Čauko ... Ak chceš len zvýrazňovať sóla (hlasitosťou) a nič viac tak si kúp taký preamp ktorý má len jeden potencák označený "gain" alebo "volume" a keď ho zapneš bude ti to hrať o niečo hlastnejšie (ako si nastavíš), kus sa to správa, ako keby si mal aktívnu elektroniku. Ak máš na sóla špecialnejšie požiadavky tak si kúp nejaký drahší EQ, ktorý ti ponúka viac možností.

P.S.: Je pravda, že kúsok "okreše" výraznosť skresľovača, ale záleží a) ako si to celé nastavíš (ak EQ nastavíš fakt dobre tak rozdiel síce bude, ale bude minimálny) a b) nemáš jedno kde to v pedalboarde zapojíš (či pred DS alebo zaň) môj osobný názor daj to určite za skresľovač ... keď už budeš mať zvuk taký, ako má biť a EQ si nastavíš tak nech ti frekvencie ostanú +/- také, ako keby si ho mal OFF tak to pocítiš len, ako zvýšenie hlasitosti a možno kus "vyčistenie" toho zvuku.

Ja osobne hrám všetko na kobylkovom snímači a keď idem hrať sólo prepnem si na krkový a keď to dohrám späť na kobylkový. Tento tvoj problém riešim "Volume pedálom" keď hrám bežne ide asi na viac ako 1/2 a keď solo je na plno. (Ak si kúpiš nejaký "lepší" tak tam máš aj potencák, ktorým si nastavíš minimálnu hlasitosť a potom už len úplne hore hráš a úplne dole sóla). V podstate potrebuješ len nakopávač .... Riešiť nejakú loop back kôli tomuto je podľa mňa zbytočné, ak ju nemáš priamo v kombe tak ho prerábať kôli tomu.

Snáď som ti kus poradil