+ Odpoveď do témy
Stránka 1 z 4 1 2 3 ... PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 1 po 10 z 37

Téma: Indie Rock

Členom od
    Jul 2006
    Level
    70
    Sila Reputácie
    40

Indie Rock

Toto je moj velmo oblubeny hudobny styl.

Aj ked je trosku problem ho zaskatulkovat, lebo najtypickejsia vlastnost indie rockerov je byt za kazdu cenu odlisny. A samozrejme ako v pravom rocku tu musi byt pritomna ta nasranost a tuzba zmenit hudbou svet. (Aj ked It´s just rock and roll....). Len pre ilustraciu uvediem par kapiel, ktore ja mam velmi rad a ani jedna sa na druhu az tak moc nepodoba....

Radiohead - kultova zalezitost indie rocku, notoricky znama, typicke crty su polozufalo znejuci hlas Thoma Yorka a pazvukoidna gitara, prip. doma vyrobeny hudobny nastroj neznameho zlozenia Johnnyho Greenwooda. Tie melodie vypadaju v notach velmi jednoduche, dokonca vacsina piesni je bez problemov hratelna len so spanielkou pri ohni a popritom je to naramne chytlava, prespekulovana a emotivna hudba. Velmi sa hraju so zvukomalbou a muzikantske onanie sa tu na albumoch nenachadzaju (to je inac typicke pre vacsinu indie kapiel, aj ked mnohi muzikanti su tak zdatni, ze by si to kludne mohli dovolit.)

Muse - chvilu ich oznacovali za imitatorov Radiohead, no potom ziskali svoj velmi osobity zvuk a vyraz. Teraz su moja kapela no 1, 8.12.2006 maju vo Viedni koncert a neexistuje aby som tam nebol. Su len traja. Basa, bicie (a vokal) a klavirista, giratista a solovy spevak v jednej osobe Matthew Bellamy. Hovori sa o nich ze ta hudba je over the top. Naozaj je a riadne. Na albumoch nechybaju slaky, kopa klavirnych arpeggio pasazi, viachlasne vokaly a do toho furt valiaca nabustovana basa a silne bicie. Navyse ta hudba obsahuje aj vela modulovanych pasazi, casto vyuziva molove melodicke stupnice (nezvykle pre rock), a ostinata (to je ako pre mna, na to ma dostal aj Chacaturjan). Vrele odporucam.....

Arcade Fire - uplny opak. Zlozenie - gitary (vela), basa, bicie, husle, viola, klaves, tahacia harmonika...., vela spevakov. Len si to nepoplette s Divokym Bilom. Toto by som prirovnal ku zrockovanym protestantskym choralom. Znie to dost vynimocne. Hral s nimi aj David Bowie.

Kasabian - positicke texty, dost vela elektroniky, klasicke zlozenie - basa, dve gitary, bicie, spev a vokaly. Jednu maju aj o Janovi Palachovi. Tato kapela pre zmenu znie trosku halucinacne, lebo namiesto slov v refrenoch pouzivaju dvoj az trohlasne vokalove aaaaa.

No a notoricky znamych predstavitelov celej Lo fi ligy The bands len spomeniem, ale zvuk si urcite viete vsetci prestavit. The Strokes, The Libertines, Franz Ferdinand, najnovsie The Arctic Monkeys. Typicke ukricane gitarovky. "Tak jednoduche a napriek tomu su uzasne, lebo ich to nekonecne bavi a aj to je na nich vidiet." (Toto odznelo vo filme opus pana Hollanda.)

Budem rad ak nieco pridate.... Uz teraz sa tesim.....

Tak zatim....

Členom od
    Jan 2006
    Level
    68
    Sila Reputácie
    22

Celkom rad si vypocujem Franza Ferdinanda a Arctic Monkeys.Tieto kapelky ako-tak poznam a mam rad ich skladby.Radiohead tiez len tych poznam pomenej...

Co vravis na klasicky brit-pop?

Ja som velky fanda Oasisu a Blur.Tiez mam rad Kaiser Chiefs...a celkovo tento styl.

Tak napr.:
    Oasis - Wonderwall
    Kaiser Chiefs - I Predict a Riot
    Franz Ferdinand - Michael
    Len pre info.

Členom od
    Nov 2005
    Level
    40
    Sila Reputácie
    14

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Dude
    Celkom rad si vypocujem Franza Ferdinanda a Arctic Monkeys.Tieto kapelky ako-tak poznam a mam rad ich skladby.Radiohead tiez len tych poznam pomenej...

Co vravis na klasicky brit-pop?

Ja som velky fanda Oasisu a Blur.Tiez mam rad Kaiser Chiefs...a celkovo tento styl.

Tak napr.:
    Oasis - Wonderwall
    Kaiser Chiefs - I Predict a Riot
    Franz Ferdinand - Michael
    Len pre info.
    Oasis moja najoblubenejsia kapela, neviem ci to patri pod ten indie-rock ci jako lebo ja vsetky tieto kapely poznam ako britpop...Britpop je fajn muzika, neni moc tvrda, ale ani makka, prijemna na pocuvanie,v pohode sa presedi aj komercne aj nekomercne....A Oasis su v britpope da best

Členom od
    Jul 2006
    Level
    70
    Sila Reputácie
    40

Myslim, ze je ocividne, ze Oasis je Tvoja oblubena kapela. Inac, ja som ich dlhu dobu uplne zral a nikto nebol pre mna lepsi nez oni. Niezeby sa nieco moc zmenilo. A tu Noelovu Epiphone Unon Jack Flag Supernova chcem furt...... :evil:

Inac, ked spominame britpop, odporucam Pulp (Disco 2000, alebo common People poznate urcite) a par peknych veci mali aj Ocean Colour Scene a Suede. A teraz by som k nim urcite zaradil aj Travis a Keane.

......

Členom od
    Nov 2005
    Level
    40
    Sila Reputácie
    14

brit

Z britpopu sa da vypocut skoro vsetko. Travis je celkom fajn aj niektore podobne kapely Staind alebo take daco , Radiohead ale napriklad Coldplay uz je taky, no, je to trochu divne, makke a ten Chris Martin spieva moc "sladko pre fanynky"....Este ma teraz bere taka "stara hudbicka" ktora inspirovala Oasis, napriklad The Who, The Kinks, The Beatles, Rolling stones...Ale napriklad taky The Smiths mi nejako nesedia...

http://www.youtube.com/watch?v=i1ZW4fQUMbQ ak by nahodou niekto nevedel co je britpop

Členom od
    Jul 2006
    Level
    70
    Sila Reputácie
    40

Nuz, Coldplay uz su vo velkej muzike........aj ked ta ich blue nalada mi niekedy aj celkom sedi. (Teda hovorim o skorsich albumoch, ten ostatny som cely ece nepocul.)

A ece mi napadlo, ze celkom haluzna kapela su Black Rebel Motrocycle Club. Noel ich tusim produkuje, alebo ich vydava na labeli Big Broter.... to si nie som isty.

Inac, nezdaju sa Ti niektore skladby The Beatles nejake povedome .....? (Napr. Dear Prudence, Hey Jude.....)

Členom od
    Nov 2005
    Level
    40
    Sila Reputácie
    14

Ani ne teda tu prvu ani nepoznam a Hey Jude poznam ale tusim naznacujes plagiatorstvo ale neviem ktora pesnicka by mala byt spravena podla nej

Členom od
    Jul 2006
    Level
    70
    Sila Reputácie
    40

To nie..... ops: Tak som to nemyslel. Dear prudence sa ale Noelovi ocividne pacila, lebo ten aranz je ako Go let it out a Hey Jude zase oboch bratov inspirovala k nanana pasazam f pesnickach (All around the world, Little James)

Jeden anglan styridsiatnik mi asi pred siestimi rokmi vravel, ze Oasis boli su jeho oblubena kapela, lebo mu v mnohom pripominaju The Beatles. Nuz, muzikant asi svoje vzory nezaprie. (Ostatne obaja brachovia sa k Beatles hrdo hlasia). Tie moje vzory by si v mojom hrani tiez urcite jednoducho rozpoznal......

Členom od
    Nov 2005
    Level
    40
    Sila Reputácie
    14

nj asi hej...nj na na nana na na hey jude ( all around the world) to plagiatorstvo mi napadlo lebo niektori vravia ze obcas kopiruju volaco, ale sak vselikomu sa prihodi, mozno ani o tom nevie

Členom od
    Jan 2006
    Level
    68
    Sila Reputácie
    22

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Simon
    Inac, ked spominame britpop, odporucam Pulp (Disco 2000, alebo common People poznate urcite) a par peknych veci mali aj Ocean Colour Scene a Suede.
    Jasne Suede tiez...

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Walrus
    Oasis moja najoblubenejsia kapela, neviem ci to patri pod ten indie-rock ci jako lebo ja vsetky tieto kapely poznam ako britpop...
    Ano,ved som tam pisal ze to je brit-pop.

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Podobné Témy

1. na rock-festoch..
    By ripp in forum Technika hry na gitare
    Odpovede: 4
    Posledný príspevok: 12.07.2006, 21:41
  2. Rock and Roll
    By mateu in forum Technika hry na gitare
    Odpovede: 18
    Posledný príspevok: 09.05.2006, 15:23

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede