+ Odpoveď do témy
Stránka 1 z 6 1 2 3 ... PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 1 po 10 z 55

Téma: Talent, vek a ego

Členom od
    Feb 2006
    Level
    39
    Sila Reputácie
    14

Talent, vek a ego

zdravim

neviem ako zacat, ale ako skratka ide o to, ze ked citam alebo pocujem o vseliakych supergitaristoch alebo nejako proste o clenoch roznych hudobnych skupin, co urobili dieru do "sveta hudby" ops:

no a stale sa tam tak docitam, ze napr. XYZ sa ucil hrat na gitare uz od 5 rokov alebo proste, velmi skoro a mne to nejako ubera na motivacii, ze vlastne ako 17 rocny sa snazim nejako zdokonalit so svojou starou spanielkou...

no neviem :cry:

aky na to mate nazor?

Členom od
    May 2006
    Level
    83
    Sila Reputácie
    31

Re: ta...

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) B-B-B_REVIVAL
    zdravim

neviem ako zacat, ale ako skratka ide o to, ze ked citam alebo pocujem o vseliakych supergitaristoch alebo nejako proste o clenoch roznych hudobnych skupin, co urobili dieru do "sveta hudby" ops:

no a stale sa tam tak docitam, ze napr. XYZ sa ucil hrat na gitare uz od 5 rokov alebo proste, velmi skoro a mne to nejako ubera na motivacii, ze vlastne ako 17 rocny sa snazim nejako zdokonalit so svojou starou spanielkou...

aky na to mate nazor?
    Nemal by si to brat prilis vazne...

Členom od
    Jul 2005
    Level
    78
    Sila Reputácie
    25

1 z 1 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

Ako sa vyrovnat s fenoménom superhudobníkov?

Mozem Ta uistit, ze nie si jediny, kto zaziva podobne pocity.

Dolezite je, co ocakavas od svojej hry - kam sa chces dostat. Ak mas velke ambicie a raz by si chcel stat na podiu pred masou divakov na svojom celosvetovom turne, nuz kamosko, asi mas problem. A jedine, co Ti mozem poradit, je cvicit, cvicit, cvicit... alebo aj nie... ;-)

Druha moznost je, ze to s prehnanymi ocakavaniami nebude az tak zle. V takom pripade je dolezite vedomie, ze hudba je tu v prvom rade preto, aby oslovovala, aby sme z nej mali radost. Kto sa chce pretekat, dokazovat si, kto je lepsi, nech zacne jazdit F1 alebo nech si kupi lyze. :-D

My, ktori sme sa upisali muzam vieme, ze hudba je univerzalny jazyk, ktorym dokazeme vyjadrit aj to, co sa uz nevojde do slov. Prave toto je to dolezite.

Ja napriklad uz ani necvicim. Uz na to nemam cas (resp. dal som prednost inym veciam). A ked pocujem hrat nasich lektorov, nemusim pocut ziadnych inych supergitaristov, aby mi bolo jasne, ze zo mna uz nebude ziaden virtuoz. (Iba ak by som velmi razne zmenil priority.)

Napriek tomu niekedy neodolam, a v niektorej z nasich ucebni zoberiem do ruk gitaru a zacem si hrat. Len tak. Nic velke... Priznavam: obcas ma nastve, ze nedokazem zahrat vsetko, co by som chcel vyjadrit. Ale v tomto si na tom lepsie ako ja - este stale sa snazis zdokonalit sa.

Preto sa urcite nenechaj odradit!

Členom od
    Jan 2006
    Level
    68
    Sila Reputácie
    22

Tom Morello zacinal v 17 na gitare a pozri co je z neho teraz....

Členom od
    Feb 2006
    Level
    41
    Sila Reputácie
    15

kto je to? ops:

Členom od
    Jan 2006
    Level
    68
    Sila Reputácie
    22

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) metalboy
    kto je to? ops:
    gitarista Rage against the machine a Audioslave

a jeden z najvacsich machrov v efektoch

Členom od
    Sep 2005
    Level
    62
    Sila Reputácie
    15

no ja som tiež začal v 17nastich a tiež mam presne také isté pocity ako ty ale počul som o jednom českom jazzmanovy ktorý v 10 chodil na gitaru k sukromnému učitelovy a ten mu povedal že nema sluch potom to vzdal a v 17tich začal hrať len tak pre zabavu aby mohol hrať na stanovačkach a v 20tich sa do toho brutalne začal študovať knihy o hudbe a teraz je z neho vejký jazzman.takže treba len cvičiť a v poho z teba može byť hviezda len ňou nebudeš v 20tich ale o 2 roky neskôr v tom neni problém. držím palce.

Členom od
    Jan 2006
    Level
    48
    Sila Reputácie
    15

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Dude
    a jeden z najvacsich machrov v efektoch
    Som počul, že raz vytiahol z gitary jack. Na ten jack ťukal prstami a pedalom vytvaral zvuky. Vraj tak normálne zahral sólo... Čudný chlapík, ale celkom podarený.

Inak aj gitarista z KoRn, Munky, začal na strednej a dnes je teda fest slávny a bohatý... Takže to netreba vzdávať.
    Citharizo eas meus vita.

Členom od
    Jul 2006
    Level
    70
    Sila Reputácie
    40

2 z 2 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný
    Reci o tom, kto kedy zacal hrat na gitare ma nechavaju uuuplne chladnym...
    Najviac som sa v hrani zdokonalil, ked som mal najmenej casu....
    Nie je az tak dolezite kolko deka tonov narves do desatiny sekundy, ale ako moc vazne to s hudbou myslis.......

A kedze som uz dlho nezarypal, tak na... : Ak by si hoci aj zajtra zacal s kapelou a naozaj sa do toho oprel, tak mas realnu sancu byt naozaj uznavanym.... bo vacsina slovenskej popsceny (a aj rockovej) vypada ako keby si hudbou iba nieco kompenzovala......

(dokonca v pripade mnohych to beriem takmer az osobne, lebo mam pocit, ze ma ich produkciou chcu urazit )

Členom od
    Nov 2006
    Level
    37
    Sila Reputácie
    13

Re: ta...

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) B-B-B_REVIVAL
    zdravim

aky na to mate nazor?
    ja mam iba 15 a mam podobne pocity
    ale zase netuzim ani tak po slave a peniazoch (to nadobudnem inak ).

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky