+ Odpoveď do témy
Stránka 2 z 2 PrváPrvá 1 2
Zobraz výsledky 11 po 17 z 17

Téma: poradte mi co su to vlastne tie taby?

Členom od
    Dec 2007
    Level
    53
    Sila Reputácie
    14

Re: poradte mi co su to vlastne tie taby?

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Dead.Guitar-ista Zobraz Príspevok
    Ja už viem ako tak narabat s tabami ale neviem tie grify ..ako napriklad priklep atakdalej kde sa možem naučit tie značky?
    Dakujem
    1. Hammer on, oznacuje sa znackou "h", znamená to priklep, cize v skratke brnknes na strunu 1x a potom prilozis dalsi palec. Asi nechapes cize takto:

ak niekde uvidis napriklad e---------2h4------------ tak 1x brnknes na 2 prazec "e" struny a potom BEZ BRNKNUTIA, iba prilozis palec na 4 prazec tej istej struny, pricom palec na 2 prazci stale nechavas na tom druhom prazci.

2. Pull off, oznacuje sa znackou "p", to je opak priklepu, v podstate to znamena nieco ako uvolnenie. Ide to vzdy s vyssieho tonu na nizsi. Asi nechapes cize

ak niekde uvidis napriklad e--------5p3-------------- tak si das dajme tomu ukazovak na 3 prazec a prostrednik na 5, brknes 1x a ten prostrednik pustis smerom dolu. Na spanielke mi to nikdy neznelo.

3. Bending, oznacuje sa "b", znamena to vytiahnutie struny na vyssi ton. Mas full bend alebo half bend, pricom ten full bend je ked vytahujes strunu o ton a half ked iba o polton myslim. V skratke, chytis strunu a vytiahnes ju dohora alebo dole. Zo zaciatku to bude bolestive,niekedy sa ti aj struna zadrie pod necht, ale vydrz to, odmenou ti bude... no, budes rad ze to vies proste e a h vytahujes hore, ostatne struny ( G D A E, nazyvaju sa ja basove) dole. Nylonove struny sa protivne sulaju pod palcami.

4. Slide, oznacujes sa "/" . Slide znamena smyk ze? cize budes akoby smykat po strune. Ak niekde uvidis dajme tomu

e --------2/5-------

tak je jasne, ze brnknes na 2 prazec ecka, potom "smyknes" az na piaty po vsetkych prazcoch a zasa brknes. Ak by si niekde videl

e -------2/(5)------

tak ten piaty prazec nebrnkes, iba ho nechaj zniet , myslim ze sa to vola Ghost note, cize nota duch ved chapes, ale s tym som si nie isty.

to su tie zakladne, neviem ci vsetky, + ber to trocha s rezervou, lebo na gitare som hral len polroka, potom so presiel na basu.

Členom od
    Jun 2012
    Level
    28
    Sila Reputácie
    0

a keď sú tam viaceré pod sebou tak sa brnkajú naraz? napr. takéto niečo, tak sa to chytí a brnkne naráz do 2 strún?
    G -----2-----
    D -----3-----

Členom od
    Nov 2007
    Level
    82
    Sila Reputácie
    46

1 z 1 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

áno .
    GuitWashburn N2 Nuno Bettencourt Signature Model, Copy Of Strat, Marin Electroacoustic /nylon strings/
    Bass Lakland Jazzbass, LTD ESP B206, Squier Pbass
    Amp : Orange DT, Orange 2*12
    Eff : AKG wireless system, In Ear monitoring system, Bassboard : Line selector, Zoom MS60-B, DIbox
    Using : M-Audio Hardware, M-Audio Studiophile, Rode NT-1A, AKG-C1000/3000, Shure Beta52,SM57,SM58,PG56,PG81, Audix i-5

Členom od
    Jul 2012
    Level
    27
    Sila Reputácie
    0

je to to iste co noty ale jednoduchsie kezde cislo znamena prazec,prst,struna

Členom od
    Nov 2007
    Level
    82
    Sila Reputácie
    46

prst ?
    GuitWashburn N2 Nuno Bettencourt Signature Model, Copy Of Strat, Marin Electroacoustic /nylon strings/
    Bass Lakland Jazzbass, LTD ESP B206, Squier Pbass
    Amp : Orange DT, Orange 2*12
    Eff : AKG wireless system, In Ear monitoring system, Bassboard : Line selector, Zoom MS60-B, DIbox
    Using : M-Audio Hardware, M-Audio Studiophile, Rode NT-1A, AKG-C1000/3000, Shure Beta52,SM57,SM58,PG56,PG81, Audix i-5

Členom od
    Jan 2010
    Level
    50
    Sila Reputácie
    11

Inak ja som uz videl aj take taby, kde boli aj casove hodnoty. Z ciselka isla smerom dole palicka a na nej bud bola alebo nebola vlajocka podla toho ci to bola stvrtova, osminova, atd nota. Takze podla niecoho takeho sa da hrat, aj ked skladbu nepoznate. Stale vsak nevyhodou tabov ostava, ze nevnimate, aky hrate ton, ale iba to, co stlacate. Takze potom je mnoho tabovych gitaristov, ktory vypalia aj Satrianiho, ale ked maju zahrat C dur v inej polohe, ani netusia, ze existuje "viac C durov" na hmatniku a ze napr. ton na E6 v 8. polohe je to iste ako na A5 v 3. polohe.

Členom od
    Jan 2010
    Level
    50
    Sila Reputácie
    11

Narychlo som vygooglil toto. Myslim, ze sa da z toho hrat, aj ked tam chybaju pauzy. http://www.guitarnick.com/images/the...guitar-tab.png

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Podobné Témy

1. Ako to vlastne je???
    By halinko999 in forum Technika hry na gitare
    Odpovede: 20
    Posledný príspevok: 22.01.2007, 22:07
  2. Poraďte mi prosím
    By RADOFAN in forum Combá a zosilňovače
    Odpovede: 1
    Posledný príspevok: 09.12.2006, 09:26
  3. poradte
    By rain in forum Všetko o gitare
    Odpovede: 6