+ Odpoveď do témy
Stránka 3 z 4 PrváPrvá 1 2 3 4 PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 21 po 30 z 37

Téma: Indie Rock

Členom od
    May 2006
    Level
    83
    Sila Reputácie
    31

Re: Indie Rock

Ja z Indie sceny velmi rad spominam na Blur,The Charlatans, Suede, Happy Mondays a zeby aj Jesus Jones tam patrili? Volakedy davno, chodila prebrata hitparada na STVcke The Chart Show kde sa ku klipom zobrazovali aj bubliny a v nich pokec o tej-ktorej kapele. bolo tam niekolko rebrickov a medzi nimi aj Indie Chart. Po case mi tuto zabavku zrusili... .(
    anonymus

Členom od
    Feb 2007
    Level
    40
    Sila Reputácie
    22

Patria tam podľa vás aj Fugazi, Sonic Youth či Primus... nedajbože Captain Beefheart? lebo tých som voľakedy aj počúval (na tých ostatných, ortodoxných alternatívcov Holanďanov som už zabudol)

Členom od
    Oct 2007
    Level
    27
    Sila Reputácie
    0

1 z 1 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

newiem ci nepisem neskoro ,bohuzial az teraz som nasla toto forum....ja momentalne indie rocku wenujem wela casu a pozornosti...v prvom rade sa mi to zapacilo hlawne preto ze takato hudba sedi na typ mojej powahy...wyjadruje moje presne emocie...a teraz sa tomuto stylu snazim porozumiet aj po tej technickejsej stranke nielen ako posluchac ale aj ako clowek co sa w tom wyzna kedze je to aj moja stredoskolska odborna praca .....musim powedat ze pred par rokmi sa naozaj clowek nemal z kade dozwiediet ze taketo nieco tu je pretoze dlho bolo indie fakt ze tak nekomercne ze pomaly o nom nikto newedel...aj ked sa dnes ludi spytam ci poznaju ten styl tak na mna len zizaju ze COO??...no take stranky ako je www.radioa1.sk www.purevolume.com a www.myspace.com...tam clowek najde snad wsetky indie kapely....mnoho amaterskych neznamych kapiel o ktorych nikto nepocul...a bola som fakt prekvapena ake su kvalitne......no a co sa tyka slovenskej a ceskej "indie" sceny tazko by niekto uweril ze aj u nas nieco take je alebo ze sa tu deju aj nejake taketo koncerty.....na prekvapenie z mojho okolia taky Kolowrat je nezamenitelna osobita kapelka ktora rozhodne ma co ukazat ,kvety nikotinu sice s jemnejsim podanim ale nieje co lutovat a z ceskeho prostredia urcite Khoiba -este trochu neznama ale rozhodne kvalitna kapelka s elektronickym podmazom...na ktoru sa mimochodom tesim w decembri , dalej panama,freak parade, a medzi znamejsimi urcite sunshine kapela ktora tvorila aj v amerike cize je trochu owplivnena ale rovnako dobra ako napriklad chinaski...malo kto by powedal ze indie?.....no indie zacina mat v poslednom case tiez rozne podobi dosledkom miesani stylov...welmi ma prekvapilo ake je uzasne ak tam je trocha elektroniky alebo punku....hned dostane inu chut napriklad taki dost znami IamX (mimochodom koncertovali aj v Ba a na hodokvase) , alebo The klaxons ...kto ma rad indie s nadychom californskeho rocku mozem odporucit Modest Mouse, Rooney,The Subways,Baybshambles a ak nejaku klasiku ale predsa nieco z tych nowsich tak urcite Editors, The Kooks alebo Bloc party kedze cele to indie zacalo w tom Londyne ....ja sa momentalne tesim na irsku spevacku Ninu Hynes s jej skupinou The Husband ....pocula som ich na myspace a na ten koncert sa mi uz zbiehaju sliny aj ked to tiez uz nieje ten to klasicke indie pretoze rock zacina byt v tomto style trochu utlacani a viac pocut tie psychedelicke hlasy.......tak som to tak "strucne" okomentovala z mojho pohladu...dost by mi pomohlo keby ma niekto doplnil o nejake zaujimawe weci o ktorych som doteraz nemala ani tusenie musim powedat ze ziadnu skolsku pracu nerobim s takym nadsenim ako toto takze cakam na odozvy

Členom od
    May 2006
    Level
    83
    Sila Reputácie
    31

vôbec nepíšeš neskoro, do každej diskusie môžeš kedykoľvek prispieť... pokiaľ ju Fil nezamkol ... Som rád, že si tu spomenula Kvety Nikotínu... je to v súčasnosti najstabilnejšia partia v Komárne, to čo robia, robia skvele... Nie sú to žiadne inštrumentálne esá, ale o to v ich muzike vôbec ani neide. Ako celok sú dobrí, originálne texty, originálna hudba.... nejako sa tu rozrečňujem aj ja. Pre všetkých... TREBA VYPOČUŤ.
    anonymus

Členom od
    Apr 2008
    Level
    30
    Sila Reputácie
    13

je divne ze v takom metale sa zaplnia za 3 dni ´4 stranky prispevkuv a tukde je fajn pohodova oddychovca hudba sa to hemzi prazdnotou

Indie mam rad ..hlavne Oasis a ich legendarny Wonderwall to proste ked daju v radiu alebo mi to naskoci v Ipode (medzi tymi tisicami ) tak ma to furt potesi

Tiez som casto rano zvykol vidat na MTV Black Rebel Motorcykle Club a ich skladbu Whatewer happend to my rock n roll ..casto do davali rano ked soms a chystal na autobus do skoly tak ma to vedele bombovo nastartovat :-)

http://www.youtube.com/watch?v=ot6FFSb5SzY

aj aj taky Blur a ich Song Two.pecka
    Last edited by erorr_boy; 26.08.2008 at 22:04.

Členom od
    Jun 2007
    Level
    42
    Sila Reputácie
    16

jj Blur je super... jediné z tejto oblasti čo počúvam je asi The Subways... podľa mňa super hudbička...
    http://www.youtube.com/watch?v=TLIquztdlnw
    toto je naj pecka podľa mňa: http://www.youtube.com/watch?v=mxwl9pF217c
    http://www.youtube.com/watch?v=UqRm0GDUTtE

niekde to zaraďujú medzi indie tak som to dal aj tu
    Oscar Schmidt akustika
    BaCH superstrat elektrika
    Golem preamp
    20W MiniAmp
    1*12" homemade w/ Celestion G12T-75
    naposledy som počúval...

Členom od
    Apr 2008
    Level
    32
    Sila Reputácie
    13

no ja indie-rock uplne zerem..ak mam niecim nabitu mp3 po ska a reggae tak je to prave alternativny rock...milujem tento zaner je to uplne uzasny styl a moj maly zoznam co z neho pocuvam..
    The White Stripes, Franz Ferdinand, Nirvana, Foo Fighters, Billy Talent, Fall Out Boy, Good Charlotte, Panic At The Disco, RHCP, Reel Big Fish, Mad Caddies, Less than Jake, Streetlight Manifesto
    Cort HBS-II - Hiram Bullock Signature Model
    Vox Pathfinder 10w
    Jumbo SX

Členom od
    Apr 2008
    Level
    30
    Sila Reputácie
    13

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) peacemaker Zobraz Príspevok
    no ja indie-rock uplne zerem..ak mam niecim nabitu mp3 po ska a reggae tak je to prave alternativny rock...milujem tento zaner je to uplne uzasny styl a moj maly zoznam co z neho pocuvam..
    The White Stripes, Franz Ferdinand, Nirvana, Foo Fighters, Billy Talent, Fall Out Boy, Good Charlotte, Panic At The Disco, RHCP, Reel Big Fish, Mad Caddies, Less than Jake, Streetlight Manifesto
    RHCP su skor tak "funkrockovy" mam pocit aaa Good Charlote skor taky poppunkovy a Fall out bo emo a Nirvana grunge atd atd atd.. serme na styli hl. vec ze sa nam zo paci

Členom od
    Apr 2008
    Level
    32
    Sila Reputácie
    13

v poslednom case som sa do tohoto stylu strasne zazral.. milujem Arctic Monkeys, Franza Ferdinanda, The White Stripes a The Strokes
    Cort HBS-II - Hiram Bullock Signature Model
    Vox Pathfinder 10w
    Jumbo SX

Členom od
    Jul 2010
    Level
    30
    Sila Reputácie
    13

odkedy bludim po internete tiez sa mi zacal strasne pacit alternativny rock a indie... The Kooks,The White Stripes,Arctic Monkeys,Razorlight,aj tych Oasis co ste spominali... The Ceasears, song Jerk it out by ste mohli poznat ale kedze indie je skratka od independent co znamena nezavisly, tak si myslim ze aj RHCP by tam mali patrit, lebo oni su uplne nezavisli :P a nikto ich podla mna nikto nenapodobni, lebo oni su jedinecni... ale to si myslim ze je viac kapiel ktore ste tu spominali... taky prizvuk ako ma Luke Pritchard z The Kooks tiez nema nikto iny len ma mrzi ze John odisiel z RHCP... ale ma vyjst novy album tak uvidime ako zahra Josh

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Podobné Témy

1. na rock-festoch..
    By ripp in forum Technika hry na gitare
    Odpovede: 4
    Posledný príspevok: 12.07.2006, 21:41
  2. Rock and Roll
    By mateu in forum Technika hry na gitare
    Odpovede: 18
    Posledný príspevok: 09.05.2006, 15:23

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede