+ Odpoveď do témy
Stránka 1 z 2 1 2 PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 1 po 10 z 14

Téma: Ashdown Mag 300H

Členom od
    Jul 2011
    Level
    15
    Sila Reputácie
    0

Ashdown Mag 300H

Dobrý deň...

Na base hrám už dva roky a doma mám len 15W Kombo Fender a mám pocit že som z neho už "vyrástol" a chcel by som prejsť na niečo lepšie...
    Rozmýšľal som nad zostavou:

ASHDOWN MAG 300H EVO II (307W 4Ohm) + ASHDOWN MAG 410T Deep Cabinet (450W 8 Ohm)

Nevyznám sa však moc v aparátoch tak mám obavy keďže zatedy hrávam doma v izbe či to nebude priveľká bomba do izby čo sa týka hlasitosti a pod... časom plánujem rozbehnúť nejaký projekt takže chcem aby to už bolo aj do skúšobne neskôr... Zatedy však bude musieť byť len v izbe... Izbu nemám malú cca 4x5 metrov. Odporúčate radšej nejaké slušné menšie kombíčko alebo môžem aj túto zostavu?

Ďakujem

Členom od
    Feb 2011
    Level
    33
    Sila Reputácie
    9

1 z 1 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

Re: Ashdown Mag 300H

to kde si prisiel na to slovo zatedy ?
    Keep on rockin` in the free World !

Členom od
    Jul 2011
    Level
    15
    Sila Reputácie
    0

Teraz nerozumiem na čo narážaš... zatedy sa u nás bežne hovorí... tak jak aj myllo a umyvallo... Ale uvítal by som príspevok k téme... Myslel som že zatiaľ nie je skúšobňa kde by som mohol zostaviť tie bedne že budú zatiaľ v izbe... ako dlho to netuším, nakoľko ľudia na projekt by aj boli ale nie je čas skúšať... časom sa to vyladí...

Členom od
    Jan 2010
    Level
    47
    Sila Reputácie
    24

1 z 1 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

asi by som skôr bral 4ohm bedňu..vytlačíš z toho udávaných 307 W v skúšobni..a nie len nejakých 170, či ako to dáva do 8ohmov
    ...tak hrať sa dá na tom aj potichu...a zvukovo sa mi to páčilo, si myslím,že to hrá dobre...ja by som si to v pohode zobral, ak by som chcel čosi s kapelou....ale je to na tebe, či sa ti chce vláčiť taká bedňa potom, alebo dáš prednosť nejakému kombu
    Your ears are your most important piece of equipment. Unfortunately, they cannot be replaced as easily as your other gear.
    So please, say to drummer, that now he can pull out the stoppers from ears and stop play like a deaf schmuck.

Členom od
    Jul 2011
    Level
    15
    Sila Reputácie
    0

Pýtal som sa aj v obchode v TT majú tam komplet túto zostavu a hovoril že hrá to pekne aj potichu... Ale chcel som počuť názor aj skúsenejších ja moc skúseností s aparátmi ešte nemám... Nechcem priveľký výkon nakoľko zostane istý čas len v izbe nemám kde skúšať... Na nete som sa dočítal že tá hodnota je niekde medzi 180 - 200 W ale neviem či to je priveľa do miestnosti a takých 200W na začiatky kapely bude stačiť alebo?...

A ešte otázočka: je lepšie najskôr kúpiť zosík alebo poriadnu basu? Mám zatedy squiera ktorý som si doma trochu modifikoval, málinko brumel ale to sa mi podarilo zredukovať mojimi úpravami (na nete je plná kopa toho) na minimum, dokonca hrávam aj cez originál basový Big Muff a s vytočenám distortionom na max je brum stále minimálny a to brumí aj tak iba ak nedržím struny... ale plánujem výmenu snímačov za nejaké duncany, myslím že snímače sú najslabší článok, basa sama o sebe nemá chybu za tú cenu samozrejme... nedrnčí na žiadnom pražci a to som si struny doladil na minimálnu prijateľnú výšku... Oplatí sa výmena snímačov? Mám na mysli original Duncany SPB3 P bass za cca 50 - 60 €...

Členom od
    Jan 2010
    Level
    47
    Sila Reputácie
    24

tak to je tvoja vec, čo tam chceš mať za bedňu, podľa mňa je jedno, či tam máš 8ohmovú alebo 4ohmovú...ten potenciometer na hlasitosť tam je vždy a začína od nuly
    v rock-centrum v martine to majú v akcii http://www.rock-centrum.sk/index.php...kategorie=1168 za 248 hlavu...a za 299 bedňa...ináč tie bedne s modrými reprákmi sú vraj lepšie, ako tie so sivými, či čiernymi

oboje? chceš hrať v kapele na novej dobrej base cez 15W fender? či ako? nepočul som, nevidel som, takže neviem, či sa oplatí, ale keď to hrá podľa tvojich predstáv, len tie snímače sú zlé a drevo je dobré a nástroj ti zatiaľ vyhovuje, tak by som zobral tú zostavu....a tie snímače by sa oplatili...ak hrajú aj takto podľa tvojich predstáv, tak sa rozhodni podľa chuti
    Your ears are your most important piece of equipment. Unfortunately, they cannot be replaced as easily as your other gear.
    So please, say to drummer, that now he can pull out the stoppers from ears and stop play like a deaf schmuck.

Členom od
    Jul 2011
    Level
    15
    Sila Reputácie
    0

Ja som za tú 8 Ohmovú keď už tak... a v TT sú tie s modrými repro... Presne dnes som natrafil na tento obchod neviem prečo som ho nenašiel skôr.... len asi som slepý alebo to nie je eshop že by sa dalo objednať... každopádne skúsim zjednať cenu v TT ak spustí na túto cenu z netu (tvrdil že hej) nemám dôvod sa terigať do Martina bo to mám 3x tak ďaleko jak do TT Keď nespustí tak v TT ho aspoň odskúšam ale Ash som počul hrať a s tým zvukom to bola láska na prvý tón... Tak potom by som napísal mail do Martina či je možné aj zaslať kuriérom bo dajak celú zostavu alebo sa dotrepem do Martina už dajako no... Ale za tú istú cenu ako v tom Rockcentrume som našiel aj v tomto obchode http://www.musicant.sk/gitary-a-basy...o-ii-head.html tak uvidím... A hrať na 15W Fenderovi s dobrou basou som skúšal... a bol to kamarátov originál Gibson TB a to kombo išlo roztrhať... Nikdy v živote viac takto mučiť originál USA

No drevo určite nie najlepšie ale v tej cenovej kategórií fajn ale rezonančné vlastnosti ani netreba hodnotiť pri tomto kuse v tejto cene... hrá však fajn a technicky je na squier naozaj vydarený kus nie je pokrútený, nevŕzga, neodlamuje sa, a po péčlivom nastavení oktáv aj docela dobre intonuje ešte na 12tom pražci a nenašiel som hluché miesto a tak nízky dohmat si nemôže dovoliť ani známi na Fender Mexican Telecaster bass bo mu drnčal.... na môj level mi ešte postačuje... ale snímače počítam sú tak v hodnote 5€ tak som si povedal že už mu ulahodím, prehodím snímače a ešte ho dôkladnejšie odtienim a nevidím dôvod prečo by mi nemal ešte ten squier vydržať... možno časom ladiace mechaniky ale tie sú v takých cenových reláciach že na squiera sa táto úprava už neoplatí a pravdepodobne by som musel prevŕtavať pôvodné otvory z čoho by som nemal najlepší pocit aj keď technika doma je... ešte dva roky vydrží ten squier... a radšej by som potom prešiel na niečo štýlu Jazz bass a ak sa budem moc snažiť tak MusicMan Stingray ale ten je ešte hodne vzdialený...

Členom od
    Jan 2010
    Level
    47
    Sila Reputácie
    24

no mne je jedno, ja som ti len chcel,že bratranec kupoval s 8ohmovou do kapely a nakoniec to menil za 4ohmovú asi po týždni, pretože mu to nestačilo, ale zase celkom nahlas hrali v skúšobni...a na koncert sa hodí pár wattov naviac....ale je to tvoje rozhodnutie.
    rock-centrum je určite e-shop, lebo som tam zaregistrovaný ako užívateľ...hore sa dá registrovať, tretia ikona vodorovne...a tým pádom by to mali posielať poštou...viem,že bratranec to tam bol osobne prevziať, ale určite ide aj poštou..si myslím...v pohode posielal spätne poštou(alebo kuriérom) aj mu to došlo pri reklamácii...odišla mu tam nejaká malá súčiastka
    to si kukal značkové Gotoh a hipshot? http://shop.sollerguitars.com/index....sort=5a&page=1

Členom od
    Jul 2011
    Level
    15
    Sila Reputácie
    0

Hej ale zasa aj ten muff čo z 90% využívam aby pekne hral musím trochu vytočiť dodá šťavu tiež do signálu a s tým muffom som nemal problém prerezať bicie aj so 100W kombíčkom čo som ho testoval len tak v garáži u kamošov ten muff... Fajn vec inak EHX bassový muff mi neodrezáva spodky teda záleží od nastavenia lebo jednou z možností na prepnutie je aj klasický gitarový zvyšné dve sú bassový boost = krutý nářez čistého distortionu bez odrezaných spodkov a potom dry mod ktorý mieša distortion s pôvodným signálom a dá sa s tým pekne vyhrať ten používam najviac... teda do môjho smeru ktorým sa uberám mi to maximálne sedí ten efekt, ale poznám ľudí ktorí by tú vec v živote nedali medzi káble

Ale k veci je pravda že 1:1 ako 4ohm k 4ohmom využijem keď bude potreba ten zosík na maximum... budem uvažovať aj nad tým teda... závisí to ale od viacerích okolností ako spomínaš....
    Aha takže treba registrovať díky za radu lebo tá stránka vyzerá fajn... majú tam dokonca aj novú generáciu toho Magu 300 EVO III tá má zabudovaný už aj overdrive aj nad tou som začal silno uvažovať... Poštou? takmer 50kg ? Som zvedavý ako mi to poštárka vytrepe na babete na kopanice Hej inak čítal som že sem tam niekomu aj odišlo čosi ale keby sa toho mal človek držať nemohol by nič kúpiť... kamarát má kombo SWR parádny zvuk vínko a počas skúšky mu len tak prestalo hrať, poslal to do opravy známemu odborníkovi a že to bol nejaký studený spoj možno a oprava zdarma... v Trenčíne nejaký týpek takže s opravou by nemal byť problém keby čosi... dnes je to už tak nie ako kedysi že ťa elektronika prežila

Hej tuším to boli tie gotohy v dizajne originálnych FENDER motýlikov ale príde mi to dosť veľa cca 15+- € za kus aj viac... ale zasa... rád majstrujem takže by som sa rád pohral ešte s tým Squierom... keď dožije plánujem z neho spraviť bezpražec + prerobiť na struny cez telo len tak čo to spraví s ním...

Členom od
    Jan 2010
    Level
    47
    Sila Reputácie
    24

distortion na basu?...napr. ja by som nedal proste mám rád ten čistý zvuk, cez multiefekt mu čosi primiešam, ale distortion nie

však také drahé a veľké veci už isto kuriérom posielajú pošta berie tuším len do 30kg no teta na babete by mala problém len so samotnou hlavou...už hádam krabica s horalkami by bola pre ňu veľa
    ..takto to v dnešnej dobe nových nápadov(RoHS) a kvantitatívnej výroby funguje ...to aj teraz, čo brigádujem, vyrábajú toľko výrobkov, že by ma zaujímalo, či ten dodávateľ 3/4 produkcie zahadzuje, alebo či to niekto konzumuje ??

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Kľučové slová pre túto tému

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky