+ Odpovedaj k článku
Stránka 1 z 2 1 2 PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 1 po 10 z 15

Článok: Epiphone G-400 SG

Členom od
    Aug 2009
    Level
    20
    Sila Reputácie
    12

3 z 3 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

Epiphone G-400 SG

Epiphone G-400 SG

Takze vidim ze je celkom IN pisanie recenzii tak som sa rozhodol ze vam aj ja napisem nieco o mojom novom SG. Mam doma lavoruku verziu tejto gitary. Nebudem vam tu vypisovat ze z coho je vyrobena atd ale chcel by som napisat moj pohlad na nu a veci ktore mozno z netu nevycitate atd...Prosim odpustite mi nejake extremne prejavy nadsenia ak to bude velmi vidno, mam ju doma este len treti tyzden a preto som do nej uplne zblazneny

BALENIE:

Gitara mi prisla v peknom obale v ktorom boli okrem gitary nejake plagaty, prehlad produktov od Epiphone ,navod na pouzitie (tym myslim napriklad ze ktore potenciometre patria ku ktoremu snimacu atd..) a kabel.

TELO:
    Gitara ma k telu krk lepeny, co zarucuje dlhsi sustain. Ako som si ju dokladne obzrel, mozem povedat ze gitara je z JEDNOKUSOVEHO mahagonu (ziadne prerusenia ani spoje som si nevsimol) Ladiaca mechanika je GROVER, co hram na tej gitare uz 3 tyzdne, este sa mi nerozladila. (skusal som dnes podla ladicky). Lak je super, a kedze mahagon je tvrde drevo, mate vacsiu sancu ze sa vam gitara neoryje, nebude mat ryhy atd...
    Inac je to fakt pekna pracicka a nie nadarmo je G-400 najvyssia rada od Epiphone.(pokial nepocitam vselijake limited editions atd...) Vyrobcovia neodflakli nic a ziadne chybicky krasy som na nej nenasiel.

ZVUK:

Kazdeho asi najviac zaujima zvuk.Gitaru som skusal na lampovom Crate V5. Mozem povedat ze zvuk je skutocne nadherny. Ci uz pre nadsencov nadupaneho rocku ako AC/DC alebo aj na blues je tato gitara naozaj dokonala.Takmer kazdy vravi ze Les Pauly a SG-cka maju az neprijemne gulaty zvuk na cleane, s cim vobec nesuhlasim. Sice tato gitara ma gulaty zvuk, ale s tonovou clonou a ak sa pohrate s nastavenim na kombe mozete dostat aj ine zaujimave zvuky. Dokonca sa mi podarilo z toho vyludit aj pekny cinkavy zvuk, aj ked nie taky ako na Stratocasteroch.
    Skutocne si myslim ze lepsi zvuk SG gitar ma uz fakt iba Gibson (ano pocitam do toho aj Vintage)

MOJ CELKOVY POHLAD NA NU (ALEBO G-400 vs. Vintage SG):

Vacsina ludi vravi ze Vintage su ,,lepsie,, alebo ,,dokonalejsia napodobenina Gibsona,, s cim nesuhlasim. Sice som na Vintage nehral, ale mal som moznost ju pocut nazivo. Mne sa ovela viac paci zvuk G-400 (ved preto som si ju asi aj vybral).
    Co sa tyka snimacov, su fajn, ale aj tak ich planujem vymenit za Gibsonacke.

Tieto dnesne G-400 sa vyrabaju v Cine. Chcel by som trosku objasnit tento problem pre tych ktori tomu menej rozumia. To ze v Cine robia nekvalitne oblecenie alebo co neznamena ze tam robia aj nekvalitne gitary. Preto sa ozaj nemusite bat ze to je ten typicky ,,cinsky vyrobok,,. (CNC stroje robia vsade rovnako). Btw. aj Gibson sa pre Europsky trh vyraba v Cine. Rozdiel je v dreve pouzitom na vyrobu. Kedze je to predsa len Epiphone necakajte ze tam budete mat amazonsky mahagon suseny prirodzenou cestou alebo co.Je to vsak myslim si uz kvalitnejsie drevo kedze zvuk to ma naozaj nadherny. Btw. GITARA VOBEC NEPISTI (alebo pisti pekne ) ,tak ako poniektori vravia. Aspon ta moja nie.

Gitara sa mi zda lahka (nechcem machrovat ale mozno to bude tym ze pravidelne chodim do posilovne) Ma to vsak svoju vahu a preto si 60 kilovi chlapci budu musiet zo zaciatku zvykat Inac ludia vravia ze sa preklopuje na druhu stranu ked ju mate na pase, to neviem posudit kedze s pasom som na nej este nehral. Myslim si vsak ze vhodnym postojom alebo tym ze ju budete drzat za krk sa to da vyriesit.

Zhrnul by som to asi tak ze som s tou gitarou naozaj spokojny. Vobec ma nemrzia peniaze ktore som za nu vyhodil.
    Toto je naozaj klasika a ak chcete klasiku a nemate na Gibsona, toto je jasna volba.

ZVUKOVE UKAZKY:
    Doplnim ked kupim mikrofon (da to trochu casu )
    Attached Images
    Last edited by Roberto; 29.12.2009 at 22:49.

Členom od
    Apr 2006
    Sila Reputácie
    62

0 z 1 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

Re: Epiphone G-400 SG

Gratulujem teda

Čo sa týka pišťania: to či piští alebo nie, zistíš pri koncertnej hlasitosti aparátu Pri malom kombíčku nie. No ak plánuješ meniť snímače, tak to asi nebude. Porozmýšľaj aj nad PAF snímačmi. Sú dosť dobré napr od Dimarzia. Používa aj Satriani. Aspoň jeden si daj taký, keď už chceš meniť.

Členom od
    Mar 2009
    Sila Reputácie
    21

pekny kusok . skoda ze nema binding na krku :P inak ak si snou spokojny tak nech ti sluzi

Členom od
    Aug 2009
    Sila Reputácie
    12

Dik chlapci
    Marek preco Dimarzio? su lepsie ako Gibson? alebo..?

Členom od
    Mar 2009
    Sila Reputácie
    21

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Roberto Zobraz Príspevok
    Dik chlapci
    Marek preco Dimarzio? su lepsie ako Gibson? alebo..?
    gibsony su dost drahe.., inak marek ak maju pekny zvuk tie snimace staci ich zaliat voskom

Členom od
    Apr 2006
    Sila Reputácie
    62

Ja to zalievanie poznám, ale ak to neurobíš správne, môžeš snímač zahodiť.

Tie Dimarzio PAF hrajú výborne. majú tiež alnico magnety a veľmi univerzálny zvuk. No neviem ako by to presne bolo na SG, no mohlo by to byť fajn.

Členom od
    Dec 2007
    Sila Reputácie
    87

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) -MaReK- Zobraz Príspevok
    Ja to zalievanie poznám, ale ak to neurobíš správne, môžeš snímač zahodiť.

Tie Dimarzio PAF hrajú výborne. majú tiež alnico magnety a veľmi univerzálny zvuk. No neviem ako by to presne bolo na SG, no mohlo by to byť fajn.
    Snímače DiMarzio PAF sa používajú v pozícii ku krku (neck). Majú guľatý tón vhodnejší viac na čisté až menej skreslené zvuky. Na metal a iné tvrdšie štýly sa určite nehodí. Poteší však takých bluesmanov až vyznavačov klasického rocku. K dispozícii od DiMarzio je aj snímač PAF PRO ktorý má "živší" prejav. Ku kobylke sú ale vhodnejšie tzv. "silnejšie" snímače.

Členom od
    Mar 2009
    Sila Reputácie
    21

Cisto teoreticky keby som si chcel kupit snimace do mojho burnyho (co zatial neplanujem lebo tie co tam su su vphode len ich budem musiet asi zaliat.) ake mi odporucite.. paci sami hutny gulaty zvuk kremovi , a pri kobylke prierazny rockovy zvuk ? . Tieto snimace maju dost dobry zvuk , maju 8kohm co je celkom dobre na mojom prditku aspon mam nejaky ten clean

Členom od
    Feb 2009
    Sila Reputácie
    38

hutny, kremovy, gulaty..to je ako definicia dimarzio..evolution napr?..len ci to je tvoj "cup of tee"

Členom od
    Mar 2009
    Sila Reputácie
    21

najhorsie je ze nemozes tie snimace skusat v svojej gitare.. vzdy ide o risk.. inak dik za typ

+ Odpovedaj k článku

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky