+ Odpovedaj k článku
Stránka 1 z 3 1 2 3 PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 1 po 10 z 21

Článok: Marshall mgdfx

Členom od
    Sep 2007
    Level
    73
    Sila Reputácie
    17

Marshall MG15DFX

Kedze sa skryva v kute mojej izby uz takmer rok, je nacase ho vytiahnut a napisat review

Balenie: 4/5
    Nuz v baleni bolo podla ocakavani kombo, dalej viacjazycny navod a nakres s nastavenim equalizera pre rozne hudobne zanre

Kombo: 4/5
    Made in India.

2 kanale - clean a overdrive. sikovna vecicka je FDD switch - dokaze celkom verne simulovat zvuk lampoveho komba, ale sucasne dost zosiluje zvuk, cize pri pouziti kombo ´reve´ uz na 3/10 volume.

Ekvalizer je typicky - 3 kolieska - BASS, CONTOUR, TREBLE (hlbky, stredy, vysky)

Efekty - vstavane su 4, a to na systeme 2 ovladacov. jednym sa voli efekt a jeho frekvencia, druhym jeho intenzita, teda sa ale nedaju navzajom kombinovat. Podla mna su najlepsie REVERB (halovy efekt, fakt perfektny) a DELAY, celkom ujde CHORUS a posledny, FLANGE vobec nepouzivam.

Zvuk: clean 5/5, overdrive 4/5
    Cisty zvuk je fakt na nezaplatenie, hlavne pri kombinacii s REVERB-om . Overdrive je viacmenej vec vkusu, dost pripomina Guns´n´Roses...mne osobne velmi nesadol.

Cena
    Kupil som ho pred rokom za +-4600SK v Kezmarku, na Muzikeri bol tusim o 800 lacnejsi.

Celkove hodnotenie:4/5
    Dost drahe kombo, ale za kvalitu sa plati. skusal som aj s elektroakustikou a hra to paradne, celkovo som s nim spokojny a dufam ze este dlho budem.
    Attached Images
    Last edited by fernett1; 20.08.2009 at 01:33.
    Iné Kafe 4ever...
    Ferjak
    Know yourself.
    Ten kto miluje hudbu, nemôže byť nikdy úplne nešťastný.
    - Anonym

Členom od
    Nov 2007
    Sila Reputácie
    24

Re: Marshall mgdfx

Som vlastnikom nizsieho radu bez Reverbu a SFX clean je fakt na nezaplatenie ... efekty si dorabam multakom ... kto ma effekty vonku tak si moze to iste kupit na clean channel za 2900Sk tusim ale je to risk kombo bez reverbu totiz podstatne horsie znie

Členom od
    Jul 2007
    Sila Reputácie
    25

1 z 1 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

ja som mal jeden cas mg15 (cize verziu bez efektov) no zazival som opacne pocity. bol som z neho velmi sklamany a v priebehu dvoch tyzdnov som sa ho radsej zbavil. clean ako tak usiel ale znervoznoval ma brum ktory sa prejavil uz pri nizkej hlasitosti (hb snimace, viacero gitar, lacnejsie, drahsie). o skreslenom kanaly sa ani nejdem vyjadrovat. snad len ze nabeh strasne rychly a cca od tretiny uz len zahuhlavanie zvuku. v celkovom hodnoteni by som dal asi tak 2,3/5. vsetko je len moj subjektivny pohlad takze ak sa vam paci nenechajte sa odradit a teste sa ze mate ozajskeho marshalla

Členom od
    Oct 2006
    Sila Reputácie
    26

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) kubb0 Zobraz Príspevok
    ja som mal jeden cas mg15 (cize verziu bez efektov) no zazival som opacne pocity. bol som z neho velmi sklamany a v priebehu dvoch tyzdnov som sa ho radsej zbavil. clean ako tak usiel ale znervoznoval ma brum ktory sa prejavil uz pri nizkej hlasitosti (hb snimace, viacero gitar, lacnejsie, drahsie). o skreslenom kanaly sa ani nejdem vyjadrovat. snad len ze nabeh strasne rychly a cca od tretiny uz len zahuhlavanie zvuku. v celkovom hodnoteni by som dal asi tak 2,3/5. vsetko je len moj subjektivny pohlad takze ak sa vam paci nenechajte sa odradit a teste sa ze mate ozajskeho marshalla
    Ja som ho mal pozicaneho davnejsie na vyskusanie zo zvedavosti ako to hra. Bol to des a hroza za tu cenu sa da zohnat uz nieco ovela hratelnejsie.

Členom od
    Nov 2007
    Sila Reputácie
    46

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) kubb0 Zobraz Príspevok
    ... takze ak sa vam paci nenechajte sa odradit a teste sa ze mate ozajskeho marshalla
    toto fakt nie je ozajský marshall....

Členom od
    Nov 2007
    Sila Reputácie
    24

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Bettencourt Zobraz Príspevok
    toto fakt nie je ozajský marshall....
    ako som uz vravel skreslenie som mal zapnute asi dokopy 2 hodiny ale clean to ma skvely podla mna... ale je mozne aby to bolo kus od kusu ?

Členom od
    Mar 2009
    Sila Reputácie
    20

mozne to je no ja nemam s marshall prditkom dobre skusenosti hral som asi na 2 a otras.. do 1000euro mas 100x lepsi kustom alebo orange (ale orange ma naprd skreslenie) ak ti nevadi trocha chemie tak je dobry aj line 6spider :P

Členom od
    Nov 2007
    Sila Reputácie
    46

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) quark321 Zobraz Príspevok
    ako som uz vravel skreslenie som mal zapnute asi dokopy 2 hodiny ale clean to ma skvely podla mna... ale je mozne aby to bolo kus od kusu ?
    kus od kusu by to bolo vtedy keby je v jednom kuse dajaka sučiastka napiču a potom je to jasné.. tu je problém že celá rada týchto mg hrá naprd...

Členom od
    Oct 2006
    Sila Reputácie
    26

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) quark321 Zobraz Príspevok
    Mozno podla ucha? Kazdemu sedi daco ine...

Členom od
    Nov 2007
    Sila Reputácie
    46

hlavne pri týchto aparátoch je problém s tým že čím viac vytočíš gain tým to hrá horšie a zahuhlanejšie... ja zrovna moc marshall nemusím, aj keď to je veľmi subjektívne ale keby už do nejakého mám ísť tak riešim DSL-ko, a ja nehram zrovna na higain ale skor crunchové zvuky a tie má marshall neprekonateľné... máme to na skúšobni, a to je solídny zvuk... 900 napr. sa mi vôbec charakterom nepáči.. aj keď je pravda že v kapele vylezie von...

+ Odpovedaj k článku

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Kľučové slová pre túto tému

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky