+ Odpoveď do témy
Stránka 5 z 5 PrváPrvá ... 3 4 5
Zobraz výsledky 41 po 46 z 46

Téma: Helpne mi dakto s teóriou?

Členom od
    May 2006
    Level
    63
    Sila Reputácie
    28

Re: Helpne mi dakto s teóriou?

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) filipen Zobraz Príspevok
    Zdravim, nejaky cas sa vrtam v intervaloch ale stale su mi nejake veci nejasne. Jedna z nich je, ze kedze sa nepouziva trojzmenseny interval, ako potom oznacim interval napr C# - G♭♭. diky
    to co sa pytas je cisto teoreticka otazka. Nikto ti nikdy nenapise Gbb. Je to zbytocne komplikovanie inak jednoduchej veci. takze mozes to sice nazvat trojzmensena kvinta. Ale kazdy napise do not automaticky C# - F alebo este lepsie Db - F. Db - F je obycajna phodova velka tercia. To co sa pytas je skutocne mozne ale v praxi sa s tym nikdy nestretnes takze je ti uplne zbytocne tym zatazovat mysel.

Členom od
    Mar 2007
    Level
    67
    Sila Reputácie
    20

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) muziker Zobraz Príspevok
    Je to dvojdielna publikácia. Mám to doma a môžem potvrdiť že sa oplatí investovať do toho. V Žiline je špec. kníhkupectvo pre publikácie z Muzikusu. Najlacnejšie ich však možno nakúpiť na pražskom hudobnom veľtrhu, kde má Muzikus svoj stánok a samozrejme sú aj zľavy.
    Dokonca je to trojdielna publikacia Obal žltý, modrý a posledný tuším zelený
    Kapela Inštinkt

Členom od
    Mar 2007
    Level
    67
    Sila Reputácie
    20

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Moody Zobraz Príspevok
    Mam nejake najasnosti tak by som vas poprosil ze ci to viem spravne:

Cize mam akord (dajme si najjednoduchsi ) ze C-dur c,e,g. Ak si chcem vytvorit tzv. sedmickovy akord septakord tak pridam terciu cize bude c,e,g,h. Takyto akord sa oznacuje ako C7 alebo Cmaj7?? Lebo ak sme napr. v stupnici Fdur tak zakladne harmonicke funkcie su (TSD) F-dur, H-dur a C-dur lenze sa pre nam vsetkym zname dovody sa robi z dominanty dominantny-septakord a tam sa vlastne prida mala septima cize tiez siedmy ton ale zmenseny cize m7 (alebo zm7 ) no a taky akord sa oznacuje ako C7?
    Pre zaciatok tolko otazok staci.
    Ja len doplnim ze v stupnici F dur to nie je F, H a C dur, ale F B a Cdur, nakolko stupnica Fdur je: F G A B C D E, to B je tam preto lebo medzi 3-4 a 7-8 intervalom nie je polton.
    Kapela Inštinkt

Členom od
    May 2006
    Level
    63
    Sila Reputácie
    28

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Mess Zobraz Príspevok
    mne učitel hovorí, vždy ak je len číslo tak je to malý interval, ak je tam maj tak je to veľký interval. (v našom prípade interval septima)
    dobre ti hovori. este moze C6 vtedy je tam sexta. Pekny je aj mol7(b6) vtedy pridas malu sextu. ale musi byt pod kvintou inak to neznie dobre.
    Last edited by lubosb; 07.09.2012 at 12:40.

Členom od
    Oct 2009
    Level
    39
    Sila Reputácie
    14

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Humi Zobraz Príspevok
    Ja len doplnim ze v stupnici F dur to nie je F, H a C dur, ale F B a Cdur, nakolko stupnica Fdur je: F G A B C D E, to B je tam preto lebo medzi 3-4 a 7-8 intervalom nie je polton.
    Sice to myslis spravne, ale trochu poopravim, lebo tak, ako si to napisal, to nedava zmysel (aby to nahodou niekoho nemylilo). Medzi 3. a 4. stupnom/tonom (nie intervalom) JE polton (nie cely ton). Interval je vzdy vzdialenost, takze nie je medzi intervalom, ale ten interval je to medzi (niecim inym - tonmi blabla).
    When you see the complexity of what you think is simple, then you will see the simplicity of what you think is complex.

Členom od
    Mar 2007
    Level
    67
    Sila Reputácie
    20

Ano ano, zle som sa vyjadril
    Kapela Inštinkt

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Kľučové slová pre túto tému

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky