+ Odpoveď do témy
Stránka 1 z 2 1 2 PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 1 po 10 z 16

Téma: Punk

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    86

Exclamation Punk

Legendárna britská kapela Sex Pistols
    Najznámejšia punková kapela všetkých čias príde na Slovensko. Svoje gitarové umenie predvedú na festivale HODOKVAS ´08, ktorý sa uskutoční v Piešťanoch v dňoch 4. a 5. júla 2008 na letisku. Budú tak „headlinerom“ prvého festivalového dňa. Ich jediný slovenský „live“koncert tu bude 4.7.2008

Každá hudobná encyklopédia na svete obsahuje heslo: Sex Pistols - s odkazom, že spôsobili v 70-tych rokoch malú revolúciu v hudobnom priemysle tým, že zaviedli svoju 4-akordovú muziku a tým prevalcovali na celej čiare pompézny v tej dobe kraľujúci artrock, ktorý sa vtedy už nejaký ten piatok vyhrieval na výslní popularity. Svojím počinom tak ovplyvnili nielen tisíce skupín (kapiel, či formácií ak chcete) po celom svete, ktoré ešte i dnes tvrdia to staré známe, že „ punk´s not dead “... ale aj tisíce svojich fanúšikov po celom svete.

Sex Pistols vznikli v roku 1975 v anglickej metropole a zároveň liahni muzikantov „british soundu“ - Londýne. Svoj debutový album však vydali až po dlhých troch rokoch. Zároveň to bol aj jediný radový ale napriek tomu sa stal aj legendárnym albumom. Bol to: Never Mind the Bollocks Here's the Sex Pistols, ktorý vyšiel koncom roka 1977. Podľa toho bol pomenovaný aj –punkový štýl 77. Týmto počinom spôsobili revolúciu nielen v hudbe, ale aj vo vtedajšej kultúre a spoločnosti.

Tento debutový album obsahoval ich veľké hity, ako napríklad Anarchy in the U.K., God Save the Queen, E.M.I., Pretty Vacant, alebo aj Holidays in the Sun. Okrem už spomínaného debutu vydali Sex Pistols tiež soundtrack k filmu The Great Rock´n Roll Swindle. Navyše vyprodukovali aj množstvo „live“ nahrávok, rôznych kompilácií a bootleg-ov.

Svoj debutový album kapela nahrala v tejto zostave: Johny Rotten, Steve Jones, Paul Cook a Glen Matlock, ktorý ako basgitarista kapely sa autorsky podieľal na značnej časti repertoáru tohto zoskupenia. Po vydaní albumu ho však jednoducho akulantne povedané – spoluhráči vykopli s odôvodnením, že pre Sex Pistols je výrazovo priveľmi „mäkký“. Za týmto krokom stál ich všemocný manager – Malcolm McLaren. Ako nástupcu za Glena Matlocka vybral škandalózneho a zároveň dlhoročného priateľa členov kapely, ktorý sa neskôr stáva symbolom mnohých pankáčov – Sid Vicious. Je síce všeobecne známou pravdou, že hrať nevedel na žiadny hudobný nástroj, ale paradoxne aj zastával post basgitaristu v Sex Pistols. Bol večne zdrogovaný, naviac mal problémy zo zákonom, keď bol súdený pre podozrenie z vraždy prostitútky a zároveň svojej priateľky Nancy Spuganovej. Vynesenia rozsudku sa však tento „výtečník“ nedočkal, lebo po predávkovaní drogami ako 21-ročný sa presunul do „vyšších sfér“, teda zomrel v roku 1979. V týchto podmienkach nasledoval nutný rozpad kapely. Líder tohto zoskupenia, Johny Rotten rozbieha v tej dobe svoj úspešný sólový projekt – Public Image Ltd. V ďalšom období nasledovalo niekoľko come-backov, no tie prakticky ale ostali bez väčšej odozvy a výraznejšieho úspechu. Jeden s posledných takýchto come-backov sa udial v 90-tych rokov, v rámci ktorého sa uskutočnilo aj vystúpenie Sex Pistols v českej metropole – Prahe. Naposledy, ako posledný pokus „preraziť“ nepriazeň osudu sa udial v roku 2007, keď zopakovali po x-tý krát pokus o návrat na pódiá, tentoraz v pôvodnej zostave. Stretlo sa to s kladnými ohlasmi kritikov na britských ostrovoch, pokračovalo a pokračuje to dodnes. Nuž a tak sa Sex Pistols vydali na cesty po pódiách sveta a priľahlých oblastí. Výsledkom toho je aj tohtoročný pripravovaný, naviac prvý (debutový) koncert pre svojich fanúšikov na Slovensku.

Svoje 30-ročné výročie vydania debutu oslavujú koncertami na vybraných festivaloch po celom svete v pôvodnej zostave. Hodokvas je tak jedným z mála miest, kde sa Johnny Rotten, Glen Matlock, Steve Jones a Paul Cook ukážu v plnej sile (a nahote?). Táto dnes už kultová hudobná formácia s názvom Sex Pistols vystúpi po prvýkrát na Slovensku v piatok 4. júla na festivale Hodokvas 2008 v Piešťanoch. Pestrosť hudobných žánrov festivalu doplnia aj ďalšie (známe) mená pre zainteresovaných, ako sú napríklad: Visionary Underground feat, Dr.Das, funky kapela Monkey Business – z Prahy , alebo formácia The Car is on fire – z Poľska.
    Vstupenky k dispozícii na zakúpenie na tohtoročný „Hodokvas“ sú nachystané pre slovenských „punkerov“ a priaznivcov Sex Pistols na území SR v sieti Ticketportal (v ČR v sieti Ticketpro).

saky's Avatar
    saky je offline Víťaz Guitar Challenge no. 2
    Overall activity: 0%
    Achievements:
    100 Experience Points1 year registered3 months registered31 days registered7 days registered
    saky je už na dobrej ceste
    Členom od
    Jan 2008
    Level
    32
    Sila Reputácie
    13

Post Re: Punk

na hodokvas nejdem, ale na novarock hej a tam si ich rad pozrem. ako mensi som ich mal velmi rad a aj teraz si obcas pustim.

inak vseobecne mam rad melodicky UK 77 punk.

(Vapors, Boys, Adverts...)
    Ric-O-Sound

Členom od
    Oct 2007
    Level
    50
    Sila Reputácie
    14

Re: Punk

Na Novarock sa aj ja veelmo tesim...inak tam bude dost vela punkovych kapiel, ktore su aj mne srdcu blizke. Napr. ako uz spominani sex pistols, ale aj anti-flag, nofx a pod.
    Epiphone Les Paul Standard
    Marshall JVM 210H
    Marshall 4x12 box
    Baton-Rouge jumbo
    Marco klasika
    Boss OS-2

Členom od
    Oct 2006
    Level
    53
    Sila Reputácie
    16

sex pistols som v mojich 12 rokoch pocuval...
    myslim si, ze je to viac rebelanstka kapela ako nejaka, ktora hudobne nieco dokaze, lebo rozladene gitary, hudba ignorujuca vsetko harmonicke a chraplavy spev, hranie na ukradnutych nastrojoch su podla mna nic moc...
    HK Aquacity SKP Poprad

Členom od
    Aug 2009
    Level
    13
    Sila Reputácie
    0

Ako úvodný článok obsahuje najmenej 2 nejasnosti. Tak po prvé: gitarové umenie? Oni práve dva-krát umelcami nie sú. A album NMTB nebol nahratý v spomínanej zostave. Matlock tam hral len v Anarchy... (a odišiel mesiace pred nahrávaním albumu, akurát tá skladba sa použila) , Sid (údajne) v Bodies, inak popri gitare nahral všetku basu Steve Jones.

Inak pre mňa osobne to ani nie je naj skupina, a ani ich neuznávam ako legendu punku. Ja mám z punku najradšej The Damned, tí sú podstatne lepší a pre mňa sú legendou britského punku oni. Mám rád vlastne všetku ich tvorbu do The Final Damnation (hlavne obdobie 79 - 82). Potom Anti-Flag (hlavne tvorba do albumu Mobilize, ale nepohŕdnem ani novými vecami), Misfits, sem tam Ramones... V porovnaní s nimi (a najmä s The Damned) znejú Pistols ako opice. Potom sa čudujme, že niektorí ľudia považujú punk za brak. Počuli SP a hneď o tom vedia...

Členom od
    Nov 2007
    Level
    57
    Sila Reputácie
    23

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Noktürrnus Zobraz Príspevok
    Ako úvodný článok obsahuje najmenej 2 nejasnosti. Tak po prvé: gitarové umenie? Oni práve dva-krát umelcami nie sú. A album NMTB nebol nahratý v spomínanej zostave. Matlock tam hral len v Anarchy... (a odišiel mesiace pred nahrávaním albumu, akurát tá skladba sa použila) , Sid (údajne) v Bodies, inak popri gitare nahral všetku basu Steve Jones.

Inak pre mňa osobne to ani nie je naj skupina, a ani ich neuznávam ako legendu punku. Ja mám z punku najradšej The Damned, tí sú podstatne lepší a pre mňa sú legendou britského punku oni. Mám rád vlastne všetku ich tvorbu do The Final Damnation (hlavne obdobie 79 - 82). Potom Anti-Flag (hlavne tvorba do albumu Mobilize, ale nepohŕdnem ani novými vecami), Misfits, sem tam Ramones... V porovnaní s nimi (a najmä s The Damned) znejú Pistols ako opice. Potom sa čudujme, že niektorí ľudia považujú punk za brak. Počuli SP a hneď o tom vedia...
    No sex pistols sa povazuju za legendy pretoze sa vtlacili do povedomia ludi ako symbol pre punk a jeho napln resp filozofiu.... Je pametne ich vystupenie v BBC v rozhovore kde zhrozeny puritan sa s nimi lucil slovami pani ja dufam ze sa uz s vami v zivote nestretnem....nikto nehral na podiu v stave aky dokazali si oni sami sebe navodit a najme je legendarny ich manazer ktory ako jediny clovek na svete ich dokazal z opice zobudit dat na nohy a postavit na podiu aby asopn trieskali do tych nastrojov .... neviem sex pistols mi tiez nepride ako najlepsi punk na svete ale ako legendy urcite....

Fender Stratocaster Classic 70's Natural (mexicka fesanda)
    http://www.fender.com/products//sear...tno=0137000321
    Cort Earh 100 Natural
    BOSS ME-50
    BOSS RC-2 (20tku uz asi neuvidim)
    Marshall MG 15CD (ano ano 15w tranzitak ale lubim ho )

Členom od
    Aug 2009
    Level
    13
    Sila Reputácie
    0

Ten zhrozený puritán sa volal Bill Grundy, a údajne bol v ten deň (podobne ako členovia skupiny) tiež naliaty.

Členom od
    Jan 2008
    Level
    67
    Sila Reputácie
    18

Pekný punk je pre mňa Iné Kafe :P
    Kurzweil SP-2X
    Klavír Petrof
    Squier Stagemaster by Fender
    Marshall MG15CD
    Akustická gitara Johnson
    Flauta Yamaha
    Stojany, káble, obaly, trsátka, struny...

Členom od
    Aug 2009
    Level
    13
    Sila Reputácie
    0

Jo, časť ich tvorby (ranná, kým tam ešte hrali Dodo a Wayo) sa za punk považovať dá. Potom možno ešte posledný album ale inak nie.

Členom od
    Sep 2007
    Level
    73
    Sila Reputácie
    17

inekafe nazvali svoj styl tusim neopunk alebo tak nejak...
    Iné Kafe 4ever...
    Ferjak
    Know yourself.
    Ten kto miluje hudbu, nemôže byť nikdy úplne nešťastný.
    - Anonym

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky