+ Odpoveď do témy
Stránka 1 z 3 1 2 3 PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 1 po 10 z 25

Téma: Praskanie z hlavy

Členom od
    Nov 2009
    Level
    12
    Sila Reputácie
    0

Praskanie z hlavy

Zdravim
    Mam lampovu hlavu Peavey Valveking 100 k tomu reprobox Valveking 4x12 asi pol roka a ak stisim potak na gitare je pocut praskanie hlavne po takich 20 minutach hrania. skusal som ci je problem v kabli vymenil som nastrojovy aj reprokabel a stale bez zmeny. Pred kazdym hranim som hlavu nechal zhavit tak 5-10 minut neviete kde je problem co moze byt zle???
    Dakujem

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    87

Exclamation Re: Praskanie z hlavy

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) slayer69 Zobraz Príspevok
    Zdravim
    Mam lampovu hlavu Peavey Valveking 100 k tomu reprobox Valveking 4x12 asi pol roka a ak stisim potak na gitare je pocut praskanie hlavne po takich 20 minutach hrania. skusal som ci je problem v kabli vymenil som nastrojovy aj reprokabel a stale bez zmeny. Pred kazdym hranim som hlavu nechal zhavit tak 5-10 minut neviete kde je problem co moze byt zle???
    Dakujem
    Na tvojom mieste by som to vyskúšal ešte takto. Do vstupu (INPUT, GUITAR a pod.) by som nepripojil žiadny kábel. Po nažhavení (stačí v pohode 1 minútka) zapni STANDBY a sleduj pri stiahnutom ovladači GAIN, VOLUME. Ak sa ozve to praskanie, bude problém zrejme v nejakom obvode zosilňovača (asi napájanie - anódové napätie sa skratuje cez nejaký kondenzátor, prípadne problém môže byť v niektorej koncovej elektrónke, alebo v obvode budenia do riadiacej elektródy niektorej z koncových elektrónok.
    Ak sa nič nedeje, skús pridať na VOLUME a znova sleduj. Takto ale iba teoretizujem lebo príčim môže byť strašne veľa.

Členom od
    Nov 2009
    Level
    12
    Sila Reputácie
    0

Re: Praskanie z hlavy

No praskalo to aj ked som vitiahol kabel s gitarou ale iba pri zvysenom volume. No doteraz som to riesil tak ze som prepinal kanal na cisty ktory je ztiahnuty a to praskanie nieje pocut ale samozrejme to nieje riesenie. takze praskanie narasta so zvysujucim sa volume.

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    87

No praskalo to aj ked som vitiahol kabel s gitarou ale iba pri zvysenom volume. No doteraz som to riesil tak ze som prepinal kanal na cisty ktory je ztiahnuty a to praskanie nieje pocut ale samozrejme to nieje riesenie. takze praskanie narasta so zvysujucim sa volume.
    Treba tomu rozumieť tak, že to robí len na skreslenom kanáli a pri vyššom Volume?

Členom od
    Nov 2009
    Level
    12
    Sila Reputácie
    0

A k tomu zhaveniu 5-10 minut, ja ju zapnem vzdy ked pridem do skusobne potom sa vybalim naladim a to vzdy trva, uskodit to nemoze

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    87

A k tomu zhaveniu 5-10 minut, ja ju zapnem vzdy ked pridem do skusobne potom sa vybalim naladim a to vzdy trva, uskodit to nemoze
    Určite nie. Je to OK, aj keď je to zbytočne dlhý čas. Aj medzi hraním je dobré vypínať STANDBY ak je dlhšia prestávka (povedzme na rozhovor, cigaretku a pod.). Po skončení hrania najprv vypni STANDBY a po chvíli aj POWER (MAINS), aby mali čas vybiť sa kondenzátory (máš tam na nich asi 450 - 500 V)

Členom od
    Nov 2009
    Level
    12
    Sila Reputácie
    0

No nie som si isty lebo cez clean som moc nehral ale ak dam volume dole tak praskot je prec mozem to vyskusat zajtra, Ale zda sa mi ze aj clean praskal.

Členom od
    Nov 2009
    Level
    12
    Sila Reputácie
    0

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) muziker Zobraz Príspevok
    Určite nie. Je to OK, aj keď je to zbytočne dlhý čas. Aj medzi hraním je dobré vypínať STANDBY ak je dlhšia prestávka (povedzme na rozhovor, cigaretku a pod.). Po skončení hrania najprv vypni STANDBY a po chvíli aj POWER (MAINS), aby mali čas vybiť sa kondenzátory (máš tam na nich asi 450 - 500 V)
    Presne to aj tak robim a takisto to nieje len minuta lebo kim si gitaru zbalim do puzdra a zbalim kable je STANDBY stale vypnuty. Preto sa cudujem ze co sa mohlo stat lebo na tie lampy som daval pozor aby som ich neodfajcil...

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    87

1 z 1 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

Presne to aj tak robim a takisto to nieje len minuta lebo kim si gitaru zbalim do puzdra a zbalim kable je STANDBY stale vypnuty. Preto sa cudujem ze co sa mohlo stat lebo na tie lampy som daval pozor aby som ich neodfajcil...
    Z celého dewdukujem, že problém bude niekde okolo vstupnej elektrónky ak to robí aj na CLEAN aj na LEAD kanáli. Ak to budeš skúšať, a bude ti praskať, tak skús vytiahnuť bez vypnutia STANDBY (neboj sa jednu to lupne v reprákoch ale nič sa nestane) zo sokla aj vstupnú elektrónku (12AX7) ktorá je v plechovom kryte - je najdalej od koncových 6L6 elektrónok a najbližšie ku vstupnému JACK-u (kábel od gitary). Zajtra mi povieš ako to dopadlo.

Členom od
    Nov 2009
    Level
    12
    Sila Reputácie
    0

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) muziker Zobraz Príspevok
    Z celého dewdukujem, že problém bude niekde okolo vstupnej elektrónky ak to robí aj na CLEAN aj na LEAD kanáli. Ak to budeš skúšať, a bude ti praskať, tak skús vytiahnuť bez vypnutia STANDBY (neboj sa jednu to lupne v reprákoch ale nič sa nestane) zo sokla aj vstupnú elektrónku (12AX7) ktorá je v plechovom kryte - je najdalej od koncových 6L6 elektrónok a najbližšie ku vstupnému JACK-u (kábel od gitary). Zajtra mi povieš ako to dopadlo.
    Wah bez vypnutia STAND BY???? akoze pod napetim??? stal by sa nejaky rozdiel ak by som to mal odpojene a zapol az potom?????

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky