+ Odpoveď do témy
Stránka 4 z 4 PrváPrvá ... 2 3 4
Zobraz výsledky 31 po 39 z 39

Téma: Neviem hrať sola.

Členom od
    Feb 2009
    Level
    76
    Sila Reputácie
    37

Re: Neviem hrať sola.

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) marowak Zobraz Príspevok
    Otazkou zostava, ci je to nevyhnutne, aby sa clovek po roku hrania tlacil do veci, na ktore este nie je (nemusi byt) pripraveny. Ako napr. ja..
    nevadi ..ja som sa snazil hrat sola od malmsteena ked mi dosla gitara domov, aspon som nieco cvicil nez by som nemal robit nic...on rozum prisiel neskor a stale dochadza
    without music, life would be a mistake. Friedrich Nietzsche

Členom od
    Jan 2011
    Level
    55
    Sila Reputácie
    9

ejha, tak to niesom jediny? Ale aj taka malmsteenovska snaha aspon trochu rozvinie techniku nie?

Členom od
    Oct 2009
    Level
    39
    Sila Reputácie
    14

2 z 2 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

Ak mas spanielku, tak by som ti odporucil hrat aj klasiku. Totiz cvicenia typu 12341324 a stupnice a pod. maju tu nevyhodu, ze cloveka nabadaju k tomu, aby hral rychlejsie a rychlejsie (uz v prvy den by si chcel ist zo 60bpm na 100). Okrem toho su monotonne a tiez neprecvicuju tych pohybov az tak vela. Ale klasika je velmi cenna lekcia, pretoze co sa techniky tyka, tak cvicenie etud a tiez prednesovych veci je najlepsia skola, aka existuje, kladie sa velky doraz na uvolnenost pri hrani (co pri spominanych cviceniach moze byt lahko opomenute) a tiez sa naucis vela o vyraze.

A okrem toho by som sa skor venoval bluesu a improvizacii a snazil sa radsej hrat menej (tzn. menej rychlo/menej tonov), ale zmysluplnejsie a sustredil by som sa aj na frazovanie. Niekedy sa troma tonmi da dosiahnut viac ako tridsiatimi (asi nieco take Simon myslel tym robenim hudby). Odporucam postupne aj rozsirit zanrovy rozsah hudby, ktoru pocuvas a zaradit aj nejaky ten jazz a klasiku. To ti pomoze pri tom zmysluplnom hrani, su to totiz skvele zdroje melodii, ktore zacujes a potom mozes pouzit. To vsak uz trochu predbieham.

Nasiel by som si tiez dobreho ucitela. Idealne takeho, co nehra iba jeden zaner.
    Last edited by Slayertplsko; 29.12.2011 at 22:14.
    When you see the complexity of what you think is simple, then you will see the simplicity of what you think is complex.

Členom od
    Dec 2011
    Level
    19
    Sila Reputácie
    0

áno ďakujem slayer za radu a keď som myslel akože sola nemyslel len rock a metal praveže ako si povedal menej robi viac len mne ta ryclosť chyba..nemam s tym prax a neviem tak rychlo obsluhovať pražce..a ešte k tomu jazzu a bluesu radšej by som sa učil skôr nejaké pohodovky ako napriklad toto http://www.youtube.com/watch?feature...&v=J9tVR3L10wA
    len my stále vrtá hlavou ako môže niekto z tak ľahkých nôt skombinovať niečo tak pekné..ja keď som chcel vytvoriť vlastný slaďák vyzeralo to asi takto G C 353 G C 343 G C 8674 a bolo to také bez nádychu..aale ako ste všetci pekne povedali budem viacej cvičiť a ďakujem za rady.

Členom od
    Jul 2015
    Level
    1
    Sila Reputácie
    0

Ahoj .. vlastnim takltiež gitaru .. 2 roki mam to v krvi čiže . ma to bavi .. slolo .. je jednoduche .. len musíš cvičit palce .. aby si bol richlejšie . hrat v jednom basu .. doprovod a aj solo .. ak hraš akord C,D,G,F,A .. napriklad také . C akord .. ak ho chitaš na prvom pražci .. 2 tenka struna .. je .. tón .. C a ked .. ju spojíš . zo strunov .. 1 prazdnou . maš z toho ton . podla toho z akeho akurdu ju hraš z takeho . si musíš . najst .. ten ton . ako nepirklad . C tam chitaš .. 3 sdtrin a z tich troch jedne . je ten ton . alebo D,F,G.G a tak podobne je lepšie sa učit z barovich akordov . tam to lepšie vinika je to krajšie a naročnejšie .. .. aspon tak ti pomožem a nauč sa celi hmatnik .. naspamet .. .. to je hlavne a ked si spravni gitarsita .. zahreješ pesničku podla spevu alebo melodie .. a z hociakeho akordu .. taktiež som sa učil na gitaru som .. .. nepočuvaj na inich . kto ti vravvi že to nevieš .. každi si zahra to... čo vie a čo sa naučil

Členom od
    Jul 2015
    Level
    1
    Sila Reputácie
    0

to je jasne niekto to dokaže .. . ale ani pre ich to nebolo jednoduche . hraš hudbu z ktorej sa to nenaučíš .... treba stale . vela počuvat .. a poradim najlepšie sa to naučíš .. toto bolo .. pred ... 6 mesiacmi ... sme hrali oslavu .. zo sestenicou .. čisti imrpoviz a tie iste akordi .. leno som sa trocha snažil z gitarou som spaval .. takže malsom čo robit richlost je prvorada .. .. https://www.youtube.com/watch?v=Nw9h42hgMow kukni si to .. .. to je len inšpiracia do buducna zašni hrat .. take trocha iné penički .. ako skupinu mislím pink .. alebo . niečo . take . mexicke .. .. som madar .. ale aj slovak .. .. tak uvidiš . no .. vipočuj si to solo neni to tak ak ma bit ale treba vždy improvizovat

Členom od
    Jul 2015
    Level
    1
    Sila Reputácie
    0

sola na gitare je vrchol umenia či sa to niekto vie naučiť alebo nie.Dostal si dobru radu...Len pomaly a trpezlivo,každý dosiahne určitý stupen aj Hammet je len jeden

Členom od
    Feb 2011
    Level
    52
    Sila Reputácie
    9

Pani, pesnicka by mala byt vypoved a gitarove solo je prispevok gitaristu do debaty. Tak isto ako, prispevok klavesaka bude klavesove solo a prispevok spevaka, spev. Suhlasim so Simonom, ze solo nema byt exibicia. Vytrcenie obrovskeho ega "Pozerajte, aky som krasny a ako rycho viem brnkat". Skladba je celok, sprava, emocia, ktora sa posuva posluchacovi a od uprimnosti tohoto posolstva zavisi vysledok celej skladby. Nemyslim si, ze ciel gitaristu je byt najrychlejsi, ale vediet tuto spravu sprostredkovat.

Členom od
    Nov 2007
    Level
    82
    Sila Reputácie
    45

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) osso Zobraz Príspevok
    sola na gitare je vrchol umenia či sa to niekto vie naučiť alebo nie.Dostal si dobru radu...Len pomaly a trpezlivo,každý dosiahne určitý stupen aj Hammet je len jeden
    no chvala bohu že Hammet je len jeden...
    GuitWashburn N2 Nuno Bettencourt Signature Model, Copy Of Strat, Marin Electroacoustic /nylon strings/
    Bass Lakland Jazzbass, LTD ESP B206, Squier Pbass
    Amp : Orange DT, Orange 2*12
    Eff : AKG wireless system, In Ear monitoring system, Bassboard : Line selector, Zoom MS60-B, DIbox
    Using : M-Audio Hardware, M-Audio Studiophile, Rode NT-1A, AKG-C1000/3000, Shure Beta52,SM57,SM58,PG56,PG81, Audix i-5

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky