+ Odpoveď do témy
Stránka 1 z 2 1 2 PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 1 po 10 z 14

Téma: Kritika Hudobnej akadémie Musicana

Členom od
    May 2010
    Level
    33
    Sila Reputácie
    0

Kritika Hudobnej akadémie Musicana

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Petko Zobraz Príspevok
    Hahaa..tak toto vnimmam presne opacne, pretoze hudobny nastroj je nieco co mozes robit aj v 50ke..okrem toho sa rad pozeram na diskusie skusenych hudobníkov, ktori hraju ako mali bohovia ale hraju uplne hovadiny, nikam to nedotiahli a v podstate sa len "vyznaju". Plneee fooora Nic v zlom samozrejme
    suhlasim, poznam vela takych ludi, aj pod nazvom hudobny kritik co boli vacsinou skrachovali umelci a nevedeli hrat, tak zacali kritizovat prave preto som na fora nikdy nechodil az teraz, ked som zacal rozbiehat svoje songy som sem zacal chodit aby som ich tu reklamoval
    dalsi fajn priestor na reklamu, rovnako ako fb atd. a co sa tyka slayertplsko: mozno to fakt znie ako mudrovanie a vies, ze nikdy sa to neda takto percentovat, bral som to iba ako obrazne. ja potrebujem cloveka vzdy pocut, trochu si ho preskusat v intonacii (vnimanie vzdialenosti tonov medzi sebou bez nastroja, dokazat zaspievat, zahmkat, zapisak stupnicu atd. pretoze ak ju nemas nahodenu v uchu, tazko ju budes vnimat na nastroji, to potom hras iba ako stroj. takze preto je tazke takto "mudrovat" a preto velmi rad komukolvek pomozem ak ma akykolvek problem, bart sa uz na mna obratil a piseme si a rad mu pomozem v comkolvek. aby ste si nemysleli, ze tu iba mudrujem a neporadim. vidim, ze inzerat mi zmizol, kedze to je asi konkurencia zo strany muzikany kde som mimochodom pol roka ucil, ale potom som odisiel pretoze tam ziaci nemaju tolko moznosti ako v skole. a na druhej strane, uz mi od nich preslo 5 ziakov ku mne. ale to samozrejme nekritizujem, je tazke rozbehnut takyto system skoly, drzim im palce, ale preto sa uzakonil pred nedavnom zakon, ze ten co chce ucit, musi mat minimalne strednu skolu s absolutoriom, teda pedagogiku atd. je fajn, ked tam ucia hraci co maju vymakane stupnice, ale o hodbe sa treba rozpravat trochu viac, nez len tlacit cvicenia takze k tomu uchu, treba trenovat intonaciu, skusat, skusat, skusat a hlavne nevzdavat sa.
    Last edited by laco; 03.07.2012 at 23:39.

Členom od
    Jul 2005
    Level
    78
    Sila Reputácie
    25

2 z 2 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

Re: Talent, vek a ego

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Balzador Zobraz Príspevok
    ...vidim, ze inzerat mi zmizol, kedze to je asi konkurencia zo strany muzikany kde som mimochodom pol roka ucil, ale potom som odisiel pretoze tam ziaci nemaju tolko moznosti ako v skole. a na druhej strane, uz mi od nich preslo 5 ziakov ku mne...
    Pre úplnosť by sa patrilo pridať pár vecí:

1.)
    V prvom rade nevidím absolútne žiaden dôvod, prečo by Musicana mala poskytovať a financovať webový priestor na osobnú reklamu pre iného súkromného učiteľa alebo inú hudobnú školu. V prípade záujmu o platenú inzerciu ma môže záujemca kontaktovať a môžeme prediskutovať podmienky, za akých môže propagovať svoje služby napr. na našom fóre. Pokiaľ má niekto záujem o bezplatnú inzerciu, nech sa páči, nech na to použije inzertné portály, ktoré sa na takéto služby špecializujú - v tom predsa nikomu nebránime. Ale u nás to nebude.

2.)
    Je pravda, že osoba s menom Matúš Plavec v Musicane učila v školskom roku 2005/2006. Zároveň však podľa našej evidencie musím skonštatovať, že tento človek odišiel z Musicany nekorektným spôsobom, uprostred školského roka a navyše za okolností, ktoré ja osobne považujem za podrazy, priamo poškodzujúce Musicanu niekoľkými rôznymi spôsobmi...

...aj cez takéto zlé skúsenosti sme v Musicane rástli - zo sklamanej dôvery v konkrétnych ľudí sme si vzali poučenie a začali sme veci robiť lepšie... Matúš bol teda jedným z ľudí, ktorí nás svojim konaním donútili prijať isté opatrenia a zlepšovať sa v tom, čo robíme...

3.)
    Je pravdou, že po predčasnom ukončení spolupráce sa niektorí žiaci rozhodli ukončiť štúdium. Je možné, že sa rozhodli ísť za svojim lektorom. A je možné aj to, že v skutočnosti ich k tomu "motivoval" dotyčný pán sám a ponúkol im možnosť obísť školu, pre ktorú pracoval a dohodnúť sa poza náš chrbát. Aj s takými prípadmi sme sa už v našej dlhoročnej histórii stretli, preto by ma to vôbec neprekvapilo - či je to aj tento prípad, to neviem posúdiť...

4.)
    Nie je ani v našich silách, a nie je ani našim zámerom zisťovať skutočné dôvody ukončenia štúdia všetkých žiakov. Niektorí odchádzajú preto, lebo dosiahli to, čo chceli dosiahnuť a neašpirujú na vyšší level. Iní končia z pracovných, študijných, rodinných, časových či finančných dôvodov. A dôvodov je oveľa viacej. Je kľudne možné, že sa 5 žiakov rozhodlo pre súkromné hodiny u Matúša Plavca (možno úplne stačilo, že im dokázal ponúknuť lepšiu cenu). Pokiaľ im vyhovuje, pokiaľ pri ňom našli to, čo hľadali a čo potrebovali - tak potom je to super a môžeme im len popriať všetko dobré!

5.)
    Pri celkovom počte našich žiakov, ktorí absolvovali naše kurzy (a navyše po 6 rokoch, od kedy dotyčný opustil naše rady) ma to smiešne číslo necháva úplne chladným.

6.)
    Prepáčte prosím, že som Vám tu vstúpil do diskusie o Vašej pôvodnej téme. Ak by táto konkrétna vec mala pokračovanie, pokojne ju oddelím do nového vlákna.

7.)
    Matúša prosím, aby sa na tomto fóre zdržal prílišnej sebaprezentácie, pokusov o reklamu a zbytočne silných rečí. Konštruktívne príspevky do diskusie sú naďalej vítané od každého člena nášho fóra.

Ďakujem za pozornosť, panstvo a prajem pekný deň!

Členom od
    May 2010
    Level
    33
    Sila Reputácie
    0

eeeej bistu, tak to vyzera, ze som pichol do poriadneho osieho hniezda vidim, ze vedenie sa nezmenilo a je rovnako zatrpknute ako v zaciatkoch. dovol mi teda na oplatku, kedze si dost pospinil moje meno, aby som si aj ja trocu vylial srdiecko skoda, ze to sposobil ten nestastny inzerat, keby som vedel, ze to takto dopadne nebudem ho sem davat. teraz musim napisat aj ja svoj postoj nech to mame 1:1. idem od bodu k bodu nech mame poriadok.
    1. bod, moja chyba, berem na seba, chcel som vyuzit tento pristor na svoju reklamu, ale asi nikto neznesie konkurenciu, malo ma to jasne napadnut takze to zmazanie chapem. pokial si pamatam ale, nekydal som na muzikanu, iba som poznamenal, ze v mojich casoch co som ucil moznosti ziadne a k tomu sa dostanem neskor obsiahlejsie. takze trochu u vas zapracovala jesitnost mam pocit. ok

2. bod uz si celkom nepamatam ci sme mali zmluvu, zda sa mi ze nie, pretoze pokial by sme ju mali, viem, ze som nou viazany a uniknut by som podla zakonu teda kedykolvek nemohol. takze mi z toho vychadza, ze zmluva nebola. a dobre vieme, ze pokial nie je zmluva, nie je viazanie a tak sa nemozete cudovat, ze ucitel co ma troch ziakov, pre ktorych sa skolne zda privysoke nema nakoniec ziadneho ziaka. 0 bodov, zaciatky ste mali otrasne. ale o tom neskor. ta veta priamo poskodzujuce meno Musicana, hlavne ked ste v tom case boli gitarista.sk, ale nevadi, takze to meno, ktore som mal poskodzovat este neexistovalo, sledujte co pisete! a v roku 2005/2006 ste mali tak 6,5 ziaka takze ok no a to poskodzovanie niekolkymi sposobami, tak to uz by som si precital uplne.
    pisete, ze aj cez tieo skusenosti atd, evidentne som nebol jediny, co s vami tymto sposobom ukoncil spolupracu a ako viem a poznam kruh muzikantov, vystriedalo sa tam teda dost muzikantov, asi bol zrejme problem niekde inde nez v uciteloch, hm? zeby vedenie? vykoristovanie? o tom neskor.

3. bod, dohoda poza chrbat, poza chrbat bolo vsetko, lebo ste ani na hospitaciu nechodili (pre info, kontrola pracoviska a pedagoga pri cinnosti) takze ste ani nemohli vediet ci si s nimi kreslim alebo cvicim. takze uplne scestne su vase informacie co tu podavate a neskutocne ma to rozhorcilo takze teraz tato slohova praca. bavi me sa o veciach v sk. roku 2005/2006 takze aj o cenach v tom case, kedze percentualne sa ale vsetko zvysuje, mozeme v klude porovnavat ceny aj tohtorocne, aby sme mozno aj tak trochu zistili, preco je taky odchod studentov z vasej "skoly" pretoze vy ste firma, nie skola a to je dost rozdiel. v skole pracuju kvalifikovani zamestnanci, zatial co vo firme ludia, co kvalifikovani byt nemusia. takze firma.
    mam tu otvoreny vas cenni, 432 ecok na rok, ma skoro vyystrelo, to ja beriem v skole 100 na rok, takze za vas 1 rok s nekvalifikovanymi ucitelmi ma ziak 4 roky u mna s kvalifikovanym ucitelom. hmm, nad tym nech sa pozastavi kazdy sam, tam neni co riesit. sa cudujete, ze na to ludia nemaju prachy, hlavne ked pisete, ze odchod je z roznych dovodov, jasne z financnych, kde zijete, 430 na rok? a to tam uci satriani? a samozrejme ziaci ani rodicia nevedia, aka cast ide pedagogovi, ci vlasne je motivovany platom, ked polku zhrabnete vy za to, ze sedite na zadku. samozrejme vam neberiem tazke zaciatky a vsetko, klobuk dole, to zas uznat dokazem, ale musime si vediet aj povedat kde su hranice, a do hudobneho fachu by sa obchodnici co chcu len prachy nemali hrabat.

ostatne body uz je zbytocne rozpisovat, vysim poctom ziakov atd, ja viem ze to moje cislo co od vas odislo je neporovnatelne, to bola zas zbytocna poznamka, je jasne, ze sa nejdem porovnavat z firmou co berie ucenie gitary ako rozky. na druhej strane ked si spocitam svojich 15 rokov ako ucitel, nie som daleko od vaseho megaciselka

na zaver uz len take malickosti, ta suma je teda dost prehnana, je vidno, ze vasu firmu spravujete tak, aby bol co najvacsi kes, pekna stranka, vsetko okolo, pekna prijimacia miestnost s natiahnutym internetom a notebookom ked som u vas v 2005 nastupoval, hlavne aby to dobre vyzeralo, ale ani jeden z vas nebol hudobnik, to som videl hned. nepamatam si, ze ste chceli potvrdenie a diplom, iba aby som zahral. tak to uz jake prijimanie, ok takze hudobni amatery prijimaju ucitela. zaciatky boli tazke, ziadna vybava, efekt s gitarou som nosil, dake kombo tam bolo, ale znacka regent ci co to bolo, fajn, nie? takze vybava nulova, priestory dehonestujuce, pamatam si ich, triedy na rychlo zbuchane, ziak sa nemohol citit v poriadku, to je zas psychologia, ktore je sucast studia, ale asi ste ju nemali.
    a to dost hlavne, koli comu vam unikali ucitelia bol sposob akym ste mali nastavene platby a vyplacanie atd. ked ziak neprisiel, ucitel nedostal peniaze, aj ked tam sedel ako lolo. takze ja som vecer mal pripravene 4 hodiny na cestu k vam a na 4 ziakov, z toho prisiel 1, takze 60 korun, nie240 s ktorymi som pocital, a koli ktorym som si robil na vecer volnoeste k tomu som tam cakal cele 4 hodiny ci pridu, ci nie, takze aka motivacia, starost o zamestnanca, moznost rastu, odmeny, hm? zase 0, ach jo, same 0 vam davam. vykoristovacka, nic ine!

no to by hadam uz aj stacilo, pokial chceme v tom pokracovat, ako ste pisali, mozme aj vedla, ale to mi je uz jedno, mne nejde o osobny spor, mne ide o to aby ziaci dostali to najlepsie, pretoze ja robim hudbu pre ludi a ucim pre radost deti. vy pre peniaze a pre peniaze. sorry, natvrdo! takze by som bol celkom rad aby to ostalo 1:1 a moj prispevok tu teda ostane pod vasim aby mali ludia kompletny pohlad na problematiku, ktoru ste zial vytiahli o suplika a pichli zas do mojho hniezda
    ak to zmazete date na javo, ze suhlasite, ak budete komentovat, znamena, ze si musite povedat svoje lebo som mal aspon z casti pravdu. takze je to na vas kazdopadne si nenecham kydat na hlavu!!!

inak sranda, na stranke zacinate stylom individualny pristup je najdolezitejsi, a na spodku strany ponukate skupinove zlavy, zas kese a kese, ach jaj. a ako k tomu ma prist ten ucitel, ze uci 2, 3 iakov, ma aj 2, 3 vacsi peniaz za tu hodinu? ak ano, beriem spat a nic som nepovedal. ak nie, smutne. prinesiem 2 auta do servisu a automechanik dostane iba za opravu jedneho? samozejme, lebo sa namaka jak debil a vzdy dostane iba za opravu jedneho, tie ostatne spapa sefko. takze skupinove ucenie, smiesne! ceny smiesne!

posledna vec aby som to zakoncil pozitivne, vsetkym co som napisal som sa nechcel dotknut lektorov, ak som tak naodou urobil ospravedlnujem sa, je pravda, ze na podiu papiere a diplomy nikoho nezaujimaju, to je jasan, ak ste super hraci tesi ma to, ale ucit nemusite, nie ste na to kvalifikovani! ja tiez nejdem opravovat auta ked o nich prd viem, aj ked paradne jazdim! takze sorry ak sa vas to dotklo, popravde som sa snazil abojovat aj za vas ak sa system musicany odvtedy nezmenil, co sa fakt modlim ze sa zmenil. ak nie, hruza.
    jedna obrovska pozitivna vec, za ktoru vam gratulujem je toto forum, hadam este vyznamnejsie nez vasa firma. to ze sa maju gitaristi a ostatni muzikanti kde volne porozpravat, pomenit videjka a spriatelit sa a vseko ostatne, to je skvele a na slovensku nic take super nie je, preto som sem prisiel videl som silnu zakladnu fajn ludi a hlavne priestor kde to zije hudbou, nazormy, a vsetkym co muzikant musi nasavat. takze to vasm vyslo, ale to je asi tak vsetko.

nechce sa mi uz kontrolovat pravopis, na zaciatku som tykal, potom vykal, ospravedlnujem sa za neslusnost, uz zaspavam, ale dnes ste mi nedali spat a rpeto som tak tvrdo vratil uder

NA ZAVER IBA POZNAMENAM, ZE CELY TENTO SPOR SA TYKA SKOLSKEHO ROKA 2005/2006, TEDA PRED 6 ROKMI. VSETKO CO SOM KRITIZOVAL UZ DAVNO NEMUSI BYT TAK ZLE A MOZE SLAPAT UKAZKOVO, CO BY MA SAMOZREJME VELMI TESILO, FIRMA BUDETE ALE STALE A CENY VIDIM SU DNESNE TAKZE MEGAZLE. ALE TO UZ JE NA VEDENI. bru noc prajem

Členom od
    Jul 2005
    Level
    78
    Sila Reputácie
    25

Kritika má svoje nezastupiteľné miesto v živote, pretože aj vďaka nej nezaspíme na vavrínoch. A ak jej venujeme primeranú pozornosť, môže nás to nakopnúť, ako zlepšiť veci, ktoré môžu byť lepšie. Bol by som síce rád, keby tá kritika bola konštruktívnejšia, aktuálnejšia a pravdivejšia, ale nemôžem mať všetko. Takže Matúšovu kritiku tu ponechám a pokúsim sa aspoň na niektoré veci zareagovať čo najkonštruktívnejším spôsobom.

Lektori v Hudobnej akadémii Musicana

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Balzador
    ...evidentne som nebol jediny, co s vami tymto sposobom ukoncil spolupracu a ako viem a poznam kruh muzikantov, vystriedalo sa tam teda dost muzikantov, asi bol zrejme problem niekde inde nez v uciteloch, hm? zeby vedenie? vykoristovanie? o tom neskor...
    Je pravdou, že za 12 rokov našej existencie opustilo naše rady mnoho lektorov. To proste patrí k životu. A je pravdou aj to, že niektorí odišli preto, lebo sa necítili adekvátne ohodnotení alebo nedosahovali príjem, ktorý očakávali. Niektorí z týchto ľudí dokázali odísť korektne. A iní tento svoj pocit použili na to, aby si sami pred sebou ospravedlnili klamstvá, podvody ba i krádeže.

Ak dodržíme dohodu, o vykorisťovaní nemôže byť ani reči. (To si len zlodej dodatočne ospravedlňuje svoje "právo na krádež".) A (minimálne) ja som svoje slovo vždy dodržal. Ak náhodou nedodržal svoje slovo niekto iný z manažmentu - čo nedokážem plnohodnotne posúdiť - tak to ma úprimne mrzí. Ale stále trvám na tom, že to nikomu nedáva právo znížiť sa k podvodom či krádežiam.

...ste ani na hospitaciu nechodili (pre info, kontrola pracoviska a pedagoga pri cinnosti) takze ste ani nemohli vediet ci si s nimi kreslim alebo cvicim...
    Je pravdou, že na hospitácie chodíme zriedkavo - pretože našim lektorom dôverujeme, že sú to profesionáli, ktorí nepotrebujú nad sebou permanentný dohľad, buzeráciu, hrozbu inšpekcie. Oproti starým časom z roku 2005 sme lektorom k dispozícii v oveľa väčšej miere, takže v tomto smere sa to v Musicane zmenilo k lepšiemu.

...a to, že niektorí exkolegovia našu dôveru zneužívali, to vypovedá skôr o ich charaktere, než o nás.

...nepamatam si, ze ste chceli potvrdenie a diplom...
    Diplom nás skutočne nezaujíma - zaujíma náš, či lektor vie hrať a či vie učiť. Žiaden zdrap papiera ešte z človeka neurobil dobrého učiteľa hudby. Pokiaľ sa podarí, radi by sme v novom školskom roku na webe zverejnili aj profily našich lektorov. Potom si môžeme spoločne spočítať, koľko z nich má aké vzdelanie a či u nás naozaj učia samí amatéri, ktorí to "nevedia".

ale ani jeden z vas nebol hudobnik, to som videl hned.
    Aj zakladateľ a riaditeľ Musicany, aj manažér majú hudobné vzdelanie. Ten prvý okrem toho roky hrával v bratislavských kluboch, ale nemá pedagogické vzdelanie. Ten druhý je pre zmenu pedagóg s vysokoškolským pedagogickým vzdelaním, ale nehráva v žiadnej kapele. Spoločne však predstavujú skvelú kombináciu, vhodnú práve pre hudobnú školu.

Hlavné je, že samozvaný "expert" Matúš Plavec dokázal z prvého letmého pohľadu posúdiť odbornú kvalifikáciu manažmentu Hudobnej akadémie.
    Poznámka: Zaujímavé je, že riaditeľ Musicany Ali Móži a Matúš Plavec dokonca spolu koncertovali! Napriek tomu Matúš Plavec dokáže na diskusnom fóre vykrikovať, že ani jeden z nás nebol hudobník, čo Matúš svojim okom videl hneď na prvý pohľad... Lož má proste krátke nohy.

Ceny školného v Musicane

...mam tu otvoreny vas cenni, 432 ecok na rok, ma skoro vyystrelo, to ja beriem v skole 100 na rok, takze za vas 1 rok s nekvalifikovanymi ucitelmi ma ziak 4 roky u mna s kvalifikovanym ucitelom. hmm, nad tym nech sa pozastavi kazdy sam, tam neni co riesit. sa cudujete, ze na to ludia nemaju prachy, hlavne ked pisete, ze odchod je z roznych dovodov, jasne z financnych, kde zijete, 430 na rok? a to tam uci satriani?
    Cena 432,- € je pri platbe na celý školský rok vopred. V skutočnosti máme aj drahšie ceny. Zaujímavé však je, že Matúš vo svojom inzeráte ponúkal svoje služby za 12,- € na hodinu. A teraz poďme počítať: 12,- € x 36 hodín = 432,- €. Zaujímavé, že nám to vyčíta a on sám si pri súkromnom učení toľko pýta.

Ale inak je pravdou, že sme drahí - sme možno aj najdrahší. Nikoho nenútime, aby si platil naše kurzy. Ak to ľudia napriek tomu robia, musia mať na to nejaký dobrý dôvod. Prečo asi? Čo ak je to preto, lebo žiaci sú s našimi službami spokojní a sú ochotní zaplatiť také ceny, ktoré považujú za primerané kvalite, ktorú u nás dostanú?

Žiak v ZUŠ možno zaplatí školné vo výške 100,- € za rok - nesledujem to, takže to neviem presne a musím sa spoľahnúť na Matúšove tvrdenie. Čo však už Matúš neuviedol je výška dotácie z verejných rozpočtov. Koľko dostane ZUŠka z dotácií? Je to viacej, ako naše školné. (ktoré nám Matúš vyčíta) Takže ZUŠky dostanú aj dotácie (vyššie ako naše školné) + k tomu ešte školné od žiakov. Dôkaz je napríklad na stránke hl.mesta Bratislava. Každý si teda môže urobiť svoj vlastný názor...

My sme si vybrali cestu, že nebudeme závislí od dotácii a ostaneme slobodní v tom, čo robíme a ako to robíme. A sme na to hrdí.

Platové podmienky v Musicane

...aka cast ide pedagogovi, ci vlasne je motivovany platom, ked polku zhrabnete vy za to, ze sedite na zadku. samozrejme vam neberiem tazke zaciatky a vsetko, klobuk dole, to zas uznat dokazem, ale musime si vediet aj povedat kde su hranice, a do hudobneho fachu by sa obchodnici co chcu len prachy nemali hrabat. ... vykoristovacka, nic ine!
    V roku 2011 išlo na mzdové náklady 69% všetkých príjmov, v roku 2012 je to (zatiaľ) dokonca 80% - ale to číslo sa bude meniť, a nakoniec bude menšie, očakávam to práve niekde okolo tých 70%. T.zn. že väčšina peňazí zo školného ide ľuďom, ktorí v Musicane pracujú (alebo idú štátu na dane a odvody, to je však samostatná kapitola). Zvyšok školného sa používa na úhradu nájomného (komerčné nájomné v širšom centre hlavného mesta!), komunikačné náklady, prevádzku webov, obnovu vybavenia a údržbu, výpočtovú techniku, licencie za software, marketing, účtovnícke služby, a pod. Nie je to automatický zisk, ktorí si tu niekto berie do vrecka len tak, za nič nerobenie... Ale na pochopenie tejto veci treba mať aspoň elementárnu znalosť matematiky a treba nebyť tupec.

Je pravdou, že začínajúci lektor bez adekvátnej praxe dostáva menej ako vysokoškolsky vzdelaný profesionál dlhoročnou praxou. Keď som porovnával naše platové podmienky s platmi na ZUŠ, tak priemerne sme na tom porovnateľne. Tí najlepší lektori dokonca u nás dostávajú viacej, ako je slovenská priemerná mzda. Uvedomujeme si však, že ani to v bratislavských pomeroch nemusí stačiť a snažíme sa hľadať cesty, ako to riešiť aj bez dotácií.

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Baltazar
    ...ked ziak neprisiel, ucitel nedostal peniaze, aj ked tam sedel ako lolo...
    Potvrdzujem. Stále sme presvedčení, že pláca sa má dostávať za prácu, nie za ničnerobenie s prstom v nose. Ak lektor chce plácu, môže pracovať aj vtedy, keď mu žiak nepríde na hodinu - tak napríklad vznikla väčšina článkov na našom portáli. Ak lektor nechce pracovať, môže si urobiť voľnú hodinku, brnkať si, kávičkovať, facebookovať... v takom prípade však nemôže očakávať, že dostane plnú výšku svojho honoráru, ako keby sa naplno venoval žiakovi! (V takom prípade lektor dostane len malú finančnú kompenzáciu za to, že bol k dispozícii... Detaily sú v zákonníku práce.)

...a na spodku strany ponukate skupinove zlavy, zas kese a kese, ach jaj. a ako k tomu ma prist ten ucitel, ze uci 2, 3 iakov, ma aj 2, 3 vacsi peniaz za tu hodinu? ak ano, beriem spat a nic som nepovedal. ak nie, smutne...
    Áno, ak lektor učí namiesto jedného žiaka dvoch alebo troch kamarátov (spolužiakov, kolegov), ktorí chcú chodiť na hodiny spolu, tak žiaci majú zľavy a lektor má za takéto vyučovanie vyššiu odmenu.

Priestory a vybavenie

zaciatky boli tazke, ziadna vybava, efekt s gitarou som nosil, dake kombo tam bolo, ale znacka regent ci co to bolo, fajn, nie? takze vybava nulova, priestory dehonestujuce, pamatam si ich, triedy na rychlo zbuchane, ziak sa nemohol citit v poriadku, to je zas psychologia, ktore je sucast studia, ale asi ste ju nemali.
    Do dnešného dňa zariadenie nie je dokonalé a nemôžeme si spokojne hladkali brušká, akí sme super. Ale robíme, čo je v našich silách. Na našich priestoroch pracujeme permanente. Prežili sme vlámačky, pri ktorých nám zlodeji odcudzili nástroje, kombá i počítače. Už pár rokov sme presťahovaní v nových priestoroch, a naďalej sa snažíme vylepšovať všetko, čo sa dá. Sami najlepšie vidíme, že v tomto smere máme ešte rezervy a snažíme sa to zlepšovať.

Ale opakujem: ak by sme boli naozaj tak strašne zlí, asi by u nás nepracovali skvelí lektori a naši žiaci by neboli ochotní zaplatiť za svoj kurz také strašne ťažké prachy, aké nám tu jeden nespokojný exkolega vyčíta..

Záver

Viem, že som neodpovedal na každú jednu výhradu, ktorá tu odznela. Pokiaľ niekoho zaujíma konkrétna odpoveď alebo má ďalšie výhrady, otázky, pochybnosti alebo nesúhlasí s niečím, čo u nás zažil, budem mu vďačný za podnet. Netvrdím, že sme dokonalí. Ale som hrdí na to, že sme dobrí v tom, čo robíme. Keby sme takí neboli, bez štátnych dotácii by sme už dávno skrachovali. A práve preto sa snažíme počúvať, čo nám ľudia hovoria a pokiaľ je to možné, vyjdeme im v ústrety. Takže: ak ste boli s čímkoľvek nespokojní, prosíme, povedzte nám to. Naopak, ak sa Vám u nás páčilo, povedzte to svojim priateľom a známym. To je totiž reklama, ktorá sa nedá zaplatiť peniazmi. A práve vďaka odporúčaniam spokojným žiakov k nám už roky prichádzajú noví záujemcovia, pre ktorých tu sme a vďaka ktorým existujeme.

Členom od
    May 2010
    Level
    33
    Sila Reputácie
    0

0 z 1 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

...spominate kradeze, dufam, ze len preto aby ste nafukli tu vasu vetu o ospravedlnovani a bla bla bla, inak pozadujem dokaz o tom, ze sa z mojej strany uskutocnila kradez. to uz su silne obvinenia a tie nestrpim! "Ak náhodou nedodržal svoje slovo niekto iný z manažmentu - čo nedokážem plnohodnotne posúdiť - tak to ma úprimne mrzí" tak to uz aky manazment mate, ked ani neviete ci slovo dodrzali, pekne.
    tie diplomy a profily vasich lektorov to uz malo byt davno, ako si ja mozem prestudovat referencie ucitelov, ku ktorym sa hlasim? takze az teraz to rozbiehate, hm pekne, ale aspon ze rozbiehate.

takze jeden je pedagog, ale bez praxe s nastrojom, a druhy je hudobnik, ale bez pedagogickeho vzdelanie, no team ste pekny,ale chcelo by to 2 in 1
    dalj espominate, ze si nepamatam, ze som s Alim koncertoval, pozrel som si Aliho na FB aby som si pripomenul tvar, musim priznat, ze mi toho vela nepripomina a ak uz som s niekym hral, v rovnakom case na rovnakom podiu, vedel by som o tom. to ze Ali hral po mne, alebo predo mnou, to neberem ako spolocne hranie takze si ho urcite az tak nepamatam. neprekrucajte! a uz vobec si ho nepamatam zo skoly, to by som vedel takze zas vase "loz ma kratke nohy" a sme doma

co sa tyka dotacii atd, samozrejme, ze skoly su dotovane statom, to je jasne. a preto si mozu vytvorit podmienky ake maju, to ze si to vy dovolit nemozete je vas problem, tak sa nezacnem hrabat do sektoru skolstvo. to ze sa tu ohanate, ze ludia su spokojni a miluju, ze mozu zaplatiti take prachy, bla bla bla. len preto, ze nevedia, ze v skola je to 4x lacnejsie, pozru si vasu mnamky stranku, kde ich navnadite roznymi zlavami a skocia vam na to ako rybycka...ale hned ako sa dozvedia, ze to iste maju niekde inde 4x lacnejsie, hned sa prehlasuju, to je jasne.

teraz co sa tyka mojho sukromneho ucenia. ako som spominal, ucim uz 15 rokov, na zaciatku som ucil za 20 Sk! viete si to predstavit? to sotva. ako som na skolach rastol tak som si postupne dvihal cenu, takze mojich 12 euro je aktualnych od roku 2011, takze asi tak... abtw porovnaval som ceny vase a ceny zus, nie ceny vase a moje, tie sa skoro zhoduju ako ste si to vypocitali, s tym rozdielom, ze u mna maju full servis s odborny pristup. ale to uz zase zachadzam do odbornosti lektorov a to nechcem. po tych nejdem! takze zas bullshit.

to ze ucitel nedostane peniaze pokial nepride ziak, odbory by s vami zamavali ako s takou vlajockou

platove podmienky v musicane, odpoved ala fico, percenta, pred tym to bolo bla bla percent, ale buduce roky uz platy porastu a vsetko bude supis, bla bla bla
    viacej ziakov na hodine, je zaujimave, ze ste vybrali citat kde to kritizujem, ale vetu, v ktore som pisal, ze to vsetko beriem spat pokial ucitel ma platbu za 2, ci 3 ziakov narazm to uz ste tam necitovali. vyberate co sa vam hodi, zas 0 bodov.
    takze zaverom, nechajme to tak, lebo sa tu budeme hasterit ako kohuti, ja som svoju chybu priznal, ze som to s inzeratom nemal prehanat, vy ste sa do mna pustili takze tak. som zvedavy s cim vyrukujete tentokrat, inak uz ma to nebavi a idem si popisat o niecmo zabavom pekny den prajem, matus
    Last edited by Balzador; 04.07.2012 at 15:13.

Členom od
    Jul 2005
    Level
    78
    Sila Reputácie
    25

...spominate kradeze, dufam, ze len preto aby ste nafukli tu vasu vetu o ospravedlnovani a bla bla bla, inak pozadujem dokaz o tom, ze sa z mojej strany uskutocnila kradez. to uz su silne obvinenia a tie nestrpim!
    Hovoril som o skúsenostiach s lektormi všeobecne. A pokojne to zopakujem: Je pravda, že viacerí lektori za tých 12 rokov odišli preto, lebo neboli spokojní s platovými podmienkami. Jednu skupina z nich tvoria ľudia, ktorí odišli korektne. Patria medzi nich aj takí, pri ktorých dodnes ľutujem, že sme im lepšie podmienky nedokázali ponúknuť. Druhú skupinu Tvoria lektori, ktorí neodišli korektným spôsobom. Ich odchod vôbec neľutujem... Výhrady, ktoré sme im chceli povedať, sme im povedali vtedy, keď to bolo aktuálne. Ďalej to nepotrebujem komentovať.

takze jeden je pedagog, ale bez praxe s nastrojom
    Osobná poznámka: to, že nemám kapelu ešte neznamená, že nemám prax s nástrojom. Svoje som si odohral aj odkoncertoval, ale vôbec si nemyslím, že by som sa z toho musel zodpovedať práve Tebe.

dalj espominate, ze si nepamatam, ze som s Alim koncertoval ... a uz vobec si ho nepamatam zo skoly, to by som vedel takze zas vase "loz ma kratke nohy" a sme doma
    1.) Či si Aliho pamätáš alebo nie, to je úplne jedno. Podstatné je, že si vyhlásil, citujem "ale ani jeden z vas nebol hudobnik, to som videl hned." A to proste nie je pravda.
    2.) Ali Ťa prijímal do Musicany, viedol osobný pohovor s Tebou (na ktorom si nemusel ukazovať papiere, len hrať) a Ali rozhodol o tom, že Ťa prijme za lektora. Že si ho/to nepamätáš, to naozaj nemôže byť môj problém.

co sa tyka dotacii atd, samozrejme, ze skoly su dotovane statom, to je jasne. a preto si mozu vytvorit podmienky ake maju, to ze si to vy dovolit nemozete je vas problem, tak sa nezacnem hrabat do sektoru skolstvo. to ze sa tu ohanate, ze ludia su spokojni a miluju, ze mozu zaplatiti take prachy, bla bla bla. len preto, ze nevedia, ze v skola je to 4x lacnejsie, pozru si vasu mnamky stranku, kde ich navnadite roznymi zlavami a skocia vam na to ako rybycka...ale hned ako sa dozvedia, ze to iste maju niekde inde 4x lacnejsie, hned sa prehlasuju, to je jasne.
    To, že nežijeme z dotácií je naša slobodná voľba. Sme sme hrdí, čo všetko sme bez dotácií dokázali. Napriek všetkým komplikáciám, ktoré to obnáša.

Ale z našich žiakov netreba robiť blbcov, ktorí nevedia počítať. Nie je to tak, že záujemca si otvorí našu webstránku a hneď k nám uteká vyprázdniť svoju peňaženku. Ľudia si môžu vybrať - a skutočne to aj robia. Koniec koncov, nikto nebráni ani Tebe ani ZUŠkám, ani nikomu ďalšiemu, aby ste mali svoje vlastné prezentácie, webstránky, diskusné fóra alebo portály, ktorými dokážete zaujať svojich potenciálnych žiakov. Netreba vyčítať nám, že Vy nemáte "mňamky stránku, kde navnadíte žiakov". (možno takú stránku máte, ale potom je celá výčitka nezmyselná)

A áno, niektorí naši žiaci odchádzajú od nás z finančných dôvodov a idú do dotovaných ZUŠiek, lebo tam nájdu lacnejšie kurzy. A iní žiaci zase odchádzajú zo ZUŠiek a prichádzajú k nám, pretože im to tam nevyhovalo, nedostali tam to, čo chceli a našli to až u nás. Napriek tomu netvrdím, že ZUŠky sú zlé. Naopak. Je super, že ľudia majú možnosť voľby.

...takze mojich 12 euro je aktualnych od roku 2011, takze asi tak... abtw porovnaval som ceny vase a ceny zus, nie ceny vase a moje, tie sa skoro zhoduju ako ste si to vypocitali, s tym rozdielom, ze u mna maju full servis s odborny pristup. ale to uz zase zachadzam do odbornosti lektorov a to nechcem. po tych nejdem! takze zas bullshit.
    Zaujímavé, že 12,- euro u Matúša Plavca je v poriadku a 12,- € v Musicane je zlé, zlé, fuj, fuj...

to ze ucitel nedostane peniaze pokial nepride ziak, odbory by s vami zamavali ako s takou vlajockou
    Fascinujúce tvrdenie. Ale nepravdivé. Náš systém sa opiera o Zákonník práce, takže už teraz sa teším na tých prípadných odborárov...

A okrem toho - ak sa žiak ospravedlní, hodinu mu poskytneme v náhradnom termíne. Podľa Matúša Plavca by to malo vyzerať tak, že žiak si zaplatí jednu hodinu a lektor by mal dostať zaplatené 2 hodiny - jednu hodinu za odučenie (v náhradnom termíne) a jednu hodinu za ničnerobenie s prstom v nose, počas pôvodného termínu. Hmm, hmm... Ak by sme takto hospodárili, Musicana by už dávno skrachovala.

platove podmienky v musicane, odpoved ala fico, percenta, pred tym to bolo bla bla percent, ale buduce roky uz platy porastu a vsetko bude supis, bla bla bla
    Opakujem: väčšina školného ide na úhradu mzdových nákladov. Zvyšok školného ide na úhradu ostatných prevádzkových nákladov. Mzdy v Musicane sú podľa našich zistení porovnateľné so mzdami v ZUŠkách.

viacej ziakov na hodine, je zaujimave, ze ste vybrali citat kde to kritizujem, ale vetu, v ktore som pisal, ze to vsetko beriem spat pokial ucitel ma platbu za 2, ci 3 ziakov narazm to uz ste tam necitovali. vyberate co sa vam hodi, zas 0 bodov.
    Ale samozrejme, že je to tam uvedené v plnom znení, vrátane Tvojho výroku, že ak - tak to berieš späť. Odpovedal som preto, lebo odpoveď na túto otázku môže zaujímať aj ďalších diskutérov. Prosím, pozornejšie čítaj a neobviňuj ma z niečoho, čo nie je pravda.

Záverom:
    Ja som otvorený aj kritike a rád si vypočujem iný názor než mám ja. (Napríklad názor, že lektor by mal mať zaplatenú aj hodinu, počas ktorej nepracoval, považujem za legitímny názor, hoci s tým názorom nesúhlasím - predložil som svoje argumenty, prečo si to myslím. A zatiaľ ma nikto nepresvedčil o opaku. Ale rešpektujem právo iných ľudí myslieť si opak, ako si myslím ja.) Ale bol by som rád, ak by sa diskusia niesla v konštruktívnejšom duchu, než je to doteraz na tomto mieste. Bez ohľadu na to, či bude táto diskusia pokračovať s Tebou alebo či bude mať svoje otázky alebo výhrad niekto iný.

Matúš, nemôžem sa zbaviť pocitu, že pri svojom hodnotení vychádzaš z akéhosi vlastného pocitu sklamania zo 6 rokov starej skúsenosti a kombinuješ to s dohadmi, vyfabulovanými konštrukciami, polopravdami a možno aj lžami. Osobne ma to síce neteší, ale akceptujem Tvoje právo mať na Musicanu alebo aj na moju osobu akýkoľvek názor. (a platí to aj naopak!) Ale prosím, rešpektuj, že toto je naša virtuálna "obývačka". A Ty si tu na návšteve. Neželáme si, aby tu návšteva pľuvala jedovaté sliny na všetky strany. Vecnú a konštruktívnu kritiku privítame a radi odpovedieme na otázky, nejasnosti alebo pochybnosti. Ale to neznamená, že je možné tvrdiť o nás lži a krivo nás obviňovať zo všetkého možného, ako si to v predchádzajúcich prípadoch predviedol Ty. Ak sa Ti v prípadnej ďalšej komunikácii podarí rešpektovať toto naše želanie, budem len rád.

Členom od
    May 2010
    Level
    33
    Sila Reputácie
    0

v poriadku,rospektujem podu a uz sa viac vyjadrovat na tuto temu nemam potrebu,povedal som vsetko co mi lezalo na srdci.o krivich nepodlozenych obvineniach,ani vy ste sa im nevyhli a preto sa spustila moja vlna.prajem vsetko dobre musicane,budem rad sledovat ako rastie a pocuvat,dufam,uz len dobre referencie.pekny den

Členom od
    Nov 2007
    Level
    82
    Sila Reputácie
    45

4 z 5 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

ták a teraz všetci spolu svorne na pivo :-*
    GuitWashburn N2 Nuno Bettencourt Signature Model, Copy Of Strat, Marin Electroacoustic /nylon strings/
    Bass Lakland Jazzbass, LTD ESP B206, Squier Pbass
    Amp : Orange DT, Orange 2*12
    Eff : AKG wireless system, In Ear monitoring system, Bassboard : Line selector, Zoom MS60-B, DIbox
    Using : M-Audio Hardware, M-Audio Studiophile, Rode NT-1A, AKG-C1000/3000, Shure Beta52,SM57,SM58,PG56,PG81, Audix i-5

Členom od
    Nov 2007
    Level
    82
    Sila Reputácie
    45

1 z 1 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

aby sa zas niekto neposral s tými mínuskami...
    držím Vám tu palce priatelia, majte sa :-)
    GuitWashburn N2 Nuno Bettencourt Signature Model, Copy Of Strat, Marin Electroacoustic /nylon strings/
    Bass Lakland Jazzbass, LTD ESP B206, Squier Pbass
    Amp : Orange DT, Orange 2*12
    Eff : AKG wireless system, In Ear monitoring system, Bassboard : Line selector, Zoom MS60-B, DIbox
    Using : M-Audio Hardware, M-Audio Studiophile, Rode NT-1A, AKG-C1000/3000, Shure Beta52,SM57,SM58,PG56,PG81, Audix i-5

Členom od
    Feb 2009
    Level
    76
    Sila Reputácie
    37

0 z 1 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

Re: Kritika Hudobnej akadémie Musicana

ja som chcel napisat dokonca now kiss..tak + aspon odomna; )
    without music, life would be a mistake. Friedrich Nietzsche

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky