+ Odpoveď do témy
Stránka 2 z 2 PrváPrvá 1 2
Zobraz výsledky 11 po 14 z 14

Téma: Kritika Hudobnej akadémie Musicana

Členom od
    May 2006
    Level
    63
    Sila Reputácie
    28

4 z 4 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

Re: Kritika Hudobnej akadémie Musicana

Pripojim sa aj ja malym prispevkom pretoze mam pocit, Matus, ze z teba hovori dost silna zatrpknutost voci Muzicane. Ja som stravil v Muzicane tiez par rokov a som vdacny za cas ktory som tam stravil, za to co som sa popri tom naucil a za vela uzasnych ludi, ktorych som spoznal. Aj ked nesuhlasim so vsetkym, respektujem druhu stranu a hlavne si vazim ludi, ktori su mi schopni oponovat zdravymi a kompetentnymi argumentami, presne tak ako to robi Laco.

Vec s ktorou sa nestotoznujem, je to, ze pokial ziak nepride a lektor si nenajde akusi pracu, nedostane zaplatene. V prvom rade davat ziakom nahradne terminy znamna prist do muzikany vo svojom volnom case a oducit hodinu, co je pre mna nekorektne. Druhy problem je, ze pokial ziak nepride, ma lektor hodinu na to aby napisal zmysluplny clanok. To ja osobne nedokazem. Neviem do hodiny najst temu, premysliet ako ju spracujem, napisat clanok a zavesit na web. Lacov postoj chapem, povazujem ho za oddovodneny ale riesenie nepovazujem za uspokojujuce pre obe strany.

Ale! V tomto momente som vycerpal vsetky body v ktorych s Lacom nie uplne suhlasim. To, ze si Muzicana uctuje privysoke ceny a potom sa prizivuje na lektoroch je absolutny nezmysel. Nikto z vedenia neryzuje na nevedomosti lektorov. Ak niekto nieco take tvrdi, mal by si zalozit firmu, dotiahnut to tam kde Ali s Lacom a potom by videl ake naklady, polpatky, odvody, zodpovednost atd su s takym, dovolim si povedat kolosom spojene. To co muzikana lektorom ponuka su adekvatne podmienky ktore vie ponunkut. A tieto podmienky akceptuje lektor pri svojom prijati. Vsetci vieme, ze to nieje vela. Ale zial, takto to v tomto sektore na slovensku je a tak skoro sa to ani nezmeni. Ak niekto nieje spokojny, ma vyjadrit svoj nazor a v klude si zbalit veci a ist inde. To, ze niekto vyhlasuje, ze ho muzikana okrada, povazujem za povrchne a nedostojne.

To, ze je Musicana najdrahsia a ma napriek tomu vela ziakov hovori za vsetko. Ma roznych lektorov a vie ponuknut ziakom paletu variant. A ludia siria meno skoly dalej. Vela ludi sa prihlasi na zaklade odporucania od ineho ziaka, nieje to iba o 'cool' webovej stranke. Pokial chce skola prezit a pri tom aj co najlepsie ohodnotit svojich lektorov, musi najst kompromis. A 12 eur povazujem za uplne v poriadku. Ja som momentalne v rakusku. Naposledy som ucil v jednej sukromnej skole kde hodina stala 32-35 eur! A ja som z toho dostal 12. Samozrejme to bolo malo a ked som si uvedomil ze sukromne si viem zarobit viac za polovicny cas, odisiel som. Ale nikde som nepisal ako ma skola vykoristovala.

Inak este o tych diplomoch. Ja mam aj diplom, mam velke skusenosti ako hrac, lektor a najvacsie asi ako student. Takze si myslim ze viem co je pre ziaka cenne. Pre mna, ucitel, ktory absolutne uz nic nehra, nema ziadne projekty, neposobi v ziadnych kapelach sklzne casom do istej zatrpknutosti a sablonovosti. Pre mna ako ziaka je najvacsia motivacia, ked moj profak vystupi na podium a nalozi strasnym sposobom. V tom momente sa obleciem, vyjdem z klubu a idem radsej cvicit. Nikto nepotrebuje ucitela ktory mu ukaze kazdu malickost a vsetko mu povie co ma robit. Kazdy sam najlepsie citi, co potrebuje cvicit. ucitel je tu len na to aby postrcil a ukazal spavnu cestu a hlavne motivoval. To, ze ma niekto pedagogicky diplom neznamena pre mna vela. Neznamena to vobec, ze je dobry hrac alebo ucitel. A som rad, ze tieto hodnoty su aj pre muzikanu na prvom mieste.

Tymto posielam celemu Musicana teamu liebe grüsse a vela stastia a sil do dalsej kvalitnej prace.
    Last edited by lubosb; 05.07.2012 at 17:49.

Členom od
    Mar 2007
    Level
    67
    Sila Reputácie
    20

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) lubosb Zobraz Príspevok
    Vec s ktorou sa nestotoznujem, je to, ze pokial ziak nepride a lektor si nenajde akusi pracu, nedostane zaplatene. V prvom rade davat ziakom nahradne terminy znamna prist do muzikany vo svojom volnom case a oducit hodinu, co je pre mna nekorektne. Druhy problem je, ze pokial ziak nepride, ma lektor hodinu na to aby napisal zmysluplny clanok. To ja osobne nedokazem. Neviem do hodiny najst temu, premysliet ako ju spracujem, napisat clanok a zavesit na web. Lacov postoj chapem, povazujem ho za oddovodneny ale riesenie nepovazujem za uspokojujuce pre obe strany.

Ale! V tomto momente som vycerpal vsetky body v ktorych s Lacom nie uplne suhlasim. To, ze si Muzicana uctuje privysoke ceny a potom sa prizivuje na lektoroch je absolutny nezmysel. Nikto z vedenia neryzuje na nevedomosti lektorov. Ak niekto nieco take tvrdi, mal by si zalozit firmu, dotiahnut to tam kde Ali s Lacom a potom by videl ake naklady, polpatky, odvody, zodpovednost atd su s takym, dovolim si povedat kolosom spojene. To co muzikana lektorom ponuka su adekvatne podmienky ktore vie ponunkut. A tieto podmienky akceptuje lektor pri svojom prijati. Vsetci vieme, ze to nieje vela. Ale zial, takto to v tomto sektore na slovensku je a tak skoro sa to ani nezmeni. Ak niekto nieje spokojny, ma vyjadrit svoj nazor a v klude si zbalit veci a ist inde. To, ze niekto vyhlasuje, ze ho muzikana okrada, povazujem za povrchne a nedostojne.

To, ze je Musicana najdrahsia a ma napriek tomu vela ziakov hovori za vsetko. Ma roznych lektorov a vie ponuknut ziakom paletu variant. A ludia siria meno skoly dalej. Vela ludi sa prihlasi na zaklade odporucania od ineho ziaka, nieje to iba o 'cool' webovej stranke. Pokial chce skola prezit a pri tom aj co najlepsie ohodnotit svojich lektorov, musi najst kompromis. A 12 eur povazujem za uplne v poriadku. Ja som momentalne v rakusku. Naposledy som ucil v jednej sukromnej skole kde hodina stala 32-35 eur! A ja som z toho dostal 12. Samozrejme to bolo malo a ked som si uvedomil ze sukromne si viem zarobit viac za polovicny cas, odisiel som. Ale nikde som nepisal ako ma skola vykoristovala.
    Lubos to napisal uplne presne, ja som v Musicane ucil 5 rokov, a presne daco taketo som chcel po precitani celej diskusie napisat, no Lubos to vystihol. Lektor ide ucit, ma dajaku taxu za ziaka, zrata si kolko chce zarobit alebo kolko by mal zarobit a k tomu odvodeny cas straveny v Musicane. Ziak nepride a lektor tam sedi ako trt, lebo este by mu mal po vypadnutej dvojhodinovke prist jeden ziak. Ano je fajn ze ziakovy sa hodina nahradi,( ja byt ziak tak parada) no na druhej strane lektor musi stravit viacej casu v Musicane, napr. v den ked nemal ucit. Ano bola namietka, ze si treba dat nahradnu hodinu tam, kde viem ez mi napr.nabuduce nepride ziak. To je sice ciastocne riesenie, no vacsina ziakov ( aspon co som mal za tie roky ja) sa ospravedlnila za 5min.12, alebo mali absenciu a neprisli vobec. Tym padom nemali narok na nahradnu hodinu ( co je spravne) no lektor mal zasa celu hodinu v kely. Ja som na tom rovnako ako Lubos, nedokazem napisat clanok za tych par hodin co tam sedim. To je praca na doma a zabera cast osobneho volna. Inak suhlasim s Lacom ze odist sa da korektne a nekorektne. Ja myslim ze som odisiel korektne a splnil som si k odchodu vsetky zavazky co som mal aj voci ziakom aj voci Musicane. Spoznal som tam za tie roky kopec skvelych ludi, a s podaktorymi som stale v kontakte, lebo si ich velmi vazim. A aj s par ziakmi som stale v kontakte no uz nie ako lektor, ale ako kamarat ci uz na FB alebo si sem tam zahrame u mna v skusobni V tomto Musicana ma prvenstvo, a to ze vacsina veci bola hlavne o dohode s Lacom, to men osobne vyhovovalo, lebo sa dalo dohodnut ako ludia a netrebalo sa ohanat papierom a tukat si na celo Tymto aj ja pozdravujem kolektiv akademie Musicana
    Kapela Inštinkt

Členom od
    Jul 2005
    Level
    78
    Sila Reputácie
    25

Chalani, diky za Vaše príspevky!

K tej Vašej jedinej spoločnej výhrade môžem napísať len 3 veci:
    - stále platí to, čo som už uviedol aj vyššie: zatiaľ neprišiel na spôsob, ako zaplatiť lektorovi za 2 hodiny (pôvodnú aj náhradnú), ak žiak zaplatí len 1 hodinu...
    - a stále si stojím za presvedčením, že hodina sedenia na zadku s prstom v nose nemá tú istú hodnotu ako hodina plného nasadenia, keď sa lektor venuje svojmu žiakovi.
    - od Vašich odchodov sa veci zmenili k lepšiemu - netvrdím, že je to 100%-né, ale ten pozitívny posun tam je. Aj s prístupom k absenciám, aj k zefektívneniu dohadovania náhradných hodín, aj k optimalizácii rozvrhov, aj k modelu doplnkových aktivít (presne s ohľadom na výhradu "nedokážem za hodinu napísať článok") a v neposlednom rade aj k odmeňovaniu... A predpokladám, že toto všetko sa bude ladiť a zlepšovať aj naďalej.

Ďakujeme za pozdravy a kolegov pozdravujeme späť!

Členom od
    Jun 2012
    Level
    21
    Sila Reputácie
    8

zbytočné rozobetať takúto tému

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky