+ Odpoveď do témy
Stránka 10 z 10 PrváPrvá ... 8 9 10
Zobraz výsledky 91 po 98 z 98

Téma: Desmod

Členom od
    Apr 2006
    Level
    83
    Sila Reputácie
    61

Re: Desmod

Som rád, že si ma doplnil. Avšak, pravdu máme obaja. Je to problém aj spoločnosti, ale aj jednotlivca, že sa nechá ovplyvniť.

Prečo by mal marketing a komercia tvoriť úžasné veci, keď je jednoduchšie vytvoriť niečo primitívne a nahovoriť ľuďom, že je to kvalita, pretože to beží v rádiu, a preto to všetci počúvajú? Hmm? Myslíš, že keby ľudia nemali k dispozícii väčší rozhľad, tak si nevyberú to lepšie? Veľa mojich známych si vybralo profesionalitu namiesto braku, ale to som im ju najprv musel ukázať. Mnoho ľudí nemá nikoho, kto by to pre nich urobil, preto žijú neustále v slepej nevedomosti.

Na čom najviac záleží? Na tom aký mám dom, auto, koľko mám peňazí? Toto ich učí dnešné konzumné umenie. JE TO OMYL! Najdôležitejšie je osobný duševný rozvoj, sebazdokonaľovanie a chápanie, že máme všetko, čo potrebujeme.

PS: vidíš, tak isto aj tu chalani. Namiesto toho aby povedali svoj názor, ktorý vystihuje presne ich pohľad, tak sa radšej stotožnia s nejakým "cudzím" názorom (to si trafil, 10/10, máš pravdu,...). Vlastný názor odpadá. Pritom neexistuje, aby mali 2 ľudia úplne totožný názor so všetkými detailami. Kostra môže byť rovnaká, ale nie všetko. Nech mi nikto nehovorí, že sa to nedalo doplniť nimi samými.
    Last edited by -MaReK-; 08.11.2010 at 12:17.

Členom od
    Jun 2009
    Level
    56
    Sila Reputácie
    20

Paci sa mi ze sa rozvila celkom zaujmava debata.
    Svoj nazor som uz vyjadril aj ked len tak v skratke.
    “Being good is not about playing fast, it's about thinking fast.”
    ---
    http://www.youtube.com/user/1Simonz

Členom od
    Feb 2009
    Level
    76
    Sila Reputácie
    37

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) quark321 Zobraz Príspevok
    V tomto trosku s tebou nesuhlasim... Show biznis je odrazom toho za co su ludia ochotny platit. To aka "kultura" je v mode suvisi s tym co ludia chcu v inych sferach ako je umenie alebo hudba. A to ze 98% mladych ludi chce:

- niekam patrit a nieco dosiahnut bez toho aby nieco preto urobili ( preto svetovymi hitmi su pesnicky o homosexualite odlisnosti vynimocnosti a rozvratenych rodinach a komernci(peniazoch))
    - mlady ludia maju pocit ze maju patent na rozum (a preto je uspesny rap a neo-metalogrungepunkonieco pretoze tam ludi alen picuju a nadavaju a ludia suhlasia "jasneee secko je na picu len ja by som im ukazal)
    - byt oznacovany za high society bez ohladu odkial vysli a co to vlastne znamena (chodit do gycovych "stylovych" klubov s tlpupov podobne postihnutych ludi)
    - v mode je adrenalin a veeeeela skukania - cize ludia chodia do klubov lebo chcu adrenalin a sukat preto uvitaju ako podmaz k svojmu "dvoreniu" alebo drogovemu tripu aj monoskop hlavne nech to ma 200 BPM a blika vela svetiel

Hudobny priemysel by vydaval len Bacha keby to ludia chceli ale hudobny ako kazdy iny priemysel robi najcasgtejsie to co ludia chcu.... Paranoia ze nam kulturu vnucuju je nespravna robia len to co ludia vyhladavaju cim sa chcu bavit...

ani Airbag by nevznikol z iniciativy nejakeho koncernu keby ludia zrazu nezacali sklonovat slovo bezpecnost... Priklad z rovnakeho sudka je ze za jeden zo 3 hlavnych parametrov pri kupe auta v Azii aky koeficient horlavosti maju pouzite materialy.. Vedeli ste to nie ? Myslite si ze im to vsugerovali automobilky tomu trhu? Viete aky to ma dovod ze toto sa pytaju v Azii a my ani nevieme ze nieco take je?
    suhlasim so vsetkym co si tu napisal a mas pravdu..ja ti ale dam priklad a specifikujem co chapem pod pojmom sugescia prostrednictvom marketingu..pride nejaky tmobil s bukkake vianocami a ide tvrdit ze tu nosia darceky dvaja - ano je to kravina ale mna tu sere princip ze kvoli tomu aby sa veci predavali tu idu marketery vytvarat iluziu cohosi co tu nieje a ..to iste halloween a kazda jedna kravina ktora predava..
    without music, life would be a mistake. Friedrich Nietzsche

Členom od
    Oct 2006
    Level
    53
    Sila Reputácie
    16

desmod nie je hudba, ktora ma berie alebo ktora sa mi paci. k spevu, vystupovaniu mimo podia, rozladenym gitaram a pod sa nevyjadrujem. ale bubenika maju dobreho a ten slape ako hodinky a prave on je ten, ktory dokaze spravit piesne a koncerty zaujimavejsimi. to je asi jedina vec, ktoru maju peknu a ten chalan bucha naozaj dobre a zaujimavo!
    HK Aquacity SKP Poprad

Členom od
    Nov 2007
    Level
    57
    Sila Reputácie
    24

2 z 2 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

Ano ja aj napriek tomu ze sa venujem roky IT mam za sebou Ekonomicke vzdelanie ohladne managementu a marketingu... Ono je pravda aj to ze tvorca produkuje co si pyta trh a zaroven plati ze tvorca pomocou nastrojov marketingu snazi diktovat co si ludia budu resp maju. Problem je ze ani jedno ani druhe nie je tak celkom zaciatok ani koniec je to kruh a nase pohlady su zalozene len na tom ze v ktorom bode sme do toho kruhu naskocili.

Su dva druhy postojov... Najrozsirenejsi pristup je analyza trhu kde sa pred vstupom noveho produktu robi statisticky prieskum (ci uz zamerany na skusenost alebo creativne napady) aby sa pred vstupom na trh resp vyvojom noveho produktu zistilo co trh chce... Ovela tazsi pristup je vytvorit produkt a presvedcit trh o tom ze ho treba. toto nastava velmi zriedka a vacsinou je to uplatnitelne na velmi limitovane vyrobky ako moda, parfemy, a zberatelske pociny koncernov (auta, motocykle atd)... ale stale tvrdim ze drvivo prevlada pristup ze to co ludia chcu dostanu... Tie kecy v reklamach o nejakej kvalite a tradici je to len preto lebo sa nam nesnazia vsugerovat ze Fen na vlasy je nieco uzasne len sa snazia manipulovat ze ten ICH fen je uzasny na rozdiel od fenov inych 2000 vyrobcov.

V hudbe tiez prevlada pritup nasledovny... Armada "skladatelov" a "textarov" pise 5x8 texty piesni s roznou tematikou... a zaklada do suflikov.... Potom vydavatelstvo "najde" talent... pozru sa na to stylisti v spojeni s "odbornikmi " na hlas ze ci sa z toho vykluje blondika v ruzovom alebo punkerka s piercigom.. nasledne prehladaju sufliky kolko maju v zasobe textov a laske a rodine a cudnych party alebo o divokych party a utekov z domova zalezi ci mame ruzovu alebo piercingmi.. nahraju to.. pustia do radia ak piesen neuspeje vyrazia danu osobku na ulicu ani pes po nej nestekne... ak je to v top 10 okamzite osobku bez ohladu na jej fyzicke a dusevne zdravie zavru do studia a snazia sa nahrat cely album takych textov a cely albom s rovnakym melodickym lead motivom pretoze to sa u ludi chytilo.... a takto to ide den co den tyzden co tyzden su rozne "talenty" zneuzite na pasovu vyrobu... Ja v tom nevidim vnutenie umenia pretoze velke studia robia tisice takychto pokusov rocne a to ze na slovenku je boom rapu nemozu studia ale to ze momentalne "je v mode" nic nevediet nerobit a len picovat... je divne ze sa toho chytia a zacnu masovo chrlit RAPove braky nie ved je to business tak co.... co chcem povedat je to ze ze studio robi pokusy v roznych zanroch naraz takymto "develpmentom" naraz vyde single v trance, pop, RmB, rock, metal a rap.... a oni uz za to nemozu za co ludia zahlasuju.. Ludia si tym len urcia trend co najblizsie bude studio snazit produkovat pretoze je tu modna vlna ale modnu vlnu vzdy tvoria ludia...

Fender Stratocaster Classic 70's Natural (mexicka fesanda)
    http://www.fender.com/products//sear...tno=0137000321
    Cort Earh 100 Natural
    BOSS ME-50
    BOSS RC-2 (20tku uz asi neuvidim)
    Marshall MG 15CD (ano ano 15w tranzitak ale lubim ho )

Členom od
    Apr 2006
    Level
    83
    Sila Reputácie
    61

2 z 2 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

Pekne povedané. Myslím, že už sme túto odpočku v téme uzvareli.

VERDIKT: v rámci duševného a celkového zdravia jedinca neodporúčame počúvať Ďesmod.

Členom od
    Mar 2006
    Level
    80
    Sila Reputácie
    49

Marek ale to je prave dobre ze sa pocuva Desmod.Je to jednoducha hudba ktora ma vsetko co tato hudba potrebuje.Ma jednoduchu melodiu texty a dalsie lahko stravitelne veci.Problem je ale v tom preco je to len Desmod plus minus zvysok kapiel.Kde su tie kvalitne kapelky s umeleckou hodnotou.Mas pravdu,neni to len v publiku ale aj v hudobnom priemysle co nam tlacia do usi.Ale povedz mi keby boli na slovensku boli len ludia s nasim hudobnym citenim myslis si ze by existoval Desmot napriek tomu ze by sme ho denne pocuvali v radiu.Asi nie.Tak kde je pravda.Desmot je len praca,tovaren.Chalani vyrobia a predaju.Ked im dojde odbyt tak skrachuju a vznikne dalsia tovaren.Nechajme ich tak a radsej vlozme tuto enrgiu na nase vzdelanie aby taketo kapelky nemuseli vznikat.
    Ibanez JS 1000 BTB Satriani Signatur

LINE 6 Spider III 150W+footswitch Line6 FBV 2

http://www.facebook.com/#!/group.php...00489150010853

Členom od
    Apr 2006
    Level
    83
    Sila Reputácie
    61

1 z 1 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

Ja rád míňam energiu na to, aby som iným ukázal správnu cestu. Cestu, ktorá im ukáže ich vlastnú silu a naplní ich všetkým. Pred prvým krokom na tej ceste je dôležité začať si vážiť sám seba.

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky