+ Odpoveď do témy
Stránka 1 z 3 1 2 3 PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 1 po 10 z 25

Téma: Hranie na stuzkovej.

Členom od
    May 2009
    Level
    46
    Sila Reputácie
    14

Hranie na stuzkovej.

Zdravim kazdeho.
    Tak ako kazdy si musi vybrat svoje dielo z programu na stuzkovej, tak ani ja nie som vynimka. Kazdy bude robit to co vie, a ked nie tak sa budu zbytocne strapnovat .

Mna napadlo, ze by som mohol zahrat nejaku lahsiu pesnicku. Napr. Nothing else matters , tu pesnicku spozna asi kazdy z pritomnych a nie je az taka narocna a dokaze to pocuvat aj antimetalista (nie je dlha takze ak by to niekoho strasne nezaujimalo, tak vydrzi tych 5 min . ) . Problem nastava pri tom, ze ako by som ozvucil tu miestnost. Jedna sa konkretne o tuto http://static0.asmira.com/photo/66/3...696086_720.jpg Fotene je to z javiska , cize tento pohlad by sa mi naskytol...

Chcel by som aby to zase v predu strasne nekricalo a zaroven nech je to vzdadu tiez dobre pocut. Zaroven nech je ten ton pekne rozpoznatelny, no proste nech to nejaky ten dojem vyvola. Kedze ja nijaku hlavu a box nemam , chcem sa opytat ako by ste to riesili vy. Stuzkovu mam az 21.12.2012 (koniec sveta ) takze casu dost. Mozno sa pojde cez leto na brigadu a kupi sa nieco. Takze napiste pls nejake riesenia, ktore vas napadaju. Ci si pozicat na tu jednu akciu od niekoho hlavu a box, alebo proste len pred kombo dat mikrak , ktory by potom viedol do nejakeho boxu alebo cez repraky ktore tam bude mat DJ. Alebo som videl aj jeden taky lepsi multak (x3 live) pripojeny na repraky... A taktiez by som nechcel hrat tak "nasucho" , ze iba gitara a nic viac. Chcelo by to Backing track. Ale to by uz mohol pustit DJ.

No budem vdacny za kazdu odpoved , isto mate s takymto niecim viac skusenosti . Dakujem

Členom od
    Jan 2010
    Level
    62
    Sila Reputácie
    17

Re: Hranie na stuzkovej.

bud multiefekt alebo urobit zvuk v PC a pichnut DJovi. to je najjednoduchsie riesenie.

Členom od
    May 2009
    Level
    46
    Sila Reputácie
    14

Ked si spravim v PC zvuk na guitar rigu ako prepnem present ? A aby som tam hral pekne bez opozdenia, tak by to asi chcelo nieco podobne http://muziker.sk/nahravacie-studio/...-usb-mkii.html alebo aspon dobru zvukovu kartu ... Ten multak sa mi nejavi ako zla moznost.

Členom od
    Jan 2010
    Level
    62
    Sila Reputácie
    17

tak nech ti to prepne spoluziak alebo DJ. prekliknut v PC preset zvladne kazdy.

Členom od
    Mar 2011
    Level
    26
    Sila Reputácie
    9

najlepšie by bolo asi mikrofón pred kombo a DJ tam asi bude mať nejaký mix, nie ?
    Ibanez GRG170DX
    Fina AEQ-501R
    Nashville NW-020N
    Fender Frontman 15R
    Electro Harmonix Metal Muff

Členom od
    Apr 2011
    Level
    40
    Sila Reputácie
    17

No ja som hral z multiefektu do mixaku na stuzkovej a dalo sa, alebo tak ako povedla frajo spoluziak co ti presety bude prepinat pocas hrania
    Awaken in the silent night. Alone, inland hysteria.I am a stranger in this land.Here I kneel before you. Oh, solemn glory. - CoL Following Betulas

Členom od
    May 2009
    Level
    46
    Sila Reputácie
    14

Neviem, mozno to bude zniet cudne ale nechcem to nechavat na inych ( a aj pocitace tam velmi nechcem pliest, lebo nikdy nevies co kedy vypoveda sluzbu, alebo nahodou zrazu nieco nepojde a tak) Ten multak by vyhovoval , len treba zohnat nejaky poriadny...

Členom od
    Jan 2010
    Level
    62
    Sila Reputácie
    17

No to teda znie cudne :-D PC zlyha, umrie od unavy a hluku na tvojej stuzkovej a DJ zabudne prepnut preset. Hotova katastrova. Skor vypadne prud a spadne luster jak sa stane toto :-D. Ale je to tvoje rozhodnutie, ked chces investovat do multaku tak gg.

Členom od
    Jul 2010
    Level
    30
    Sila Reputácie
    13

pozicaj si od niekoho multak, najlepsie so simulaciou bedne a daj ho rovno do mixu. tym ludom bude uplne jedno ako ta gitara bude zniet, ja by som to riesil takto, co najjednoduchsie.

Členom od
    Jul 2006
    Level
    70
    Sila Reputácie
    40

Nechcem moc vyrývať, ale skôr než začneš riešiť technické záležitosti, dovolím si pripomenúť, že väčšinu tohto obyvateľstva hranie na gitaru nezaujíma, takže moje otázky:

1. Plánuješ hrať tú pesničku s BT, bez spevu?
    2. S BT so spevom? (uvedomuješ si, že efektnejšie by bolo, keby si hral na full playback? Aj Desmodu to všetci žerú :P )
    3. Nechceš druhého gitaristu, ktorý Ti bude hrať kilá?
    4. A prípadne babenku, čo spieva?

K čomu smerujem, je že možno v triede existujú ľudia, ktorí vedia hrať a možno aj spievať a ak tam budete na pódiu traja, tak síce nezožneš všetku slávu sám (ale buďme úprimní, to nerozí) ale aspoň vám vznikne zárodok nejakej ozajstnej kapely a prípadný trapas nebude taký trpký (navyše s každým ďalším členom kapely rastie počet tlieskajúcich o 3 - mama, tato, partner)

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Kľučové slová pre túto tému

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky