+ Odpoveď do témy
Stránka 4 z 4 PrváPrvá ... 2 3 4
Zobraz výsledky 31 po 34 z 34

Téma: DVD vyuka spevu

Členom od
    Feb 2011
    Level
    1
    Sila Reputácie
    0

Členom od
    Aug 2010
    Level
    33
    Sila Reputácie
    8

Re: DVD vyuka spevu

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) VladoKN Zobraz Príspevok
    František Tugendlieb , čo sa týka popového a jazz. spevu
    František TugendliebHlasová výchova popového zpěvu tú knihu sa snažím zohnať už rok no je všade vypredaná. Neni šanca aby som ju zohnala.

Členom od
    Aug 2010
    Level
    34
    Sila Reputácie
    10

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) monika Zobraz Príspevok
    František TugendliebHlasová výchova popového zpěvu tú knihu sa snažím zohnať už rok no je všade vypredaná. Neni šanca aby som ju zohnala.
    praxuj, nebuď namotaná na teóriu ... to je rovnaké, ako keby si si myslela, že z teba bude ekonómka alebo čo, keď vyštuduješ ekonomickú ... prd, tam ti dajú nejaké info, čo je tak 5% z toho a tých 95% bude prax, čo sa naučíš v živote, vo svete, skúsenosti atď ...

rovnaké to je so spevom, môžeš si čítať, môže ti niekto hovoriť techniku (robí sa to štýlom - teraz zatlač na hlasivky, teraz na hrtan, teraz tam a hentam - pre mňa to je niečo také, ako keby mi niekto kázal, aby som si posunul hrubé črevo o 5cm) ... možno ťa to zbytočne znechutí ... základ je, aby si sa niekde vyspievala - najlepšie kapela, kde budeš mať niekoľkohodinovú skúšku aspoň raz týždenne, sem-tam koncert ... naberieš istotu v hlase, skúsenosti a pri intenzívnom spievaní sa ti podarí aj natiahnuť rozsah (ale nečakaj zázraky, tak možno 1 tón za pol roka/rok) ... a ak si trémistka, čo sa spevu týka, tak tam ani nelez ... ja som trémista, čo sa týka mnohých vecí, ale spev je pre mňa niečo, v čom som si skoro úplne istý a sebavedomý (aj keď samozrejme nie som neomylný) ... ale samozrejme aj s trémou sa dá, ale podľa mňa je to lepšie bez nej ... na to musíš mať povahu a to spievanie a vystupovanie ťa musí baviť trebárs, ja mám zajtra svoj druhý koncert, tak ak to poseriem, tak mi iste to sebavedomie klesne ale určite ma to nepoloží, takže ... hlavu hore, nájdi si kapelu a veľa veľa spievaj, ono to príde

Členom od
    Aug 2010
    Level
    33
    Sila Reputácie
    8

to mi je jasné, že sa nenaučím spievať z nejakej knihy, no je to aspoň niečo pokým si nenájdem riadneho učiteľa spevu.
    tréma-no ja viem v čom je u mňa problém. nejdem to tu teraz rozoberať snažím sa to odstrániť.viem presne o čo ide a možno to ani nie je tréma.no nechám to teraz tak.
    určite sa budem snažiť veľa spievať a dúfam, že to príde

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky