+ Odpoveď do témy
Stránka 1 z 7 1 2 3 ... PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 1 po 10 z 68

Téma: Zaciatocnik najviac ako sa len da

Členom od
    Apr 2011
    Level
    15
    Sila Reputácie
    0

Red face Zaciatocnik najviac ako sa len da

Dobrý deň, mám kopu voľného času ale nie moc veľa € ale rozhodol som sa že začnem hrať na gitare.
    O hudbe neviem vôbec nič...nikdy som na nič nehral, nespieval ani nič podobné. Tak keď mi niekto napíše že "potrebuješ na to XYZ" tak ja budem kukať ako vyoraná myš Keď tak pozriem na google... ale to je také...
    Chcel by som si kúpiť:
    http://muziker.sk/elektricke-gitary/...70-dx-bkn.html
    Prosím ak sa tu nájde niekto kto ma trpezlivosť a bol by ochotný mi odpovedať na moje otázky bol by som mu vďačný. A prosím nesmejte sa mi niekde začať musím.
    Čo k tomu ešte všetko potrebujem? (prosím o linky ak by niekto mohol...)
    Ako sa na tej gitare mení zvuk? povedzme keď chcem zahrať niečo napr. - System of a down-Atwa ako nastavím zvuk aby bol presne taký istý ako je originál (alebo aspoň veľmi podobný).
    Na čo slúži tá "páčka" alebo čo to tam je
    Čo sú to efekty a snímače?

To sú zatiaľ všetky moje otázky ale dúfam že mi niekto odpíše, potom by som mal pár ďalších otázok.
    Inak skúšal som vyhľadávať na fóre ale je to tu trocha nepriehľadné a nikdy mi to nič nenájde tak sa ospravedlňujem ak som založil tému ktorá tu už možno je ale dosť často sú tam používané výrazy ktoré mi nič nehovoria.

Členom od
    Mar 2011
    Level
    26
    Sila Reputácie
    9

Re: Zaciatocnik najviac ako sa len da

tú istú mám aj ja a dovolím si povedať že v tej cene ťažko zoženieš niečo lepšie ... potrebuješ ešte nejaké to kombo, prípadne hrať cez PC ... ako chceš ... potom ladičku ale zatiaľ ti možno postačí aj tá cez PC

a k tým otázkam :
    zvuk sa mení efektmi, najčastejšie krabičkovými (napr. http://muziker.sk/gitarove-efekty/ov...etal-muff.html )
    tá páka slúži na zvýšenie/zníženie zahraného tónu prípadne vibráto
    snímače snímajú struny na tej ibaneze si môžeš prepínať na kobilkový to je ten "dvojitý" na obrázku nalavo ... potom v strede je "single" a "hmatníkový" je ten dvoj v pravo ... prepínaš medzi 5 variantami tou menšou páčkou pod pákou, čo samozrejme mení zvuk
    Ibanez GRG170DX
    Fina AEQ-501R
    Nashville NW-020N
    Fender Frontman 15R
    Electro Harmonix Metal Muff

Členom od
    Mar 2010
    Sila Reputácie
    15

1 z 1 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

1) gitaru si vybra v pohode celkom
    2)http://forum.gitarista.sk/showthread.php?t=3422&page=2 prispevok c. 17 ten dlhy tam som opisal take zaklady
    3)zvuk gitary sa meni pomocou potencio metrov (otocne gombiky) dalej mas taky maly posuvny ... tam menis kombinacie snimacov dalej nastavujes na kombe- vysky bassy -stredy - (alebo na lacnejsich mas jednoducho TONE dalej tam mas gain -skreslenie ....
    na zvuk mas efekty (mas to v tom linku)
    ta packa ktora ide od kobylky to je tremolo (celok tremolo a paka -tremolo paka) (je to tiez v linku)
    pytaj sa....

Členom od
    Apr 2011
    Level
    15
    Sila Reputácie
    0

OK ďakujem niečo podobné som potreboval
    OK ďakujem už si čítam o snímačoch.
    No a k efektom...
    tam sa na tej "bedni" nastavuje kopa vecí... tak keď si budem chcieť zahrať niečo tak to budem musieť nastavovať podľa sluchu? alebo sa dá zohnať niečo podľa čoho treba presne nastaviť tie srandy na tej bedni aby sa moj zvuk zhodoval s originálom
    Last edited by Berserkless; 20.04.2011 at 22:11.

Členom od
    Mar 2011
    Level
    26
    Sila Reputácie
    9

ja používam len ten kobilkový pretože iné mi vôbec nesedia ale tak myslím že ten single sa používa na niektoré sóla (opravte ma ak sa mýlim) ... je to ťažko takto vysvetľovať proste zmení to to zvuk

ten zvuk si budeš musieť podľa seba nastaviť
    Ibanez GRG170DX
    Fina AEQ-501R
    Nashville NW-020N
    Fender Frontman 15R
    Electro Harmonix Metal Muff

Členom od
    Mar 2010
    Sila Reputácie
    15

to az tak presne nenastavuje asi nikto (musel by si mat cca taku aparaturu ako oni)
    proste hras metal das si efekt Distortion a uz si nastavis ako to tebe bude pasovat do ucha

Členom od
    Mar 2011
    Level
    22
    Sila Reputácie
    9

ak nemas moc penazi na efekt kup si nejake male ampmodelinge kombo ... ja mam VOX 3 MINI a som celkom spokojny
    Guitar: Ibanez GRG170DX + EMG 81/85, Cort AD870 (R.I.P 2.2.2010 - 7.7.2012)
    Amp: Vox MINI3
    Effect: Modtone Speedbox Distortion

Členom od
    Mar 2010
    Sila Reputácie
    15

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) MrJames COBHC Zobraz Príspevok
    ja používam len ten kobilkový pretože iné mi vôbec nesedia ale tak myslím že ten single sa používa na niektoré sóla (opravte ma ak sa mýlim) ... je to ťažko takto vysvetľovať proste zmení to to zvuk

ten zvuk si budeš musieť podľa seba nastaviť
    ja mam stratocaster SC snimace-ak chcem dosiahnut zvuk HB -dole vysky ...kobylka-stred snimace
    Jazz hmatnik stred a bassy ale aj vysky
    nirvana - vacsinou kobylkovy a pri mensom skresleni kobylka- stred - a vseobecne na Rock

Členom od
    May 2009
    Level
    46
    Sila Reputácie
    14

1 z 1 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) MrJames COBHC Zobraz Príspevok
    je to ťažko takto vysvetľovať proste zmení to to zvuk
    naco vysvetlovat... zapni si toto na 4:09 http://www.youtube.com/watch?v=Nba3Tr_GLZU zaciatok sola hrany kobylkovym a 4:26 je to uz krkovy snimac, vsak nejaku zmenu tam iste zapocujes. Kobylkovy ma taky viac "cingavy" zvuk skor na doprovodne casti pesnicky a krkovy taky "gulatejsi" a "oblejsi" a vhodnejsi na rychle sola. Tak isto mnoho gitaristov uprednostnuje krkovy snimac na "clean" party (clean= je zvuk bez skreslenia ako napr zaciatok Toxicity , ked uz ten SOAD pocuvas... ) Prepinanim poloh medzi snimacmi disponuje aj ta ibanezka ktoru si si vybral .
    Last edited by Chester; 20.04.2011 at 23:05.

Členom od
    Apr 2011
    Level
    27
    Sila Reputácie
    9

ahoj,,ked sa chces zacat ucit hrat na gitare mal by si asi začat najprv spanielkou,,naucit sa akordy,, rytmus,,nejake lahke pesnicky,, potom skusit mozno akustiku,,a elektricku,, ale nejake zaklady na spanielke by si mohol mat,, lebo ked si kupis tu elektriku a chytis ju do ruky,,sama hrat nebude

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky