+ Odpoveď do témy
Stránka 1 z 2 1 2 PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 1 po 10 z 17

Téma: Gary Moore

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    87

Gary Moore

Gary Moore si zahrá v júli tohto roku na východe v Prešove.

Gitarista Gary Moore (Ireland) bude mať tohto roku v lete vôbec 1. koncert pred slovenskými fanúšikmi na Východnom Slovensku. Tento známy bluesový gitarista sa predstaví na Dobrom festivale dňa 3. 7. 2010 na kúpalisku v Prešove.

Gary Moore sa ako gitarista zviditeľnil v blues-rockovej kapele SKID ROW už v r. 1969. V r. 1974 nastala zmena a pridal sa ku známej hardrockovej kapele Thin Lizzy. Z nej potom odišiel, ale v ďalších rokoch sa do nej opakovane niekoľkokrát vrátil. Tak napr. v r. 1976 a 1977 s kapelou odohral turné, na ktorom Thin Lizzy predskakovali legendárnej kapele Queen s frontmanom Fredie Mercurym.

Jeho 11 - ty sólový album 'Still Got the Blues' obsahoval aj megahit Still Got the Blues (For You). Ako singel vyšiel v apríli r. 1990 a nasledoval len jeden mesiac po hite 'Oh Pretty Woman', ktorý bol pilotným singllom tohto sólového albumu (Still Got the Blues).

http://www.youtube.com/watch?v=4O_YM...layer_embedded

Gitarista Gary Moore počas svojej doterajšej kariéry spolupracoval aj s mnohými významnými muzikantmi a na pomerne dlhom zozname tak určite nájdeme aj také mená ako svetoznámy gitarista a bluesman B. B. King (mal som tú česť stretnúť s ním naživo) alebo exbeatle George Harrison a ďalší.

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    87

Re: Gary Moore

Odkaz na jeho pôsobenie v Thin Lizzy:
    http://www.rocklegend.thin-lizzy.info/bio-gmoore.htm

Odkaz na TAB-y kapely SKID ROW:

http://www.guitarmasta.net/s/skid_row/
    Last edited by muziker; 24.06.2010 at 14:12.

Členom od
    Apr 2009
    Level
    35
    Sila Reputácie
    12

Ja povazujem Garyho Moora za najvacsieho hudobneho zlodeja, kedze jeho najvacsi hit, Still Got the Blues, je vykradacka jedneho neznameho nemeckeho rockera. Je tam naozaj az prilis malo veci, ktorymi sa odlisuju tie dve skladby.

http://kultura.sme.sk/c/4211029/hudo...ary-moore.html

Členom od
    Oct 2009
    Level
    39
    Sila Reputácie
    14

0 z 1 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) tele Zobraz Príspevok
    Ja povazujem Garyho Moora za najvacsieho hudobneho zlodeja, kedze jeho najvacsi hit, Still Got the Blues, je vykradacka jedneho neznameho nemeckeho rockera. Je tam naozaj az prilis malo veci, ktorymi sa odlisuju tie dve skladby.

http://kultura.sme.sk/c/4211029/hudo...ary-moore.html
    Pockaj, to, ze sa niekde napise, ze nieco ukradol, neznamena, ze to aj urobil. Ja si napr. vobec nemyslim, ze muselo ist o plagiatorstvo.

Ale inak vo vseobecnosti Moora nejak zvlast nemusim.

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    87

Exclamation Re: Gary Moore

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Slayertplsko Zobraz Príspevok
    Pockaj, to, ze sa niekde napise, ze nieco ukradol, neznamena, ze to aj urobil. Ja si napr. vobec nemyslim, ze muselo ist o plagiatorstvo.

Ale inak vo vseobecnosti Moora nejak zvlast nemusim.
    Aj keď nesúhlasím s vykrádačkami, konštatujem, že kradlo sa v minulosti, kradne sa dnes a bude sa kradnúť aj v budúcnosti pokým budú existovať prachy. Na druhej strane všetky tieto spory tak trocha smrdia, lebo vždy je za tým hŕba prachov a to nielen v muzike. Príkladom je USA, kde každý na každom chce vysúdiť balík len čo sa vyskytne aj minimálna šanca....

Členom od
    Oct 2009
    Level
    39
    Sila Reputácie
    14

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) muziker Zobraz Príspevok
    Aj keď nesúhlasím s vykrádačkami, konštatujem, že kradlo sa v minulosti, kradne sa dnes a bude sa kradnúť aj v budúcnosti pokým budú existovať prachy. Na druhej strane všetky tieto spory tak trocha smrdia, lebo vždy je za tým hŕba prachov a to nielen v muzike. Príkladom je USA, kde každý na každom chce vysúdiť balík len čo sa vyskytne aj minimálna šanca....
    Tusim to bol Brahms, kto povedal, ze ''dobri skladatelia si poziciavaju, skveli skladatelia kradnu''.

Členom od
    Apr 2009
    Level
    35
    Sila Reputácie
    12

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Slayertplsko Zobraz Príspevok
    Pockaj, to, ze sa niekde napise, ze nieco ukradol, neznamena, ze to aj urobil.
    Vies, ked sud rozhodne, ked je nieco plagiat tak taka je skutocnost a nie, ze sa to niekde pise.

Členom od
    Nov 2008
    Level
    68
    Sila Reputácie
    23

no to je mi teda pekna naivita vkladat takuto doveru do sudnictva.... vypocuj si ludi co s nim prisli do styku

Členom od
    Oct 2009
    Level
    39
    Sila Reputácie
    14

1 z 1 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) tele Zobraz Príspevok
    Vies, ked sud rozhodne, ked je nieco plagiat tak taka je skutocnost a nie, ze sa to niekde pise.
    Velky omyl. Ked sud rozhodne, tak je to de iure plagiat, ale my sa bavime o stave de facto, nie de iure. Inak to rozhodnutie je pravoplatne? Lebo ja to nesledujem.

Sudy su sice super vec, su velmi dolezite v pravnom state. Ale aj sudcovia/senaty/poroty su len ludia. A su to pravnici (pripadne laici...teda aj smetiari), nie muzikologovia, jadrovi fyzici, lekari ani psychiatri. Uz sa stalo, ze niekto bol nespravodlivo popraveny, ci nie? Nemyslim v stredoveku, ani pocas jakobinskej diktatury, ani pocas stalinizmu. V pravnom state, kde by to relativne malo fungovat s tou justiciou. A to hovorime o trestnopravnom konani, kde nesmie byt akakolvek ''rozumna pochybnost'' pri rozhodovani, nie o obcianskopravnom, ktore je ovela menej prisne v tejto veci (co je nas pripad).

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    87

1 z 1 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

Zaregistrovali ste po východoslovenskom koncerte G. Moora toto?

Gary Moore sa po svojom vystúpení na Dobrom Festivale dlho nezdržal. Našiel si však chvíľku, aby sa v zákulisí stretol s organizátormi Dobrého Festivalu Mirom a Ivanom Táslerovými, s ktorými sa priateľsky porozprával a poďakoval im aj za účinkovanie na ich festivale.
    „Prísť sem bola veľmi dobrá myšlienka. Na Slovensku sme ešte nikdy nehrali. Publikum bolo skvelé a bol som šokovaný, že poznali moje nové skladby, ktoré som tu zahral. Myslel som si, že ich poznajú iba ľudia napríklad v Nemecku, Švédsku , či skôr v západných krajinách, no tu ma naozaj prekvapili,“ neskrýval svoje nadšenie zo svojho vôbec prvého vystúpenia päťdesiatosemročný gitarista. Pred odchodom do hotela Hilton v Košiciach, kde bol ubytovaný, sa ešte vyfotil s niekoľkými fanúšikmi. Ďalší zas získali vytúžený podpis do kníh, na LP platne a jeden fanúšik si od neho nechal dokonca podpísať gitaru.
    „Gary určite nesklamal. Bol to skvelý zážitok nielen pre mňa a môjho brata Mira. Užili si to všetci fanúšikovia, ktorí majú radi gitarovú muziku,“ prezradil svoje dojmy Ivan Tásler, ktorý so skupinou Imt Smile vystúpil na festivale pred touto žijúcou legendou.
    A čo znamenala účasť Garyho Moorea na Dobrom Festivale pre hlavného organizátora Mira Táslera? „Amerika (smiech). Je to vážna vec, keď sa do malého mesta podarí dostať človeka, ktorý je v zásade žijúcou legendou. Hral perfektne, mal skvelý zvuk a jeho vystúpenie bolo niečo, čo sa len tak nevidí. Do svetovej hudby vniesol niečo, čo chronicky pozná celý svet a tento človek vystúpil u nás v Prešove. Pre mňa je to veľká vec,“ hovorí s rešpektom M. Tásler.

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky