+ Odpoveď do témy
Stránka 2 z 2 PrváPrvá 1 2
Zobraz výsledky 11 po 16 z 16

Téma: Ako sa da naucit spievat?

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    85

Re: Ako sa da naucit spievat?

pf 2013
    Last edited by muziker; 03.01.2013 at 22:32.

Členom od
    Jan 2010
    Level
    60
    Sila Reputácie
    18

1 z 1 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Kevin Zobraz Príspevok
    Ahojte,
    chcel by som sa naucit spievat, precital som si uz X clankov ale nikde som nenasiel odpoved len ze sa to da ale navod som nenasiel.
    Neviete mi poradit?
    Ak napisete ze spev musite mat v rodeni tak ani nepiste diky..
    Chcem prispiet poznamkou k tejto večne sa opakujucej teme a sice ako sa ucit spievat. Periodicky sa to tu opakuje a navod je spravidla ten isty – najdi si ucitela. No ale, ked je mlady adept spevu odniekial povedzme z Hornej Dolnej, tak je to prakticky rada cisto akademická.
    Podla mna je zakladnou podmienkou mat dobre usi. Pri speve totiz nie su mozne take barlicky ako prazce na gitare, teda ze polozim prst na nejaku plus minus polohu na hmatniku a prazce zabezpecia na cent presny ton. Takze, ked vydam z hrdla nejaky ton, musi to byt presne, a co je dolezite, musim vediet posudit, ci som presny alebo nie. Ak to posudit neviem, nemam ten dar hudobneho sluchu od Universa a mozem to zabalit. Takze moja rada je: este pred uvahami o ucitelovi sa otestujte, vela spievajte, STALE sa nahravajte a potom sa spolu s nejakym sluchovo obdarenym kamosom pocuvajte a analyzujte. Funguje to, verte mi. A ked je jasne, ze mate trochu normalny hlas a dobry hudobny sluch, vyhladajte pomoc profesionala.
    Tentoraz som si v pivnici trufol na taky vokalovy skvost akym urcite je Silence is Golden. Tym, ktorym idu uz moje hudobne nahravky hore krkom, sa ospravedlnujem, ved nakoniec, nemusia si to prehrat. Ale nejak som presvedceny, ze takato prakticka forma prispevku ma pre adeptov spevu vacsiu inspirativnu hodnotu, ako od boku vypalene teoretizovanie ludi, co mozno nikdy poriadne nespievali.
    www.soundcloud.com/petrik-2/sig-1

Členom od
    Nov 2007
    Level
    77
    Sila Reputácie
    44

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Petrik Zobraz Príspevok
    Pri speve totiz nie su mozne take barlicky ako prazce na gitare, teda ze polozim prst na nejaku plus minus polohu na hmatniku a prazce zabezpecia na cent presny ton. [/url]
    Petrík a toto je problém mnohých gitaristov, aj na gitare treba intonovať.. častokrát sa čudujú že prečo prázdne struny ladia a chytia akord a bum rozladené (keď sa bavíme že gitara je v poriadku)... sťahovanie strún, zlé chytenie atď - zlá intonácia...
    Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Petrik Zobraz Príspevok
    Tentoraz som si v pivnici trufol na taky vokalovy skvost akym urcite je Silence is Golden. Tym, ktorym idu uz moje hudobne nahravky hore krkom, sa ospravedlnujem, ved nakoniec, nemusia si to prehrat. Ale nejak som presvedceny, ze takato prakticka forma prispevku ma pre adeptov spevu vacsiu inspirativnu hodnotu, ako od boku vypalene teoretizovanie ludi, co mozno nikdy poriadne nespievali.
    www.soundcloud.com/petrik-2/sig-1
    pekné, veci čo zavesíš si rád vypočujem.. vždy to má super atmosféru !
    GuitWashburn N2 Nuno Bettencourt Signature Model, Copy Of Strat, Marin Electroacoustic /nylon strings/
    Bass Lakland Jazzbass, LTD ESP B206, Squier Pbass
    Amp : Orange DT, Orange 2*12
    Eff : AKG wireless system, In Ear monitoring system, Bassboard : Line selector, Zoom MS60-B, DIbox
    Using : M-Audio Hardware, M-Audio Studiophile, Rode NT-1A, AKG-C1000/3000, Shure Beta52,SM57,SM58,PG56,PG81, Audix i-5

Členom od
    Jan 2010
    Level
    60
    Sila Reputácie
    18

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Biťo Zobraz Príspevok
    Petrík a toto je problém mnohých gitaristov, aj na gitare treba intonovať.. častokrát sa čudujú že prečo prázdne struny ladia a chytia akord a bum rozladené (keď sa bavíme že gitara je v poriadku)... sťahovanie strún, zlé chytenie atď - zlá intonácia...
    Jasne, jasne, absolutne rozumiem, ale ja hovorim o zakladnej filozofii tvorby tonu. Ja hram na gitaru aj na husle, a viem, ze ked prikazem laikovi zahrat na oboch nastrojoch c2, tak na gitare to more or less daju, ale na husliach ani mysliet. Ten prazec to proste istí.
    A mimochodom, pamatas, ako som svojho casu obhajoval svoju nahravaciu krabicku? Tak teraz som prvý krát na nahrávanie nepouzil ten moj ospevovany Boss BR600, ale comp, Fast Track Ultra a ProTools. A porazenecky musim konstatovat, ze to je ina kava. Proste mal si v argumentoch uplnu pravdu.
    Last edited by Petrik; 07.01.2013 at 10:32.

Členom od
    Jun 2014
    Level
    1
    Sila Reputácie
    0

1 z 1 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

Ja mám 11 rokov a už som bola na roznych súťažiach dokonca aj v inej krajine (Česko) a vždy doniesla domov nejaký diplom a chodila som od 1.triedy na spevácky,takže tam som si asi zlepšila hlas

Členom od
    Aug 2010
    Level
    38
    Sila Reputácie
    0

už spievaš? ak ešte nie, ozvi sa, poradím, pomôžem

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Kevin Zobraz Príspevok
    Ahojte,
    chcel by som sa naucit spievat, precital som si uz X clankov ale nikde som nenasiel odpoved len ze sa to da ale navod som nenasiel.
    Neviete mi poradit?
    Ak napisete ze spev musite mat v rodeni tak ani nepiste diky..

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky