+ Odpoveď do témy
Stránka 1 z 2 1 2 PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 1 po 10 z 11

Téma: SOC o el. gitare

Členom od
    Nov 2011
    Level
    1
    Sila Reputácie
    0

SOC o el. gitare

Dobry den.
    Chodim na nemenovane gymnazium v kosiciach a dostali sme za ulohu napisat SOCky.. Blbost na entu pisat odbornu cinnost na neodbornej skole, ale ja s tym nic nenarobim ze.. Uz som si tu cital jednu diskusiu, no velmi mi nepomohla. Tak pre upresnenie. Ta SOC je POVINNA (nerobim to lebo nemam co robit). Hodnotit ju bude ucitel SJ. Zatial som povedal ze to bude nieco na temu el. gitara, pretoze ja si neviem predstavit robit socku o niecom inom ako nieco z hudby. Absolutne o nicom inom by som nevedel pisat, minimalne by ma nic ine nezaujimalo, tuto sa mozem aspon zdokonalit v niektorych veciach. Tak vas prosim o pomoc pri vybrati konkretnej temy a popripade ci viete o nejakych zaujimavych knihach, dokumentoch, filmoch k tomu. Rozmyslal som nad porovnanim el. a akustickej gitary, popripade historia el. gitary alebo zlozenie. Dokonca mi bolo radene aj typy el. gitar...
    Budem vdacny za akukolvek radu.
    Predom dakujem

PS: Ak ma tu chcete zhadzovat nieco na styl "naco robit soc o gitare na gymku" a podobne. Este raz. Mam to povinne, a tema hudba a konkretne gitara mi je v mojom zivote najblizsia a ta jedina, na ktoru som ochotny sa v socke bavit. Ani ludske prava, ani trest smrti ani prvy astronaut v kozme ma nezaujima...

Členom od
    Sep 2010
    Level
    30
    Sila Reputácie
    10

Re: SOC o el. gitare

Planujes vacsinu toho kopnut z netu, ci to chces pisat sam?

Členom od
    Nov 2011
    Level
    1
    Sila Reputácie
    0

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Simon7197 Zobraz Príspevok
    Planujes vacsinu toho kopnut z netu, ci to chces pisat sam?
    Takto.. kopirovat neplanujem vela, skor by som to chcel napisat sam. problem je ale, ze internet by som mal vyuzivat co najmenej... nasa slovencinarka to nema rada a do zdrojov sa mi potom tazko budu pisat knihy ked bude vsetko z netu.. chapes.. casu mam relativne dost (po vianociach to mam mat). Moj ciel je dostat 2... Netreba mi ani nikam postupit ani nic, len to proste mat ako take...

Členom od
    Jul 2007
    Level
    69
    Sila Reputácie
    25

1 z 1 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

pre taky uvod si mozes precitat temy od pouzivatela s menom muziker. napr. z coho je vyrobena tvoja gitara, basgitara,... alebo z praxe zvukovej techniky. pouzi vyhladavanie. su to dost slusne clanky ktore by ti mohli pomoct. a mam nejake dve tri pdf knihy o vyrobe gitary, prevazne elektrickej myslim. mozem ti to potom niekam upnut ale poslat nazov..nerbol problem ich stiahnut
    ...ked raz vyrastiem tak si kupim nejaku peknu lubovku a ked nahodou vyrastiem este viac a nebudem vediet co od dobroty tak si kupim dobro

"Nikdo není opravdu dobře oblečen, nenosí-li úsměv." P.B. Shelley
    Lekvár je produkt šialenej myšlienky neurobiť zo všetkých sliviek slivovicu....
    Stará cigánska múdrosť: Učme sa hudbe, lebo lepšie je mať na brade jeden mozoľ od huslí, ako na rukách desať od roboty

Členom od
    Apr 2011
    Level
    40
    Sila Reputácie
    17

Nazdar, neviem prečo námietky my sme na gympli mali tiež povinnú SOCku nechapem co by malo byť na tom divné, v našom kraji vačšinou gymnazisti vyhravajú. Ja som písal o vývoji metalovej hudby a spoločenskej integrácii metalistov
    Volakedy som mal stiahnutý nejaký dokument "vývoj gitary" z akustickych na potrebu eletrifikácie po súčasnosť (rok 2002) nejako tak, len musíš zistiť ako sa to volalo, malo to 3 diely a myslím, že to bolo pod hlavičkou Discovery.
    Awaken in the silent night. Alone, inland hysteria.I am a stranger in this land.Here I kneel before you. Oh, solemn glory. - CoL Following Betulas

Členom od
    Oct 2007
    Level
    59
    Sila Reputácie
    30

Na nete nájdeš na túto tému asi oveľa viacej vhodnejšej literatúry (Knižná bude buď moc infantilná alebo moc odborná). Nemal by byť problém napísať bibliografiu z netu (napriek tomu, venoval by som hľadaniu trošku viacej úsilia ako www.wikipedia.org/guitar ), keď s tým bude učiteľka robiť cirkus, tak...je blbá.

A čo sa týka nižšie spomínaných príspevkov pána Muzikera...tie príspevky sú síce super (veľmi náročné), ale postaviť odbornú prácu na ,,príspevkoch z jedného fóra", to sa nenosí, nech sú hocijak dobré. Môžeš z nich vziať hocikoľko chceš, ale do bibliografie ich skutočný pôvod radšej nepíš (Snáď sa Muziker a jeho fanúšikovia neurazia, to by som nechcel)
    video killed the rock´n´roll...

Jedna gitara, druhá gitara, jedno kombo. Všetko ostatné som predal a peniaze prepil.

Členom od
    Jul 2006
    Level
    70
    Sila Reputácie
    40

Držím Ti palce v tvojom odhodlaní.

Verím, že v budúcnosti sa budeš gitarou aj živiť a táto SOČ ti teda k niečomu bude v Tvojom životopise.

Navrhol by som teda vývoj gitarovej hudby v geografickom priestore bývalého ČSR. Asi aj pani učiteľku prekvapí, že az do "fifties" u nás gitarová hudba prakticky neexistovala.

Ak chceš ísť hlbšie, môžes sa pozrieť na tému autorských práv. Aspoň spolužiakov poučíš o tom, že nie je úplne normálne sťahovať si všetko z internetu

Nebudem si však robiť ilúzie. SOČ je v prvom rade o tom, aby si zvládol formátovanie textu, prácu s citáciami a ako tak zvládol syntax v Tvojom rodnom jazyku. Takže píš trebárs aj o zložení gitary, aj keď to už opísalo sto ľudí pred Tebou. Obsah tej práce naozaj nikoho zaujímať nebude.

Členom od
    Jul 2010
    Level
    30
    Sila Reputácie
    13

presne tak.
    a potom to mozes zobrat dvomi sposobmi. bud si povies: budem pisat o niecom tak, aby som si z toho odniesol co najviac ja. alebo: na co sa budem dlho trapit nad niecim, co aj tak nikto neoceni. ked ma zaujima nieco navyse, prestudujem si to sam aj bez toho, aby som o tom musel pisat SOČku.

Členom od
    Feb 2009
    Level
    76
    Sila Reputácie
    37

1 z 1 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Simon Zobraz Príspevok
    Obsah tej práce naozaj nikoho zaujímať nebude.
    teraz som si spomenul na tu moju o treste smrti kde som na obsahu makal 2 tyzdne, cital a citoval pozicane knihy a dostal 4ku a to len kvoli odflaknutemu formatovaniu
    without music, life would be a mistake. Friedrich Nietzsche

Členom od
    Oct 2009
    Level
    39
    Sila Reputácie
    14

Vyber si cokolvek, co teba zaujima a o com by si sa chcel nieco dozvediet ci nieco si nastudovat. Vsetky ostatne kriteria su uplne bezpredmetne, kedze obsah SOC nikoho z ucitelov nezaujima, aj ked sa tak mozno tvaria. Najlepsie nieco take, co ti rozsiri obzory a to budu skor temy o vyvoji gitarovej hudby na nejakom uzemi pocas nejakeho obdobia nez tie technicke temy ako fungovanie el. gitary.
    Last edited by Slayertplsko; 07.12.2011 at 00:36.
    When you see the complexity of what you think is simple, then you will see the simplicity of what you think is complex.

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Kľučové slová pre túto tému

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky