+ Odpoveď do témy
Stránka 1 z 60 1 2 3 11 51 ... PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 1 po 10 z 596

Téma: Aké používaš struny na gitaru?

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    87

Exclamation Aké používaš struny na gitaru?

Pár zamyslení nad gitarovými strunami.Osobne struny pod 0.12 na akustiku a 0.10 na elektriku by som nikdy "nenatiahol" , aj keď viem že každý je iný a má na to iný pohľad a iné dôvody. Preto nikoho týmto nechcem presviedčať o ničom.
    Osobne mám rád na elektrike "niklovky" struny, aj keď nemajú ten potrebný "metalový drive", ktorý je pre mnohých prvoradý.
    Zo značiek mám "obrnkané" tieto: GHS, D´Addario - XL nickel wound, Fender, Ernie Ball regular slinky, nickel wound, CLEARTONE micro treated guitar strings 10-46, 11-48, EVERLY nickel plated steel strings 10 - 46 (ale tiež ALLOY 52 tej istej hrúbky) - toto všetko Made in USA, z angl. výroby mám dobré skúsenosti s ROTOSOUD RH10 ROTO-BLUES nickel strings 10 -52, ale aj s R11 Medium 11 - 50, rakúskymi Dr. THOMASTIK podobných hrúbok a iných. Aké používate vy?

Členom od
    Jul 2007
    Level
    69
    Sila Reputácie
    25

Re: Aké používaš struny na gitaru?

zo strunami este stale experimentujem tak napisem sem svoj postupny vyvoj.
    Akustika:
    prve struny ktore som si kupoval boli sirius super light (zvuk si nepamat, na tom mojom polienku to bolo aj tak dost jedno), neskor som presiel na stamar extra light bronze 80/20 (.010-.046) (to bolo tiez dost davno). potom som kupil novu gitarku takze som hral povodne struny. neskor d´addario bronze 85/15 super light (.009-.045). sice boli tenucke ale zvuk mali pekny, pohodlne sa vytahovali. po nich som skusil rotosound light bronze (.011-.052). chcel som vyskusat nieco tvrdsie, pekny zvuk si udrzali asi tak dva dni co ma trochu sklamalo (stali okolo 300 korun, co bolo na moje pomery dost, no cakal som viac muziky od nich). tento rok som natiahol opat d´addario ale light bronze 85/15 (.011-.052). zatial asi najlepsie struny ktore som mal. ten pekny novy zvuk im vydrzal dost dlho. jedinou chybickou (z mojho pohladu), tazko sa vytahuju

na elektrike mam zatial povodne draty a prave zacinam pokukovat po niecom novom
    ...ked raz vyrastiem tak si kupim nejaku peknu lubovku a ked nahodou vyrastiem este viac a nebudem vediet co od dobroty tak si kupim dobro

"Nikdo není opravdu dobře oblečen, nenosí-li úsměv." P.B. Shelley
    Lekvár je produkt šialenej myšlienky neurobiť zo všetkých sliviek slivovicu....
    Stará cigánska múdrosť: Učme sa hudbe, lebo lepšie je mať na brade jeden mozoľ od huslí, ako na rukách desať od roboty

Členom od
    Dec 2007
    Level
    51
    Sila Reputácie
    17

Elektrika: D´Addario XL Nickel - Blues/Jazz Rock (.011-.049 - oznacenie EXL115)
    Akustika: D´Addario Pro-Arté Silverplated/Clear Nylon - oznacenie EJ45 (struny od .043 do .028 )

Členom od
    Nov 2006
    Level
    62
    Sila Reputácie
    35

Vela som ich este "nezodral", pretoze sa ucim len kratko a tak ma este caka hladanie a skusanie, kym si najdem tie svoje.
    Na akustike sa mi velmi paci zvuk a prijemne hralo/hra s Fender Acoustic Phosphor Bronze 60CL (0.011-0.050).
    Na LP uz mam zakupene (este som nestihol vymenit) Ernie Ball Regular Slinky 0.010-0.046 - mnohi si ich pochvalovali, tak som sa nechal nalomit. Coskoro budem pocut...

Členom od
    Apr 2007
    Level
    37
    Sila Reputácie
    15

Ja som verny len Ernie Ballkam ... regular slinky 0.10
    Hard Rock Anyone?

Členom od
    Oct 2007
    Level
    28
    Sila Reputácie
    13

Ja tiez som vela strun este nepouzil, ale ja som verny D´addario strunam....pouzival som deviatky, ale vzdy som mal pocit, ze to je priliz tenke pre mna, tak som skusil desiatky D´addaria (10 - 46) a to je to pre mna prave orechove..uz iba desiny budem pouzivat ....skusil som aj Fender struny ale dal som za to vela penazi, lebo to boli nejake specialne ci co...ale stali zaprd...mna ich zvuk neohromil....nic moc...preto som verny zvuku spominamim "dadarkam"....fendre akoby zabili zvuk mojho strata

na klasiku pouzivam česke nylonky....drahsie nekupujem, lebo casto menim struny na klasike

Členom od
    Sep 2006
    Level
    69
    Sila Reputácie
    20

Okrem povodnych strun, ktore som mal natiahnute na gitke, ked som ju kupil, som vyskusal 10-tky SGH. Je to sign. Dave Mustaine a musim povedat, ze mi ozaj sadli. Ked si ich porovnam s tymi povodnymi, pripada mi to, ako keby som vymenil skodovku za mercedes

Členom od
    Apr 2006
    Level
    78
    Sila Reputácie
    20

najlepsie skusenosti mam s Ernie Ball Regular Slinky 0.10... tie ma este nesklamali.... na podladenu gitaru pouzivam ale "agresivnejsie" DR-ka hybridy 0.10-0.11....

Členom od
    Mar 2007
    Level
    33
    Sila Reputácie
    13

d'addario extra light 9 som mal natiahnute na klasike hralo sa mi na nich cerlkom v pohode ale teraz mam novu gitaru baton rouge a tam mam povodne struny dake d,addario 11
    mam ale ja par otazok
    1.ako poznate ze treba vymenit struny?
    2.na novej gitarke mam na hrubom E kolik na kobylke trochu vysunuty je to OK alebo ne?

Členom od
    Apr 2006
    Level
    78
    Sila Reputácie
    20

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) dobry vojak svejk Zobraz Príspevok
    1.ako poznate ze treba vymenit struny?
    2.na novej gitarke mam na hrubom E kolik na kobylke trochu vysunuty je to OK alebo ne?
    1. su zaspinene prip. zhrdzavene (aj to sa stane ), zvuk je uz "iny" a rozladuju sa rychlejsie...
    2. nemalo by to az tak velmi prekazat, na mojej su tak skoro vsetky.....

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky