+ Odpoveď do témy
Stránka 1 z 2 1 2 PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 1 po 10 z 11

Téma: Klasická gitara

Členom od
    Aug 2012
    Level
    27
    Sila Reputácie
    0

Klasická gitara

Ahojte,
    už nejaký ten čas hrám a rada by som investovala do klasickej španielky, cca od 350-400€ vyššie, záleží mi síce koľko za ňu dám, ale aj čo by to bolo...
    Problém je, že kade chodím, tam nič nemajú - také ako chcem (iba nejaké zatuchutné kusy, alebo čo komu na predajni ostalo). Začínam mať pocit, že som asi náročná - pritom podmienka je len to, aby bola s výrezom, elektrika v nej môže, ale nemusí byť (môžem si ju tam dať dodatočne namontovať)...
    Viem, že cca 5 rokov dozadu Dowina robila niečo s výrezom (CL-555), ale dnes už vraj nie, hoci tie čo majú bez neho sa mi aj pozdávajú. Viem, že Yamaha má niečo také, ale celkovo mi prídu akési nevýrazné. Takamine-y som neskúšala. Strunal vcelku poznám a ak má C 977 dobrý zvuk napriek tomu ochudobneniu výrezom, nemusela by byť na škodu. Hanika síce výde o hodne viac, ale asi to stojí za to...

Skrátka suma sumárum - rozhodujem sa ani neviem medzi čím a potrebujem pár rád, alebo skôr názorov od niekoho nie z môjho okolia:

1. Vedeli by ste mi prosím niekto poradiť niečo, čo by mi toto rozhodovanie uľahčilo?
    2. Čo si myslíte celkovo o ponuke takýchto gitáru u nás na SR?
    3. Je nejaká predajňa, kde je takýchto gitár na vyskúšanie viac (Muziker v Auparku nerátajme)? (ideálne viac ako 2-3 rôzne modely)
    4. Ku ktorým susedom a kam by sa dalo ísť pozrieť, keby som si ju chcela priviezť (AU,..) - máte niečo otestované?
    5. Nepredáte niekto takú?

Vďaka

Členom od
    Aug 2012
    Level
    27
    Sila Reputácie
    0

Re: Klasická gitara

A ozaj.. ešte ma napadlo... Je to síce Yamaha - ale je pravda, že rám u Silent Guitar sa po čase "rozsuší" a potom sa rozpadáva?
    Ď.

Členom od
    Nov 2007
    Level
    82
    Sila Reputácie
    46

1 z 1 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

Kati čo sa týka predajní Ti až tak neporadím, na slovensku je to celkom bieda s akustickými gitarami ale osobne v tejto cenovej relácii mám najlepšie skúsenosti s Takaminami.. a vlastne teraz som si až všimol že chceš klasiku s výrezom a elektrikou, predpoklad s nylonkami.. ja mám dajakú Marin, som to kúpil od Maja v TN a doteraz mi slúži a hrá veľmi pekne...
    vyskúšať a kvantum nástrojov sa dá v Klangfarbe či ký fras sa to volá píše vo Viedni... veľa ľudí to odporúča
    GuitWashburn N2 Nuno Bettencourt Signature Model, Copy Of Strat, Marin Electroacoustic /nylon strings/
    Bass Lakland Jazzbass, LTD ESP B206, Squier Pbass
    Amp : Orange DT, Orange 2*12
    Eff : AKG wireless system, In Ear monitoring system, Bassboard : Line selector, Zoom MS60-B, DIbox
    Using : M-Audio Hardware, M-Audio Studiophile, Rode NT-1A, AKG-C1000/3000, Shure Beta52,SM57,SM58,PG56,PG81, Audix i-5

Členom od
    Oct 2006
    Level
    69
    Sila Reputácie
    20

Členom od
    Aug 2012
    Level
    27
    Sila Reputácie
    0

Ďakovala chalani (aspoň ma to utvrdilo v tom, že nemá zmysel chodiť a hľadať, tam kde to nemajú ale treba ísť tam, kde to majú )

Členom od
    Sep 2010
    Level
    57
    Sila Reputácie
    11

http://www.emge.sk/index.php/cPath/2...asicke-gitary/

Jednu tú Martinez s výrezom má myslím môj učiteľ (not sure) a hrá v celku pekne. (samozrejme nemám tušenie, ktorá to je)

Členom od
    Oct 2006
    Level
    69
    Sila Reputácie
    20

1 z 2 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

zneuzijem trosku tuto temu ak mal niekto zaujem vzdelavat sa trochu v oblasti klasickej gitary:

skusenosti s tym zatial nemam, ale vyzera to zaujimavo, minimalne podklady k tomu (noty + videa) su kvalitne
    Last edited by m4jo; 01.09.2012 at 16:36. Dôvod: upraveny link na obrazok

Členom od
    Apr 2011
    Level
    40
    Sila Reputácie
    17

tak čo ? žiadny link ani nič viac nevidím
    Awaken in the silent night. Alone, inland hysteria.I am a stranger in this land.Here I kneel before you. Oh, solemn glory. - CoL Following Betulas

Členom od
    Oct 2006
    Level
    69
    Sila Reputácie
    20

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Mess Zobraz Príspevok
    tak čo ? žiadny link ani nič viac nevidím
    sorry, dal som blby link na obrazok... uz by to malo byt ok

Členom od
    Aug 2012
    Level
    27
    Sila Reputácie
    0

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) m4jo Zobraz Príspevok
    zneuzijem trosku tuto temu ....
    cira nahoda, na classicalguitardelcamp.com som narazila na niekoho zo Slovenka a potom som sa zahadne preklikla sem, do temy, ktoru som zalozila 3 roky dozadu... well, momentalne mam na ceste Paco Castillo 204, co je podla boha pravdy celkom dobra gitara v cene niekde okolo 500€, aspon podla ludi na spominanom fore... konecne, po troch rokoch a vselijakych peripetiach...

m4jo - ako to tam vyzeralo, na tom online kurze? o panovi delcampovi som citala vselijake bludy, o tom ako bezdovodne bannuje userov a tak.... podarilo sa ti dopracovat az do konca toho kurzu, ci ako to nazvat?

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Kľučové slová pre túto tému

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky