+ Odpoveď do témy
Stránka 3 z 5 PrváPrvá 1 2 3 4 5 PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 21 po 30 z 42

Téma: Klavír, spev... Moje pokusy

Členom od
    Jun 2009
    Level
    56
    Sila Reputácie
    18

Re: Klavír, spev... Moje pokusy

Poznamka 1: Spev nie je dobry.
    Poznamka 2: To ale este nie je dovod pre skoncovanie so zivotom ...
    Poznamka 3: Cvicme dalej ...
    “Being good is not about playing fast, it's about thinking fast.”
    ---
    http://www.youtube.com/user/1Simonz

Členom od
    Jul 2010
    Level
    31
    Sila Reputácie
    8

Nemôžem uveriť, čo práve robím. Zasa vám idem poslať svoje nahrávky...

Nebudem už komentovať tie predchádzajúce príspevky. Po dlhšej pauze som sa na to pozrel znovu, dnes som strávil za klavírom asi vyše 6 hodín, veľa som aj rozmýšľal. Trochu som prerobil tú istú pesničku v skrátenej verzii a pokúsil sa spievať tak "viac na vaše požiadavky". Trochu sa začínam báť vašich reakcií, ale chcem mať v tom jasno. Mám už o ničom sebavedomie...
    http://www.uloz.to/12705778/cracked2-mp3

Toto je koniec mojej inej pesničky. V polovici som stratil rytmus, lebo som si myslel, že som sa pomýlil v texte, no ale táto verzia sa mi zdala zaujímavá, tak som ju tiež uploadol.
    http://www.uloz.to/12705780/stutterer-mp3

Chcem vedieť všetko, čo je tam zlé.

Členom od
    Oct 2009
    Level
    39
    Sila Reputácie
    11

No takze. Vyssie polohy fajn. Trochu by chceli doladit ale v zasade v nich nevidim problem. Akurat ako ides nizsie tak tym viac to znie ako zvlastny mix velmi zleho Billyho Eckstina s trochu menej zlym, ale stale velmi zlym Davidom Coverdalom a este jednou primesou, ktoru sa mi nedari odhalit. Existuje jedno stare talianske cvicenie, ktore pouzivali operni spevaci Zlateho veku. Na vsetkych piatich spoluhlaskach (zacina sa s U, potom I, potom E, O, nakoniec A) sa cvici prenasanie falzetu do tych najspodnejsich poloh. Cize zacnes Uuuuu niekde okolo h1 a ides portamentom dolu bez toho, aby ti preskocil hlas. Mal by si sa dostat az do velkej oktavy, teda na dno svojho rozsahu (skodne tony budu zniet tak duto). Ty by si mohol skusit taku modifikaciu. Zacni na nejakom tom vyssom tone z jednej z tych skladieb, zaspievaj U presne tou farbou, aku pouzivas v tych vyssich polohach a klzaj hlasom dole bez toho, aby si cokolvek zmenil. Snaz sa udrzat tu istu farbu.
    When you see the complexity of what you think is simple, then you will see the simplicity of what you think is complex.

Členom od
    Nov 2006
    Level
    57
    Sila Reputácie
    12

tie spodne polohy su trochu zvlastne, ale je v tom viac citu ako u 50% kapiel, ktore pytaju v baroch euro za vstup

Členom od
    Feb 2011
    Level
    33
    Sila Reputácie
    7

chod do superstar habera ti povie ci vies alebo nie .... podla mna nevies a vobec sa mi to nepaci takto vie spievat kazdy kto spievat nevie takze aj ja ale spievaj dalej
    Keep on rockin` in the free World !

Členom od
    Jul 2010
    Level
    31
    Sila Reputácie
    8

Tak nič.

Ja neviem, čo so spodnými polohami, nemám ani pocit, že sa mi ťažko spievajú. Ale skúsim to cvičenie.

Do Superstar a ani ničoho podobného by som nešiel, znemožniť sa môžem napr. tu.

Členom od
    Feb 2011
    Level
    33
    Sila Reputácie
    7

nie ale fakt mne osobne sa to vobec nepaci .. spievas tak tazkopadne , hlboko , neviem ako este .. proste je to pre mna osobne nepocuvatelne a dost falosne ... som len uprimny nebudem ti klamat ze je to krasne super najlepsie
    Keep on rockin` in the free World !

Členom od
    Apr 2011
    Level
    40
    Sila Reputácie
    15

Ja to poviem tak lebo mám s tebou súcit, urobíš lepšie ak
    1. budeš sem chodič častejšie, nielen pre drísty kuffora a frajerika ale aby si nadobudol informácie a sebavedomie
    2. krista povedal som všetko v prvom bode

Problém nie je v tom speve ani v hraní, ale v tom že sa naháňaš. Robíš nahrávky rýchlo a zbesilo a aj keď sú vlastné zlé ako si sám zhodnotíš tak nám ich sem dáš. Keď už autor si myslí, že je to slabé tak potom poslucháči čo ? Druhý poznatok z mojej hlavy dubovej je, prešli tri mesiace od poslednej nahrávky tvojej (resp. prvej nahrávky). Skús si ich vypočúť ak môžeš porovnaj ich, zlepšil si sa ? Ak áno o koľko ? Ak nie o veľa ... cvič ďalej a o tri mesiace skús zas, alebo o pol roka ... bohužiaľ sa to nedá uponáhlať. Ja hrám 5 rokov a dačo na gitare, mám na youtube staré nahrávky a keby môžem vrátim sa v čase a naserem si za ne do postele. Ale čo už, teraz to už znie trochu inak, ale stále nie je dôvod byť so sebou spokojný, furt som len sračka (dnes mám nejaké fekalné reči).

A k tej kritike a tvojmu strachu, internet je anonymný, môžeš si dať nick Robert Fico a vydávať sa za neho, a nebudeš strápňovať seba ale jeho o.O nemáš sa predsa prečo báť, chcel by si žiť v sebaklame vyjsť niekde do súťaže na pódium začať tam hrať a spievať a čeliť možnosti (bohužiaľ veľmi pravdepodobnej) že by ta vypískali aj dôchodcovia ? Takto je to predsa oveľa lepšie

Zhrnutie - nahrávaj pomaly, postni až keď budeš spokojný, cvič a jedz veľa vlákniny.
    Awaken in the silent night. Alone, inland hysteria.I am a stranger in this land.Here I kneel before you. Oh, solemn glory. - CoL Following Betulas

Členom od
    Jan 2010
    Level
    48
    Sila Reputácie
    15

Tie spodne polohy su fakt nejake roztrasene ako keby si bol pokakany a niecoho sa bal. Ja sice niesom spevak ale z tvojho spevu to tak citim. Sem tam mas hlas taky fajny ale potom zrazu roztraseny... to ze mas male sebavedomie tak nechci povedat ze z kritiky. Bez kritiky sa dalej nedostanes. Treba mat aj nejaku zdravu seba kritiku a necakat ze vsetko je najlepsie. Ked si svoje nahravky vypocujes s odstupom casu tak to budes pocut aj ty. Ja to mam rovnake s mojimi git. nahravkami. Prve si myslim ze ok ale po case pocujem vsetky somariny a chyby co som 1x nepocul, nepostrehol. Klavir bol v pohode, ten sa mi pacil. Ale ten spev fakt raz hore a potom dole.

mess chces facku? jake dristy :-D ja som bus.

Davaj sem dalsie nahravky, sa nahravaj, pocuvaj, cvic atd... len tak sa zlepsis. Az take strasne to nieje, ale je co zlepsovat.

Členom od
    Jul 2010
    Level
    31
    Sila Reputácie
    8

Kuffor: To je v poriadku, ja to beriem.

Mess: Ďakujem. Skúsim dať aj na tvoje rady. Pozriem sa na to všetko.

frajerik: Nie, nebol som vôbec vystresovaný, to trasenie mám asi v tom spôsobe spievania, ja neviem. A súhlasím s tou kritikou, je jasné, že je dôležitá a posúva ďalej... Prečo by som sa sem inak vracal? Len ma sklamalo to, že vôbec neviem, čo môžem očakávať, keď sem niečo pridám. Neviem to odhadnúť. Najlepšie asi vôbec nič nečakať.

Teraz nie som doma, čiže nemôžem veľmi skúšať, ale našiel som jednu vec v PC. Ja sa cítim už ako totálny magor, ale chcem ešte, aby ste mi ohodnotili aj toto:
    - odtránené -
    Last edited by Niekto; 02.02.2012 at 13:54.

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky