+ Odpoveď do témy
Stránka 3 z 4 PrváPrvá 1 2 3 4 PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 21 po 30 z 34

Téma: DVD vyuka spevu

Členom od
    Feb 2009
    Level
    17
    Sila Reputácie
    0

Re: DVD vyuka spevu

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) thao Zobraz Príspevok
    ak by niekto mal zaujem o tie cd toho bretta manninga nech ma kontaktuje (najlepsie asi cez SS)
    ahoj. ja som nasla na nete tie cd na predaj ale nasla som ich len v anglictine...ty ich mas v slovencine??

Členom od
    Apr 2006
    Level
    83
    Sila Reputácie
    59

Ahoj, no odpovedala si na veľmi starú tému a neviem, či tu ten thao ešte chodí.

Ak sa chceš učiť spievať, tak veľmi-veľa počúvaj, ale dobrej hudby, kde sú fakt dobrý speváci. Snaž sa vždy melódiu zahmkať. Rozsah hlasiviek si dokážeš zväčšiť, postupným spievaním náročnejších a veľko rozsahových pesničiek.

Ak ťa viac zaujíma hlboký hlas, tak sa uč správne dýchať - brušnou bránicou a potom až hrudným košom. Trénuj si dlhé pevné tóny.

To je tak na začiatok myslím najpodstatnejšie. Ak sa tomu chceš vážne venovať, tak to chce nejaký zbor, prípane nejakú aktivitu, ktorá ťa prinúti stále spievať a rozvíjať hlas.

Členom od
    Oct 2006
    Level
    74
    Sila Reputácie
    24

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) -MaReK- Zobraz Príspevok
    Ahoj, no odpovedala si na veľmi starú tému a neviem, či tu ten thao ešte chodí.

Ak sa chceš učiť spievať, tak veľmi-veľa počúvaj, ale dobrej hudby, kde sú fakt dobrý speváci. Snaž sa vždy melódiu zahmkať. Rozsah hlasiviek si dokážeš zväčšiť, postupným spievaním náročnejších a veľko rozsahových pesničiek.

Ak ťa viac zaujíma hlboký hlas, tak sa uč správne dýchať - brušnou bránicou a potom až hrudným košom. Trénuj si dlhé pevné tóny.

To je tak na začiatok myslím najpodstatnejšie. Ak sa tomu chceš vážne venovať, tak to chce nejaký zbor, prípane nejakú aktivitu, ktorá ťa prinúti stále spievať a rozvíjať hlas.
    Ano a este ucitela, netreba zabudat na to, ze spievanie nie je reflexivna cinnost ako dychanie naucis sa zle velmi tazko sa ti bude ucit nieco ine lebo sa to stane reflexivnou cinnostou riadenou malym mozgom, sak pozname aj my gitaristi zlozvyky sak... a je to hrozne podcenovane tato vyuka spevu potom preto mame takych spevakov ako mame...

Členom od
    Dec 2009
    Level
    16
    Sila Reputácie
    8

Thumbs up Re: DVD vyuka spevu

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) m4jo Zobraz Príspevok
    Brett Manning's Singing Success
    je to 12 audio cd + 1 dvd. mam to asi pol roka a je to paradne
    Ahoj ja som uplny, ale uplny novacik, vedel by si mi nejak s tym CD pomoct? na stranke som nic nenasla....

Členom od
    Oct 2009
    Level
    39
    Sila Reputácie
    12

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Nicki Zobraz Príspevok
    Ahoj ja som uplny, ale uplny novacik, vedel by si mi nejak s tym CD pomoct? na stranke som nic nenasla....
    Nekupuj to. Speech Level Singing ma ako metoda iste nedostatky, to po prve, a po druhe stoji to asi 5 litrov. Su ovela lacnejsie materiali, ktore ti pomozu rovnako dobre, ak nie lepsie.

Členom od
    Dec 2009
    Level
    16
    Sila Reputácie
    8

Thumbs up

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) VladoKN Zobraz Príspevok
    František Tugendlieb , čo sa týka popového a jazz. spevu
    Aj ja mam tuto knizku a zacinam spievanie s snou nie je narocna velmi na zaciatok? mne sa zda ze ano, lebo to neviem v skladbach aplikovat. ked aplikujem na cdcku je to ok, dam si vlastnu skladbu a som tam kde som bola.kdee robim chybu?

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) thao Zobraz Príspevok
    ak by niekto mal zaujem o tie cd toho bretta manninga nech ma kontaktuje (najlepsie asi cez SS)
    ahoj ja by som ta aj kontaktovala, ale netusim ako cez ss, som tu uplne ze nova :-))) skus napisat ty mne, snad to najdem skvor ak ta mozem poprosit
    Last edited by -MaReK-; 02.01.2010 at 12:53.

Členom od
    Dec 2009
    Level
    16
    Sila Reputácie
    8

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Slayertplsko Zobraz Príspevok
    Nekupuj to. Speech Level Singing ma ako metoda iste nedostatky, to po prve, a po druhe stoji to asi 5 litrov. Su ovela lacnejsie materiali, ktore ti pomozu rovnako dobre, ak nie lepsie.
    Jo a vedel by si mi pomoct s navedenim ma na material? Diki vopred...

Členom od
    Oct 2008
    Level
    20
    Sila Reputácie
    0

Ahoj tak ja cvičím okrem toho že mám kvalifikovaného pedagóga ešte podľa CD škôl a to:

Speech Level Singing - ako tu bolo povedané možno že má nejaké chyby ale čo je bez chybné? Ale mne teda pomohla a pomáha stále a riadne. Aplikujem podľa nej každodennú 45min. rozcvičku.

Raise your voice - veľmi kvalitná škola. Ja používam cviky hlavne na rozsah a správnu rezonanciu samozrejme aj u SLS metódy sa to dá naučiť a aj cvičiť a veľmi dobre. Vysvetľuje ju super chlap a učiteľ JAIME VENDERA.

Vocal Asylum - Táto metóda je super a učí spievať klasické komerčné žánre POP, ROCK ...
    Je to ale škola ktorú by som začiatočníkom až tak neodporúčal lebo už samotné začiatky sú postavené na nejakých znalostiach a vyžadujú akú takú správnu rezonanciu.

The Zen Of Screaming - Tak toto je škola ktorú najmenej využívam ale to len z dôvodu zamerania hudby. Jedná sa tu o výučbu Screamingu pod výučbou Melissi Cross ktorý sa dá v menšej miere využiť teda aspoň niečo v rockovej hudbe ale väčšinou pre Hard-Rock, Metal ....)

Ja tebe konkrétne odporúčam školu Raise your voice alebo ten Speech Level Singing (SLS) aj keď je drahý ale je tam komplet výučba spevu a teórie. Pozor ale ak by si sa rozhodla pre metódu SLS tak cvič len dokiaľ ti to bude prirodzené a nebudeš musieť tlačiť na pílu s hlasom. Lebo jedna z väčších chýb je práve tá že už v začiatkoch sú cviky robené pre veľký rozsah. Aj Brett Manning's (človek ktorý vyučuje túto metódu) to spomenul a mrzelo ho že dal v začiatkoch takú širokú stupnicu.
    Pevne verím že si niečo vyberieš. Existuje veľa aj iných škôl. Ja som ti napísal len tie čo si myslím ja že sú najlepšie.

A ešte jedna vec - aplikovať techniku v skladbách je samozrejme nie jednoduché a už vôbec nie pre začiatočníkov. Treba sa na začiatok zamerať hlavne na správne cvičenia a tvorbu samotného tónu. Ale dovolím si povedať že poctivým cvičením (5x do týždňa ja nazývam poctivé cvičenie) aj keď neviem ako na tom si do roka by si mohla použiť správnu techniku už aj v pesničke. Spev je beh na strašne dlhú dráhu a podľa mňa mu treba venovať skoro všetok voľný čas (mne zaberá) ak chceš byť dobrá a ak chceš byť ešte lepšia tak ešte viac. Najhoršie v speve je to že výsledky sa dostavujú nie až tak rýchlo a veľa ľudí to jednoducho po čase vzdá. Preto veľmi ide o to ako veľmi chceš...
    Last edited by diakon; 03.01.2010 at 11:48.

Členom od
    Feb 2011
    Level
    1
    Sila Reputácie
    0

To je to najlepšie čo existuje. je fajn ak to chápeš, ale to je tvoj prípad........možno sa učíš dobre a rýchlo. nie však každy to pochopí bez učiteľa.

Členom od
    Feb 2011
    Level
    1
    Sila Reputácie
    0

ja učím jeho technikou..........je to vlastne jedina a správna technika moderneho spievania, ale nie každy ju pochopí bez učiteľa. určite nie je v slovenčine.
    pozri si moj link. :http://www.facebook.com/pages/Vyuka-...79623852079902

drž sa !

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky