+ Odpoveď do témy
Stránka 2 z 2 PrváPrvá 1 2
Zobraz výsledky 11 po 12 z 12

Téma: Spev

Členom od
    Dec 2008
    Level
    39
    Sila Reputácie
    9

Re: Spev

Brett je uzasny a ma uzasne cvicenia sama some ste na ten mix vobec neprisla ako ho spravit a to tie jeho videa uz sledujem nieco cez dva roky
    Ludsky hlas je najkrajsi nastroj zo vsetkych.

Členom od
    Feb 2008
    Level
    38
    Sila Reputácie
    10

1 z 1 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

Re: Spev

Brett Manning ako aj ostatni spickovi svetovi ucitelia vedia ze je len JEDNA metoda zdraveho pouzivania hlasu. Ucitelia ktory tvrdia ze ucia 'klasiku' ale nie pop zanre, im by som sa vyhol, pretoze to samotne ukazuje na to ze nerozumeju samotnemu nastroju. Na gitare tiez mozeme zahrat klasicku 'piesen' alebo tiez zahrat nieco od Pehy (...napriklad

Hlasova vyuka sa MUSI opierat o dobry zaklad ktory MUSI byt postaveny na tom, ako skutocne maju hlasivky pracovat a co sa v hrdle deje. Takisto ak ty chces byt najlepsi spevak aky mozes, MAL BY SI svojmu hlasu rozumiet.

Co sa mixu tyka (mix, middle voice, middle...) je to 'register' ktory zacina v hrudnom hlase a prechadza plynulo do hlavoveho tonu, pricom krizi kvality oboch tychto hlasov. Samozrejme, vsetko je to iba jeden hlas vychadzajuci z jednch hlasiviek ale pojmom register myslim svalovu aktivitu hlasiviek ktora produkuje zvuk ktory rezonuje prevazne na urcitom mieste. Zmena a posun tejto rezonancie smerom nahor nastava s vyssimi tonami, s cim suvisi aj zmena zapojenych svalov (tu nastava problem...ahaaaa, vysky...) a naucenie sa ovladat a zosilnit potrebne svaly je jednym z hlavnych cielov dobrej hlasovej vyuky a hlasoveho fitness.
    Ktore tieto svaly su, preco je to tak, a ako to vsetko spolu suvisi by tebe ako spevakovi malo byt jasne. Je mi trosku luto ze skutocne tak vela pedagogov zanedbava inteligentne vzdelavanie svojich studentov o faktoch o hlase. :/
    Hlasovy pedagog momentalne v zahranici studujuci metodu spevu pouzivanu hviezdami )
    Behringer B2 Pro
    Steinberg MI4
    Casio Wk8000
    Headphones Behringer

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky