+ Odpovedaj k článku
Zobraz výsledky 1 po 7 z 7

Článok: Fender Telecaster Custom Spalted Maple VMT HH

Členom od
    Jan 2010
    Level
    66
    Sila Reputácie
    21

3 z 3 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

Fender Telecaster Custom Spalted Maple VMT HH

Rozhodol som sa, ze oboznamim gitaristov s mojim najnovsim prirastkom, 6strunovou elektrikou Fender Telecaster Custom Spalted Maple VMT HH, vyroba Indonezia, kupna cena na Slovensku 760,- €.

Je to gitara, ktora patri do kategorie Custom Special Edition a svojou kompoziciou nejak nepripomina nic bezne. Hraval som v zivote na predrahostne originaly Telecaster, Stratocaster, Les Paul,…. Toto sa sice vola Telecaster, ale zvukovo je to skor kdesi okolo Les Paula a Stratocastera, to zavisi od toho, aky zvuk si navolite. Je aj tensi a lahsi ako Tele.A garantujem, ze ten nastroj vas uchvati, zvukom, akciou, vzhladom. To sto ku jednej. Je mi jedno, ze to je Indonezia, moze byt aj Urundi-Burundi, ten nastroj je skvost.

Inak, telo aj krk je mahagon - cize odspodu ma nadhernu tmavobordovu ci aku farbu, z jedneho kusa (pardon, pri podrobnom skumani vidim, krk je k telu sice velmi umne ale prilepeny, posobi to ale ako monolit), vrchná asi 7 mm doska je akysi chory javor (od toho je Spalted) – on je fakt chory, preto neexistuju dva identicke vzory, ale viete snad, ze aj vynikajuce tokajske vina su zo zamerne choreho hrozna. Finising je vzorny. Hmatník je palisander, ma to dva HB snimace Seymour Duncan (jeden Pearly Gates a druhy 59 Reverse Polarity), 3-polohovy prepinac, 1xhlasitost a 1xfrekvencna korekcia, ladiaca mechanika Cast/Sealed, kobylka 6-Saddle Hardtail Bridge, uchytenie strun cez cele telo"Strings-Thru-Body". Specialitou je push-pull prepinac na potenciometri korekcii, ktory robi z jedneho HB single snimac. To je to tajomstvo zakliatej panny, ktore robi z tohto nastroja unikum s mnozstvo nadhernych zvukov.
    Chcete mat dojem ako zo stratocastra? Povytiahnete push-pull a je to tam. V inej skladbe sa vam ziada Gibson? Par tahov a ste pekelne blizko ku gibsonu.

Gitaru som dostal v kartonovej krabici, bez akychkolvek srandiciek ako puzdro, kluce, kabel … nic. Trochu ma to zo zaciatku stvalo, ale rychlo som na to zabudol, ked som nastroj chytil do ruk. Opantal ma, nemal som chut ho pustit z ruky. Neviem, kade sa tulal, kym sa ku mne dostal cez velkoobchod maloobchod a tak, ale az na uplne mierne podladene tenke e to bolo perfektne naladene, optimalne nastavene. Najkrajsi zazitok bol, ked som kontroloval ladenie po celom hmatniku. Niektori ste mozno citali, ze som velmi prisny co sa ladenia tyka, ale toto bolo neskutocne. Bez akehokolvek zasahu to ladilo STOPERCENTNE, na 21. polohe bola akurat u hrubeho E odchylka 3 centy, co je na ladicke mimochodom este furt zelena LED!!!

Zaver: je to univerzalna gitara s jedinecnym zvukom. Mam ju asi 2 mesiace, za tu dobu kazdodenneho hrania clovek musi objavit vsetky eventualne muchy, no sklamem vas: minimalne u tohto konkretneho nastroja sa ziadne muchy sa nekonaju.

thumbnail_Fender_Telecaster_Custom_Spalted_Maple_HH_026-2600-521.jpg
    Last edited by Petrik; 16.01.2010 at 10:32. Dôvod: doplnenie myslienky

Členom od
    Dec 2007
    Sila Reputácie
    87

Re: Fender Telecaster Custom Spalted Maple VMT HH

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Petrik Zobraz Príspevok
    Inak, telo aj krk je mahagon - cize odspodu ma nadhernu tmavobordovu ci aku farbu, z jedneho kusa (pardon, pri podrobnom skumani vidim, krk je k telu sice velmi umne ale prilepeny, posobi to ale ako monolit), vrchná asi 7 mm doska je akysi chory javor (od toho je Spalted) – on je fakt chory, preto neexistuju dva identicke vzory, ale viete snad, ze aj vynikajuce tokajske vina su zo zamerne choreho hrozna.
    Pre tých čo by chceli nejaké to slovo naviac o materiáli vrchnej dosky tejto gitary - Spalted Maple , na vysvetlenie o čo ide.

Rozdrobený javor (angl. Spalted Maple):
    Toto drevo je produktom hniloby dreva. Tmavé čiary vznikajú napadnutím hubami. Je to ľahké drevo a dierkované. Používa sa len vo formr povrchovej dekoratívnej lamely. Ťažko sa lakuje, keďže ľahko saje veľké množstvá laku. Každý kus tohoto dreva je jedinečný. Najlepší vzhľad má pod lakom tabakovej farby.

Členom od
    Dec 2007
    Sila Reputácie
    87

Ešte ku materiálu tela (body) a krku (neck) tejto gitary.

Mahagon (angl. Mahogany):

Pre výrobu elektrických gitár sa najviac ceni mahagónové drevo, ktoré je vyťažené v amazonských pralesoch. Dnes sa tu už ale neťaží a tak aj jeho cena vzrástla a je tak dosť vysoká.
    Používa sa hlavne africký mahagón. Je to stredne ťažké až ťažké drevo. Má jemnú štruktúru s dobrými hudobnými vlastnosťami. Jeho tón je teplý a plný s dobrým sustainom. Ľahko sa lakuje. Vyzerá dobre nalakované čírym, alebo priehľadným červeným lakom. Je typickým drevom napr. pre stavbu gitár zn. GIBSON, PRS, niektorých nových modelov FENDER a mnohých ďalších novších značiek.

Členom od
    Oct 2006
    Sila Reputácie
    26

petrik nepredáš ju, cel by som niečo takéto vyskúšať ?

Členom od
    Jan 2010
    Sila Reputácie
    21

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) reeller_sk Zobraz Príspevok
    petrik nepredáš ju, cel by som niečo takéto vyskúšať ?
    Nechystam sa ... Ale vsimol som si, ze ju nemavaju bezne v hudobnych obchodoch, na vyskusanie napr. Po roku mozem vyhlasit, ze sa oplatilo kupit. Ked sa stretavame, tak kamos nosi US strato aj les paul, ja si vystacim s jednym nastrojom a aj on uznava, ze by bola volovina vymenit ju za jeho dva.

Členom od
    Mar 2010
    Sila Reputácie
    20

A dostaneš z toho aj charakteristický Tele zvuk ?

Členom od
    Jan 2010
    Sila Reputácie
    21

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) david Zobraz Príspevok
    A dostaneš z toho aj charakteristický Tele zvuk ?
    Tazka otazka. Na klasicky Telecaster som hral naposledy v roku 1975 a aj to cez akysi lampovy aparat znacky Davoli, co, budme si uprimni, nebolo to prave orechove. Takze neviem. Ale pamatam si, ze vzdy sa mi zvukovo viac pacil stratocaster. Okrem toho, vzdy som posudzoval to, ci sa mi zvuk paci alebo nie, a nie to, ci to je verna kopia nejakeho zvuku. Z mojho staruckeho ceskoslovenskeho Uraganu sa tiez dal dostat pekny zvuk (cez MV3 toho casu), aj ked, pravda, herna pohoda bola na*****.

+ Odpovedaj k článku

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky