+ Odpovedaj k článku
Stránka 1 z 2 1 2 PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 1 po 10 z 12

Článok: [Recenzia] VOX Satchurator a podobne krabicky

Členom od
    Apr 2006
    Level
    83
    Sila Reputácie
    62

[Recenzia] VOX Satchurator a podobne krabicky

Ahojte,
    takže dnes som bol v hudobninách skúšať efekty poriadne na mojom aparáte a rozhodol som sa Vám priniesť môj subjektívny pohľad na Satchurator a ešte 3 iné: Digitech Tube Driver, Marshall BluesBreaker II, BOSS SD-2.
    Vybral som tie 4 najlepšie

Začnem postupne

BOSS SD-2
    Výborný efekt, som jeho vlastníkom - hrá lepšie ako SD-1 a bol výrobne limitovaný.
    Neobsahuje žiadny By-Pass, bez elektriny cez neho neprechádza signál. Výsledný zvuk aj pri vypnutom efekte zosilňuje a trošku pridáva výšky (mne sa to páči, pretože spraví zo snímačou taký Lace Sensor nádych, ale zachová ich charakteristiku). Obsahuje 2 efekty LEAD a CRUNCH, každý má vlastné korekcie LEVEL,TONE,GAIN. Dá sa medzi nimi prepínať ľubovoľne pomocou prídavného ext. prepínača, alebo otočným prepínačom na efekte.
    LEAD: výborný efekt, ktorý hrá najlepšie na lampovom aparáte. Zvuk podobný SD-1, výborný rockový drive.
    CRUNCH: tiež vynikajúci efekt. Jemný drive, ktorý hrá na každom aparáte veľmi dynamicky, sviežo a skrášli jeho výsledný zvuk.

Škatuľka je veľmi odolná praktická a obsahuje širokú paletu zvukov.

Marshall BluesBreaker
    Obsahuje charakteristické bluesové skreslenie (kanál BLUES) a prepínačom sa dá prepnúť čisto iba na booster (BOOST).
    BLUES: veľmi zaujímavé kreslenie, aj keď na môj vkus moc huňaté a nie až tak výrazné. Obashuje korekcie GAIN,TONE,LEVEL. Skreľuje zo žiadneho až po mierne silnejšie skresľenie. Zvuk je čitateľný, dá sa s ním dynamicky pracovať.
    BOOST: vynikajúci booster, asi najlepší aký som počul - no neoplatí sa kupovať celý efekt len kvôli nemu obsahuje len korekciu LEVEL, čím sa pridáva úroveň "nakopnutia" (zosilnenie hlasitosti gitary)
    Obsahuje True ByPass.

DigiTech Tube Overdrive
    Taktiež výborný efekt. Skresľenie obroti BB2 krajšie, prieraznejšie, výraznejšie.
    Obsahuje 2 skresľenia CLASSIC a MODIFIED. Kanály majú spoločné korekcie a dá sa nimi prepínať iba malým prepínačom na efekte. Korekcie: LEVEL, LOW, HIGH, GAIN
    CLASSIC: podobá sa na BB2, ale je slabšie, dá sa s ním dobre pracovať.
    MODIFIED: modernejšie skreslenie pripomínajúce Garyho Moora, má taký hladký, prierazný zvuk.

Efekt je veľmi kvalitne spracovaný. Celý z kovu, potenciometre sa dobré ovládajú, majú akoby také polohy. Efekt sa vyrába iba v USA, preto je z tých drahších.

a nakoniec...

VOX Satchurator
    Jedným slovom: DOKONALÝ!!!
    Je vidieť, že na ňom Satriani a VOX pracovali rok. Prepracovaný do detailov, zvuk neuveriteľne univerzálny na každý žáner! Dokonale reaguje na dynamiku, skreslenie, ktoré je takmer zhodné s lampovými efektami. Obsahuje všetko, čo normálny gitarista potrebuje.
    Má korekcie LEVEL,TONE,GAIN, prepínač PAD na prispôsobenie dynamiky hry. V jednej polohe reaguj úplne a v druhej stabilizuje dynamiku, takže aj keď hráte tichšie, efekt sa tvári verne dynamickejšie. 2 tlačidlové prepínače: jeden na zapnutie Drive a druhé tlačidlo pridá viac drivu pre sóla. zvuk je aj v úplne najväčšom skreslení plný dynamiky a veľmi čitateľný (počuť chyby!).
    Nemá ByPass!! na zvuk reaguje ako SD-2, že ho zosilní - tým má u mňa veľké plus!!!
    Čistý zvuk lahôdka ako na SD-2. Skresľenie sa dá nastaviť od úplne jemného až po brutálne najmetalovejšie. Krásne reaguje na hlasitosť gitary, zvuk je proste krásny!
    Plánujem ho kúpiť!

Členom od
    Nov 2005
    Sila Reputácie
    39

Re: VOX Satchurator...a.i.

Nuz, zaujimave Totiz ja som pocul uz viacero komentarov na Satchurator, ktore ho dost zotreli (aj od znamych-znamych . Takze, asi je to na kazdeho vkuse.

Členom od
    Apr 2006
    Sila Reputácie
    62

Áno, je to veľmi subjektívna recenzia (písal som hneď na začiatku). Komu skreslenie Satchuratoru nesadne a nevie využívať pri hre dynamiku, tak je to pre neho shit
    Ešte jeden poznatok. Skúšal som ho na celolampovom aparáte s kvalitnou gitarou s Fender Alnico snímačmi, tak aj to dosť zaváži. Zlá gitara=zlý zvuk, zlý aparát=zlý zvuk.

//hľadal som dokonalý efekt k mojej MV3, a vyhral Satchurator.

Členom od
    Apr 2006
    Sila Reputácie
    62

Takže som ho dnes kúpil. Pri poriadnom hraní doma ma ešte viac utvrdil, že je to naj skreslenie aké som počul a mal možnosť skúšať. Nádhera úplne zachováva čistý zvuk, nemení ho, iba k nemu pridá skreslenie - je to asi jediný efekt, ktorý to dokáže. Práca s dynamikou je dokonalá, presne ako si predstavujem!

Ak budete mať naň nejaké špecifické otázky, kľudne sa pýtajte. Rád odpoviem.

Členom od
    Feb 2009
    Sila Reputácie
    38

kolko ta stal?

Členom od
    Apr 2006
    Sila Reputácie
    62

V obchode stojí 111€.

Členom od
    Mar 2009
    Sila Reputácie
    21

no dnes som ho chvilku skusal v predajni zvuk bol pekny zaradil by som to do takeho tahaveho soloveho zvuku zvuk pekne uhladeny dost dobre pre pomale sola ale ta packa ktora tam je na upravenie dynamiky vobec nefungovala asi vadny kus

Členom od
    Oct 2006
    Sila Reputácie
    26

Re: [Recenzia] VOX Satchurator a podobne krabicky

Futox tu packu nepostrehnes pokial si nemal pred tym napriklad wah, alebo podobne a ani vtedy to nieje moc vyrazne.

Členom od
    Apr 2006
    Sila Reputácie
    62

Re: [Recenzia] VOX Satchurator a podobne krabicky

Ono to postrehneš pri efekte, ktorý má silný výstup a dosť ti upravuje zvuk. Ja ju mám stále dole, lebo tak sa mi to viac páči.

Členom od
    Jan 2010
    Sila Reputácie
    21

MV3 Vermona

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) -MaReK- Zobraz Príspevok
    //hľadal som dokonalý efekt k mojej MV3, a vyhral Satchurator.
    Kristova noho, ty dodnes ides na MV3? Vermonacke MV3? Zlaty moj Marecku, velmi si ma potesil, ja na ten zosik dodnes spominam s velkou laskou. Len mi povedz, mas ho nejak upraveny? Lebo ten, co som pouzival niekedy v rokoch 1971-3 mal patkolik vstup a nepamatam, ci mal nejaky vystup do PA, ale skor nie. Proste na dnesnu dobu mi pripada dost neprakticky.

+ Odpovedaj k článku

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Kľučové slová pre túto tému

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky