+ Odpoveď do témy
Stránka 2 z 6 PrváPrvá 1 2 3 4 ... PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 11 po 20 z 53

Téma: Uplny zaciatocnik v hrani na gitare

Členom od
    Mar 2006
    Level
    80
    Sila Reputácie
    51

1 z 1 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

Re: Uplny zaciatocnik v hrani na gitare

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Hudobníček Zobraz Príspevok
    Ahojte, ako ste si urcite vsimli som tu novacik :-) Dlhe roky som tuzila po gitare a konecne ju mam ! Lenze som netusila, ze to nebude take lahke sa naucit hrat :-) Preto by ma potesila kazda rada, ako mam zacat.... ako samouk Prvy " problem " s ktorym som sa stretla, je že neviem gitaru riadne drzat, kedze mam ( podla mna ) velmi male a kratke prsty :-) Dufam, ze sa najde par profikov, ktory si spomenu na svoje zaciatky a budu mi ochotny poradit....
    Pekny dnik vam prajem
    99% gitarakov ktorí sa zacali ucit hrat pred rokom 89 nemali ucitela(Aj ja som 99%).Ma to aj svoju vyhodu.Nikto ta nenuti hrat veci ktore este nepotrebujes,za dalsie,gitara ta tesi neberes ju ako pracu a nakoniec ti ju nikto neznechuti lebo ucitelov je vela ale tych co za nieco stoja minimum.Ja ti navrhujem aby si skusala zatial len nejake jednoduche akordy na tri štyri, prsty.Ja som naucil dve dievcata hrat a spievat pesnicky s jednoduchými akordmi za mesiac.
    Ibanez JS 1000 BTB Satriani Signatur

LINE 6 Spider III 150W+footswitch Line6 FBV 2

http://www.facebook.com/#!/group.php...00489150010853

Členom od
    Apr 2011
    Level
    40
    Sila Reputácie
    18

Kuffor nepreháňaj, musím predsa cvičiť
    Hudobníček to ma celkom prekvapuje, vo Zvolene je isto viacero mladých gitaristov, i keď teraz veľa mladých bere hranie skôr ako imagovú záležitosť a verím, že mnohých chalanov po polroku/roku cvičenia hravo prekonáš a budú sa o teba tlcť
    rady si dostala veľmi dobré, naučíš sa vďaka nim a ak máš otázky pýtaj sa a kľudne dojdi aj na chat kde dostaneš možno rýchlejšiu odpoveď
    Awaken in the silent night. Alone, inland hysteria.I am a stranger in this land.Here I kneel before you. Oh, solemn glory. - CoL Following Betulas

Členom od
    Jan 2010
    Level
    62
    Sila Reputácie
    19

Kazdy raz nejak zacinal. Niekto mal ucitela/skolu, niekto bol/je samouk. Ked sa chces ucit sama tak si musis stanovit ciele. Zaciatok je najhorsi no staci si stanovit ciele co chces dosiahnut a treba hlavne trpezlivost. Hlavne zozaciatku treba vela trpezlivosti a cvicit primitivne veci aj ked si myslis ze su lahke, ze to uz vies, ze ti to nepomoze atd atd. To je len moj pohlad, niesom ucitel ani nic. Tiez som zacinal sam bez ucitela a v pohode, hrajem kedy sa mi chce, hrajem co chcem(metal \m/) :-D .

Členom od
    Nov 2009
    Level
    54
    Sila Reputácie
    12

Smile Re: Uplny zaciatocnik v hrani na gitare

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) frajerik Zobraz Príspevok
    k Da sa kludne ucit aj ako samouk.Ucitel samozrejme neni zla vec ale na to treba cas a peniaze. Prve zacni tym ze si pozries ako spravne drzat gitaru, ako pokladat prsty na hmatnik, nauc sa citat taby/noty a cvicit. Kopu cviceni mas aj tu na fore a na webe je milion dalsich. Mozes zacaj aj akordami - c, d, e, a etc..
    Samozrejme ze sa naucis, ale je riziko ze si osvojis nejake zle navyky, ktore potom nerozchodis, viem to na sebe. Ale v r 1965, ked som zacinal vela ucitelov nebolo a penazi uz vobec nie. Ako sa tu cituje, vybrat si par akordov na to nejaku piesen a driet dokola, lebo prsty boliiiaaaa. Na moju prvu celu piesen co som sa naucil nikdy nezabudnem, House on the rising sun od Animals.

Členom od
    Mar 2012
    Level
    2
    Sila Reputácie
    0

/ For TREKKER / :

Dakujem za cenne rady :-) Musis byt velmi sikovny a trpezlivy, ked si naucil tie dievcata aj hrat aj spievat.... Venujes sa hraniu profesionalne ?

Členom od
    Mar 2012
    Level
    2
    Sila Reputácie
    0

/ For MESS / :

Mess plne s tebou suhlasim :-) Od detstva zboznujem ludi, co hraju na gitare, nic nie je krajsie ako vecer sediet pri ohni, hrat a spievat do rana. Dnes takych hudobnikov nemas, bud to beru ako business, alebo image :-) A ked takeho najdes tak jeho vek nie je pod 60 rokov :-)

Členom od
    Mar 2012
    Level
    2
    Sila Reputácie
    0

/ For FRAJERIK /:

Trpezlivosti mam na rozdavanie, takze hadam to pojde :-) Dakujem aj tebe za cenne rady, a ako tak citam, ucitelom by si lahko mohol byt.... ak mas aj ty trpezlivost... A kolko rokov hras ?

Členom od
    Mar 2012
    Level
    2
    Sila Reputácie
    0

/ For SANOK51 /:

Presne tohto sa bojim, ze sa naucim hrat s istymi chybami, zlozvykmi, s ktorych ma uz nik nedostane .... Dnes sice mas na vyber vela kurzov a ucitelov, ale mam pocit, ze je to predrazene. Tak preto som sa obratila na vas, aby ste mi radili, ako sa ucit sama :-)
    A musim priznat, ze tvoja prva zahrana piesen na gitare, je moja velka srdcovka, nadhera ...... :-)

Členom od
    Jan 2010
    Level
    62
    Sila Reputácie
    19

Haha ja ucitelom urcite nemozem byt kedze z teorie viem velmi malicko a improvizacia tiez nic moc . Pre mna je dolezite ze si viem zahrat to co sa mi paci, niektore veci uz aj podla sluchu. Hrajem uz tak cca 2+. Aj ked si samouk tak sa mozes naucit bez zlozvykov, dnes je ina doba na internete mas videa od profikov co ucia gitaru aj normalne. Mas diskusne fora kde ti poradia a presne povedia co a ako. Ak vies dobre anglicky tak na nete sa valaju cele "knihy" aj s video doprovodmi atd atd.

A este ked odpisujes tak to mozes napisat vsetko do jedneho prispevku a nemusis pisat kazdy novy prispevok novu odpoved

Členom od
    Apr 2011
    Level
    40
    Sila Reputácie
    18

Hudobníček, v ZV je aj konzertvatórium isto sú tam študenti stredoškoláci ktorí sa učia hrať na gitaru Ináč ma nenapadá lepší spôsob ako si nájsť chlapca s gitarou, nikdy som nad tým ako chlapec samozrejme neuvažoval
    A neviem ako u vás ale v Handlovej ZUŠka hranie na gitaru školné 7€ na mesiac to mi moc predražené nepríjde. Ak by si mala záujem môj učitel má kontakty chodí doučovať po celom BB+Trenčianskom kraji. Možno pozná učitela vo Zvolene. A btw gitaru máš akú ?
    Awaken in the silent night. Alone, inland hysteria.I am a stranger in this land.Here I kneel before you. Oh, solemn glory. - CoL Following Betulas

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky