+ Odpoveď do témy
Stránka 2 z 3 PrváPrvá 1 2 3 PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 11 po 20 z 21

Téma: Pomoc ohľadne spevu a hlasu...

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    84

Exclamation Re: Prosím pomôžte mi! Je to pre mna doležité!

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) -MaReK- Zobraz Príspevok
    Ja mám názor, že každý zdravý človek má úžasnú farbu hlasu a dokáže zaspievať minimálne 3 oktávy. Je len na jednotlivcovi, aby sa naučil používať hlasivky, aby z nich ten krásny zvuk dostal a rozvinul svoju farbu hlasu naplno. Potom z neho bude profík.
    S tým rozsahom by som narábal opatrnejšie, ale zvýšiť hlasové rozpätie možno cvikom. Dôležité je naučiť sa správne dýchať a narábať všeobecne s dychom. Človek by sa až divil, koľko ľudí nedokáže správne dýchať, pričom každý predpokladá že zrodením to má dané do vienka. Niekedy môže byť aj nezvyčajné zafarbenie hlasu rozhodujúce pri "uchytení sa" nádejného speváka. Netreba za každú cenu niekoho napodobňovať či priam kopírovať.

Členom od
    Oct 2009
    Level
    39
    Sila Reputácie
    11

Re: Prosím pomôžte mi! Je to pre mna doležité!

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) muziker Zobraz Príspevok
    S tým rozsahom by som narábal opatrnejšie, ale zvýšiť hlasové rozpätie možno cvikom. Dôležité je naučiť sa správne dýchať a narábať všeobecne s dychom. Človek by sa až divil, koľko ľudí nedokáže správne dýchať, pričom každý predpokladá že zrodením to má dané do vienka. Niekedy môže byť aj nezvyčajné zafarbenie hlasu rozhodujúce pri "uchytení sa" nádejného speváka. Netreba za každú cenu niekoho napodobňovať či priam kopírovať.
    No ono to aj je dane do vienka. Vsimni si novorodencov, ako dychaju. Pouzivaju branicu, niekedy akoby pouzivali cely trup. A podobne si vsimni male deti, 3- alebo 4- rocne, ked sa v autobuse ozvu ''aha mami, pozri!''. Je neuveritelne ako nahlas dokazu rozpravat a zjavne uplne bez namahy. Jednoznacne nekricia, len vedia ten hlas podporit. Len potom pride rodicovske ''nevystrkuj to brucho'' a ''nekric tak'', a mozme sa to ucit nanovo.

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    84

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Slayertplsko Zobraz Príspevok
    No ono to aj je dane do vienka. Vsimni si novorodencov, ako dychaju. Pouzivaju branicu, niekedy akoby pouzivali cely trup. A podobne si vsimni male deti, 3- alebo 4- rocne, ked sa v autobuse ozvu ''aha mami, pozri!''. Je neuveritelne ako nahlas dokazu rozpravat a zjavne uplne bez namahy. Jednoznacne nekricia, len vedia ten hlas podporit. Len potom pride rodicovske ''nevystrkuj to brucho'' a ''nekric tak'', a mozme sa to ucit nanovo.
    Zdá sa že to tak trošku poznám, lebo som dlhé roky robil cvičiteľa YOGY a naučil som okrem iného aj spústu jedincov z radov slovenského národa správne dýchať. Paradoxné bolo na celom to, že najväčšie problémy mali s dýchaním ženy. Je to z dôvodu dlhodobého nosenia tesného spodného prádla - vrchnej časti. Tým si vlastne "upravili dýchanie iba na dýchanie hornými hrotmi pľúc.

Členom od
    Oct 2009
    Level
    39
    Sila Reputácie
    11

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) muziker Zobraz Príspevok
    Zdá sa že to tak trošku poznám, lebo som dlhé roky robil cvičiteľa YOGY a naučil som okrem iného aj spústu jedincov z radov slovenského národa správne dýchať. Paradoxné bolo na celom to, že najväčšie problémy mali s dýchaním ženy. Je to z dôvodu dlhodobého nosenia tesného spodného prádla - vrchnej časti. Tým si vlastne "upravili dýchanie iba na dýchanie hornými hrotmi pľúc.
    Ano, to je pravda. Muzi maju vacsiu tendenciu pouzivat aj branicu, narozdiel od zien.

Členom od
    Nov 2009
    Level
    11
    Sila Reputácie
    0

Re: Pomoc ohľadne spevu a hlasu...

fíha...
    Naozaj ďakujem za pomoc, veď každá rada je dobrá...
    Budem sa držať rád ktoré ste mi tu dali...Myslím, že mi už je všetko jasné.
    Vážne Ďakujem

Členom od
    Feb 2010
    Level
    6
    Sila Reputácie
    0

Thumbs up Re: Prosím pomôžte mi! Je to pre mna doležité!

ahojte všetci som tu nová.. konečne forum o hudbe :-)

no moja nič si s toho nerob ja ked som bola mala sommala hlas neskutočne tenky alebo lepšie povedane pisklavi detsky.
    Ale začal mi (mutovat) menit sa no dost neskoro ale som rada i ekd sa začal menit okolo 16 roko až.. a uplne sa mi zmenil
    JA len neviem aky typ halsu by som mohla mat.. viaceri mi povedali že mam velmi silní hlas..
    snad ako pomocku pre zdatnejších by som snad mohla povedat len to že dokažem zaspievat skoro všetky skladby spievane mužským Tenorom.. len nechodila som nikdy na žiadne hodiny alebo tak takže možno sa sa zle vijadrila :-P

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    84

1 z 1 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) LAdy_JaeJi Zobraz Príspevok
    ahojte všetci som tu nová.. konečne forum o hudbe :-)

no moja nič si s toho nerob ja ked som bola mala sommala hlas neskutočne tenky alebo lepšie povedane pisklavi detsky.
    Ale začal mi (mutovat) menit sa no dost neskoro ale som rada i ekd sa začal menit okolo 16 roko až.. a uplne sa mi zmenil
    JA len neviem aky typ halsu by som mohla mat.. viaceri mi povedali že mam velmi silní hlas..
    snad ako pomocku pre zdatnejších by som snad mohla povedat len to že dokažem zaspievat skoro všetky skladby spievane mužským Tenorom.. len nechodila som nikdy na žiadne hodiny alebo tak takže možno sa sa zle vijadrila :-P
    Nechcem byť zádrapčivý, ale na hodiny slovenčiny si dúfam chodila.....teda aspoň občas. Nič v zlom

Členom od
    Feb 2010
    Level
    6
    Sila Reputácie
    0

ale ja niesom slovenka

//muziker, z môjho prieskumu potvrdzujem, že nie je slovenka (marek)
    Last edited by -MaReK-; 25.02.2010 at 22:12.

Členom od
    Oct 2010
    Level
    4
    Sila Reputácie
    0

noo pozri... ja spievam odmalička.. ani neviem ako som sa to naučila =D a teraz spievam v kapele...ničoho sa neboj.. aj ja som sa toho bala ked som bola mala a tiež aj ked som mala takych 14 ako maš ty...tak ked som aj spievala pred ludmi mala som taký detský hlas počula som to v reprakoch ked som spievala do mikrofónu...ale teraz mám 16... a moj hlas sa zmenil... a tiež som si myslela že sa to nezmení....musíš si len počkať... ale spievaj aj ked ho máš detský.. aspon si ho vypracuješ =) uvidííš..je rozdiel ked si zaspievaš teraz a nahráš si to a ked si zaspievaš o rok....ale musíš aj medzi tym trenovat... tak prajem vela šťastia a netráp sa =)

Členom od
    Dec 2016
    Level
    1
    Sila Reputácie
    0

Re:prosim pomôžte mi

Ahojte mám 14 a bavi ma srašne spievať
    Spievam si sále keď som doma sama a to je ten problém strašne sa hambím spievať pred
    Ostatnými raz čo som sa premohla na chviľku a zaspevala som kamaratke tak povedala že viem spievať
    ale keď som sa nahrala na mobil a vypočula som si to tak to vôbec pekne neznelo...😞tak neviem
    Nevieťe mi dať nejaku radu ohľadom zmenšenia hamblivosi a zlepšenu spevu?

Ďakujem

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky