+ Odpoveď do témy
Stránka 1 z 14 1 2 3 11 ... PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 1 po 10 z 131

Téma: Učiteľ spevu

Členom od
    Aug 2010
    Level
    33
    Sila Reputácie
    8

Unhappy Učiteľ spevu

Ahojte.Potrebujem pomôcť.Veľmi by som sa chcela naučiť spievať ale neviem zohnať nejakého hlasového pedagóga alebo niečo také. Ja som zo Žiliny.Mám 16 rokov. Dá sa to vôbec ešte naučiť?

Členom od
    Aug 2010
    Level
    34
    Sila Reputácie
    10

3 z 4 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

Re: Učiteľ spevu

dá sa to, dokonca aj bez učiteľa spevu ... veľa počúvaj, veľa spievaj ... a nikam sa nežeň, nechci to z dňa na deň ... nájdi si v tom záľubu a ani nebudeš časom vedieť, ako to prišlo

Členom od
    Aug 2010
    Level
    33
    Sila Reputácie
    8

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Lance Zobraz Príspevok
    dá sa to, dokonca aj bez učiteľa spevu ... veľa počúvaj, veľa spievaj ... a nikam sa nežeň, nechci to z dňa na deň ... nájdi si v tom záľubu a ani nebudeš časom vedieť, ako to prišlo
    no tak ja som ešte len úplný začiatočník a nerada by som si zničila hlkásivky keď neviem ako na to

Členom od
    Aug 2010
    Level
    34
    Sila Reputácie
    10

0 z 1 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

neboj sa, nezničíš si ich to sú podľa mňa len fámy

Členom od
    Oct 2006
    Level
    74
    Sila Reputácie
    24

Lance netrep, dobrý pedagóg je na nezaplatenie, pochybujem, že tu nájdeš takého, dása spievať takým spôsobom ako hovorí Lance spievaj a nikdy nebudeš vedieť prečo tak spievaš a čo sa deje keď spievaš, alebo budeš mať pedagóga a budeš vedieť presne čo cvicíš, čo zlepšíš keď budeš toto robiť a podobne. Ale to bude stáť aj financie a pravdepodobne si budeš musieť aj pocestovať za nim

Už ani Winnetou nemal rád komančov...
    "no? a kam sa Hendrix dostal bez teorie? pod zem!"

Členom od
    Aug 2010
    Level
    34
    Sila Reputácie
    10

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) reeller_sk Zobraz Príspevok
    Lance netrep, dobrý pedagóg je na nezaplatenie, pochybujem, že tu nájdeš takého, dása spievať takým spôsobom ako hovorí Lance spievaj a nikdy nebudeš vedieť prečo tak spievaš a čo sa deje keď spievaš, alebo budeš mať pedagóga a budeš vedieť presne čo cvicíš, čo zlepšíš keď budeš toto robiť a podobne. Ale to bude stáť aj financie a pravdepodobne si budeš musieť aj pocestovať za nim
    netvrdím, že učitelia sú zbytoční ... len tvrdím, že ten, čo má určité zlozvyky a sám sa naučil spievať, má nejaké technické nedostatky (ale nie až také, aby ovplyvňovali kvalitu spevu, intonáciu atď) je rozpoznateľný pre človeka a je niečím iný, nie je tuctový ... kto je technicky dokonalý, ale bez nejakého vlastného "talentu" alebo vlastného citu, tak je podľa mňa zabudnuteľný a všedný

Členom od
    Aug 2010
    Level
    33
    Sila Reputácie
    8

[QUOTE=reeller_sk;65044]Lance netrep, dobrý pedagóg je na nezaplatenie, pochybujem, že tu nájdeš takého, dása spievať takým spôsobom ako hovorí Lance spievaj a nikdy nebudeš vedieť prečo tak spievaš a čo sa deje keď spievaš, alebo budeš mať pedagóga a budeš vedieť presne čo cvicíš, čo zlepšíš keď budeš toto robiť a podobne. Ale to bude stáť aj financie a pravdepodobne si budeš musieť aj pocestovať za nim [/QUOT

bola by som najradšej keby som mala nejakého učiteľa ale všetci sú v bratislave,košiciach,nitre a ja som zo žiliny a neviem si predstaviť ako by som niekde dochádzala popri škole. to je nemožné.

Členom od
    Aug 2010
    Level
    33
    Sila Reputácie
    8

netvrdím, že učitelia sú zbytoční ... len tvrdím, že ten, čo má určité zlozvyky a sám sa naučil spievať, má nejaké technické nedostatky (ale nie až také, aby ovplyvňovali kvalitu spevu, intonáciu atď) je rozpoznateľný pre človeka a je niečím iný, nie je tuctový ... kto je technicky dokonalý, ale bez nejakého vlastného "talentu" alebo vlastného citu, tak je podľa mňa zabudnuteľný a všedný
    fuha priznám sa že niekedy ani netuším o čom sa tu bavíte

Členom od
    Aug 2010
    Level
    34
    Sila Reputácie
    10

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) monika Zobraz Príspevok
    fuha priznám sa že niekedy ani netuším o čom sa tu bavíte
    ) zlatá
    moja rada: ak sa chceš spevom živiť, tak to skúšaj najprv sama ... počúvaj piesne, ak máš nejaké obľúbené, tak ich skúšaj spievať ... nemusíš ich spievať v rovnakých polohách, ako originál, spievaj si ich tak, ako ti to je príjemné ... ak na to máš, aby si sa tým živila, ak máš talent, tak sa aj sama naučíš spievať na vysokej úrovni a môžeš to časom spojiť aj s nejakou výučbou u nejakého hlasového pedagóga ... ten by ťa mohol naučiť noty, rôzne technické veci atď ... podľa mňa si ten základ musí vytvoriť každý sám ... koniec-koncov sa nám môžeš nahrať, ako spievaš a posúdime

na druhej strane: tuto ti asi ostatní povedia, že pedagóg je veľmi dôležitý a že bez neho to nejde ... ja som "spevák" - totálny amatér, zatiaľ som nad sebou nemal žiadny hlasový dozor, aj keď si asi nejaký pohľadám v blízkej dobe, ale bavím sa svojím spevom, každú chvíľu sa zlepšujem v niektorých oblastiach, prichádza to samo a prichádza to preto, že spievanie je moje najväčšie hobby a keby som mohol, tak to robím denne ... ale určite mi mnoho ľudí povie, že robím takéto technické chyby alebo toto, hento ... veď môžeš posúdiť sama ( http://www.youtube.com/user/TomChart )
    ja si stále myslím, že základom je prirodzenosť - prirodzený talent a je dobré, ak je trocha ešte vylepšený technikou, na ktorú človek buď príde sám alebo mu v tom poradia odborníci
    takže zhrnutie - stále len spievaj

Členom od
    Aug 2010
    Level
    33
    Sila Reputácie
    8

) zlatá
    moja rada: ak sa chceš spevom živiť, tak to skúšaj najprv sama ... počúvaj piesne, ak máš nejaké obľúbené, tak ich skúšaj spievať ... nemusíš ich spievať v rovnakých polohách, ako originál, spievaj si ich tak, ako ti to je príjemné ... ak na to máš, aby si sa tým živila, ak máš talent, tak sa aj sama naučíš spievať na vysokej úrovni a môžeš to časom spojiť aj s nejakou výučbou u nejakého hlasového pedagóga ... ten by ťa mohol naučiť noty, rôzne technické veci atď ... podľa mňa si ten základ musí vytvoriť každý sám ... koniec-koncov sa nám môžeš nahrať, ako spievaš a posúdime

na druhej strane: tuto ti asi ostatní povedia, že pedagóg je veľmi dôležitý a že bez neho to nejde ... ja som "spevák" - totálny amatér, zatiaľ som nad sebou nemal žiadny hlasový dozor, aj keď si asi nejaký pohľadám v blízkej dobe, ale bavím sa svojím spevom, každú chvíľu sa zlepšujem v niektorých oblastiach, prichádza to samo a prichádza to preto, že spievanie je moje najväčšie hobby a keby som mohol, tak to robím denne ... ale určite mi mnoho ľudí povie, že robím takéto technické chyby alebo toto, hento ... veď môžeš posúdiť sama ( http://www.youtube.com/user/TomChart )
    ja si stále myslím, že základom je prirodzenosť - prirodzený talent a je dobré, ak je trocha ešte vylepšený technikou, na ktorú človek buď príde sám alebo mu v tom poradia odborníci
    takže zhrnutie - stále len spievaj
    no tak ja v podstate ani nemám kde spievať u nás doma sa to proste nedá.bývam so starými rodičmi a každú chvíľu je u mňa v izbe nasáčkovaný niekto iný.možno aj preto by som chcela učiteľa spevu aby som mala kde spievať. a ja keď spievam tak ma po piatich minutach rozbolí celé hrdlo ako keby som mala svalovicu alebo čo. ja už fakt neviem čo mám robiť.

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky