+ Odpoveď do témy
Stránka 1 z 2 1 2 PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 1 po 10 z 12

Téma: Spev

Členom od
    Feb 2011
    Level
    1
    Sila Reputácie
    0

Talking Spev

Asi 5 rokov sa venujem technike klasického spevu ale chcela by som sa priučiť aj popovej technike, pretože som jej stále neprišla na koreň, aj keď som sa o to pokúšala či už teoreticky alebo prakticky. A stále neviem nájsť ten "stredný" register, niečo medzi hlavovým a hrudným registrom. Normálne prirodzene "z hrdla" nevyspievam skoro nič, lebo pri vyššom tlaku mi to hneď "preskočí" do flazetu.. Ehm.. som beznádejný prípad?

Členom od
    Feb 2009
    Level
    76
    Sila Reputácie
    35

Re: Spev

without music, life would be a mistake. Friedrich Nietzsche

Členom od
    Aug 2010
    Level
    34
    Sila Reputácie
    10

no, mne hovorila učiteľka spevu, že mala jednu opernú speváčku, ktorá chcela prejsť na pop a to bolo asi to najťažšie, čo doteraz učila ... že to tej babe trvalo tak 4 roky, takže držím palce

Členom od
    Feb 2011
    Level
    1
    Sila Reputácie
    0

Mnooo..dík

Členom od
    Feb 2011
    Level
    1
    Sila Reputácie
    0

1 z 1 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

je to všetko o technike nebud sklamana, všetko sa dá naučiť.
    http://www.facebook.com/pages/Vyuka-...79623852079902

Členom od
    Aug 2010
    Level
    34
    Sila Reputácie
    10

neviem, aký stredný register hľadáš, ale ak myslíš, že hrudným alebo teda hrdelným hlasom už nevieš zaspievať nejakú výšku, ktorú ešte nechceš spievať falzetom, tak to skús spievať "ústami" ... takéto veci sa ťažko nacvičujú aj mne, lebo predsa neviem ovládať svoje vnútornosti až tak dobre ... ale v poslednej dobe som nejako sám došiel na techniku, že keď chceš zaspievať vysoký tón, ktorý už máš priškrípnutý (ak spievaš hrdlom), tak netvor tlak v hrdle, ale tlač ako keby ten spev do pier ... neviem, aké cvičenia by ti pomohli, ale trebárs sa skús mierne predkloniť, aby ti to evokovalo, že máš do tých pier spievať (tlačiť vzduch) ... a ak zacítiš, že netvoríš tlak v hrdle (necítiš v ňom také vibrácie) a tón, ktorý si spievala "priškrípnuto", spievaš čisto alebo teda čistejšie, tak si na správnej ceste

Členom od
    Oct 2009
    Level
    39
    Sila Reputácie
    11

Stredny register (voce media) je medzi hlavovym a hrudnym.
    When you see the complexity of what you think is simple, then you will see the simplicity of what you think is complex.

Členom od
    Apr 2011
    Level
    15
    Sila Reputácie
    0

myslim ze ma na mysli "mix voice". Alebo middle voice. Je to hlas popularny v pop music. A ja mam zas opacny problem. Dva roky sa ucim techniku popularneho spevu pred dvoma mesiacmi som sa prihlasil k ucitelke a ta ma uci klasicky. Ale ak sa chces naucit popularne zanre odporucam Brettov Manningov "singing success". Je to metoda "speech level singing" vdaka ktorej sa mozes naucit skoro vsetky zanre, od klasiky cez country az po pop. Mne osobne jeho cedecka a rady na youtube velmi pomohli

Členom od
    Apr 2011
    Level
    15
    Sila Reputácie
    0

a Brett sa venuje velmi vela Mix hlasu. A presne tym vysokym tonom ktore zneju ako hrudne ale je to vlastne mix. A da sa naucit ako spievat tento mix velmi vysoko

Členom od
    Feb 2011
    Level
    45
    Sila Reputácie
    7

CAvte slavici, nasiel som takuto linku, mozno sa Vam bude hodit
    http://kelarova.com/cs/
    Ta teta ma mat nejaky workshop v Bratislave. Mozno by to sinqope stacilo na nasmerovanie.

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky