+ Odpoveď do témy
Stránka 1 z 2 1 2 PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 1 po 10 z 12

Téma: Aktívne reporduktory

Členom od
    Oct 2011
    Level
    1
    Sila Reputácie
    0

Aktívne reporduktory

Ahojte, chcem sa Vás niečo opýtať. Potrebujem zariadenie do ktorého keď zapojím mikrofón a do mikrofónu ja niečo poviem tak sa to v reporduktore ozve V REÁLNOM ČASE! .- Počul som, že sa to volá aktívny reproduktor. Vedeli by ste mi poradiť?

Členom od
    Apr 2011
    Level
    40
    Sila Reputácie
    17

Re: Aktívne reporduktory

eduska29 ti na spovednici dobre poradila, ide to aj cez ten PC ale musíš si zapnúť v nastaveniach nahrávacích zariadení "odpočúvať toto zariadenie"
    viem o tom ináč prd ale google trebárs toto vypľul http://www.proeling.sk/Reproduktory-aktivne/ tak nech máš prehľad koľko to asi tak stojí.
    Awaken in the silent night. Alone, inland hysteria.I am a stranger in this land.Here I kneel before you. Oh, solemn glory. - CoL Following Betulas

Členom od
    Jul 2006
    Level
    70
    Sila Reputácie
    40

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) PeterSinger Zobraz Príspevok
    Ahojte, chcem sa Vás niečo opýtať. Potrebujem zariadenie do ktorého keď zapojím mikrofón a do mikrofónu ja niečo poviem tak sa to v reporduktore ozve V REÁLNOM ČASE! .- Počul som, že sa to volá aktívny reproduktor. Vedeli by ste mi poradiť?
    Asi nerozumiem.

Znamená, to, že iné reproduktory najprv signál z mikrofónu uložia, aby ho neskôr (tak o 15 - 20 min.) zreprodukovali?

Skús sa trochu viac rozpísať. Na väčšine poradní to totiž funguje tak, že (i) poskytneš čo najviac informácií a (ii) dostaneš stručnú a použiteľnú odpoveď.

Ak skúsiš opačný postup ... nuž ...

Členom od
    Jul 2005
    Level
    78
    Sila Reputácie
    25

2 z 2 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

Pasívny reproduktor neobsahuje žiadne zosilňovacie prvky a musí sa do neho viesť signál zosilnený.
    Aktívny reproduktor je zariadenie, v ktorom je zabudovaný aj zosilňovač. Typickým príkladom je väčšina počítačových reproduktorov a samozrejme - kombá.

Takže, PeterSinger - áno, také zariadenia existujú, nie je to nič nové, nič prekvapivé, dajú sa ľahko zohnať, kúpiť, alebo využiť existujúce. Závisí od toho, čo vlastne potrebuješ - na aký účel...

Simon, mám také podozrenie, že Peter má zlú skúsenosť s počítačom - keď spieva do mikrofónu, tak mu to počítačové repráčiky neprehrajú. Jeho skúsenosti ukazujú, že najprv musí svoj spev nahrať do počítača, uložiť ho tam ako nejaký audiosúbor a z reproduktora sa mu ozve až potom, keď v počítači spustí túto nahrávku... Samozrejme, nemám na to dôkazy, je to len domnienka.

Členom od
    Jul 2006
    Level
    70
    Sila Reputácie
    40

Domnienka znie celkom racionálne a zrejme to v chate aj spominal obsirnejsie.

Mne to len nedalo a musel som si zarypnuť, lebo to zvýraznené V REÁLNOM ČASE tam tolo total nadbytočné.

Členom od
    Oct 2011
    Level
    1
    Sila Reputácie
    0

Smile Re: Aktívne reporduktory

áno, mám s tým zlú skúsenosť, keď mikrofón pripojím do PC tak môžem hovoriť čo chcem a nič....Čo je vlastne aj pochopiteľné... Lenže mám program na nahrávanie zvuku to ma nahrá bezproblémovo ako klasická nahrávka. Aj vy keď nahrávate tak sa v tú istú sekundu čo počujete neozve v reprákoch..... A neviem zohnať ani nijaký software čo by umožňoval takúto službu.... Tak som chcel tieto akt. reporduktory...

Členom od
    Jul 2006
    Level
    70
    Sila Reputácie
    40

Pripájam sa k messovi.

Na toto nepotrebuješ službu, potrebuješ zavolať kamarátovi, ktorý je viac ako "pokročilý uživateľ" PC, aby ti tam nniekde zaklikol jeden checkbox.

Vyjde to lacnejsie a prípadne si kúpiš k tomu za 10 EUR pc repráky, aby si sa z nich aj naozaj počul

Členom od
    Nov 2006
    Level
    62
    Sila Reputácie
    35

Moj prispevok sa tyka ...Aj vy keď nahrávate tak sa v tú istú sekundu čo počujete neozve v reprákoch....., no mozno som to nie celkom pochopil.

Asi mas problem s tzv. latenciou (parameter) zvukovej karty PC, teda oneskorenim sposobenym obmedzenymi moznostami procesora karty/PC pri spracovani signalu a prevedenim do vystupu. Riesenim je dobra audiokarta (pre nb je vyhodou externa) s vlastnym rychlym prevodnikom a procesorom na tento ucel urcena (do 100 ecek sa da ziskat velmi slusna, bezne mavaju niekolko vstupov na majky (dokonca s phantom voltage) a tiez aj na gitaru) a potom staci hociaky sw na recording. Ci?
    Ja som to pred casom pri nahravani do GCH tiez riesil a nakoniec som to bez dalsich nakladov doriesil s RC-2, ktory som mal uz skor. Akurat sa musim vzdy viac pohrat so stopami v nahravacom sw..
    Last edited by marowak; 28.10.2011 at 11:31.

Členom od
    Dec 2010
    Level
    22
    Sila Reputácie
    10

Asi bude lepšie keď nám Peťo napíše na čo presne tie repráky potrebuje, alebo čo chce nahrávať. Pretože pri nahrávaní je zvuk z repro nežiadúci... pri živom zvučení je zasa blbé keď sa má moderátor najprv nahrať a potom prehrať

Členom od
    Jan 2010
    Level
    65
    Sila Reputácie
    20

Chcem sa vyjadrit k aktivnym studiovym monitorom Behringer. Uz asi tri roky je tomu, co som si doma v pivnici zacal nahravat kadejake hluposti, vsak som ich sem aj par prilepil. Nieco vyslo krajsie, nieco menej krajsie, ale stale ma skrelo, ze som nemal riadnu kontrolu nad vysledkom. Bud som to pocuval cez sluchatka, a to nie je ono, alebo cez gitarovy mono aparat, a to je uz uplne v haji. Takze referencne monitory zacali byt must. Minuly tyzden som si dokupil monitory Behringer B2031A, vcera vecer nainstaloval a vysledok - som uneseny a maximalne happy. Za 325,- € ziskat tak fantasticky PAR monitorov, tomu sa ani nechce verit. Povodne som sa obaval, ze bude treba dokupit aj sub, ale houby, zvuk je cisty, plny, nadherny, vykon je ohromujuci. Cely par ma hmotnost neuveritelnych 30 kg (vzhladom na velkost), ale no a co, ked su raz napevno nainstalovane, ze ano.
    Nech uz je Behringer akokolvek zatracovany, toto im teda vyslo na jednotku. Vrelo odporucam kazdemu. O drahsich znackach neuvazujte, boli by to vyhodene peniaze.
    Last edited by Petrik; 16.08.2013 at 09:10.

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Kľučové slová pre túto tému

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky