+ Odpovedaj k článku
Stránka 1 z 2 1 2 PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 1 po 10 z 12

Článok: Crate V18-112

Členom od
    Jan 2009
    Level
    24
    Sila Reputácie
    12

1 z 1 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

Crate V18-112

Celolampove kombo. Predzosilnovac - 3x 12AX7 elektronky a koncovy stupen 2. EL84 (su sexi, ked sa nazhavia-svietia ). Vykon -18 Watt, reprak-12' Crate V-Series (50Watt a 8 Ohmov).

Balenie: 4/5
    Tak krabica obsahovala manual, samozrejme po anglicky, ale nie p Slovensky, takze bolo si to treba prelozit, pretoze tam boli nejake dolezite upozornenia ohladom pouzivania a clovek bez znalosti by bol z toho asi jelen. Dalej obsahovala krabica nejake reklamne letaky a casopisy ale to asi zavisi od koho kupujete. Balenie dôkladné-kupoval som cez muzikzoo. Snura na 230v pri kombe-samozrejmost.

Prevedenie komba: 4.7/5

Krasne je. Napis Crate aj 18 su z plastu, zrejme lepene na predku. Sietka je z nylonu presivana takou sivou mriezkou. Povrchova uprava je taka napodobenina koze-klasika. Rohy komba su chranene hlinikovimy rohovnikmi-velke plus, a na podku male pevne nozicky. Ovladaci panel je z kovu, napisy a stupnice nastriekane farbou na kov. Potenciometre su dost citlive, gobiky su z plastu (radsej keby boli kovove). Spinace su kovove, krasne stukaju . Tlejivka cervena. Rucka je kozena, prijemna na prenasanie, lebo kombo je dost tazke.

Zvuk: 3.5/5

Asi dost subjektivny nazor. Mne velmi zvukovo nesadlo, mozno aj preto ze nemam velmi kvalitnu gitaru. Dokrmujem efektom a potom to je sleha.
    Takze....Clean je pekny, zvuk tvorite len gitarou! Clean mate tak ze gain nehate v nizkej polohe a vykopnete level. Kombo dost basuje a to je dovod nizkeho hodnotenia. Kdesi som cital ze to je od vyroby zle ale sikovny elektrikar to zmáákne (potenciometer). Lampove skreslenie dost fajn. V nizkej polohe vhodne na blues a vo vyssich taky rock podobny ACDC. Elektronky EL84 neskresluju velmi silno. Kombo dost reaguje na dynamiku hrania a da sa z neho dostat velmi prirodzeny zvuk lampy. Obashuje ako bonus analogovy pruzinovy reverb, podla mna super vec. Reverb je uzasny, je umiestneny v spodnej casti bedne a reaguje na chvenie sposobene reprodukorom. Dost dobre v kombinacii s pedalom na Shred alebo sola.
    Takze kombo urcene asi skor na blues ak nepouzivate pedal. Silne je asi tak ze
    v miestnosti 6x3 metre sa neda vydrzat a to nieje potenciometer ani v polovici a padaju veci zo stola. Vhodne na studiove nahravanie.

Cena-kupil som ho za 7200SK ale to bola zlava, teraz so ho videl za 9000. Vyhodou komba je ze elektronky sa daju lahko menit v nom a vobec cele sa da prerabat zvnutra-vhodne a experimentovanie.

Celkove 4/5

Pekne kombo so zvukom, ktory sadne jednemu viac, druhemu menej. Velmi dobre zosilnenie, vhodne na dokrmovanie efektom, silne. Kdesi som cital ze skusali aj basu na nov a vraj v pohode.
    Attached Images
    Last edited by -MaReK-; 21.08.2009 at 11:14.

Členom od
    Oct 2006
    Sila Reputácie
    26

Re: [Recenzia] Crate V18-112

Z tvoch EL84 urcite nedostanes 50W, to bude 18Wattove pokial sa nemylim.

Členom od
    Mar 2009
    Sila Reputácie
    21

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) reeller_sk Zobraz Príspevok
    on myslel ze to ma reproduktor 50W, 18W ma zosik

Členom od
    Oct 2006
    Sila Reputácie
    26

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Futox Zobraz Príspevok
    on myslel ze to ma reproduktor 50W, 18W ma zosik
    Jaj ano tak sry to som nezbadal .

Členom od
    Jan 2009
    Sila Reputácie
    12

Re: Crate V18-112

Hram uz dlho nan a stale mi prekazali basy a jedneho dna (vcera) som si to kombo porobil.
    Zbytocne basovanie som odstranil a vylepsil reverb. Bolo treba par uprav vnutri komba. Napisem Vam ako a co porobit, pretoze som cital komnty na toto kombo na stranke musiccenter.cz a tam vsetci si to davali robit do nejakej firmy. Ja som si to porobil aj doma a to takto:

1. Otvorite kombo-treba odsrobovat tu zadnu dosku na ktorej je stitok, je tam asi 8 srobov tak to treba otvorit

2. Vnutri je pochopitelne plosny spoj, treba vymenit suciastky. Na plosaku su siciastky ocislovane, R-odpor , C- kondenzator. Plosak je prebijani nitmi takze da sa pajkovat aj zvrchu.

Odpory: Vymenit medzi sebou R4 a R10
    R38 nahradit 100KΩ
    R40 nahradit 470KΩ
    R18 nahradit 100KΩ
    C na foto je zakruzkovany nahradit zvitkovym neelektrolytom 0.68 uF/50v u-mikro F-Farad

Reverb nerobi zbytocne ozveny a lepsie sa reguluje. Basy zmizli a kombo je viac pouzitelnejsie, proste krasnyy zvuk teraz. Normalne ma chytilo Funky ked som na nom hral po upravach . Ak si taky domaci majsterko da sa to spravit. Mozno este spravim par uprav potom sem dopisem.

Last edited by Risooo; 27.09.2009 at 18:11.

Členom od
    Dec 2007
    Sila Reputácie
    87

1 z 1 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

Popravde aj tých 18 W je mierne nadhodnotených. Ak by to ale mala byť pravda, tie elektrónky budú mať pomerne krátky život.
    Podľa mňa trvalý sínusový výkon určite nepresiahne 15 W a to si dovolím tvrdiť aj napriek akokoľvek krásnym nápisom hlásajúcim vyšší výkon na akomkoľvek kombe.

Možno sa o tom veľmi jednoducho presvedčiť obyčajným analógovým (klasický s ručičkou) striedavým voltmetrom ktorý meria efektívnu hodnotu napätia. Použiť digitálne merače nie je možné, lebo nameriame nepravdivé údaje.

Výkon si potom jednoducho vypočítame ako druhú mocnimu nameraného napätia ktorú vydelíme impedanciou pripojeného reproduktora. Na kombe pritom môže byť napísané čokoľvek, ale platiť bude to čo nameráme a vypočítame.

Najbližšie trvalému sínusovému výkonu ktorý je mimochodom jediný pravdivý výkon, ktorý nám dáva zosilňovač sa najviac približuje tzv. RMS výkon aj keď je trocha vyšší. Všetky ostatné výkony ako sú napr. špickový RMS výkon, hudobný výkon, špičkový hudobný výkon, PMPO a podobné údaje majú za úlohu iba uviesť zákazníka do omylu a sú produktom iba marketingovej manipulácie za účelom zvýšenia predajnosti toho ktorého výrobku.Na to priatelia nikdy nezabúdajte. Je to vždy len o obchode.

Členom od
    Mar 2009
    Sila Reputácie
    21

jj suhlas.. potom clovek vidi v tesku na kazetaku "1500W" pritom 1500W by sposobilo prinajmensom rozbite okno doma.. alebo uraz

Členom od
    Dec 2007
    Sila Reputácie
    87

Ešte malá poznámka ku výkonu reproduktora. Je pravidlom (najmä u elektrónkových zosilňovačov) že sa používa približne dvoj až trojnásobok výkonu reproduktora (-ov) oproti výkonu zosilňovača. Platí to ale len približne, preto to nepočítajte presne. Je to preto úplne v pohode, že ku 18 W zosilňovača je pripojený 50 W reproduktor.

Členom od
    Oct 2006
    Sila Reputácie
    26

Kebyze zapnu vsetky tieto kazetaky v tescu na raz tak by sa zrutila elektricka siet slovenska, z toho vyplyva nieze to zkusite.

Členom od
    Dec 2007
    Sila Reputácie
    87

Kebyze zapnu vsetky tieto kazetaky v tescu na raz tak by sa zrutila elektricka siet slovenska, z toho vyplyva nieze to zkusite.
    Len tak úsmevne mimochodom aj neznalý problematiky pri pohľade na sieťové prívody takýchto výrobkov musí okamžite zbystriť pozornosť, pretože tieto výrobky mávajú sieťové prívody z 2 x 0,5 mmm Cu vodičov (resp. lanka) pričom to v žiadnom prípade nedokáže preniesť potrebné prúdy. V opačnom prípade by nám možno svietili prívodné káble ako žiarovky alebo by sme ich mohli využívať ako poistky. Jasné že som to pritiahol trocha za vlasy, ale ináč by to pre názornosť iba ťažko poslúžilo ako príklad.

+ Odpovedaj k článku

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Kľučové slová pre túto tému

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky