+ Odpoveď do témy
Stránka 1 z 3 1 2 3 PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 1 po 10 z 27

Téma: Jazz alebo Rock?

Členom od
    Nov 2009
    Level
    14
    Sila Reputácie
    10

Cool Jazz alebo Rock?

caute, takze mam taku mensiu dilemu...idem sa prihlasit do ZUSky a mam na vyber rockovu gitaru alebo jazzovu...hram na elektrickej uz nejaky ten cas a v podstate je mi jedno ktore z toho si vyberiem...len by som rada vedela ci v tom bude az taky zasadny rozsiel v tom sposobe vyuky a v technike a tak...ze vlastne nic jazzove som nikdy nehrala ale kedze aj taky synyster gates zacinal na jazzovej gitare a teraz hra uplne nieco ine tak je to asi jedno :P ja neviem...poradte niekto

Členom od
    Oct 2009
    Level
    39
    Sila Reputácie
    13

Re: Jazz alebo Rock?

Ja by som uprednostnil jazz.

Členom od
    Jun 2009
    Level
    56
    Sila Reputácie
    20

skus podla toho ktory styl ta viac zaujma, inspiruje, paci sa ti a bavi ta ... Moze to byt individualne
    “Being good is not about playing fast, it's about thinking fast.”
    ---
    http://www.youtube.com/user/1Simonz

Členom od
    Feb 2009
    Level
    76
    Sila Reputácie
    37

takze urcite OBE ja osobne by som siel do jazzu...rock ma v sebe kazdy a da sa doberat samoucenim..jazz je cosi co otvara nove dvere v kombinacii s modernymi stylmi ako je rock a podobne, ovladat jeho zaklady je podla mna velka vyhoda - mnoho dnesnych gitarovych virtuozov malo co docinenie s jazzom....ak to myslis vazne so studiom gitary a chces sa sebarealizovat a mas vysoke ambicie odporucam viac jazz..ide o to zasa co ta bere a ci by ta taky jazz bavil..ked sa das teraz na rockovu tak budes pri ohniku obratnejsia a budete moct viac bliakat..taktiez ako zacianjucu ta bude bavit asi viac rock ...chod na jutubu a najdi si "lesson rock guitar" a "lesson jazz guitar" ..venuj pozornost hlavne demostraciam a budes mat o tom lepsi obray co bz ta viac bavilo .. vobec neurobis chybu nech si vyberies ktorykolvek..aj tak este ubehne vela rokov a tebe sa bude krystalizovat to k comu budes chciet inklinovat.. cheers
    without music, life would be a mistake. Friedrich Nietzsche

Členom od
    Nov 2009
    Level
    14
    Sila Reputácie
    10

tak dakujem za radu urcite to pomohlo istym sposobom...este stale si na youtube porovnavam videa ...ako mne osobne je blizsi urcite rock lebo jazz by som asi nedokazala pocuvat cely den tak ako rock a metal...ale zas jazz sa mi paci koli tej technike hrania a tak je to take lepsie na improvizaciu sa mi zda...tak uvidim este mam asi tyzden na rozmyslenie

Členom od
    Jun 2009
    Level
    56
    Sila Reputácie
    20

...len aby ta to bavilo
    “Being good is not about playing fast, it's about thinking fast.”
    ---
    http://www.youtube.com/user/1Simonz

Členom od
    Jun 2007
    Level
    72
    Sila Reputácie
    27

tazko povedat. prva vec ak chces hrat jazz je ze musis mat ´´spapany´´ svoj nastroj musis ho ovladat na master urovni, dalej mat v sebe, ci uz frazovanie, triolovy feeling, time atd a vediet harmony/melody system proste jazz a kedze sme v nasich zemepisnych sirkach, my to vsetko musime pracne cvicit!!!vyber je len a len na tebe ale preco nie, moze byt fajn ist hned po jazze...prinajhorsom ak ta to nebude bavit naucis sa dake power akordy a bude z teba slusny rocker

Členom od
    Nov 2006
    Level
    63
    Sila Reputácie
    14

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Mihal Zobraz Príspevok
    tazko povedat. prva vec ak chces hrat jazz je ze musis mat ´´spapany´´ svoj nastroj musis ho ovladat na master urovni, dalej mat v sebe, ci uz frazovanie, triolovy feeling, time atd a vediet harmony/melody system proste jazz a kedze sme v nasich zemepisnych sirkach, my to vsetko musime pracne cvicit!!!vyber je len a len na tebe ale preco nie, moze byt fajn ist hned po jazze...prinajhorsom ak ta to nebude bavit naucis sa dake power akordy a bude z teba slusny rocker
    a myslis, ze american, anglican, japonec nemusi pracne cvicit alebo na co si narazal s tymi zemepisnymi sirkami?

Členom od
    Jun 2007
    Level
    72
    Sila Reputácie
    27

kazdy musi cvicit, ale slovenky jazz to je ako americky cymbal rozumies

Členom od
    Nov 2007
    Level
    57
    Sila Reputácie
    23

Hranie jazzu ma vyrazne vyssie naroky na orientaciu v teori harmonii a skladbe akordov az niekedy sklaza do atonalnosti (sice to aj Slayer v solach ale v rocku je to skor rarita) proste mozno ma budete kamenovat ale jazz je ovela zlozitejsia hudba ako rock co sa tyka hudobneho prejavu a narokov na kvality gitaristu a o improvizaciach typu G7b5# na Daug do C9#11 (to je len silno nezmyselne vymysleny priklad) ale mozes si tam vybrat aj c2b7 ani nehovorim

Fender Stratocaster Classic 70's Natural (mexicka fesanda)
    http://www.fender.com/products//sear...tno=0137000321
    Cort Earh 100 Natural
    BOSS ME-50
    BOSS RC-2 (20tku uz asi neuvidim)
    Marshall MG 15CD (ano ano 15w tranzitak ale lubim ho )

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky