+ Odpoveď do témy
Stránka 1 z 2 1 2 PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 1 po 10 z 12

Téma: velmi krive hranie

Členom od
    Mar 2012
    Level
    23
    Sila Reputácie
    0

velmi krive hranie

zdravim , venujem sa hraniu uz dost dlho , nechcem hovorit kolko lebo je to zahambujuce. chcem vas poprosit vypocujte si moju nahravku ( prepacte za kvalitu .nemam moznost to inac nahrat). Ak niekto to nebude poznat je to velmi lahka pesnicka od RHCP scar tissue .. hrana do backing tracku.. Sam seba nemozem pocuvat.. pesnicku poznam hrozne dlho a ziadne zlepsenie nevidim ,stale kolisem v tempe a podobne. Napadlo ma ze ste velka komunita a mozno mi budete nejak vediet poradit ako to zlepsit , lebo ked hram uz len nad tym rozmyslam ako je to zle rozladene a som uplne demotivovany. Sola som si vymyslel ked som to nahraval tak ich ignorujte.. dakujem za odpovede....

tu je ta nekvalitna nahravka:
    http://dl.dropbox.com/u/1254914/scartissuetest.mp3

Členom od
    Apr 2006
    Level
    78
    Sila Reputácie
    25

Re: velmi krive hranie

To by chcelo skor poriadne video aby sme videli ako hras, podla mna to bdue len daky problem v technike, lebo ked clovek svoje chyby pocuje a nieje hluchy a snazi sa cvicit a nevidi zlepsenie tak chyba je vacsinou len v technike hry
    Fender Strat (Dimarzio Super Distortion pickup)
    Line6 UX2

Členom od
    Feb 2009
    Level
    76
    Sila Reputácie
    37

hraj dalej castejsie a sustred sa na veci, ktore vlastne davno vies ale nevenoval si im neajku extra pozornost (bendy, prechody, cistota tonov a podobne)...zober tu skadbu a chod takt po takte kym to presne do poslednej frazy nezahras tak ako to ma byt..prave takym cyklickym cvicenim ked sa sustredis nato ako by si chcel aby to znelo dosiahnes vysledky..z jednotlivych riffov urob nejake chromaticke cvicenie po hmatniku, po jednotlivych strunach a to ti zarucene pomoze (samozrejme s hrubou davkou sebakritiky).treba si prest tymi fazami depresie, potom euforie, zasa depresie atd a konciac fazou kua nudim sa sak uz mi to ide fajne.. odporucam vladove cvicenia tu na fore ..tiez najlepsie je uploadnut video, nic neposuva dalej ako zverejnenie hrania a zistenia ze je to nachuja
    without music, life would be a mistake. Friedrich Nietzsche

Členom od
    Jan 2011
    Level
    55
    Sila Reputácie
    9

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Daemonion Zobraz Príspevok
    ..tiez najlepsie je uploadnut video, nic neposuva dalej ako zverejnenie hrania a zistenia ze je to nachuja
    To clovek na sebe vidi niekedy aj bez nahravania videi

Členom od
    Feb 2009
    Level
    76
    Sila Reputácie
    37

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) filipen Zobraz Príspevok
    To clovek na sebe vidi niekedy aj bez nahravania videi
    tak zas istota je gulomet..toto je nebezpecne tvrdenie kedze si ho zvyknu povedat aj ti co sa este nevedia objektivne posudit
    without music, life would be a mistake. Friedrich Nietzsche

Členom od
    Oct 2006
    Level
    69
    Sila Reputácie
    20

suhlasim, chcelo by to asi systematickejsie cvicenie...cvicit kratke frazy, detaily...v pomalom tempe a co najporiadnejsie...

hlavne to nevzdavaj

Členom od
    Jan 2008
    Level
    49
    Sila Reputácie
    15

priznam sa, neocuval som..ale skus si zaplatit dajme tomu dvojhodinove sedenie s nejakym dobrym profi ucitelom. ked mu nieco zahras, myslim, ze ta bude vediet postrcit dopredu a za tie 2 hodinky ti da niekolko napadov, na ktorych budes moct pracovat niekolko mesiacov.
    Mam rad hudbu

Členom od
    Nov 2007
    Level
    82
    Sila Reputácie
    46

šak to hráš fajn, ako Frusciante live...
    ...... treba sa vrátiť na začiatok, čo som kúsok počul tak pravá ruka nie je zohratá s ľavou, treba začať chromatikami, všetko v pomalých tempách a precízne.. až keď to v danom tempe bude čisté a presné, pridať, atď atď.. kadejakých takýchto a ďalších cvičení je plný net, takisto Trek tu dáva veľmi pekné cvičenia...
    a cvičiť s klikom
    nikdy netreba vešať hlavu, muzika je v prvom rade pre potešenie takže vyberaj si aj podľa toho čo sa tebe páči, čo sa ti dobre hrá a tak..
    držím palce
    GuitWashburn N2 Nuno Bettencourt Signature Model, Copy Of Strat, Marin Electroacoustic /nylon strings/
    Bass Lakland Jazzbass, LTD ESP B206, Squier Pbass
    Amp : Orange DT, Orange 2*12
    Eff : AKG wireless system, In Ear monitoring system, Bassboard : Line selector, Zoom MS60-B, DIbox
    Using : M-Audio Hardware, M-Audio Studiophile, Rode NT-1A, AKG-C1000/3000, Shure Beta52,SM57,SM58,PG56,PG81, Audix i-5

Členom od
    Jun 2009
    Level
    56
    Sila Reputácie
    20

Sebakritika je dobra, ale podla mna by si nemal byt taky pesimista lebo takto sa demotivujes sam ...
    “Being good is not about playing fast, it's about thinking fast.”
    ---
    http://www.youtube.com/user/1Simonz

Členom od
    Jan 2010
    Level
    62
    Sila Reputácie
    17

Bud som hluchy aj ja ale ja som si to vypocul a nepocul som ziadne fest mimo rytmicke chyby. Sem tam hej + bendy a v sole sem tam neistota a si rozmyslal jaky ton tam zahrat a tym padom si to pokakal ale celkovo to nieje nic strasne.

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky