie nebolo rozoznat ze su reprodukovanie inym reprom a inde ... Basy subwoofer zvlada s predhladom a umiestni ich presne kam chcete cize vsade su nevtierave a prijemne a velmi jasne dimenzovane a konturovane aj ked bola mnou intenzita basov nastavene pod 1/2 mozneho.... ocakaval som ze basy nebudu pekne ale budu silne co je cielom subwooferov v nizsich cenovych kategoriach pre hranie hier alebo pocuvanie RAP alebo Disco kde na tom tone ani tak nezalezi hlavne nech sa srdce zastavi... sice som neskusal ci tento je toho schopny ale naozaj bolo fantasticke pocuk ako krasne hra basove linky bez toho aby vas chcel zabit alebo vyrobca chcel umelo triast fotrovov vitrinkou s starozitnym prcelanom po babke....

Celkom na moje potreby prednesu tieto reproduktory predcili moje ocakavanie o viac ako 1 konsku dlzku a hudbu prezentuju s presnostou bez znahy "nieco zvyraznit" typu bass boost alebo take somariny....

Hotnotenie:

9.9/10 (v danej cenovej kategorii) netradicne 9.9 je len preto ze nemaju proste nemaju vystup na sluchadla....

Linka na produkt a cenu ako aj dalsie specifikacie
http://www.alza.sk/creative-inspire-...30-d138535.htm

Alternativy

http://www.alza.sk/reproduktory-geni...6-w-d94828.htm
http://www.alza.sk/accord-sw-1800w-d...od-d144298.htm