+ Odpoveď do témy
Zobraz výsledky 1 po 6 z 6

Téma: Belt(ing)

Členom od
    Apr 2008
    Level
    36
    Sila Reputácie
    10

Belt(ing)

Ahojte, nedavno som sa na nete stretol s anglickym terminom "belt", ktory by mal mat nieco do cinenia s technikou spevu, ale nejako sa neviem dopracovat k slovenskemu ekvivalentu a neviem co mam pod tym rozumiet, poradite?
    It's easy to play any musical instrument: all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument will play itself.

Narodil som sa pre hudbu a je to jediná vec, pre ktorú zomriem.
    I was born for music and it's the only thing I'll die for.

Podporujem Fokus-H.
    Fokus-H Strat, Fokus-H SG, Laney LV300H + GS212IE

Členom od
    Jul 2005
    Level
    74
    Sila Reputácie
    23

Re: Belt(ing)

Veď si prelož článok z anglickej wikipédie a budeš mať dobrý štart pre ďalšie štúdium: http://en.wikipedia.org/wiki/Belt_%28music%29

Členom od
    Sep 2011
    Level
    1
    Sila Reputácie
    0

Kompletné spevácka technika BEL CANTO, BELT a TWANG - techniky prirodzene rozširujúce silu, rozsah a nepriezvučnosť hlasu. Technika BELT vznikla v antickom Grécku, dnes sa vyučuje na prestížnych amerických konzervatóriách a používajú ju speváčky ako Whitney Houston, Christina Aguilera, atď Techniku ​​TWANG používa väčšina gospelových spevákov, ale aj speváčky ako Beyoncé alebo Rihanna.

Kompletné spevácka technika BEL CANTO, BELT a TWANG - techniky prirodzene rozširujúce silu, rozsah a nepriezvučnosť hlasu. Technika BELT vznikla v antickom Grécku, dnes sa vyučuje na prestížnych amerických konzervatóriách a používajú ju speváčky ako Whitney Houston, Christina Aguilera, atď Techniku ​​TWANG používa väčšina gospelových spevákov, ale aj speváčky ako Beyoncé alebo Rihanna.

Členom od
    Dec 2008
    Level
    39
    Sila Reputácie
    10

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) bella Zobraz Príspevok
    ja som na wikipedii citala, ze Belt vzniklo z Belt Canto a to zacalo v 17.storoci v Taliansku..tak teraz neviem
    Ludsky hlas je najkrajsi nastroj zo vsetkych.

Členom od
    Oct 2009
    Level
    39
    Sila Reputácie
    12

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) drusila Zobraz Príspevok
    ja som na wikipedii citala, ze Belt vzniklo z Belt Canto a to zacalo v 17.storoci v Taliansku..tak teraz neviem
    Tazko, kedze to je bel canto (=pekny spev).
    When you see the complexity of what you think is simple, then you will see the simplicity of what you think is complex.

Členom od
    Feb 2008
    Level
    38
    Sila Reputácie
    10

1 z 1 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

Bel Canto nie je ANI styl ANI technika. Bel Canto-m je oznacovane obdobie v Taliansku ktore sa povazuje za vrchol terajsieho spevackeho umenia a kvalit, ktore su dodnes povazovane za najprirodzenejsi pristup pouzivania hlasu.

Akokolvek, Belting je styl spievania a technika...(mozno si pocul pojem 'Broadway belt') ktora natahuje (NIE VYTLACA!) hrudny hlas a dava efekt silneho hlasu, rezonancie a velmi pevneho posadenia. NIE JE TO STYL ktory doporucujem studovat pre zaciatocnikov bez vedenia profesionalneho dozoru kedze je tam velmi jemna hranica medzi tym ked sa hrudny hlas nebezpecne vytlaca a je to presilovanie hlasiviek a ked sa natahuje zdravo, co bude sposobovat jeho zosilnenie. Zvukovo su velmi podobne a preto je tam velke riziko u ludi co sa do metodologie nevyznaju.
    Whitney, Christina etc etc vsetci spominany spevaci mozu 'zabeltovat' a sem tam to aj robia ale ich typ spievania a ovladanie hlasu nie je zovseobecnene ako belting.
    Hlasovy pedagog momentalne v zahranici studujuci metodu spevu pouzivanu hviezdami )
    Behringer B2 Pro
    Steinberg MI4
    Casio Wk8000
    Headphones Behringer

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky